Přejít na obsah


Obsah s nejvyšší reputací


#485901 THE DARK SIDE IS COMING SOON

Příspěvek od kulhal na 22 říjen 2014 - 12:40

Všechno bylo už řečeno, nic nového jsem neobjevil, přesto přihodím i já svůj názor.

Už dávno jsem pochopil, že neexistuje jediný správný geocaching. Máme jednu platformu, jednoduchá pravidla, jeden název, statistiky. Ve skutečnosti tu však běží několik her vedle sebe: hra na FTF, hra pro sběratele, hra pro kutily, hra na objevování zajímavých míst, hra spolčovací (eventy a různá sdružení), hra na překonávání terénních či intelektuálních překážek, hra na co nejvíc nálezů ve statistikách a další. Tahle různorodost je základem úspěchu celého geocachingu. Každý si vybere to své, většina z nás se zapojí do více her, a naše zapojení v jednotlivých hrách se v čase vyvíjí. Zůstáváme na jedné platformě, ale často letos hrajeme úplně jinou hru než třeba vloni.

Vše je v pořádku dokud se hráči jednotlivých her dokáží navzájem tolerovat a respektovat. Problémy začnou vznikat v okamžiku, kdy se příznivci jedné hry začnou vyvyšovat nad ty druhé. T5káři ohrnují nos nad vším s T<4. Výrobci roztomilých dekorovaných krabiček se pošklebují nevzhledným L&L schránkám. Sběratelé CWG začnou povyšovat svá pravidla nad ta všeobecná. Milovníci vlastivědy mluví o pravém smyslu geocachingu (do téhle skupiny mimochodem patřím velmi často i já). A velmi často vzniká nepochopení mezi příznivci velkých čísel ve statistikách a těmi ostatními.

Za sedm let své hráčské existence jsem prošel snad všemi GC hrami. Vím, proč tuhle hru mám rád a vím, co je pro mě jen ztráta času. Mám kamarády mezi zarytými příznivci všech rozměrů této hry - a většinou je dokážu pochopit nebo si dokonce tu jejich hru občas zahrát. Nikdy jsem se sice nepokusil strávit celý den v autě se zastavováním a vyskakováním každých 161 metrů, ale neberu to těm, kteří to považují za smysluplně strávený čas. Hrají prostě svou hru, snad tu jedinou, kterou jsem si zatím nevyzkoušel.

Přesto powertraily a série nemám rád.

Prvním důvodem je to, že často narušují křehkou rovnováhu mezi naší hrou a vnějším prostředím. Hodně keší = hodně lovců, hodně lovců = vyšší riziko sporu s místními obyvateli, myslivci, ochranáři, trampy a dalšími uživateli krajiny. To ohrožuje nejen série a powertraily samotné, ale celou hru. Objevují se nová pravidla a regulace, které dříve nebyly nutné. Komplikuje se vztah s úředními autoritami, který je dnes založený jen na tiché toleranci.

Druhým důvodem je to, že ve velkém množství sériových keší se začínají ztrácet ty „obyčejné“. Třeba si nikdy neodlovím keš věnovanou kapličce u cesty ve východních Čechách protože se tomuhle koutu krajiny zdaleka vyhnu. Spousta dalších lovců si tu keš odloví, ale kapličky si ani nevšimnou a v logu se omezí na „díky za další ze série“ – což autora asi dost znechutí. Bohužel začínáme kopírovat vývoj, který jsem před 3-4 lety začal pozorovat v USA: Zelená vlákna proplétajících se powertrailů na mnoha místech zamořila mapu natolik, že u geocachingu vytrvali jen hráči jediné hry – té na počet bodů. Ti ostatní postupně odpadají, otrávení sériovou nudou. Powetrailem občas projede profesionální lovec bodů, ale turista, lezec nebo rodina s dětmi už plánuji své aktivity jinak než nad geomapou. Místní geokomunity se tomu sice snaží bránit různými způsoby, například vydávají tištěné průvodce po zajímavých keších, aktivně propagují seznamy doporučených keší – skutečnost je však taková, že geocaching v USA v posledních dvou letech upadá.

Bohužel si myslím, že k téhle situaci směřujeme i my.
 • 76


#515292 WitkoAWendy - kacer s velice arogantnim chovanim

Příspěvek od ladislavappl na 14 listopad 2015 - 15:18

(Tohle jsem psal ještě než jsem si mohl přečíst předchozí - v podstatě souhlasný - příspěvek)

Tak tohle je krásný příklad, kdy se napřed konstruktivní diskuse zvrhne v osobní útoky a kdy od  kritiky názoru protivníka (což je správné) se přejde ke kritice jeho osoby (což správné není). Tato diskuse by výborně zapadla do učebnice psychologie i asertivity.

Shrnu to:

R se slušně ptá.

W asertivně, ale slušně odpovídá, že nic víc neprozradí (umění říkat "ne"), ale konstruktivně nabízí pomoc (oboustranný a podle mého oboustranně přijatelný kompromis ).

R se asertivně ptá ještě jednou (metoda přeskakující gramofonové desky), ale když nedosáhl svého, tak se snižuje k osobnímu útoku ("a pokud jsi neochotny jednoduse napsat radu, tak nevim co jsi za cloveka!"). A máme tu ukázkový pokus o manipulaci (měl by vyhovět, jinak by byl špatný člověk).

W pochopil marnost diskuse, upozorňuje R na nevhodný tón a nabízí jiné řešení.

R uvádí své postižení

W pochopí a nabízí korektní vyřešení konfliktu: pomoc při hledání, ale ne prozrazení

R se naštve, protože nedosáhl svého a pokračuje v obviňování W, že je škodolibý a že nepatří mezi "skvělé lidi"

W se bohužel neudrží a místo slušného, ale nekompromisního ukončení nikam nevedoucí diskuse pokračuje stylem "na hrubý pytel hrubá záplata". Tím bohužel přichází o svou morální převahu a sklouzává na úroveň jednání R.

Asi se ptáte, proč jsem se tak rozepsal.

Domnívám se, že za to může v první řadě školní výchova. My jsme zvyklí se nějakou látku nabiflovat, pak ji u tabule předříkat, dostat nějakou známku - a jde se dál. Co se ale ve škole neučí a neprocvičuje, je o předloženém tématu diskutovat, předestírat své názory a obhajovat je a stejně tak odlišné názory věcně kritizovat. Umění uznat, že i protivník může mít důvod ke svému názoru a postoji. A taky nám moc chybí základy rétoriky. Bohužel i asertivita je mylně nahrazována neomaleností a agresivitou a slušnost je zas považována za slabost. Pak se nelze divit, že se lidé k sobě chovají tak, jak se (nejen) u nás často vidí. A řada politiků se chová stejně, jak dennodenně vidíme.

Asi budu idealista, ale nechtěli by R a W "vrátit zpátky ten film", navázat na ty první slušné repliky, zapomenout na urážky a smírně nalézt pro oba uspokojivé řešení bez ztráty tváře a pocitu prohry?


 • 51


#460899 Turistické eventy

Příspěvek od Tobias Reviewer na 05 březen 2014 - 11:22

Milé kačerky a milí kačeři,

jistě jste všichni zaznamenali změnu pravidel u eventů koncem ledna letošního roku, ve kterých je jasně stanoveno, že event se má konat na daných souřadnicích. Tato úprava pravidel postihla především turistické eventy stylu GeoKopr, PPPV, Ahooooj Vltavo a další.

Protože jsme si vědomi oblíbenosti těchto akcí u nás, hledali jsme způsob, jak tyto eventy i nadále publikovat. Vyvolali jsme tedy jednání s Groundspeakem. Po předložení našich argumentů se nám podařilo získat souhlas takové akce pořádat a publikovat.

Každý takový event však bude posuzován individuálně, listing musí obsahovat čas začátku eventu a alespoň orientační čas konce eventu. Listing by měl obsahovat i trasu, po které se půjde. Nadále platí, že náplň eventu je dobrovolná a pro uznání logu kačerům bude stačit, když se dostaví v určený čas na souřadnice uvedené v listingu, případně se připojí kdekoliv po trase.

 

Team reviewerů ČR

 


 • 48


#452559 Nejlépe hodnocený owner světa - DÍKY!!!!!

Příspěvek od A+T na 09 leden 2014 - 20:37

Mam z toho tak nejak rozporuplne pocity. Na jednu stranu to je asi uspech, na stranu druhou mi maminka vzdycky rikala, ze samochvala smrdi. Tak nevim. Z celeho Alkeho pocinani at uz na foru, nebo pri zakladani kesi mam takovy neodbytny pocit, ze prvoplanovite jde o osobni zvyditelneni. Je zde spousta owneru, kteri maji mnohem hezci kese, ale nenasazeji jich dvacet do lesa a nevyjednou kazdy ctvrt rok s necim novym aby FB pribyvaly jako na bezicim pase. Nikde jsem se na foru nedocetl prispevek od Berxe, ze zalozil novou kes a ze se asi bude libit tak na ni rychle bezte. Ani od ostatnich ownerujsem si nevsiml teto nadstandardni informovanosti. Proste mi to cele tak nejak neprijde prirozene a priliz podbizive. Nezavidim, neodsuzuji, nechavam zit a vlaste je mi to jedno. Pokud tohle vlakno bylo zalozeno k poplacani po rameni, mas ho mit. Usili se ti neda odeprit, at kladne, tak i to hranicici s podbizenim se.
 • 43


#513190 Rico Reviewer - první rok za mnou.

Příspěvek od Rico Reviewer na 09 říjen 2015 - 13:25

Ahojte velectěná geokomunito,

 

dnes v noci to byl přesně rok co jsem publikoval první kešku, kdyby toho na začátek nebylo tak moc, tak jsem to stihnul už 8., ale nestihl, tak mám výročí dnes. :)

 

Za tu dobu jsem stihl publikovat 1722 keší a eventů, poslat o něco měné Reviewer Notů a plno dalšího co není vidět a nebo není tak radostné jako ty publikace.

 

Od počátečního nadšení z něčeho nového až tajemného to přešlo do spokojenosti z kousku práce pro geocaching, která zatím trvá a snad ještě dlouho bude. Za tu dobu jsem si udělal pár nepřátel a snad i přátel. Těch nepřátel naštěstí zatím není mnoho, bohužel je to často jen kvůli nepochopení co jako RV mám dělat a co bych dělat neměl a ani nechci. Všichni to známe, lidé jsou různí a zavděčit se všem nejde.

 

Při revírničení se mi samozřejmě povedlo pár kiksů, ale na nějaké skládání účtů je zatím příliš brzo, tak se jimi chlubit zatím nebudu. :)

 

A proč to sem píšu? Jen tak, mám z toho roku prostě radost, tak snad ji bude mít i někdo další se mnou. A také, a rozhodně ne v podlední řadě, proto že vám děkuji za spoustu nových keší, které jsem měl tu čest pustit do světa, některé byly luxusní, děkuji i těm, kteří pochopili, že ne vše je možné a se kterými jsem dokázal najít řešení a samozřejmě děkuji kolegům reviewerům za jejich pomoc a podporu. Být na to vše sám musí být peklo, takže haggaeusi, klobouk dolů.

 

Váš reviewer.


 • 41


#451615 JTJPT - i takto to může dopadnout

Příspěvek od kosmohill na 05 leden 2014 - 10:58

Svatych valek za spravny geocaching se moc neucastnim - nikam nevedou a vzdycky se zvrhnou v hadku.
Ale tady uz zacinam mit pocit, ze s nasi hrou je neco spatne, tak si dovolim, vyjimecne...
Na tento PWT mam od zacatku naprosto stejny nazor jako kapsa. Ale co, kdyz to nekoho bavi...
Jen kdyz nekdo tvrdi, ze tu jde o neco vic nez o jen o ty body, mam chut se ho zeptat, jestli by na tuto "vyzvu" sel i kdyby to byla mega-multi jen za jeden bod.
Ale co, kdyz to nekoho bavi...
Ovsem tady se situace vyvinula tak, ze predevsim posledni kes je uz delsi dobu trnem v oku prinejmensim blizkemu okoli z duvodu X-krat popsanych v diskusich i v jednotlivych logach (lozich...?). Nasrani jsou myslivci, nasrani jsou vesnicani.
Dopad na Colonelovu kes je znamy a zda se ze, ze hrozi zamerna likvidace i dalsich "nezavislych" kesi v okoli. A PWT vesele zije dal. Vzdyt je to uzasny pocin, ktery u nas nema obdoby. A tech bodu...!
A proc opakuju uz 100x napsane? Chci to s necim porovnat. Zaznamenali jste o kousek vedle diskusi o "putujicich kesich"? Rekl bych, ze ten napad nikoho nerusi, neobtezuje, na prirodu ani na dojivost krav nema zadny vliv. Proste je jen trochu jinej. Ale nezapada do skatulky pravidel s napisem "spravna kes" a proto nema pravo na existenci (tady revirnici hyri aktivitou).
Kam kraci geocaching? Ja se bojim, ze zacinam tusit odpoved...
Pevne doufam, ze kdyz uz (nekteri) lovci nepouzivaji mozek, pouzije ho aspon autor a konecne tu bonusovku posle taky nekam do prikopu u silnice a nebo do archivu.
 • 40


#509962 Puuštění nočních keší ve dne???

Příspěvek od DarkLord Reviewer na 26 srpen 2015 - 11:02

Kolega je příliš přísný - já se domnívám, že by tvému požadavku vyhověno být mohlo. Jen by bylo třeba nám zasílat každý měsíc na účet tak - buďme skromní - cca. 30 tis. Kč, abychom mohli seknout s naší zbytečnou prací a věnovat se naplno publikování krabiček 24/7 podle přání ownerů, zaměření či tématu jednotlivých keší a v neposlední řadě také s ohledem na pracovní dobu FTFkařů z okolí.

Teď to totiž děláme až po práci, což sice také přináší své výhody, protože se alespoň nemusíme věnovat takovým hloupostem jako je odpočinek, rodina nebo vlastní koníčky, ale přeci jen toho času pak zbývá málo, takže se to - hamba - snažíme vyprodukovat všechno najednou a pouštíme noční keše ještě za světla, denní keše už za tmy.......no prostě děs.

Tedy pak nám prosím napiš přes profil, jakou formou bude zajištěna naše měsíční gáže, ať můžu v práci oznámit, že odcházím :).


 • 39


#480379 Vyplatí se prémiové členství (2014)

Příspěvek od kulhal na 28 srpen 2014 - 15:41

Tohle je téma je opravdový evergreen... Zda být či nebýt Premium Member...

 

Platím si PM hlavně proto, že chci minimalizovat čas nutný pro přípravu výletu a zároveň nechci porušovat to, k čemu jsem se při registraci zavázal. Tak jako každý bych si uměl najít cestu a stahovat balíky dat i jako Basic Member, ale nedělám to. Dál se mi líbí možnost přidělovat Favorite body, nemusím si lámat hlavu jestli některá keš je PM nebo ne (a chápu proč někteří autoři PM keše zakládají), používám vlastní bookmarky atd. Využívám většinu PM funkcí a těch pár stovek ročně je opravdu zanedbatelných vzhledem k úspoře času a ostatním nákladům spojeným s GC.

 

Zazněly tady tradiční názory na Groundspeak obviňujícící je z neschopnosti, ziskuchtivosti, parazitování na práci řadových geocacherů, z přezíravého postoj k geoveřejnosti, amerikanocentrismu, atd. Vidím to jinak:

 

GS neprodává keše, které my všichni zdarma vytváříme. GS nám jen zprostředkovává službu, která nám umožňuje ty keše vytvářet, vyhledávat, filtrovat, logovat, počítat statistiky, hrát si. Má velmi obratně nastavenou obchodní politiku – 99% funkcionality dává k dispozici všem zadarmo, a zbylé 1% zabalil do balíčku, který nazval PM. Ten za vcelku drobný peníz úspěšně prodává. No a protože na svou službu přilákal opravdu hodně lidí, tak se to vyplácí. K tomu se samozřejmě přidají přímy z reklamy a dalších volitelných záležitostí (TB a jiné) – a hezky jim to funguje.

 

Parazitování? Ne, je to velmi transparentní, férový obchodní model. Ziskuchtivost? Asi ano, ale v Americe platí, že za dobrou práci (a hlavně za dobrý nápad) je dobrá odměna - aniž by byl stanoven horní limit odměny a aniž by se to považovalo za něco nemorálního. Amerikanocentrismus? Ne, američtí geocacheři jsou taky s lecčím nespokojení – jen to jsou trochu jiné věci. Neschopnost? Nemyslím si.

 

Za ta léta, co používám služby GS, vidím dost zlepšení. Za prvé, stabilita celého webu. Všichni jsme už zapomněli na dřívější výpadky služby v řádu hodin a dnů. Je očividné, že investovali do vyšší úrovně hostingu a zároveň postupně překopávají jádro celého systému, účelněji využívají aplikační i datové servery. Sjednocují grafiku takže web je přehlednější (i když uživatelé vždycky nadávají, že dřív to bylo lepší). Zavedli Live GC API rozhraní, které výrazně zjednodušuje a dál urychluje stahování dat.

 

Ano, zůstává pár drobných technických chyb typu rozklikávání ikon na mapě, ale podle mě dva hlavní problémy Groundspeaku jsou tyto:

 

1)      Neumí dobře pracovat s geoveřejností. Chtějí komunikovat, chtějí naslouchat, ale neumí to. Nemají to jednoduché vzhledem k velikosti a různorodosti komunity, ale určitě by to šlo dělat líp. Frustruje mě to protože jsem do komunikace s GS investoval spoustu času, znám hezkých pár lidí ze Seattlu osobně – a moc to není znát.

2)      Nedotahují nápady do konce. Přijdou s něčím novým (suvenýry, statistiky, lab keše), pohrají si s tím – a nechají to ustrnout a jdou si hrát s něčím dalším. Chybí jim dlouhodobá koncepce a tak experimentují různými směry.


 • 38


#466358 Psaní diplomky - pomoc s dotazníkem

Příspěvek od hoblik na 10 duben 2014 - 16:52

Ahoj lidi,

 

píšu diplomovou práci na téma Potápění a turistika. Mám tu dotazník:

 

- Používáte při potápění vodu?

- Cestujete za potápěním tramvají nebo parníkem?

- Slyšeli jste už o potápění?

- Po vynoření jdete do hospody nebo do čajovny?

- Kolik v té hospodě asi tak utratíte?

- Máte jednu takovou tu bombu nebo víc takových těch bomb?

- Bydlíte doma nebo u maminky?

 

Moc o potápění nevím, tak bych se rád sešel s nějakým potapěčem, aby mi o tom něco pověděl, jestli to má budoucnost a tak vůbec. Svoje nabídky pište na mail diplomka.k.nicemu@zase-jeden-co-nevi-o-co-jde.cz


 • 38


#452536 Nejlépe hodnocený owner světa - DÍKY!!!!!

Příspěvek od cbfousac na 09 leden 2014 - 17:27

Již předem všechny upozorňuji, že ze mne mluví závist.

Alke je prostě super, jeho keše jsou super, lokality jsou super.

Jak je možné že si nikdo nevšiml jeho triumfu?

Musel se proto sám pochválit a sám si založit vlákno. Chudák.

Tak jako on také dělám geokešing především pro body, slávu a diplomy.

Zdaleka se mi ale nedaří tak dobře jako jemu.

Dokonce mi ani ti revívři nechtějí pouštět keše na tři měsíce!!!

Po disable Zoologické a publikaci Vánoční jsem čekal ještě Silvestrovskou, Novoroční a Tříkrálovou.

Je opravdu skvělé procházet se lesem po rozryté geodálnici. Sledovat na stromech přibité a přišroubované plyšové nestvůry, telefon, nafukovací plovací kruh apod. Jít v průvodu sluníčkových georodinek a vřeštícími dětmi.

Doufám že v brzké době v Žebráku nedojdou dvoustovky hřebíky v železářství a plyšové nesmysly v hračkářství.

Jen tak dál! Ukaž Aleši všem ve světě jak se ten geocaching má správně dělat.


 • 37


#474295 Geocaching v médiích (rozcestník)

Příspěvek od Pitris na 24 červen 2014 - 7:47

Ahoj,
po dnešní dohodě s policií ČR a po včerejší dohodě se zastupitelstvem obce Točník, je cache disebled a bude přesunuta na místo, které nám určí jako nevhodnější kastelán hradů Točník a Žebrák.

Bylo konstatováno, že hra jako taková za celý incident nemůže, že cache je řádně označena, ale prosí nás o přesun a není proč nevyhovět. Zvláště pak, když cache je na soukromém pozemku a pozemcích přináležících k hradu, které obhospodařují památkáři.

Dále jsem slíbil, že promažu logy zde v listingu, abychom omezili počty zvědavců, kteří se potenciálně budou chtít na místo neštěstí podívat. Toto provedu nejpozději ve čtvrtek.

Jednám s médii, konkrétně chci navázat kontakt s novinářkou z Berouna, aby napravila chyby, kterých se dopustila při publikaci článku a omluvila se.

Děkuji Alkemu za zastupování mé osoby při jednání, dohodnutí podmínek provozu cache a narovnání vztahů mezi kačery a veřejností v této lokalitě.

Skupec reviewer


 • 36


#452356 Nejlépe hodnocený owner světa - DÍKY!!!!!

Příspěvek od Roman_Jaromer na 09 leden 2014 - 7:11

Gratuluji k prvenství.

Trochu mě mrzí, že nemám moc co posuzovat. Série typu Arabela či Vánoční dárek vypadá to zmizely dříve, než jsem je měl čas odlovit a je pravda, že zatím jsem k Žebráku prostě neměl cestu a jen kvůli sérii kešek 200 km nepojedu...

Ovšem znám spoustu autorů, kteří se starají o spoustu krásných kešek léta, i třeba stejně propracovaných, jen třeba jsou dál od Prahy a nedávají své keše v takových sériích, takže tolik "módně". Což sebou nese méně FP bodů a méně uznání... I to Tiskařovo % je zavádějící - má ho vztažené na kešky, ne na odlovy. Takové procento preferuje městské keše. Ovšem autora, který působí v zapadlém koutku úplně diskvalifikuje, protože mu tam přijde pár kačerů, jen kvůli tomu, že má několik keší vzdálených od ostatních - ne jako Aleš dnes módní série za hodně bodů...

Trochu mě mrzí, že z tohoto ocenění může vypadat, že je normální zakládat keše na 3 měsíce na odiv, ale ne se o ně dlouhodobě starat...

 

Chtěl jsem tím říct, že si vážím práce Alkeho, ale daleko více mě potěší keš, která není součástí série, ale je na opravdu hezkém místě a má mi co sdělit.


 • 36


#481726 Zneužití Geocachingu k reklamě a komerci.

Příspěvek od marram na 11 září 2014 - 13:24

Jak vidno, proti samotné myšlence geocachingu je především komerční chování Groundspeaku, který za peníze takovéhle prasárny firmám umožňuje :D!

 

Co je v tomto případě za prasárnu? Dali nám do hry spoustu mincí, kterých je v keších díky nám samotným (myslím hráče hry) čím dál míň. Kdo chce, tak se může zapojit i do soutěže a něco vyhrát, kdo nechce, tak prostě minci posune dál (nebo dokonce nechá být) a hotovo.

 

Vadí mi keše, které mě tahají do komerčních prostor, ale tady nás k ničemu takovému nenutí, jen nám do hry dali pěkné mince.


 • 35


#452323 Nejlépe hodnocený owner světa - DÍKY!!!!!

Příspěvek od Alke04 na 08 leden 2014 - 22:13

Ahoj,

 

původně jsem přemýšlel, zda to sem vůbec psát, neb v ČECHÁCH se úspěch neodpouští, ale vzhledem k tomu, že mi dnes jaký si "milý člověk" zničil celou sérii jsem si řekl, že si udělám radost a zveřejním to.

 

26. prosince v 11:30 h mě volal kamarád a řekl mi větu: "Blahopřeji nejlépe hodnocený ownere světa." Neb po sériích Žebrácké pověsti, Arabela, Magikon, AGT, GeoZOO a vlastně i Krásné Vánoce jste z mě udělali svými favorite body nejlépe hodnoceného ownera světa.

 

SVĚTOVÉ POŘADÍ:

 

1.  Alke04                         CZECH REPUBLIC       16 889 FAVORITE BODŮ  (odkaz)

2.  die Helden                   GERMANY                   15 271 FAVORITE BODŮ  (odkaz)

3.  Clay4&whtwolfden       USA                              15 095 FAVORITE BODŮ  (odkaz)

 

Po nejnavštěvovanější cache světa má tak ČR druhé světové prvenství.

 

VŠEM BYCH VÁM CHTĚL MOC PODĚKOVAT, PROTOŽE BEZ VAŠÍ PŘÍZNĚ, PODPORY A HODNOCENÍ BY SE TAK NESTALO - DĚKUJÍ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 


 • 34


#504416 nejvtipnější zážitky při odlovu kešek možno i trapasy :)

Příspěvek od A+T na 05 červen 2015 - 12:52

Zastrcene skalky uprostred plzenskych lesu. Od parkoviste 2 km nikde nikdo. Sipka neomylne miri na vrcbolek masivu, kde sedi rodinka studujice neco v ruce a synator drimaje v rukou regular lock lock. Prijdu blize jiz se schovanou gps a jsa druzny typ halekam, jestli se mohu pridat. Dostal jsem z lock locku veprovy rizek a bylo vymalovano ☺Kes zustala neodlovena, protoze rodinka ocividne mela pobyt naplan9vany na delsi dobu.
 • 33


#457463 Jak to bylo...

Příspěvek od petulinka1 na 10 únor 2014 - 11:09

Ačkoliv jsem původně chtěla počkat, až se tu trochu uklidníte, tak koukám, že bych se toho zřejmě nedožila. Pokusim se vám to vysvětlit z mojí strany...

Geocaching.cz pro mě vždycky bylo a je něco jako geomatka - všechno, s čím jsem začínala, jsem se naučila TADY. Byla (a jsem) jsem tady za to vděčná, nemusela jsem všechno hledat na i tehdy zmatenejch stránkách GS. A navíc to bylo česky, to byla obrovská výhoda. Chodila jsem se vždycky ráda, nikdy (ani po změně systému) jsem neměla pocit, že se mi tu nechce bejt. Jo, dost často se tu rozmáhaly plamenný diskuze, ať už jako OT nebo jako téma samotný. Snažila jsem se do nich nezapojovat - nemělo by to stejně žádnej smysl.

Změna systému mě sice vyděsila a říkala jsem si, co to sakra je?, ale neodradilo mě to sem chodit. Pořád nechápu, kteří odešli jen proto, že to tu jinak vypadá. Byla to změna nezbytná, když někteří chtělo tohle a tamto vylepšit. Když pak pepa vyhlásil, že přibírá moderátory, tak jsem si řekla, že mám konečně šanci to tady zbavit pověsti žumpy. Ona totiž po tý změně odešla hlavně ta dobrá část lidí. A trolové zůstali, společně s nima ten věrnej zbytek. Zpočátku jsem se s funkcema seznamovala, bála se tu a tam kliknout, abych neprovedla něco jinýho, než jsem zamejšlela (ona totiž ta čeština neni na některejch místech vůbec dokonalá a co člověk nezkusí, tak se kolikrát ani nedozví). A seznamuje se s tim taky pepa, takže jsem zpočátku měla třeba problém ten, že jsem nemohla psát příspěvky. Taky jsme nedávno zjistili, že nemám jednu důležitou funkci přístupnou. Je to prostě ještě stále novej systém a všichni se s nim učíme. Já se ovšem učím dvojnásob, jak tu někdo správně řek - je to moje první štace.

Snažila jsem se, aby se tu tolik nerozmáhalo to OT, ze kterýho pak ve většině případů vzešly i horší věci. Chvíli jsem to vždycky nechala, když neustávalo, tak jsem upozornila, aby se vrátili k tématu příspěvkem. Příšlo mi to jako lidský jednání - děláš něco špatně, tak tě na to upozornim. Buď to pomůže a ty začneš dělat líp/jak se má, nebo z toho vyvodím důsledky. To, jak jsem rozdala několikero varování za sprostý slova.. uznávám, že některý byly trochu přehnaný, proto jsem toho taky potom nechala!

Po nějaký době jsem si všimla, že se shamanovi schvalujou příspěvky. To mě potěšilo, protože to aspoň usnadní práci a nemusím se děsit, co zase kde vyplodí. Přesvědčil mě o tom, že schvalování má oprávněně (některý jeho výroky mě vážně dostávaly do kolen a kolikrát byly i v rozporu s běžnou etikou).

Postupně jsem začala věřit tomu, že se to tady už odebírá k lepšímu a tak jsem přestala procházet všechny aktivní diskuze (ono to bylo i dost časově náročný). Proč bych to dělala, když lidi tu jsou víceméně slušný a dodržujou pravidla. VĚŘILA jsem ve vás, že to dokážeme udržet!

Mezitím tu udělal humbuk honzak. Varování už schytal za různý přečiny tolik, že jsem pepovi navrhla aplikovat na honzaka to, co má shaman. Sama jsem totiž tu funkci neměla (díky tomu, se se systémem seznamoval i pepa) přístupnou. Funkce se mi tedy otevřela a honzak dostal moderovaný příspěvky. To mělo ovšem další dohru na pozadí. Pár dní honzak mlčel. Pak sepsal poslední příspěvek na svůj blog. Na jeho konc bylo PS typu "je to tady totalita". Pepa mu pod to napsal vysvětlení, proč omezení dostal. Honzakova reakce? Pepovo vysvětlení smazal! (jen tak mezi námi - přesně takhle to je ta totalita - jakékoliv vyjádření nesouhlasu jest potíráno všemi dostupnými prostředky, jak honzak předved). Následovala komunikace mezi pepou a honzakem skrze PM. Honzak byl na pepu tak hnusnej, že mu pepa dal BAN na IP. A ještě si ukřivděnej honzak vynutil smazání všeho, co s ním souvisí. Včetně blogu.

Chvíli na to koukám - v 50 odstínech někdo píše, že ve Výzvách to je jako bojiště. Tak se tam jdu podivat a nestačím se divit, co tam někteří dokázali vyplodit! A to všechno jenom kvůli tomu, že prazskychytrak splnil výzvu poněkud nečestným způsobem. Jenže po několika příspěvcích se tam začalo řešit i něco jinýho - prazskychytrak napsal, že "právě kvůli takovým příspěvkům je to tu právem žumpa". Na to mu oponoval dr.vota " Proč sem teda pořád lezeš, když je to podle tebe žumpa? "Žumpu" z toho nejvíc dělají ti, co při prvním náznaku kritiky vyřvávají o žumpě. P.S. nemůžeš se ponořit do žumpy, aniž bys pak nesmrděl s*ačkami" (brání hezky, ale mimo téma :()

Ta diskuze samotná (bez žumpárních řečí) by mě ani tolik nenaštvala, ale tohle (a pokračování), to mě víc zklamalo, než naštvalo. Takže moje snaha je naprosto marná? Nebo jsem takový poleno k ničemu, co si jenom myslí, že něco dělá? Téma jsem zamkla. Chvíli jsem přemýšlela, co s tim budu dělat. Řekla jsem si že to prostě projdu, pořádně pročtu a vyvodim z toho důsledky, aby to neschytal i někdo, kdo se těch dohadů neúčastnil. Jenže ouha. Ono toho bylo víc, jak dvě stránky. Zprvu jsem dávala varování skoro všem, protože se tam postupně přidávali další lidi. Pár z nich dostalo varování dvě - vesměs ti, co se tam hašteřili nejvíc. Pak jsem to radši všechno smazala, tak nějak sesumarizovala, kdo co jak, a rozdala dodatečný varování.

Mezitim začal, teď už Velky praktik, dříve HANSMATT, s tím, jak si smazat všechny příspěvky. (on se totiž tý dikuze taky účastnil a zřejmě se ho dotklo, že dostal varování). Dostal ode mě slušnou odpověď, že hromadně to nesmaže, jen vypíše. Pak začal mít dva problémy: nešly mu smazat příspěvky, kterýma zakládal nový vlákno a pořád se mu neměnil počet příspěvků v profilu a ta karma mu furt zůstavála v pekle! Tim, to se přiznám, mě rozesmál a naštval. Že se mu nezmění počet příspěvků, to chápu, že se divil, ale proč mu tak vadilo, že je karma pořád tak proklatě nízko? To by byl dost nekvalitně udělanej systém, kdyby si každej moh takle zlepšit karmu, nemyslíte? Pak mu jakás "geniální" osoba poradila, cos těma příspěvkama, co nejdou smazat: "nahlaš to jako OT, oni ti to smažou". Hmm, výborná rada! Takže budu kontrétní - téma s názvem BCT jarní údržba - informuje v prvním příspěvku o tom, že u dané série proběhne jarní údržba. A tohle nahlásí jako OT!! A proč? protože to chce smazat, a někdo mu poradil, že prej to tak funguje. Kdepak, nefunguje! Takový hlášení byly celkem tři. Všechny jsem je ignorovala, neb byly neoprávněný - OT to nebylo ani v nejmenším. HANSMATT ovšem pokračuje v mazání dál a dokonce i v tématu, který založil právě kvůli tomu mazání! Tim dělá dosti slušnej bordel.

Bohužel, nemám možnost mu v mazání zabránit. Píšu pepovi, že by se s tim mělo něco udělat. Pepa má nápad, jak by to jít mohlo, kterej ovšem já ze svý pozice realizovat nemůžu. Téma HANSMATTOVI zamykám, neb je v sekci Poradna a rady dostal. Nakonec jsem po dalším "hlášení" dvě ze tří témat smazala (stejně tam byl jen jeho příspěvěk), téma, kde haní Skupce jsem nechala.

Do toho se ozývá ukřivděný prazskychytrak větou "To uz by stacilo, ne?" a chce po mně výpis všech udělenejch varování. Reaguju na to tim, že varování dostali všichni, každej svým dílem. Mezitím narážím na chytrákův příspěvek, kde píše, že ho baví tyhle provokace... To je slušnej troling. Dostává varování i za něj.

K tomu mi ještě píše Jacka, za co dostala varování. Odepisuju jí, že toho bylo po víceru. Včera jsem jí poslala i jeden konkrétní příspěvek z toho tématu.

Ozývá se taky mh.mail, který si myslí, že varování dostal neoprávněně a chce po mně, abych to uznala, potažmo vzala varování zpět. Fakt, že kdybych dávala varování za nevhodný chování, tak by to bylo za víc bodů, nepřijímá. Stejně tak to, že nemám možnost varování odebírat. Během diskuze maže svůj blog. Že prý se nebude podílet na obsahu servru, kde nesouhlasí s chováním moderátorů.

Ve fóru se ozývá zhrzený frettie, že prý jestli máme jako moderátoři kodex, a kdo že to vlastně moderuje? Dávám mu odkaz a ptám se ho, co konkrétně se mu nelíbí. Během pokračující diskuze se ho na to ptá i pepa, frettie ovšem odmítá cokoliv hledat, nemá na to čas. Takže se nic nedozvídáme.

Dál už to nebudu rozepisovat, stejně to všichni znáte...

 

Všichni si akorát stěžují, jak jsem špatná a zlá, neobjektivní, jednám emotivně... Ano, jednám emotivně - v příspěvcích!! Ale ne, když rozdávám varování! Stejně tak mám přece právo vyjádřit svoje sympatie/antipatie ke komukoliv. Ale že bych dávala varování jen proto, že někoho nemám ráda, to jsem ještě ani jednou neudělala. Dokonce jsem dala varování člověku, kterej byl v tý době můj kamarád. Nejdřív jsem ho mimo fórum požádala, aby ten příspěvek smazal (bylo to nepěkný), akorát jsme se zhádali... Takže dostal varování.. Od tý doby se mnou nemluví, protože jsem mu dala varování za nevhodný chování, i když jsem byla jeho kamarádka!

Jo, původně jsem uvažovala o tom, že bych mohla bejt anonymní moderátor, ale nechtěla jsem se zbaběle schovávat za neznámou identitu. Stejně by se na to dřív nebo pozdějc přišlo a ničemu bych se nevyhnula. Navíc bych z toho měla pěkně schizofrenni pocit. A to kontrolování, za koho teď vlastně píšu by mě jenom ubíjelo.

Je fajn, jak mě chcete vyhnat. Vždyť jsem přece zlá na všechny a nic dobrýho neudělám...! Ne, vůbec nic dobrýho nedělám. Blog o Garminech se psal asi sám pod mym jménem, na fóru radil asi taky úplně někdo jinej. A na tom školení druhýho února to jsem rozhodně nemohla bejt já!

Vytahovat na někoho špínu, to by vám šlo. Ale zamyslet se nad tim, že všechno, co tady těch pomalu pět let dělám, dělám pro vás (ne pro sebe!!), to ne. Snad jedinej Modrak napsal, že to dělám v dobrý víře. Hlavně, že máte koho pranýřovat. Teď už vim, jak je/bylo Tiskarovi. Ale stejně pořád nechápu jednu věc - jak můžete někomu dávat palce dolu jen za to, že kdysi dávno udělal chybu?? Člověk se může přece změnit a to, že jsem minulej týden záměrně zabila mouchu, která mě otravovala, mi přece nebudete vyčítat s každou větou, kterou řeknu! Zvlášť, když s tim ta věta nesouvisí.

Vim, že jsem udělala chyby. Omlouvám se za ně. Jestli tady měl někdo totalitní pocity, tak se za ně taky omlouvám, i když nevim, jak se mi to povedlo. Varování jsem používala opravdu až když to bylo nutný. Ale chápu, že pro někoho je problém, když se najednou, po letech neúplný anarchie, objeví nějakej hlídač. Je to nezvyklý. Ale je třeba brát v potaz, že pokud tu nechceme mít žumpu, tak je hlídače třeba stejně, jako je třeba, aby se uživatelé chovali slušně a nenapadali se při sebemenší příležitosti. Nebo se záměrně neprovokovali.

Jak jsem psala na začátku: je to tu pro mě důležitý, NECHCI, aby tu z toho byla žumpa. Snažim se s tim něco udělat, ale někteří to stále nechápou a tu žumpu si z toho dělaj dál výkřikama typu "je to tady žumpa!" o čemž se pak zhádaj. Nebo jsou zlý na nováčky. Vyhnat se odsud ale nenechám!

Pro WaW: Jedna věc je kritika. Ta může bejt klidně i pravda. Ale druhá věc je, jak ji sdělíš. Buď to můžeš sdělit stylem "děláš to uplně na prd, radši k tomu nelez" nebo "Tohle není dobrá cesta. Zkus to udělat jinak" a případně podat slušně návrh. A ne bejt úsečnej a skoro až sprostej.

PS: pepo,vim, že jsem ti včera něco napsala, ale prostě musím...


 • 33


#511579 Kešky na mapy.cz

Příspěvek od martin.fuks na 14 září 2015 - 21:28

Dobrý večer,

 

po všech debatách, kterých jsem se poslední 3 dny účastnil, jsem se dnes odpoledne s kolegy dohodl, že nejlepší řešení pro spokojenost “hardcore” geocachingové scény bude úplně vypnutí kešek ze služby Mapy.cz. K vypnutí dojde v průběhu týdne, hru nebudeme dále jakkoliv podporovat.

 

Příjemný zbytek večera.

 

Martin Fuks

Produktový manažer Mapy.cz

 

E-mail: Martin.Fuks@firma.seznam.cz

Twitter: @FuksMartin


 • 32


#509956 Puuštění nočních keší ve dne???

Příspěvek od Sopdet Reviewer na 26 srpen 2015 - 9:53

Mily cizoune2003 (btw 2003 je rok narozeni? - jednanim by to odpovidalo) zkus si precist to cos napsal, pak se schovej nekam do rohu a zapremyslej nad tim, pak si uvedom co z toho publikovani mame, precti si pravidla a nasledne bych ti doporucil jit na eventy Alexovi a omluvit se minimalne jemu ....

 

Sopdet


 • 32


#499742 Turistické mapy.cz na GC.com

Příspěvek od masox na 02 duben 2015 - 14:53

Ahoj, pomocí GM skriptu Geocaching Map Enhancements se mi povedlo přidat turistickou mapu do map na GC.com.

Pro ty, kdo neví, jak to funguje: Nainstalujte si GC Map Enhancments, vlevo dole kliknout na nastavení, pak na Manage maps a vložit následující kód a potvrdit :)

 

Jdou přidat i ostatní vrstvy z Mapy.cz....

 

PS: Jestli už to tu někdo dával, tak se omlouvám, na fórum už nějaký ten rok nechodím ;)

{"alt":"Mapy.cz cykloturistická", "tileUrl":"http://m{s}.mapserver.mapy.cz/turist_trail_bike-m/{z}-{x}-{y}", "minZoom":5, "maxZoom":18, "subdomains":"1234", "attribution":"<img src='http://mapy.cz/img/logo-small.svg' /> © Seznam.cz,a.s, © Přispěvatelé <a href='http://www.openstreetmap.org/copyright'>OpenStreetMap</a>, © NASA"}

post-6681-0-55613600-1427982615.png

Přiložený soubor (y)


 • 32


#452398 Krásné Vánoce přeje... nová série

Příspěvek od mh.mail na 09 leden 2014 - 10:34

Podle mě se to "standardním keším" vymyká ...

... tomu, kdo to zničil bych i já nakopal.

 

... Žebrácké pověsti, které ... žijí už dlouho ... z prostého důvodu, že nejsou nasázené jedna vedle druhé a nedochází tak k návalům a koncentraci kačerů.

 

Kapso, souhlas prakticky se vším, v citaci vypichuji podle mého názoru ty klíčové argumenty.

 

Za prvé bych chtěl říct, že zničit někomu cizí práci může jenom opravdový kretén. Jestli jsem to správně chápal, tak na tyto série měl Alke vždy souhlas majitele příslušného lesa, takže to asi nejspíš nebyl nějaký rozčílený myslivec nebo zástupce majitele, který si nepřál, aby mu tam chodilo tolik lidí. Kdo to skutečně byl, se nejspíš nikdy nedozvíme, ale není to koneckonců podstatné. Je to prostě hnus.

 

A teď k jádru věci: Já mám z Alkeho sérií odloveny pouze Žebrácké pověsti. Kdysi jsme se na ně s dcerou vydali a během jednoho podzimního dne je všechny odlovili. Série se nám líbila, byla moc pěkná, dobře připravená. Na Arabelu jsem se taky chystal, ale pořád jsme se k tomu nemohli dobrat, chtěl jsem to pak nechat až na příští jaro nebo léto. Když Alke někdy v listopadu napsal, že s prvním sněhem sérii archivuje, řekl jsem si, že jenom kvůli tomu měnit plány nebudu a bezhlavě se nepoženu ji odlovit, protože jsem očekával, že tam budou davy. Takže tím jsme se s touto sérií minuli. Když Alke publikoval GeoZoo, tušil jsem, že to bude ve stejném režimu jako Arabela, a ačkoliv jsem slyšel chválu a doporučení, že se to dceři určitě bude líbit, neměl jsem prostě tím směrem cestu a musím se přiznat, že už mě to ani moc netáhlo. Sérii Krásné Vánoce přeje... jsem už jenom zaregistroval a taky díky tomu, že jsme byli přes Vánoce všichni nemocní, se mi ani nezvýšil tep.

 

Podle mého názoru se Alke dostal do pozice, kdy vytváří „komerční“ keše. Protože jsem přesvědčen, že pouhé toto konstatování bude chybně interpretováno, hned podám vysvětlení: Komerční film je od začátku vytvářen s hlavním cílem, aby vydělal co nejvíce peněz, a k tomu potřebuje, aby na něj přišlo co nejvíce lidí. Vše je tomu tedy podřízeno - námět, scénář, herci, způsob realizace. V geocachingu nejsou pro ownery platidlem peníze, ale favoritní body. „Komerčnost“ Alkeho keší podle tohoto výkladu je v tom, že od začátku keše tvoří s cílem, aby na nich získal co nejvíce FP. K tomu samozřejmě potřebuje, aby mu na ně přišlo co nejvíc lidí. Vše tomu podřizuje - keše jsou tradičky, na relativně malém prostoru, jejich počet je tak akorát, ani málo, ani extrémně moc, aby to v pohodě zvládly rodiny s dětmi. Jejich provedení je vysoce atraktivní, tak o dva řády vyšší, než u běžných keší. A proto taky ty série mají tak krátké trvání a jsou nahrazovány novými. U trvale umístěné série by se totiž příliv FP s postupem času výrazně zmenšil. Že mu tato sázka vychází, je důkazem i sousední vlákno, kde se pochlubil, že se stal ownerem s nejvíce získanými FP na světě. A že se s tím pochlubil sám, je podle mě i důkazem toho, že to byl (je) jeho cíl. Možná ne jediný, možná ne hlavní, ale určitě jeden z hlavních.

 

A teď pozor - důležité! Nemám s tím sebemenší problém. Nemyslím si o tom, že to je něco špatného nebo zavrženíhodného. Stejně jako nemám a priori nic proti komerčním filmům. Alke má na to nápady, chuť, čas i peníze, tak proč ne. Není nic špatného na tom, o co se snaží, je vidět, že to dělá dobře. Jednoduše je to dobrý obchodník. Zmiňuju to jenom proto, že všechny poslední Alkeho počiny mají tento charakter. Přivést na určité místo co nejvíce lidí a získat od nich co nejvíce FP. To s sebou samozřejmě nese rizika, která pak mohou vyústit i ve zničení keší. Jestli se nepletu, tak podobné problémy postihly jak Arabelu, tak GeoZoo, možná že ne v takové masivní podobě.

 

Alke je úspěšný autor „komerčních“ keší. Za to mu patří můj obdiv. Nemyslím si však, že by to mělo automaticky znamenat Alke for (vice)president, ani Alke for reviewer, jak se v sousedním vlákně objevilo. Jak jsem psal výše - mám odlovenu jedinou Alkeho sérii, a to Žebrácké pověsti, nemohu tedy ty novější, již ovšem neexistující, posuzovat. Mám ovšem takovou obavu, aby se z nich, ač perfektně vytvořených, pomalu nevytrácel duch, tak jak je to vidět u většiny komerčních filmů.


 • 32


Reklama