Přejít na obsah


Fotka
* * - - - 1 hlasy

Picstashio - Nová Aplikace na Geocaching a sdílení fotografií

Příspěvek od vmachacek , 26 květen 2015 · 2 199 Zobrazení

Picstashio - Nová Aplikace na Geocaching a sdílení fotografií Vyvíjíme aplikaci a moc by nás zajímalo, co si o ní myslí příznivci Geocachingu.

Princip aplikace je jednoduchý. Jste na zajímavém místě a vyfotíte mobilem něco snadno rozlišitelného, např. samolepku na dveřích, turistickou značku, grafiti na zdi nebo zvonek.
Pokud okolo stejného místa projde někdo s touto aplikací, dostane notifikaci. Když navíc vyfotí tu samou věc (najde cache), tak si mohou tito dva lidé začít povídat, vyměňovat fotografie atd.

Pokud máte zájem dozvědět se více, anebo si chcete aplikaci vyzkoušet, napište mi na vmachacek@gmail.com. Budeme rádi za každou připomínku. Pokud vás cokoliv napadne, napište mi to prosím do komentářů nebo emailem.

S pozdravem, Vojta Macháček

 • 0Ahoj,
nejak mi z textu není zřejmá mobilní platforma pro níž je aplikace určena.
Android?
Takže pro iOS a WP asi nic, že?
  • 0
Fotka
vmachacek
kvě 26 2015 17:54

Ahoj, v současné době máme beta verzi pro iOS, další verze budeme přidávat v případě zájmu.

  • 0
Fotka
Pontiac_CZ
kvě 28 2015 6:37

No představím si například, že jsem z Liberce a na výletě na Moravě vyfotím vstupní dveře do penzionu Bunč v Chřibech. Pak uplyne rok, už si na to vůbec nepamatuju. Někdo další půjde kolem těch dveří, dostane notifikaci, vyfotí (to s nalezením cache nechápu, ale to teď pomiňme) a následně to případné povídání - jakou já teď mám motivaci s ním povídat či vyměňovat fotografie a proč bych to dělal?

  • 5
Takže čistě hypoteticky vyfotím kešku. A když kolem půjde owner, tak dostane notifikaci, že jsem tam byl.
  • 0
Fotka
vmachacek
kvě 29 2015 9:49

@Pontiac_CZ Děkuji za připomínku, ta prodleva vytvoření a nalezení je kritická, proto se budeme snažit spuštění rolovat po jednotlívých regionech, aby docházelo právě k tomu, že uživatelé jsou z jednoho místa a aplikaci pužívají najednou. Nicméně motivace je v tom, že spolu můžete sdílet nějaké vzpomínky nebo zážitky z toho místa. 

 

@kalubr vyfotíte kešku a když půjde okolo kdokoliv s aplikací může si prohlédout obsah. Nechat vám zprávu. Nebo přidat další fotku.

  • 0
Fotka
misa kulicka 2
kvě 29 2015 10:29

Nevím, ale nevidím v tom kloudnou budoucnost. Proč bych měl někomu třeba cizímu zdělovat svoje zážitky? Pokud se chci podělit, stačí mi setkání na eventu nebo v hospě.

  • 0

No, to je dobrej vtip. :)

Ale nápad dobrej, někdo by mohl mít obskurní úchylku v komunikaci s lidmi, kteří vyfotili stejný dveře. 

 

Já už jsem na to starej, ale věřím, že jsou lidi, kteří by to v rámci virálnosti mohlo chytit.

  • 2

no nápad fajn, super že zbyl čas na realizaci ... ovšem užitek nějak moc nechápu :) .. ovšem když to bude zdarma ... on se někdo najde, kdo si to nainstaluje ..

  • 0

Netuším, k čemu by mi to bylo dobré.

  • 0
Fotka
vmachacek
čen 02 2015 16:06

@JeKoR_CZ ano, aplikace bude zdarma a bez reklam. Momentalne hledame skupinu ktera bude pouzivani nejvice naklonena, a logicky nas napadl geochaching.

 

@Smrk treba pro zabavu, nebo seznameni se s novymi lidmi, kteri sdili stejny zajem?

  • 0

Já to určitě používat nebudu, nemám chytrý telefon ani potřebu kecat s někým o detailech. Dovedl bych si to ale představit v případě něčeho opravdu pro mě zajímavého. Ovšem i tak bych asi hledal spíš na netu a pak až v terénu, na principu waymarkingu nebo Geospy. Když už náhodou u nějakého místa jsem, necítím potřebu zrovna teď komunikovat s někým, kdo tu byl taky. Ale opakuju - jde o typ místa, NĚKDY by to zajímavé být mohlo. Jen mě teď nenapadá žádný příklad.

  • 0
Fotka
dominikovsko
čen 10 2015 18:39

Já si myslím že je to dobrý nápad, pomůže to i třeba když bude chtít někdo s něčím poradit, tak je to dobrá appka. Když bude na Android, tak si to stáhnu.

  • 0

To jako že mám zapnuto určování polohy, jsem poblíž něčeho zajímavého, např. finálky keše, podle toho se mi najde nejbližší obrázek - ejhle keš, a já jí podle fotky dohledám a bude to BF?

  • 0
Fotka
vmachacek
čec 01 2015 8:47

Picstashio sdílí s Geocashingem pouze princip, ale obejde se bez fyzických cashí. Vypadá to tak, že vyfotíte něco co vypadá že je trvanlivé. To znamená, zámek na dveřích, ceduli s názvem ulice nebo turistickou značku (v podstatě makro) - Tím vytoříte cache, a do této virtuální cache můžete vložit vzkaz, video, obrázek, nebo co vás napadne. A když někdo jde okolo kdo má tuto aplikaci a zabere foťákem na mobilu to samé co autor tak se dostane k obsahu a může reagovat na původní obsah. 

  • 0

Podle mne to nemá moc smyslu.

Fotím rád, hodně, cokoli, kdekoli. Ale fotím fotoaparátem, ne mobilem - musel bych dělat dvě fotky - nepřejdu kvůli hře k horší kvalitě fotek.

Když budu chtít upozornění na zajímavé místo, mrknu na keše nebo na waymarky v okolí - oboje má logy, kde zážitky můžu popsat a číst od jiných. Když budu chtít sbírat virtuální body na sloupech s turistickými značkami, začnu hrát munzee.

Jediné, co by mohlo být chvíli zajímavé - něco vyfotím a budu čekat, jestli to už někdo fotil nebo ne. Ale to si dovedu představit jen v historických centrech měst, kde je nepřeberně detailů, které stojí za pozornost.

Navíc si nedovedu moc dobře představit, že tvořím v terénu nějaký, byť minimální "listing."

  • 0

Prosinec 2022

P Ú S Č P S N
   12 3 4
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Reklama