Přejít na obsah


Fotka
* * * * * 3 hlasy

Krkonoše Crossing

Příspěvek od Dany8 , 01 květen 2015 · 3 555 Zobrazení

reportáž
Krkonoše Crossing Přechod hřebene Krkonoš. Keš, o které víte, říkáte si, že ji jednou musíte dát a to jednou stále nepřichází. Jednoho dne pak sedíte doma, koukáte na to, že se dva roky honíte za 55 kešemi uloženými na vrcholech, které jsou v nadmořské výšce nad 1000 m, a on vám vážně chybí ten poslední, 55. A nápad je na světě. Tou poslední horou, která představuje vstupenku do klubu geotisícovkařů, bude Sněžka. Kdo to zatím má? Nikdo! A když už kvůli ní pojedu přes půl republiky, tak bych ty Krkonoše přejít mohla tak nějak bokem, ne?

Jen drobná technická na začátek - text je hojně prokládán fotografiemi, které se mi nepodařilo vložit do textu jinak než odkazy. Pokud někoho obtěžuje na obrázky klikat (ano, je to pakárna) a ví, jak je tam mám vložit rovnou, velmi uvítám nějaký návod, jak na to...

Přechod je třeba slavnostně zahájit. Není kam spěchat, díky péči Českých drah mám takové zpoždění, že do naplánovaného dnešního cíle stejně nedojdu. Slavnostní zahájení tak probíhá v poklidu pod stromy u místního pivovaru, kde si dávám iontový nápoj zn. Harrach. Pak jen stačí projít centrem Harrachova, nakoupit poslední zásoby (=lázeňské oplatky) a vyrazit k Mumlavským vodopádům.
http://viky.rajce.id...g/#DSC_0502.jpg
http://viky.rajce.id...g/#DSC_0519.jpg
Začátek celého putování. Štítek s číslem nalezen bez problémů, bezva! Turistů tu mnoho není, počasí je ideální, tož vzhůru na Voseckou chatu!

http://viky.rajce.id...g/#DSC_0578.jpg
Na chatu se dostávám po zavíračce. Pán ve výčepu nelibě nese, že jsem si dovolila vstoupit, když už má zavřeno. Místní zaměstnanec národního parku s kumpány, kteří mě předjeli s terénním vozem 200m před chatou, spokojeně sedí u svého škopku. Tak jo, no.
Pokračuji na hřeben, který je nedaleko. Hřebenovka ve formě široké rovné cesty vhodné pro kočárky mne překvapuje.

http://viky.rajce.id...g/#DSC_0590.jpg

Z hřebene si odskakuji k prameni Labe. Zde mne čeká zrada – ač je Labe takový veletok, na svém začátku vyvěrá z plochy a jeho vodnatost není největší. Tady vodu na pití nenaberu.

http://viky.rajce.id...g/#DSC_0617.jpg
Na hřeben padá mlha. Naštěstí nedaleko je Kamenná studánka, která má pro žíznivé poutníky dostatek vody.

http://viky.rajce.id...g/#DSC_0627.jpg
http://viky.rajce.id...g/#DSC_0684.jpg
Ráno odehnalo mlhu. Naštěstí, výhled na Sněžné jámy je monumentální. Tady taky končí dálnice pro kočárky a začíná pravá horská cesta plná kamení. Cesta vede po hřebeni, bohužel počasí zdá se nevydrží.

http://viky.rajce.id...g/#DSC_0694.jpg
http://viky.rajce.id...g/#DSC_0712.jpg
http://viky.rajce.id...g/#DSC_0722.jpg
U Špindlerovy boudy se loučím s liduprázdnými horami. Odtud míří autobusy turistů různého věku, fyzické kondice a vybavení na naši nejvyšší horu Sněžku.
Mlha se občas protrhne, a tak vidím Velký i Malý rybník. Odbočku na Úpské rašeliniště vynechávám, v té mlze je zacházka dost zbytečná.
http://viky.rajce.id...g/#DSC_0754.jpg
http://viky.rajce.id...g/#DSC_0802.jpg

Míjím Slezský dům a v průvodu turistů jdu tou prudší, ale kratší trasou nahoru. Hustá mlha se občas roztrhne.
Na Sněžku jsem dorazila v okamžiku, kdy se mlha přelévala přes hřeben do Obřího dolu. Všichni fotíme jako o život, pak se scéna uzavřela a představení toho dne byl definitivní konec. Zbytek místního panoramatu si musím najít doma na fotkách na Internetu.

http://viky.rajce.id...g/#DSC_0849.jpg
http://viky.rajce.id...g/#DSC_0878.jpg
Sestup z vrcholu je pohodový po silnici, ze které odbočuje hřebenovka kosodřevinou kamsi… Mlha, vítr, klouzavé kamení. Pravé horské počasí. Ještě že tu Poláci udělali powertrail, který mi zachraňuje dobrou náladu.
Na Pomezní boudy se dostávám před setměním. Našla jsem otevřený podnik, kde ještě vařili (!!! na začátku podzimu tu zdá se moc velký turistický ruch není), naládovala se klasikou vepřo-knedlo-zelo a odkutálela se najít vhodné nocoviště.
Ráno pokračuji mlžným lesem po hřebeni na konec multikeše. Umístění finálky mne nepotěšilo. Měla jsem v plánu pokračovat po hřebeni do Žacléře přes Rýchory. Bohužel zacházka k finálce byla dlouhá, a tak jsem musela vynechat Rýchory. Vykoukala jsem totiž z mapy jeden vrcholový puzzlík s názvem Královecký Špičák. Z Brna se na něj téměř nedá dostat, a když už jsem tu…
http://viky.rajce.id...g/#DSC_0909.jpg
http://viky.rajce.id...g/#DSC_0910.jpg
Tady někde končí putování po Krkonoše Crossing. Dál už to bylo jen o cestě přes Žacléř, kde se spustil drobný vytrvalý déšť, přes Královeckou hospodu na Královecký Špičák, o šíleném sestupu do Bernartic, kde jsem strávila noc, ráno stále v tom dešti sbalila mokré vybavení do batohu a přes krátkou zastávku v Turnově (asi na 1,5hodiny přestalo pršet) se vrátila domů. Z této koncovky fotky nemám, protože déšť s mlhou se mi fotit nechtělo.
http://viky.rajce.id...g/#DSC_0906.jpg

  • 12Fotka
mimo a momo
kvě 03 2015 21:57
    • 5

Tak toto jsou superluxusní forografie. 

    • 0

To, jo fotky jsou nadstandard!

    • 0

Prosinec 2022

P Ú S Č P S N
   1234
5678 9 1011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Poslední příspěvky

Poslední komentáře

Reklama