Přejít na obsah


Fotka
* * * * * 1 hlasy

Vyhodnocení soutěže o nejlépe hodnocený blog

Příspěvek od pepa.z.pocernic , 18 prosinec 2013 · 4 673 Zobrazení

Do výsledného hodnocení bylo s ohledem na počty příspěvků a získaných hodnocení zařazeno celkem pět blogů. Soutěž byla napínavá do posledního okamžiku, neboť pár hodin před uzávěrkou byl rozdíl v průměru hodnocení mezi prvním a druhým 0,0007 a rozhodující bylo každé udělené hodnocení. Přes tento minimální rozdíl však k žádnému zamíchání pořadí na poslední chvíli nedošlo a konečné pořadí tedy je:Vítězi gratulujeme a zároveň děkujeme všem, kteří se rozhodli něco napsat, obzvláště těm, jejichž aktivita je dostala do užšího výběru. Zároveň doufáme, že s koncem soutěže vaše publikační činnost úplně neustane, protože většina článků byla velice povedená.
Kromě ceny pro vítěze dostanou ostatní účastníci užšího výběru drobnou pozornost.

 • 2Fotka
Pontiac_CZ
pro 18 2013 13:40

Halumovi moc gratuluju a je to zasloužené - vytvořil a udržuje skvělý Geoget a odpovídá na milion dotazů ohledně něj a nic za to nemá. Až do dneška. :-)

  • 11

Kdo vyhraje, bylo jasné hned od začátku soutěže. Ono různé návody jsou v podstatě nekonfliktní, ovšem nejsem si jist, zda právě toto má být obsahem blogu. Případně se měly udělat nějaké kategorie - např. poradna (technické věci apod.), cestování a obecné (pohled daného kačera na jednotlivá témata, jeho vlastní názory) a soutěže by se mohl zúčastnit pouze ten, kdo by dal alespoň 3 příspěvky do minimálně 2 ze 3 kategorií. Případně jedna kategorie neutrální (cestování + technická) a druhá vlastní názory. Ale to je jen námět do budoucna.

  • -15

Pri pohledu na vysledky nemam sebemensi pocit, ze by bylo neco jasne od sameho zacatku.

 

Dekuji vsem a smekam pred vsemi, kteri to smrtelne tempo vydrzeli az do konce.

 

Ale vymyslet jina pravidla jen proto, ze tesne vyhral blog, ktery tobe nevoni, mi prijde trochu divne.

  • 0
Fotka
pepa.z.pocernic
pro 18 2013 14:18

kdo vyhraje jasné být nemohlo, protože při spuštění soutěže žádné blogy neexistovaly, navíc vítězný blog vyhrál jen těsně a druhý blog s návody skončil třetí. Takže tvoje domněnka je mylná. A dělit soutěž na kategorií když nějaký relevantní počet příspěvků poslalo minimum lidí aby se výhry dočkal každý účastník nedává smysl.

A soutěž byla vyhlášena s nějakým záměrem a to bylo ocenit uživatele, kteří dokáží vyprodukovat obsah v zajímavé kvalitě a kvantitě, nebyla to soutěž ve schopnosti napsat kritickou polemiku a tři příspěvky ve dvou daných tématech. Takže bylo na každém, čím dokáže oslovit uživatele.

Hlavně nastavení pravidel je výsadním právem organizátora soutěže, ty máš pouze právo je akceptovat, nebo se neúčastnit. Pokud se ti pravidla nelíbila, zorganizuj si vlastní soutěž.

  • 4

Pokud bys chtěl pochopit můj příspěvek, tak jej pochopíš.  Za vše asi hovoří příspěvek Romana: Tak soutěž je (skoro) za námi a já si konečně říkám, že budu moct volně psát to, co si myslím...
Nezastírám totiž, že jsem začal psát kvůli ceně, bylo to velké lákadlo. Nikdy jsem žádný "blog" nepsal. Představoval jsem si, že blog je něco takového jako takový veřejný deníček, kam si člověk píše to, co si myslí, takové to místo k zamyšlení. Jenže kvůli soutěži jsem nakonec seznam témat do blogu značně zredukoval...Ze začátku jsem zkoušel psát něco o tom, jak jsem začínal, co se mi líbilo za zajímavosti, kešky atp. Pak jsem ale zjistil, že říkat, co si člověk myslí, se moc nevyplácí...". Mnozí možná napsali 1-2 příspěvky právě kvůli tomuhle...Co mi vadi docela hodně, že to hodnocení neprobíhalo anonymně, takto to mnohdy sklouzavalo k osobnímu vyřizování si účtů...

  • -1

Hodnotilo se podle pridelenych hvezdicek. Ja rozhodne neumim zjistit, kdo mi pridelil hvezdicky. A uz vubec neumim zjistit, kdo mi pridelil malo hvezdicek.

 

Co je na tom neanonymniho? A jak by to mohlo byt vice anonymni?

  • 0
Fotka
pepa.z.pocernic
pro 18 2013 16:34

@hanska

Já tvůj příspěvek chápu, jenže ty máš problém pochopit jaká byla motivace pro vyhlášení soutěže. Tak ještě jednou: soutěž byla koncipovaná tak, aby motivovala k vytváření obsahu, který je zajímavý i z pohledu provozovatele serveru jak kvalitou, tak kvantitou. Návody, reportáže a jiný obsah s pozitivním ohlasem zajímavé jsou, blogy například s dokolečka omílanými názory na PT a délku logů zajímavé nejsou. Pokud někdo psal kvalitní články z cest s vidinou výhry, je to v pořádku. Pokud někdo nepsal názory na PT a délku logů protože nikoho nezajímají a výhru nečekal, tak s tím organizátor soutěže nemá sebemenší problém. Pokud jsou pro tebe tvý názory tak důležitý, budeš je psát i bez naděje na výhru.

Ty fakt vidíš kdo jak blogy hvězdičkoval? Já to ještě nenašel.

  • 0
Fotka
pepa.z.pocernic
pro 18 2013 16:47

@hanska

jo, pokud bys neměl potřebu do všeho jenom rejpat a přečetl si výsledky, tak bys zjistil, že tvé průměrné hodnocení, které rozhodovalo o umístění, je naopak velice slušné a rozhodně nenaznačuje, že by si tím s tebou někdo vyřizoval účty. Možná kdybys trochu zapracoval na provedení, tak mohlo být ještě lepší.

  • 0

HaLuMo: Asi mě pchopit nechceš, pokud by se ostatním ukázal jen příspěvek bez autora, pak by to bylo anonymní, takto to opravdu anonymní nebylo.

  • -3

Myslím, že by se slušelo pogratulovat HaLuMovi k vítězství a ne se tu vztekat, že vyhrál právě on.

  • 6
Fotka
pepa.z.pocernic
pro 18 2013 17:15

@hanska, to je přesně ukázka proč štveš lidi. Rozvíjíš tu jak kolovrátek teorie jak se ti lidi při hodnocení mstili, přitom máš ve výsledku jenom o trochu nižší průměr než Roman Jaroměř, který psal na stejné téma jako ty. A jeho články měli lepší provedení než tvoje. A i z blogů co se nedostaly do užšího výběru pro malý počet příspěvků a hodnocení mělo jen málo lepší průměr než a hodně jich mělo horší průměr než ty. Takže buď laskav a vykašli se na to, právě si dosáhl hranice mojí trpělivosti.

  • 1

Já mu tu výhru přeji, že nevyhraji já, mi bylo jasné hned od začátku soutěže kvůli výhře jsem blog opravdu nepsal, psal jsem je kvůli tomu, abych nalákal některé kačery na zajímavá a občas i málo navštěvovaná či neznámá místa. Do budoucna bych být pořadatelem zrušil i dualitu hodnocení - palce a hvězdičky a nechal jen jedno z toho - asi ty hvězdičky a nebál bych se zavést totéž i do fóra (pokud by to bylo technicky zvládnutelné).

  • 0

Nějak nerozumím tomu, co tu řešíte ....

Já sice fandil hlavně mh.mail, protože wherigo mám moc rád, ale gratuluju všem !

Dokonce gratuluju i HaLuMa, přestože hen ten Geoget stejně nikdy nepochopím ....   :D

  • 0

@hanska, to je přesně ukázka proč štveš lidi. Rozvíjíš tu jak kolovrátek teorie jak se ti lidi při hodnocení mstili, přitom máš ve výsledku jenom o trochu nižší průměr než Roman Jaroměř, který psal na stejné téma jako ty.

 

Pak se ale nabízí otázka, jestli hanska nezmanipuloval hodnocení svého blogu :-D

  • 0

Sláva vítězům! :) Čest všem, co psali, já bych to nevydržel pořád sepisovat něco navíc (už takhle toto spisuji až dost). První trojci blogů jsem rád pročítal, GG a Wherigo prozkoumávám už dlouho a blog RJ se mi také moc líbil. Gratujuji! :)

  • 2
Fotka
zvedavkanocni
pro 19 2013 0:57

Hansko, buď tak hodný a dej si do dalšího roku předsevzetí, že se budeš alespoń trochu snažit chovat jako chlap - k tomu mj.patří, že se naučíš přijímat prohry a budeš umět pogratulovat k vítězství tomu, kdo byl prostě lepší nebo čtenáře víc zaujal. HaLuMa si nějaké ocenění své práce dávno zasloužil, osobně jsem ráda, že soutěž dopadla jak dopadla, jeho blog si to zasloužil, posílám gratulaci stejně jako dalším dvěma v pořadí. Jestli někdo doplatil na téma, tak to byl třetí mh.mail, protože ten si vybral téma, které zajímá užší skupinu ( podle mě by patřil na první místo společně s HaLuMou).

Měl by ses naučit alespoň trochu vnímat, co ti říkají druzí....Docela jsi mě naštval, až jsem ti omylem dala plus, tam, kde jsem chtěla dát mínus. Moc je nerozdávám, ale dneska by sis zasloužil jedno pořádné!

  • 1

Ale Honzíku - nikdy jsi blog nepsal? A co třeba toto? ;-)

http://sirina.blog.idnes.cz/

Prostě se s tím smiř (mimochodem nevidím tu naříkat na nespravedlnost nikoho jiného) a naopak si uvědom, že tvůj výsledek není vůbec špatný - stačí se podívat, jaký je odstup od dalšího v pořadí. Já si myslím, že je to rozhodně hodnotnější činnost než hádání a obviňování se na fóru. Přeju ti, ať se ti v psaní daří stále tak jako doposud.

 

Velká gratulace vítězi a gc.cz přeju, ať počet článků stále roste geometrickou řadou!

  • 0

Pro někoho, kdo používá často geoget, mohl být jeho blog fajn, jen příliš nerozumím, proč byl zařazen do soutěže, když tam nebyl zařazen blog mikisiho a Kapsy (ten by mimochodem na 99 % vyhrál). Buďto tam mělo být vše nebo nic, co má něco společného se správci a tvůrci webu (geoget má jako jediný program vlastní sekci ve fóru...).Rubicku alias MRW: psal jsem o blogu na gc.cz, ne o jiných (mimochodem mám uveřejněné články i jinde než na blogu idnes...).

  • 0

Neni pravda, ze Geoget je jediny program se samostatnout diskuzi. A jen to, ze byly diskuze o Geogetu vycleneny do samostatneho fora, aby svoji hmotou zcela nezastinily diskuze o jinych programech, ze mne nedelaji provozovatele serveru.

  • 0

Jen jsem si tak přejel hodnocení několika blogů a koukám, že většina hodnocení je tak kolem 10-ti hlasů.

 

To mi, vzhledem k množství lidí na fórech, přijde docela málo a myslím, že spousta lidí nepochopila, kdy soutěž probíhá a jak je hodnocena.

 

Mimochodem, kde se dá najít ten text, kterým byla soutěž vyhlášena ??

  • 1

Prosinec 2022

P Ú S Č P S N
   12 3 4
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Poslední komentáře

Reklama