Přejít na obsah


Fotka
* * * - - 2 hlasy

S čím a jak keškuju

Příspěvek od phrkt , 22 listopad 2013 · 1 486 Zobrazení

návod android
Nemám za sebou žádnou velkou kačerskou minulost, je to jen asi půl roku, co jsem se o téhle zábavě dozvěděl a začal jí dost intenzivně zkoušet. Za tu dobu jsem našel skoro 500 keší. Začínal jsem a prvních 200 kešek jsem našel pomocí svého původního telefonu Nokia C5-00 se Symbianem a programem Handy Geocaching.
Zde bych pochválil kompas, který reagoval o něco svižněji a lépe než u přístroje, který používám dnes. Problém nastal
ve chvíli, kdy jsem se dostal do mně méně známých lokalit a bez mapy jsem při hledání selhával.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Po průzkumu trhu (když jsem zavrhl pořízení navigace případně tabletu) padla volba na telefon LG Optimus L9 jako kompromis velikosti, výkonu, výdrže baterie, ostatních užitných vlastností a především ceny. Zatím jsem vcelku spokojen, slabinou je bohužel odolnost vůči poškození a nepřízni počasí, ale to mi zatím příliš nevadí, dávám si na něj pozor a jinak to neřeším. Jako první věc jsem na displej nalepil ochrannou fólii, ta zároveň snižuje citlivost na nežádoucí doteky.

Jako software používám programy c:geo v kombinaci s Locusem Free. V terénu jsem obvykle off-line, kešky stahuju předem doma přes wifi. Obvykle nechám najít podle kódu nějakou kešku uprostřed plánované oblasti, pak vyhledám keše v jejím okolí a vše neodlovené stáhnu hromadně na SD kartu. Kešky po odlovu obvykle mažu.
Co se týká map, používám offline OSM mapy, které připravil a každý měsíc aktualizuje Speirs (děkuji velmi !), k mání na http://osm.paws.cz . Dokonalé nejsou, ale pro mou potřebu postačují. Zajímavé je, že ze stejného souboru zobrazuje Locus mnohem víc podrobností než mapa přímo v c:geo. Vzhledem ke skvělé provázanosti obou programů to ale vůbec nevadí.

Protože datové přenosy, případně free wifi zapínám v terénu pouze vyjímečně (např. při potřebě aktualizovat logy) a telefon při hledání podle potřeby střídavě uspávám/probouzím, málokdy mi stav baterie po dni keškování klesne pod 40%. Určitě tomu napomáhá i zvyk si předem listingy kešek projít na internetu, i když to s daným softwarem zejména u tradiček nebývá třeba. Hledám většinou nejdřív pomocí mapy, až v posledních metrech zapínám kompas (když nenajdu kvalifikovaným pohledem :) ).
To je vše, třeba to někomu pomůže...


 • 3Také používám Handy Geocaching, i když plánuju pořídit GPS, která víc vydrží a lov je pohodlnější a příprava nezabere tolik času. 

  • 0
Fotka
zvedavkanocni
lis 26 2013 21:53
Díky za příspěvek - jsem opačný typ, od začátku jsem používala GPS, konkrétně O450 a když jsem si pořídila chytrý mobil + viděla u kolegy, jak je na mobilu zábavnější wigo, kombinuji postupně obě metody ( také ještě Locus free ). Zrovna v Klatovech jsem zkoušela hledat poprvé s mobilem, porovnávali jsme s O450 přesnost a kupodivu to bylo srovnatelné. Stále ještě je pro mě hlavní díky výdrži baterií a jejich rychlé výměně Oregon, ale.....uvidím, co se v budoucnu osvědčí na co víc. Ještě jsem s mobilem nezkoušela jít třeba multinku, prý i to je pohodlnější.
  • 0

Já jsem ajťák, tak jsem o jednoúčelové krabičce, tedy o navigaci vůbec neuvažoval, ale jestli dojde na nějaké odlovy v náročnějším prostředí, budu muset investovat do něčeho odolného. Baterky mne zatím taky opravdu netrápí, viz text. Multinky  jsou v v c.geo naprostá pohoda, k dispozici jsou všechny stage, jen na ně kliknout prstem a jít. U mysterek je možné přidat vlastní bod(y) a případně ho označit jako finálku. Wheriga jsem zatím nezkoušel, tady v okolí se to nějak nevyskytuje, budu muset vyhecovat Supy, dělat to v jednom asi není taková zábava :)

  • 0

Ještě doplním :

 

Mapy čas od času stahuju z uvedené adresy a po USB kabelu je nahraju do telefonu. Možná to jde i jinak, ale nezkoumal jsem.

Dávají se do složky /storage/external_SD/Locus/mapsVector

(může jich být více, dají se přepínat), to je standardní nastavení pro Locus, stejná složka a stejné soubory se nechají nastavit k používání v c:geo, ale Locus z nich zobrazuje podrobněji. Pokud je dost flash paměti v telefonu, lze je dát i tam, pak není třeba externí SD karta, některé telefony nemají ani slot.

  • 0

Tak ja jsem na tyhle veci taky blbec.Zkoušili sme to s manželem a už nevíme jak mame rozjet c geo v ogline. Když jsme na internetu tak jdou krásně mapy ale to je cekem jasne,Ale jakmile sem na oflinu tak hotovo.Místo mapy mam čtverečky a jsem s toho na mrtvici, Odlov je tak na prdlacky a clovek nema ani radost.Profram jsem zkouseli všemožně v mobilu ůpredelavat a nejde to ani s mapama.Asi spatne nebo ja tomu Houby rozumim a manzolovi se to nepodarilo rozjet.Kdyby byla nějaká hodná duše a pomohla mi s tím. Muj meli je l.uu@centrum.cz .

  • 0

Únor 2023

P Ú S Č P S N
  1234 5
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728     

Poslední příspěvky

Poslední komentáře

Reklama