Přejít na obsah


Fotka
* * * * * 2 hlasy

Výroba tictacovky

Příspěvek od KRON family , v Hnůj a póvl 09 prosinec 2013 · 1 833 Zobrazení

Když se řekne slovo tictacovka, většině lidí ze zježí vlasy hrůzou a mráz je přejede po zádech. Vzpomínky na popraskané tic-tacovky s promočeným motákem, nejen z Prahy či Brna, jsou celkem silné. Na severu republiky však tictacovky vypadají trochu jinak. Důraz se zde klade na vodotěsnost, bytelnost, funkci i vzhled. A jak si takovou tictacovku vyrobit?
Přiložené obrázky

Budeme k tomu potřebovat prázdnou krabičku od tic tacu, čistý papír A4, nůžky, pravítko, sešívačku, samolepící fólii a případně i magnet. Máme vše? Tak se dejme do výroby.

Přiložené obrázky Přiložené obrázky

Jako první začneme logbookem. Papír je potřeba rozřezat na obdelníčky o rozměru 10x2,5cm.

Ty následně naskládáme na sebe, v půlce sešijeme a přehneme. A logbook je na světě. Máme-li dostatek fólie, můžeme ještě přelepit krajní list logbooku. A pak už se vrhneme na krabičku.

Přiložené obrázky Přiložené obrázky
Nejprve ji zbavíme originální nálepky a sundáme víčko. Krabičku následně položíme na dostatečný kus fólie (aby vystačila na její obalení) a s bočním krajem zhruba 1cm odstřihneme. Tictacovku nejprve "obalíme" po stranách, čímž nám vznikne cosi jako rulička. Nahoře i dole nastřihneme všechny rohy až ke krabičce, následně přehneme nejprve užší proužky a následně i ty širší. Dole nám to utvoří hezky vypadající spodek, nahoře zmenší prostor pro víčko, kterým by se do krabičky jinak dostalo vlhko. Krabička je hotová, můžeme jít na víčko.

Přiložené obrázky Přiložené obrázky

Vrchní část víčka položíme na fólii, kterou odstřihneme s přesahem necelých dvou centimetrů. Následně provedeme čtyři nastřihnutí fólie, na krajích víčka v pravém úhlu k delším stranám. Nejprve přehneme fólii ke kratším stranám víčka a následně i k těm delším, čímž schováme přesah boku fólie do vzduchu u kratších stran. U přesahů na spodní straně víčka můžeme postupovat stejně jako u vršku krabičky, či můžeme přesahy prostě odstřihnout.

Přiložené obrázky Přiložené obrázky

Samozřejmě, že tím to ještě nekončí. Zbývá výroba poutka na logbook. Z fólie ustřihneme dva proužky o velikosti cca 110x15mm, vybereme si jednu stranu víčka a rovnoměrně proti sobě začneme oba proužky slepovat. Pro zkoušku ještě vložíme logbook, vejde-li se tak zakončíme proužky na druhé straně víčka, případné přesahy odstřihneme a máme hotovo.

Přiložené obrázky
Teď už zbývá maximálně jen přidělání magnetu, který můžeme dle jeho síly zalít voskem na bok krabičky či do jejího víčka, na stejná místa pouze přilepit dalším kouskem samolepící fólie, či jej samolepící fólií přilepit zvenčí. • 1Podobně "motám" tyhle tictatovky do černé lepicí pásky i já (prokazatelně prodlužuje životnost a také lépe maskuje). Jen to poutko na logbook se mi neosvědčilo...

  • 1
Fotka
KRON family
pro 09 2013 21:03

Hateři lubbez a burg (tedy ti palcovací pánové) samozřejmě mohou napsat svůj, lepší návod. Budu se na něj těšit.

  • 0

Nevím co je to hater, ale vím co je to tictakovka. Je to low end sra...... V dobách, kdy malá pet stojí 4Kč, čož je míň než návštěva pisoáru je tictac opravdu OT. Nemám problém s krabičkou, ale křehký materiál, naprosto netěsnící uzávěr ji prostě  poslal do geo_nebe. Proč používat něco, co je dávno překonané. Svého času jsem použil na jednu kešku hliníkovou tubu s perfektním plastovým uzávěrem. Říkal jsem si paráda. Když jsem asi po páté vyměňoval mokrý logbook, vyměnil jsem tam i krabičku a od té doby pohoda. Překvapuje mne že zrovna ty sem dáš návod na tohle. Viděl jsem pár tvých věcí a dobré a sem pošleš tictac.

  • 1
Fotka
KRON family
pro 11 2013 7:34

PETky (či filmovky) jsou kulaté, což se pro mnoho míst nehodí. Zato placatá tictacovka vleze téměř kamkoliv.

Tictacovek vlastním 7 a nikdy jsem žádnou z nich neměl prasklou ani promáčenou (tedy jen promočenou, holt centrum města) - stačí při výrobě postupovat podle tohoto návodu. A právě kvůli tomu zde tento návod je. Aby vymýtil mýtus o tom, jak jsou tictacovky na houby a abych zase někdy nemusel z neoblepené tictacovky pět minut vyndávat mokrý moták.

  • 2

Zminovane tictakovky jsem mel cest odlovit a moc si nedovedu predstavit na jejich miste petku. Takze diky za navod...

  • 0

prohlíží si 0 uživatelů

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Leden 2022

P Ú S Č P S N
     12
3456789
10111213141516
17181920 21 2223
24252627282930
31      

Poslední komentáře

Reklama