Přejít na obsah


Fotka
* * - - - 4 hlasy

5 důvodů, proč mít CWG v sáčkách

Příspěvek od KRON family , v Suprové články 26 červen 2014 · 10 351 Zobrazení

cwg doporučení
5 důvodů, proč mít CWG v sáčkách Často vídám v keších jednu věc, která mi nejde do hlavy (tedy těch věcí vídám více, ale zabývat bych se zde dnes chtěl pouze jednou). Jedná se o CWG bez sáčků. Dodal snad někomu nějaký výrobce CWG bez sáčků a je mu líto investovat do každého CWG desetník navíc? Nebo snad má doma málo sáčku na hulivo? To můžou ta CWG pomalu rovnou spálit. Pojďme se podívat na pět důvodů, proč mít CWG v sáčkách.
Přiložené obrázky
(ilustrační foto; pálení CWG)

1,NEPŘEHLÉDNUTELNOST
CWG bez sáčku se v keši lehce zakutálí někam na dno a pak si jej jen těžko někdo všimne. Přeci nedáváme CWG do keší proto, aby si jich nikdo nevšiml. Sáčky mají narozdíl od CWG rozměry 6×8cm a odrážejí světlo, takže jejich přehlédnutí v keši příliš nehrozí. Také se může jen těžko stát, že v případě rozsypané keše nějakým nešikovným kačerem se CWG v sáčku zkutálí z kopečka dolů a nikdo si jej nevšimne.
Přiložené obrázky Přiložené obrázky
(když z kešky vypadne CWG v sáčku a bez)

2, VZHLED
Stejně jako papír se pro lepší vzhled laminuje, i CWG v sáčkách vypadá lépe. Krom lesklejšího povrchu je hlavně lépe vidět motiv CWG.
Přiložené obrázky
(CWG bez sáčku a v sáčku)

3, PODĚKOVÁNÍ VÝROBCI
Většina výrobců CWG se vám snaží vyjít maximálně vstříc. Reagují na vaše připomínky, bez otálení gravírují a zasílají CWG do katalogu, většina vám ještě CWG do sáčku zabalí za vás. Dozajista je to dostatečný důvod pro to, aby se o výrobci mohli skrze vaše CWG dozvědět i další kačeři. Výrobce se za to že vyráběl CWG vám přeci také nestydí.
Přiložené obrázky
(ilustrační foto; gravírování CWG)

4, PŘENOS
Nemůžete myslet pouze na sebe a soudit ostatní podle sebe. To, že se vám vždy podaří nezabalené CWG donést až do keše ještě neznamená, že se i ostatním podaří donést CWG bez sáčku domů. V lepším případě pak špendlíkem dostávají pryč z motivu drobky z oplatek, v horším případě CWG několik týdnů suší po náhlém lijáku (viz níže), v nehorším se jim na CWG shodou náhod vylije barva z razítka a suk, ač třeba limitovaný, může rovnou do popelnice.
Přiložené obrázky
(razítkovou barvu z CWG už nedostanete)

5, VODOTĚSNOST
A ta hlavně. Pokud jste se narozdíl ode mě ještě nesetkali s keší promočenou, nedovřenou či dokonce otevřenou, máte opravdu velké štěstí. Pak stačí jediný deštík a z krásného CWG se hned stane ohyzdný kus dřeva. Nevěříte? Provedl jsem pokus, během kterého jsem na dvě hodiny dal do misky s vodou CWG v sáčku a bez něj. Vidličky se postaraly o to, aby se CWG vskutku držela pod vodou a nevyplavala na hladinu.
Přiložené obrázky
Po dvou hodinách byly jasně zřetelné tři rozdíly:
a, Zatímco CWG v sáčku je suché, CWG bez sáčku je mokré skrz na skrz.
Přiložené obrázky
b, Tento rozdíl je vidět i na váze. Zatímco CWG v sáčku váží 5,5g, to bez sáčku má o 1,6g více.
Přiložené obrázky Přiložené obrázky
c, A samozřejmě i na velikosti. Během dvou hodin se CWG bez sáčku zvětšilo o dva milimetry.
Přiložené obrázky
Můžete namítnout, že CWG by měla velké štěstí, pokud by je někdo z kešky vytáhl jen dvě hodiny po začátku deště. Co by se tedy dělo dál? CWG by se postupně nazvětšovala na průměr čtyř centimetrů (v případě rovnoletých bukových CWG na ovál 35×40mm), začal by se ztrácet motiv a jako bonus by CWG začala plesnivět. Tak daleko jsem to však ve svém pokusu již nedotáhl.

Co říci závěrem? Balte CWG do sáčků. Žádný argument nemůže předčít těchto pět důvodů, proč mít CWG v sáčkách.

 • 5Za me jednoznacne - do pytliku. A dost me sokuje jak velka cast kaceru (mozna dokonce vetsina, nepocital jsem to) je proti pytlikum. Nektere Tiskarovy argumenty jsou mozna prehnane, ale ten o uspineni sam o sobe bohate staci na to, aby to bylo bez diskuze.

 

Pro odpurce pytliku mam asi toto:

 

Kdyz najdu v kesi CWG bez pytliku, zaradim si jeho majitele rovnou jako ignoranta. Je to pro me asi jako kdyz by mi u pekare dali housku bez pytliku primo do ruky. Pripadne jeste s komentarem ze pokud nejsem prase, tak housku cestou domu neuspinim, tak o co mi jde. Ti co maji podobne nazory, zrejme nikdy nebyli na kesi v desti, zejmena kdyz je to nejakej vyssi teren, kam se leze kdovi jak, nebo T5 na oslizlym zelenym buku, nebo neco podobnyho. Zrejme mate porad vsichni cisty ruce. Ja teda ne, a nekdy je situace takova, ze na co sahnu, to je rovnou totalne spinavy. I kdybych si nosil na CWG svuj pytlik, ani je do nej cisty nedokazu z kese prendat.

 

A argument ze se vam CWG libej vic bez igelitu je uplne mimo realitu. Preci vam nikdo nebrani doma si je z pytliku vyndat a skladovat v prirozenem stavu. Ostatne tak to delam i ja. Zase me napada analogie s pekarem - pripadate mi nekteri jako kdybyste odmitali dostat housku u pekare v pytliku s argumentem ze papir (pripadne igelit) nejite, tak at vam je da jen tak. BTW u jakyhokoliv jinyho zbozi se kterym pracujete nebo ktery konzumujete mate tech obalu mnohem vic. Pytliky navic nezustavaj v terenu, donesete je domu s tim CWG a muzete je 100% recyklovat.

 

Fakt nevychazim z uzasu jak nesmyslny argumenty tady ctu. Nastesti realita je jina a vetsina CWG v kesich v pytliku je.

 

P.S. jeste nikdy jsem od vyrobce nedostal CWG bez pytliku. Vzdy k tomu byly, stacilo jen CWG nasackovat.

  • 2

K tomu dávání CWG do keší bez pytlíku - záleží, jak pohlížíš na to, kdo za to může (a tím nemyslím výrobce). Občas si nějaký dublovaný CWG v keši vyměním.

Když měním v keši CWG v pytlíku, tak ho vyměním za CWG v pytlíku (pytlíky obvykle neprohazuju) a zapíšu trade CWG (pytlík nezapisuju).

Když měním v keši CWG bez pytlíku, tak si pytlík nechám, vyndám z něj měněné CWG a to vyměněné dám do pytlíku (takže v keši bude CWG opět/pořád bez pytlíku). A zapíšu trade CWG.

Necítím ani morální povinnost dávat do keše jen tak pytlík navíc (okolo CWGčka).

 

Takže - jak moc za to můžu já a jak moc za to může člověk, co dal předtím to CWG do keše bez pytlíku? Názory na to mohou být různé, ale rozhodně to jsou slova do pranice (nebo do diskuze).

 

Přinejmenším mne ale Modrákův komentář přiměl uvažovat, jestli při výměně CWG v pytlíku zapisovat radši do tradu i ty pytlíky, co kdyby nějaký pytlíkový fetišista vybíral z keší pytlíky od CWG a kolečka nechával v keši bez nich.

  • 0
Fotka
Dan Škareda
čec 16 2014 16:28

Také přidám svůj názor. A sice, že mi článek připadá nesmyslný a spíše jako snaha přesvědčit nás o ponechávání cwg v pytlících kvůli propagaci výrobců koleček. Což tedy odmítám. Nemám rád CWG s reklamou. A kromě toho smrkové dřevo vydrží v přírodě i vodu. Už jsem jich mnoho drhnul kartáčem a mýdlem a všechny přežily a byly po vysušení jako nové. A to mi jich rukama prošly už tisíce.

  • 1
Fotka
swoop.name
srp 06 2014 8:48

Boha jeho, jako by všude nebylo toho zmuchlanýho potrhanýho a špinavýho svinstva jakým igelit v GC v 90% je už tak dost.

 

CWG už nesbírám, všechna co jsem dosud posbíral (cca 60 kousků) jsem vložil do keše (tak jak byla, v sáčcích i bez) odkud během 2 návštěv (těch zapsaných v LB) zmizela. Svoje CWG, kterých mi ještě asi 16 zbývá, dávám do pro mě výjimečných keší a zásadně bez sáčků. Jednak je mi proti srsti cpát krásný přírodní materiál jako dřevo do igelitu, druhak to stejně ničemu nepomůže. Protože:

Pokud v keši nějaké CWG je, vemte jed na to, že hned další kačer ho vezme (v horším případě) vytraduje (v lepším případě). Že by v keši zůstalo i po návštěvě, je fakt velmi velmi malá šance. Mám ověřeno, že se CWG z keše ztrácejí i bez zápisu v logbooku, takže někteří kačeři si prostě čas od času obejdou vytipovaná místečka a CWG z keší prostě seberou.

Tudíž, pokud je CWG mokré, je to v naprosté většině vinou toho, kdo tam CWG dal. Jinak pokud je člověk prase, tak ať si nosí na věci co potřebuje před špínou uchránit sáček vlastní. A je to dřevo že, tak ho opláchnu a pozvolna vysuším někde v tmavém větraném místě a je hotovo. Je zkrátka jen na majiteli CWG jak s ním naloží. Pokud se s tím nedokážete smířit, tak tam ty špinavé kousky prostě nechte, však on je někdo jiný brzy "vykšeftuje". Moc to žerete ;)

  • 1
Fotka
zlicinaci
srp 09 2014 8:29

Naše DrsnoCWG dáváme do kešek v pytlíku s návodem, jak se zachovat při jeho nálezu. 35% kačerů na to stejně sere. Takže za sebe bych se spíše přimlouval za mozek než za pytlík.

  • 1

Je mi jedno jestli je CWG v igelitovém pytlíčku nebo ne. To je na uvážení každého jednotlivce jak vloží CWG do keše.

  • 0

prohlíží si 0 uživatelů

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Prosinec 2020

P Ú S Č P S N
 1234 5 6
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Poslední komentáře

Reklama