Přejít na obsah


Fotka

Geoscout 2.xx.xx


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
887 odpovědí na toto téma

#1 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2009 - 7:02

Jelikoz je tento programek tak propracovany, myslim, ze si zaslouzi samostatne tema. Sice je tu jiz zalozeno tema GeoScout - jiný zdroj map, ale to bych nechal samostane jen pro tu cast co se tyce tech map a te nadstavby pro ty mapy.
Takze veskere ostatni postrehy, namety a pod. piste sem.Pokud mate nejake pripominky k funcim nebo chybam v programu, muzete se obratit i na autora, ktery se snazi tyto pripominky resit.
a jeste odkazy:

popis: http://rightfile.web...om/geoscout.htm
download: http://rightfile.web...m/downloads.htm

nebo: http://eastlands.dyn...org/default.htm
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#2 Pátrač

Pátrač

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)
  • LocationKing field

Publikováno 24 únor 2009 - 7:29

Včera jsem se stal platícím uživatelem Geoscouta. Rád přispěju na takovýhle program jsem s ním moc spokojen. Co se týče úprav tak autor je neskutečně vstřícný a pokud úprava má smysl a neznamená překopat celý program rád vyhoví. Stačí mu jen napsat. a nebojte se rozumí i lámaný angličtině ( když rozuměl moji :D )
  • 0

#3 hajass

hajass

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2009 - 8:53

Ahoj přátelé, mám dotaz, snad ne blbý. Zkouším GS a při přiblížení ke keši se mi přepne z kompasu na mapu. Dá se to nějak zrušit? Já jsem na nic nepřišel :(. Díky.
  • 0

#4 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2009 - 8:57

1. Přečti si manuál ;) 2, Menu Tools - Use Super-Zoom v detailu keše
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#5 hajass

hajass

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2009 - 11:11

Díky moc, já anglicky neumím, tak jsem to zkoušel metodou pokusů a omylů (aspoň mi to dlouho vydrželo ;) ), ale hledal jsem to v Tools - Options. U kešek mě to nenapadlo hledat. Díky. A za Tvoje mapy ještě větší díky...
  • 0

#6 drbgr

drbgr

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2009 - 13:38

ty jo. GS pouzivam dlouho a ver.2 je luxusne vylepsena, ale tuhle vec (prepinani z kompasu na mapu) jsem vyresil zrusenim zaskrtnuti v Tools/Options/Alerts/Cache Details. nepouzivam neco jineho ? :))
  • 0

#7 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2009 - 13:42

To jsi zrušil upozorněmí, že už se blížíš ke keši... To přepnutí je v Tools/Super zoom, jak už někdo psal.
  • 0

#8 drbgr

drbgr

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2009 - 13:44

drbgr napsal/a:
ty jo. GS pouzivam dlouho a ver.2 je luxusne vylepsena, ale tuhle vec (prepinani z kompasu na mapu) jsem vyresil zrusenim zaskrtnuti v Tools/Options/Alerts/Cache Details. nepouzivam neco jineho ? :))

no nepouzivam. odpovim si sam. sem slepej :) jasne ze to tam je take a v tom pripade zustane upozorneni ... tak sorry za "spam" :)
  • 0

#9 JirkaPiha

JirkaPiha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2009 - 18:06

preinstaloval jsem Geoscouta na v.2.013 a nezobrazuji se me stazene kese.muze mi nekdo poradiit?
  • 0

#10 Berudilek

Berudilek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2009 - 18:27

Z jake verze ????
  • 0
Asus A632, PocketDrake a GeoSout

#11 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2009 - 18:39

Překontroluj filtr, mám dojem, že právě ve 13 je chyba, která smaže filtr, pokud máš startup: List(Result). Zatím změn nastavení startup, než bude nová verze a pozor na hodnoty obtížnosti, ty v této verzi musíš zadat pomocí těch trojůhelníčků. V nové verzi to už taky bude opraveno.
  • 0

#12 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2009 - 9:20

Byla uvolněna nová verze 2.0.14, která byla podstatně víc testována (3 buildy před zveřejněním), takže by to měla být stabilní verze pro použití. Zatím ještě je problém s rychlostí při nahrazení souřadnic mysterky finálními souřadnicemi, ale jinak je to už hodně dobré...
  • 0

#13 Hydros_cz

Hydros_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2009 - 10:09

Taky doporucuju Jsem nanejvis spokojeny a posledny tyden i platici uzivatel ;) Bezva zpetna odezva jsem mu kdysy napsal .. kdyz tam da ofline logovani ... ze mi na tom nic chybet nebude a koupim si to .. ;) Tak 50proc navrhu co jsem mu poslal realizoval .... kdyz se mu to zalibilo ....
  • 0

#14 sowda

sowda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2009 - 10:05

Tak jsem si stáhl v. 2.0.14.3 a proti jedničkové verzi se tento program neskutečně zpomalil. Nevíte někdo, čím to může být?
  • 0
HTC One X, Android 4.0.4
c:geo, Locus
Lidi, já žijuVložený obrázek

#15 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2009 - 18:39

Rychlost obou verzí jsem neměřil, ale subjektivně mi příjde nová verze o dost rychlejší. Důležité je používat filtr, aby se omezil počet zobrazených keší v seznamu a také to zpomaluje možnost zobrazit finální waypoint míst mysterky (je to v Options) a filtr na mysterky s existujícím finálním wpt.
  • 0

#16 sowda

sowda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2009 - 18:52

miroslav_turek: "Důležité je používat filtr, aby se omezil počet zobrazených keší v seznamu" To je sice hezké, ale jak tedy udělat nějaké "okruhy" třeba po 50 keškách a přepínat si je? Mám okruh pouhých 30 km a je v něm kolem šestiset keší. :(
  • 0
HTC One X, Android 4.0.4
c:geo, Locus
Lidi, já žijuVložený obrázek

#17 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2009 - 19:06

Já mám staženou celo Prahu a nemám problém. Prostě si vždy založím oblíbené místo (z mapy nebo podle souřadnic) a potom si udělám filtr pár km kolem toho místa. Případně pokud už lovíš, tak se ten filtr může automaticky posouvat dle aktuální souřadnice. Je to celkem elegantní a nemusíš dětal adresáře po 100 keších, jak se to dělalo ve verzi 1.5.x. Chce to jen sžít se s novým způsobem použití a časem zjistíš, že je to lepší než ve staré verzi. Prostě pohraj si s první záložkou, kde je filtr dle pozice...
  • 0

#18 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2009 - 19:54

Další možnost je využít kategeroie. Osobně si na rychlost GS2 nestěžuju, jen nedávno se mi zdálo, že se seznam keší načítá nějak dlouho - pak se ukázalo, že nebyl dobře nastavený filtr a načetlo se jich 1100 :) Jinak pokud jich odfiltruju kolem 100, není problém. Spíš mi vadí, že se GS snaží automaticky připojovat na internet. Když otevřu mapu a posunu ji někam, kde nemám stažené mapové podklady, prakticky neustále mi vyskakuje výzva k připojení. Pomůže jen reset PDA. Pak je klid, ale jen do okamžiku, než se jednou připojím přes wifi, pak se hláška vrátí. Máte někdo podobnou zkušenost?
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#19 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2009 - 20:04

Asi je to dle nastavení v PDAčku, protože já bych tuto vlastnost naopak uvítal (mám neomezený tarif), ale mě to zase stahuje data, jen pokud jsem už připojený. Jakmile je datové spojení ukončeno, tak se mi žádné podklady nestáhnou a já musím například stáhnout poštu, nebo se připojit na nějakou stránku, aby se otevřelo datové spojení GPRS/EDGE a potom i GS začne zase stahovat podklady. Pokud někdo víte, co je třeba nastavit ve vlastnostech sítě, tak dejte vědět.
  • 0

#20 sowda

sowda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2009 - 21:24

miroslav_turek: takže v databázi máš x keší (třeba 1000) a ty teprve filtrem vybíráš?
  • 0
HTC One X, Android 4.0.4
c:geo, Locus
Lidi, já žijuVložený obrázek




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama