Přejít na obsah


Fotka

desktrukce baterie GP AA 2300 pri nabijeni


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2009 - 3:21

Po nabijani sady AA bateri na 200mA som nasiel jednu z bateriek v divnom stave, ktory vyzera ako keby sa v nej vytvoril velky tlak a nasledne vyrazilo plusovy pol baterky, viz http://drobik.cz/gp/.
Nabijacku pouzivam Voltcraft IPC-1, vsetky sa nabijali na 200mA.

Stala sa Vam niekomu podobna nehoda s baterkami tejto znacky alebo som proste trafil blby kus?
  • 0

#2 Petr.zablati

Petr.zablati

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2009 - 7:56

:o To jsem ještě neviděl... Nejspíš to bude vadný kus, my máme stejnou nabíječku i akumulátory a cpeme do nich třeba i 1000mA, ale nikdy se nám nic takového nestalo. Řekl bych, že ta baterka bude nějak šikovně zkratovaná a že se při nabíjení hodně prudce zahřála...
  • 0
Nad řekou Blanicí, tyčí se hora. Pěkná tam keška, kačer ji hledá. Hlouběji zarazil do země svou paži, prst na plast narazil, vytáhl krabici. Tak pověst nelhala, jsou tam a čekají, děti mé, neplačte nezoufej, národe kačerů...

#3 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2009 - 8:03

Vadný kus, holt statistika si vybrala tebe :-) Hlavně to nezkoušej otevřít...
  • 0

#4 radims

radims

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2009 - 8:55

Tak já mám s bateriemi GP podobnou zkušenost. AA 2100 a AAA 800 Kupoval jsem je v sérii po čtyřech kusech a jednu z každé série už jsem odepsal po tom, co jsem je našel v nabíječce v podobném stavu.
  • 0

#5 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2009 - 9:20

Mam take jednu zkusenost s bateriemi GP. Kdysi jsem se docetl ( a pozdeji i setkal v praxi ) s tim, ze nektere typy fotaku Olympus odmitaji fungovat s bateriemi GP. Nikdo zatim nebyl schopny rict proc. Poprve jsem se s tim setkal, kdyz za mnou prisek kamarad, ze ma novy fotak baterky i nabijecku ale ze mu proste ten fotak s nima nefunguje, tak jsem je meril a zdali se byt OK, v jinem fotaku take fungovali normalne, jen ne v tom Olympusu, stejne tak ten Olympus s jinyma bateriema fungoval normalne jen s tema GP NE. No a podruhe jsem se s tim setkal v jednom fotolabu, kdy si tam pan kupoval baterky a prodavac rekl NE ty GP si radeji do toho Olympusu nedavejte, byvaji s tim problemy. Takze ja rikam na GP take NE.
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#6 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2009 - 9:27

A moje zkusenost je takova, ze mnoho let pouzivam GP, ktere funguji a funguji a funguji...jak ve fotaku Olympus tak ve vsem ostatnim kam je dam. Drzi kapacitu a nemaji chybu. Pouzivam jich aspon 10 ruznych kapacit, ale urcite vsechny hodne stare, 5 let urcite. Narozdil od dvou sad Sanyo a Energizer, ktere byli k nicemu po par pouzitich, oboje nevydrzi nabite ani par dni. Na GP nedam dopustit a pujdu do nich zase, ostatni vyzkousene znacky, byt zname a doporucovane me hodne zklamaly.
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#7 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2009 - 9:34

lubik napsal/a:
NE ty GP si radeji do toho Olympusu nedavejte, byvaji s tim problemy. Takze ja rikam na GP take NE.


no to ja teda spis rikam ne na olympus :D GP roky bez problemu od 2100 po 2700
v canonu mi fungujou :P
  • 0

#8 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2009 - 11:24

Jasan, je to jako kazde jine spotrebni zbozi, proste nekdo s tim ma dobre zkusenosti, nekdo spatne, kdyz tady zacnem psat o bateriich treba panasonic, tak to bude jedno a to same :-) Ostatne ja jsem si nechaval asi tak pred pul rokem menit baterie v akubloku od akuvrtacky a mam tam take GP a chodi spickove.
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#9 pixies

pixies

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2009 - 11:43

Osobně se domnívám, že šlo o nějaký vadný kus. S GP mám vynikající zkušenosti. Co se týká Olympusu, problém bych hledal jinde než u baterií. Jo a jinak pánové... věděli jste že Ni-MH baterie mají životnost cca 3 roky? Pak jde kapacita neúprosně dolů bez ohledu na počet cyklů...
  • 0

#10 Petr.zablati

Petr.zablati

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2009 - 17:56

Dain a Olik napsal/a:

lubik napsal/a:
NE ty GP si radeji do toho Olympusu nedavejte, byvaji s tim problemy. Takze ja rikam na GP take NE.


no to ja teda spis rikam ne na olympus :D GP roky bez problemu od 2100 po 2700
v canonu mi fungujou :P


To by mě zajímalo, jak je možný, že s nima Olympusy nechodí...teda, asi až na ten muj... ten je sice asi o něco starší (D-460), ale mám v něm GP a nemůžu si stěžovat...
  • 0
Nad řekou Blanicí, tyčí se hora. Pěkná tam keška, kačer ji hledá. Hlouběji zarazil do země svou paži, prst na plast narazil, vytáhl krabici. Tak pověst nelhala, jsou tam a čekají, děti mé, neplačte nezoufej, národe kačerů...

#11 snowman16

snowman16

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2009 - 21:02

to že některý foťáky s obecně nabíječkama(nejenom GP, panasonic, atd atd) nefungují je dáno tím že nabíječky mají 1,2V a obyč baterky mají 1,5V. A nedělají to jen foťáky, dokonce i NVG z vrtulníku co má v sobě 2 záložní tužkovky na nabíječky(AA 2100) nefungovala ale s obyč tesco,clever tužkovkama no problem;)
  • 0

#12 Werki

Werki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 376 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2009 - 21:10

snowman16 napsal/a:
to že některý foťáky s obecně nabíječkama(nejenom GP, panasonic, atd atd) nefungují je dáno tím že nabíječky mají 1,2V a obyč baterky mají 1,5V. A nedělají to jen foťáky, dokonce i NVG z vrtulníku co má v sobě 2 záložní tužkovky na nabíječky(AA 2100) nefungovala ale s obyč tesco,clever tužkovkama no problem;)


No to sice ano, ale dát si do fotáku tesco baterky tak budu rát když udělám 3 fotky...

No a pokud vim tak nabíjecí baterie se dělají všechny 1.2V, takže v tom, že GP a Olympus nevalí problém nebude.
  • 0
HUAWEI Ascend G300 + c:geo + OSM

#13 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2009 - 21:47

GP 2300 me s Olympusem C-4000 funguji tak 4 roky bez nejakeho problemu. Ted mi bohuzel doslouzily Ansmann 2700, ale tech dva a pul roku slouzily na 1*
  • 0

#14 kubulak

kubulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2009 - 6:54

Vzacne se shoduju s Colonelem74, GP AA i AAA mam roky, v kapacitach 1800-2700 (AA), a i kdyz ty 1800 pomalu konci, porad funguji dobre (odhadem uz 10 let?). Jednou jedinkrat jsem koupil nejakou jinou znacku a po prvni akci kde byly v mrazu sly do kopru, po nabiti ztratily celou kapacitu do par hodin. Fotak na 2 i na 4 tuzky, GPS, vysilacka a buh vi kde jeste me GP nikdy nezklamaly.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama