Přejít na obsah


Fotka

GC.com feature enhancement: States outside the US


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2004 - 10:57


At

http://forums.groundspeak.com/GC/index.php?showtopic=77594

we are just having an international inquiry/petition concerning the question if it is possible to have states/counties/kraje inluded as subdivions of countries at the mother of all sites, http://www.geocaching.com

Hoping for some support from Česká republika,

BalknSabranje
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2004 - 15:06

Thanks BS/2, we're going to discuss it.

Dovolim si pretlumocit do cestiny oc se jedna, aby se k tomu mohli vyslovit opravdu vsichni kolegove: Ve foru na vyse uvedene adrese se v soucasne dobe diskutuje o pripadnem zavedeni podrobnejsiho uzemniho cleneni v ramci jednotlivych statu. Tj. u cache by bylo uvedeno nejenom Czech Republic, ale také napr. Stredocesky kraj ci okres Breclav. Je to zajimave a pri tech narustajicich poctech uz by se to uplatnilo i v nasi zemi. Zatim to tam nadhodili bez nas, ted bychom se k tomu meli vyslovit, protoze, pokud to bude realizovano, budeme to predevsim my, kdo bude tohle deleni vyuzivat.

Muj nazor:
Pro zretelny obraz pomeru v nasi zemi by asi byl nejvhodnejsi dvoustupňovy model kraj/byv. okres, ale navrhovany system ma mit jednu uroven. Takze co s tim? Pouzit 14 soucasnych kraju?

Ja bych se primlouval za podrobnejsi a stale zive rozcleneni na byvale okresy, jak jsme na ne zvykli za vice nez ctyricet let od roku 1960. Deleni na kraje je prilis hrube a popravde receno se citim stale obyvatelem okresu Kladno a ne nejakeho Stredoceskeho kraje sidliciho kdesi v Praze. Zrovna tak, kdyz si predstavim, ze napr. Olomoucky kraj zahrnuje jak Jeseniky tak niziny stredni Moravy - jsou to trochu umele a velke regiony. Krome toho mnohe instituce jsou stale organizacne rozcleneny po byvalych okresech, stejne tak v mnoha publikacich se toto cleneni uziva... Nikdo po nas nechce, abychom pro pouziti na GC.com navrhovali pouze soucasne uredni rozdeleni zeme, podstatne je, abychom prijali jednoznacny a vseobecne pristupny a znamy model rozdeleni.

Tak, lidicky, co s tim?
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2004 - 15:59

... Ve foru na vyse uvedene adrese se v soucasne dobe diskutuje o pripadnem zavedeni podrobnejsiho uzemniho cleneni v ramci jednotlivych statu. ...

Osobne si nedovedu predstavit, jak bych to vyuzil: chci-li zjistit, kde je nova cache, ktera to nema uvedeno v popisu, pouziju link na Mapquest, nebo v textovem rezimu na "Nearby Caches". Planuju-li vylet do nezname oblasti, pouziju mapu nebo hledani podle mesta na gc.cz.
Kdyby s novym clenenim zacala fungovat i obdoba "State Home Pages" (priklad: NJ), bylo by to pekne - a v tom pripade bych se primlouval za vetsi uzemni celky - ale to se asi cekat neda, treba pro kanadske provincie to nefunguje. Ostatne tuhle funkcnost, vcetne TB, uz taky janb implementoval na tomhle webu.
A jeste jeden argument proti jemnejsimu cleneni: prestane fungovat vypis vsech ceskych cachi a zacne presmerovavat na formular, kde si bude treba vybrat nizsi uzemni jednotku.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2004 - 16:43

Taky se mi ta představa moc nezamlouvá. Takhle na jedne stránce vídím co je v Čechách a na Moravě nového pěkně pohromadě. X-miniaturních listů okresů by mne asi zničilo, a byl by to unikát ve světovém geocachingu. Pokud něco, tak pouze Praha-Čechy-Morava-Slezsko. To by bylo logisticky zvládnutelné a opodstatněné. 50 malých chlívečků néééé.....
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2004 - 19:31

A jeste jeden argument proti jemnejsimu cleneni: prestane fungovat vypis vsech ceskych cachi a zacne presmerovavat na formular, kde si bude treba vybrat nizsi uzemni jednotku.

Hmm - to je vazny a oduvodneny argument - ale zatim pro USA. Muselo by to pro ty dalsi zeme postaveno tak, aby bylo mozne vypsat i vsechny cache bez ohledu na uzemni cleneni a uzemni cleneni bylo spise volitelnou variantou vypisu. Ostatne je to zatim jenom ve stadiu diskuse na foru jestli vubec a jak. A pro mne osobne toto trideni ma vyznam spise jako dalsi radek v zahlavi popisu cache. Dejme tomu, ze by to tam pak mohlo vypadat:
In Czech Republic
Area Jindrichuv Hradec
Hidden: 7/23/2004
Use waypoint: GCK2JD
atd.

No nevypadalo by to hezky, kdyby tam byla moznost toho radku navic... ?

A druhotne by se to mohlo vyuzivat pri vytvareni regionalnich statistik - ted je to na okres par cachi, ale za rok ty pocty narostou na trojnasobek - a to uz bude kraj hodne hrube meritko.

V kazdem pripade, kdyby bylo u cache zduraznovano Cechy, Morava ci Slezsko, to mi pripada jako rozbijeni jednoty statu :-) Jsou to obrovske celky, ktere jsou beztak zpravidla zrejme, na to doplnujici informace ke kazde cachi byt nemusi. Pro mne je obrovska uzemni jednotka i kraj.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2004 - 19:42

Muselo by to pro ty dalsi zeme postaveno tak, aby bylo mozne vypsat i vsechny cache bez ohledu na uzemni cleneni a uzemni cleneni bylo spise volitelnou variantou vypisu

Ma pravdu, predsedo ...:-)
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2004 - 20:50

Myslim, ze tahle vychytavka by nam zase az tak moc k nicemu nebyla, prece jen tu neni tolik cachi abysme museli filtrovat ostatni regiony. Tohle se nejspis bude hodit Nemcum(pokud vim tak oni ten thread vyprovokovali), kde maji pres 7k cachi a kazdy dnem pribyvaji desitky dalsich a tak se da predpokladat, ze Mnichovaka nebudou zajimat nove cache v Hamburku a naopak. Mimochodem, zkuste se podivat na nemecko, "NEW" cache konci nekde na 6 strance.(To co my delame rok oni zvladnou za tyden:-)) Ja bych to zatim u vypisu nepouzival, ale kdyby to slo tak bych tuto polozku u novych/stary cachi zadal, pro budouci pouziti.. jedna roleta navic by me urcite nezabila :-). Co se tyce statistiky po krajich tak bych rekl, ze by sla udelat i bez pomoci GC.com. Na interenetu se daji najit ruzne databaze, treba mesto - souradnice, mesto - psc - kraj , pak uz by stacilo projet, ke kteremu mestu(souradnicim) je jaka cache nejbliz a vyhodnotit ... :-))
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2004 - 20:57

Co se tyce statistiky po krajich tak bych rekl, ze by sla udelat i bez pomoci GC.com. Na interenetu se daji najit ruzne databaze, treba mesto - souradnice, mesto - psc - kraj , pak uz by stacilo projet, ke kteremu mestu(souradnicim) je jaka cache nejbliz a vyhodnotit ... :-))

Ma pravdu, predsedo...:-)
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2004 - 21:28

No ale vazne. Jestlize je navrhovano pro Rusko 89 oblasti, Italie 20, Francie 21, Nemecko 16 atd, pak Tonim navrhovanych 77 kraju je zjevne zbytecne mnoho. Myslim, ze by cleneni na PRAHA, CECHY, MORAVA, SLEZSKO jakozto historicka uzemi a dobre definovane oblasti bylo tak akorat. Maji tradici delsi nez od roku 1960 a s prislusnosti k nim nema nikdo problem.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2004 - 12:04

Osobne si myslim, ze by dalsi deleni nasi uz tak male zemicky neprineslo mnoho uzitku. A to jak na historicke zeme (Kralovstvi ceske, Markrabstvi moravske a Kladsko), mene historicke (okresy - viz Slavonice a kauza ukradena Morava...), neprijatelne (Protektorat Böhmen und Mahren, ovsem tentokrat bez Sudet) ci primo hystericke (moderni kraje, pardon - vyssi uzemnespravni celky). Pokud by se uz mely zapisy delit, pak bych hlasoval pro system minulych kraju (SC, VC, JC, ZP, PRM, SM a JM), a to pouze jako doplnujici informaci zobrazenou v popisu kese. Napada me jeden priklad: Jak zaznamenat multikes, ktera bude prochazet treba skrze 2 nebo 3 kraje??? Mozna to bude dobre probrat na Moravskem podzimu za tri tydny (mimochodem, prave jsem v miste konani a podzim tu uz zacal).
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2004 - 8:55

Na interenetu se daji najit ruzne databaze, treba mesto - souradnice, mesto - psc - kraj , pak uz by stacilo projet, ke kteremu mestu(souradnicim) je jaka cache nejbliz a vyhodnotit... :-))

To takhle presne neurcis. Pri takovem prirazovani by to bylo presne asi jako ty nase FTF. ;-))) Jedina rozumna cesta je, aby oblast priradil primo majitel ke kazde cachi.

Jasne ze v Nemecku by jim to docela vytrhlo trn z paty a v Rakousku maji zavedene a primerene velke zeme. Pro ty to ma vyznam uz ted a my bychom jim meli pomoct zatahnout za provaz, kdyz nas o to pozadali.

Jestlize je navrhovano pro Rusko 89 oblasti, Italie 20, Francie 21, Nemecko 16 atd, pak Tonim navrhovanych 77 kraju je zjevne zbytecne mnoho.

To cleneni pro RUS, ITA a FRA tam zverejnil finsky geocacher, ne ti z tech zemi, kterych se to tyka. A v Rusku maji zatim nekolikrat vic republik a oblasti nez cachi... :-))) V UK je hrabstvi taky docela pekna hromadka.

Myslim, ze by cleneni na PRAHA, CECHY, MORAVA, SLEZSKO jakozto historicka uzemi a dobre definovane oblasti bylo tak akorat. Maji tradici delsi nez od roku 1960 a s prislusnosti k nim nema nikdo problem.

Pokud das cache v Praze ci Brne, tak s tim uzemnim prirazenim jiste problem nemas, ale v pomeznich oblastech zemska hranice neexistuje od roku 1949 a v zadnem novejsim rozumne dostupnem atlase ci mape ji nemas, takze tam by s tim vetsina geocacheru (snad Krome Toma Klicnika a me) byla dost bezradna. Naopak okresy a kraje mas vyznacena prakticky v kazdem atlase ci mape. Krome toho je to deleni dost nevyvazene - 4 uzemi dost nestejne velikosti - v Rakousku ci v Nemecku je to neco jineho, tam je zemi prece vic a zhruba rovnomerne rozlozenych po state.

Uznavam, ze mnou navrhovanych 76 venkovskych okresu(Benesov, Beroun, Blansko, Brno-venkov, ... Znojmo, Zdar nad Sazavou) + 10 prazskych obvodu je hodne, ale jestlize zatim je na takovy okres nekolik cachi, pak do roka ty pocty budou trojnasobne. A pak by nam zeme urcite a i ty kraje nejspis byly dost hrube. Zatim ty pocty geocacheru nejsou takove, ale neni daleko doba, kdy se skupiny z jedne oblasti budou predhanet s kolegy z oblasti druhe - a pak se nam co nejpodrobnejsi cleneni do statistik bude hodut. Protoze - pokud budeme chtit statistiky po krajich, tak to se da z udaju "okres" pro nase potreby slozit dohromady - ale pokud bude u cache v zahlavi pouze kraj, tak uz z toho podrobnejsi deleni nevyzdimame.

Historicke zeme jsou pro me velmi neprijatelne, kraje jsem ochoten akceptovat, ale okresy bych radsi...

No zatim se asi shodujeme na tom, ze system musi umoznovat vypis pro celou CR a vyber regionu ma byt pouze doplnkovy a volitelny. V tomto smeru je treba se vyslovit na mezinarodnim foru. Jestlize to na GC.com skutecne implementuji, tak se zatim na necem urcite stacime dohodnout (treba Moravsky podzim a tak...)
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2004 - 13:32

Jak zaznamenat multikes, ktera bude prochazet treba skrze 2 nebo 3 kraje???

Podle pocatecnich souradnic - to mi prijde docela ocividne - ty ji ukazuji i na mape.
Doufam, ze mezitim neprijde i zima... ;-)
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2004 - 20:09

Pri tom prirusku novych cachi, ktere se po tomhle vikendu objevily, by se nejake to podrobnejsi udani oblasti u kazde pri vypisu celkoveho seznamu hodilo, to mi snad vetsina da za pravdu. Treba:

Above the little flag / Nad praporkem by jarry (GCKC24)
Czech Republic - Decin

Vetsinou jsou ty nazvy cachi co do lokace v CR tajuplne nicnerikajici (ne, ze by mi to vadilo - naopak - libi se mi vic, nez ty proste popisne nazvy typu "XY castle" ) a dokud si konkretni cache neotevru, nevim, na kterou se podivat driv. Jeste pred par mesici se nam o tehle starosti ani nesnilo, jen houst a vetsi kapky...
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2004 - 10:23

Myslim, ze by bylo dobre si ujasnit, cemu ma toto vylepseni prispet. Muze se jednat o
A) Hledani na GC.COM
B) Statistika
C) Oboji
D) Jeste neco jineho

Ad A: Pro mne priorita c. 1. Prilisna podrobnost je na skodu.
Ad B: Dosavadni mi staci. Stejne nikdy nebude dost podrobna.
Ad C: Soucasne kraje bych taky akceptoval, s tim ze Stredocesky by mohl byt surove rozctvrcen :-)
Ad D: ???
K tomu soupereni - v cem jako budou ty skupiny souperit? Aby to nedopadlo tak, ze mi v Beroune nabijou hubu, ze jim chodim za kesema :-) .

  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2004 - 22:13

Pri tom prirusku novych cachi, ktere se po tomhle vikendu objevily, by se nejake to podrobnejsi udani oblasti u kazde pri vypisu celkoveho seznamu hodilo, to mi snad vetsina da za pravdu. Treba:

Above the little flag / Nad praporkem by jarry (GCKC24)
Czech Republic - Decin

Vetsinou jsou ty nazvy cachi co do lokace v CR tajuplne nicnerikajici (ne, ze by mi to vadilo - naopak - libi se mi vic, nez ty proste popisne nazvy typu "XY castle" ) a dokud si konkretni cache neotevru, nevim, na kterou se podivat driv. Jeste pred par mesici se nam o tehle starosti ani nesnilo, jen houst a vetsi kapky...

Zkusil jsem, uvidime...
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2004 - 12:47

Myslim, ze by bylo dobre si ujasnit, cemu ma toto vylepseni prispet. Muze se jednat o
A) Hledani na GC.COM
B) Statistika
C) Oboji
D) Jeste neco jineho

Ano, spravne, udelejme si jasno k cemu a proc.
A) Na tohle ani nepotrebujeme regiony zavadet, na to staci pouzit davno existujici moznost vyhledani podle souradnic.
B) Ano. To bychom asi v CR vyuzili nejvic.
C) Viz vyse ad A) a B) - proto preferuji mensi oblasti.
D) Jak uz jsem uvedl v jednom z predchozich prispevku, ten napis "oblast ta a ta" by se mi v zahlavi cache proste libil. Malicherny dalsi duvod, co? :-)
Co se soupereni tyce: mne by se libilo srovnani jako napr., ze v okrese Kladno mame dvakrat vic cachi nez v celem Moravskoslezskem kraji (ale doufam, ze to brzy bude obracene :-)) A mlatit se kvuli tomu snad nebudeme - spis by to chtelo spolecne si usporadat stredovek na nejakem tom vandalovi. Grrr, pustte me na nej...! ;-)
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2004 - 22:25

Zkusil jsem, uvidime...

Je to zabavne, zadal jsem v search BY KEYWORD "ceska lipa" . ktere jsem predtim doplnil k nazvu kesi a pekne mi je to obe vylistovalo... Tak tohle asi jo...
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2004 - 18:53

Ano, spravne, udelejme si jasno k cemu a proc.
Na tohle ani nepotrebujeme regiony zavadet, na to staci pouzit davno existujici moznost vyhledani podle souradnic.

No ja si to vyhledavani predstavuju spis tak, jako to ma Bxhome na http://geocaching.bx...rg/pda.php.tedy s vyhledanim podle vzdalenosti od stanovenych mest. Ale k tomu regiony zavadet opravdu nemusime. Jen bych uvedl puvodni prispevek, ktery tuto diskusi odstartoval : I think it would be very useful if states outside of the US could be added to the system, so we can also search by state or know in which state a TravelBug is located.Je jasne ze prave hledani ma byt hlavnim smyslem tohoto vylepseni.

B) Ano. To bychom asi v CR vyuzili nejvic....napr., ze v okrese Kladno mame dvakrat vic cachi nez v celem Moravskoslezskem kraji

No to je sice pekne, ale k cemu prakticky je tato informace dobra ? V okoli Kladna zrejme zije nejvyssi procento aktivnich duchodcu se spoustou casu a zalibou v Geocachingu :-) . Kdyz pokladam kes v okrese Ceska Lipa, jsem z hlediska takoveto statistiky vlastne sam proti sobe. protoze jich tam budou mit vic nez u nas.
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2004 - 22:43

Je to zabavne, zadal jsem v search BY KEYWORD "ceska lipa" . ktere jsem predtim doplnil k nazvu kesi a pekne mi je to obe vylistovalo... Tak tohle asi jo...


Hmm, kdyz si dam na gc.cz hledani / podle mista / ceska lipa , tak to mam i s kesema ktere to nemaji zadane v nazvu..
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2004 - 13:50

A co se tedy domluvit na tom, ze budeme do nazvu kese pridavat i jeji lokalizaci (okres, kraj nebo nejblizsi mesto)? A doplnit to i k tem stavajicim? To by snad slo i bez GC.COM? Nevim jak ostatni, ale ja si stejne vsechno jeste upravuju (pouzivam touratech) podle sveho schematu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama