Přejít na obsah


Fotka

mio a701


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2009 - 18:21

jak jste spokojeni s timto zarizenim pri lovu?asi budu mit moznost koupit starsi kousek,tak bych ho pouzival jako doplnek k legendu predem dik za odpovedi Lanc
  • 0

#2 moravan

moravan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 269 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2009 - 18:58

Tento mobil s GPS si před pár dny koupil synátor (já to samozřejmě zatáhl :)). I u mne zůstane hlavní 60CSX. Každopádně zkušenosti s kešováním, jaký soft - by mne také zajímaly...
  • 0

#3 JarMar

JarMar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2009 - 19:22

Prvních asi 130 keší jsem s ním odlovil a používal jsem k tomu IGO :D s vypnutou funkcí "držet se silnic". Když jsem pořídil Garmina, využíval jsem 701 jen pro autonavigaci a dnes už i na to používám jen Garmina. Ale myslím si, že pro autonavigaci je to PDA lepší co se týká nastavení trasy a zobrazených údajů na displeji. Také mizerná výdrž baterie v autě nevadí když se použije externí napájení. Pro GC už bych to nechtěl, ale geosyn s tím občas hledá než mu u druhé keše dojde baterka ;).
  • 0

#4 pavlikVB

pavlikVB

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2009 - 19:42

Toto zařízení používám 2 roky a jsem s ním velmi spokojen. Samozřejmě nejhorší je výdrž baterie. Vydrží cca 2-3hod se zapnutou GPS a velmi rychle se energie ztratí v zimě. Jinak rychlost přístroje je dostačující na všechny aplikace, které používám. Mám nainstalováno a hlavně používám prográmky iGO, BeeLine, GeoScout. Statická navigace jde bez problémů vypnout softwarem. Přesnost (resp. síla GPS příjmu) je na srovnatelné úrovni jako u Garminů. Stylus a jeho aretace je na špatné urovni, takže jsem ztratil již všechny stylusy. Toť ve zkratce.
  • 0

#5 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2009 - 19:43

Mám toto PDA, odlovil jsem s ním už na 800 keší, a zatím nemám důvod s ničím měnit. Naprostá spokojenost, s OZIm bezproblémový. Výdrž baterie při rozumném používání i celý den, případně nosím 5Ah akumulátor na dobíjení. Kdyby tě zajímaly další detaily, rád se podělím ...
  • 0

#6 pavlikVB

pavlikVB

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 16:36

Pro fanoušky PDA (MDA) a speciálně MIO A701 malý tip k výdrži baterie:
Toto zařízení používám k plné spokojenosti od mého začátku v geocachingu, tj. 3roky. Od podzimu, kdy teploty venku klesly a originál baterka již není schopna dostatečně dlouho v terénu sloužit, jsem řešil problémek jak nejefektivněji pro mé kešování vyřešit delší životnost baterky v terénu.
Po dlouhém rozhodování jsem usoudil, že jsem s MIO tak spokojen, že než hned kupovat nějaké ptákoviny, tak jako takový první pokus koupím novou baterku a uvidím jak jí soudruzi v Asii vyrobili. Koupil jsem tedy na kanadském eBay tuto baterku, za přijatelných $17 US i s dopravou (z účtu mi "ubylo" 320,-Kč) - 3000mAh / Lithium-Polymer (Made In China).

První test výdrže této naplno nabité baterky mě velmi potěšil; při trvale zapnuté GPSce v GeoScoutu a po celou dobu zapnutém displeji na nejnižší podsvícení, PDA vydrželo krásných 8,5hodiny :o (pokojová teplota). Ve stejném testu letité orig. baterie jsem si polepšil o 8hod :)

Nevýhodou je, že je baterka je o 5mm silnější (tlustější) a tudíž i dodávaný zadní kryt je vystouplý, což se samosebou nevejde do držáku na okno v autě. Ještě uvidím jak by se toto dalo vychytat - každopádně pozitiva této baterky přebíjí toto negativum, s kterým jsem ale počítal.

Pokud někoho zajímají neuvedené detaily, rád se o ně podělím ;)
  • 0

#7 bogi

bogi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2010 - 12:34

Mio A701 je jedno z GPS zariadeni, ktore pouzivam. Pred 2 tyzdnami som si tiez kupil 3000 mAh bateriu tu: http://aku-shop.cz/A...h/1.60.MIT.1.27 http://accu-shop.sk/...h/1.60.MIT.1.27 537 Kc alebo 18.50€ bez dopravy. Cez vikend som takto vybavene Mio prvy krat pouzil, vo dvojici s Oregonom. Po ukonceni 6 1/2 hodinoveho vyletu mi bateria ukazovala cca 50% vybitie, podobne ako aj Oregon. Mal som vsak cez eUtility nastavene Low Performance, co v praxi znamena 200 MHz. Na OziExplorer to naozaj staci a uspora baterie je velmi vyrazna (asi dvojnasobna vydrz proti plnemu vykonu). Majitelom A701 doporucujem s ich navigacnou aplikaciou vyskusat, ci Low Performance rezim postacuje.
  • 0

#8 pavlikVB

pavlikVB

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 17:42

Sháním nepoužitý ORIGINÁLNÍ stylus k PDA MIO A701.
Potřebuji pouze originální, nikoliv náhražky! Stylus mi stačí klidně i půjčit, přibližně na 1-2měsíce (poštovné bych samozřejmě uhradil). Najde se někdo? V nejhorším případě bych byl rád i za málo použitý stylus, který jeví malé známky používání.
Pokud si přejete vědět více, vše rád osvětlím přes SZ.

  • 0

#9 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 19:59

Nevyznám se v tom, Pavliku, ale co tohle? Nebo to je ta náhražka?

http://www.aukro.cz/...s_pda_novy.html
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#10 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 22:29

Bluetooth má, takže by neměl být žádný problém.
  • 0

#11 pavlikVB

pavlikVB

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2010 - 7:04

Citecka: to právě ne - píše tam, že je shodný s originálem, tudíž to zjevně originál není (už jsem prohledal celý net a nikde již origoš nemají) Witko&Wendy: 100% lze použít GPS modul, jelikož před lety mi odešla interní GPSka, a jelikož jsem jel tenkrát do Italie, tak jsem si modul pořídil, než jsem PDA následně úspěšně vyreklamoval
  • 0

#12 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2010 - 7:37

Nenapadá mě, jaké můžeš mít důvody (snad jen, že bys chtěl rozjet velkovýrobu pro tohoto PDA veterána), ale tento stylus neoriginál mám (už třetí kousek, pořád se ztrácejí, znáš to), a jediné, čím se liší, je, že je v lesklém provedení místo matném. Jinak naprosto přesně padne do otvoru, naprosto přesně funguje a stejně se s ním i ťuká ;)
  • 0

#13 pavlikVB

pavlikVB

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2010 - 17:44

MedoMys napsal/a:
Nenapadá mě, jaké můžeš mít důvody ...


Zítra Ti pošlu SZ s vysvětlením. O výrobu stylusu opravdu nejde ;)
  • 0

#14 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2010 - 18:25

Tak to by mě taky zajímalo;)
  • 0

#15 pavlikVB

pavlikVB

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2010 - 7:15

Díky za zájem. Doufám, že jednoho dne na toto forum poskytnu vysvětlení, oč se jednalo ;) Jinak orig. stylus mi byl již nabídnut přes SZ od jednoho kešera - tímto mu ještě jednou děkuji.
  • 0

#16 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2010 - 16:38

No ta výdrž se dá spravit. Stačí na eBay koupit baterku svyšší kapacitou. Prodává se za pár šušňů i se zadním krytem. Jediná nevýhoda je že je pak mírně vystopulý zadní kryt.
  • 0
### :) ------------------------------------------------------- SE C510, NAVILOCK BT - 413, HandyGeocaching Arcao edition Garmin Vista HCx PRO

#17 bogi

bogi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2010 - 16:38

Witko&Wendy napsal/a:
Lze tento přístroj použít s externím modulem gps?


V tomto nevidim ziaden zmysel, pretoze A701 ma velmi citlive interne GPS. Jeho nahradenim externou GPSkou nic neziskas.

Ohladom vydrze, vyssie som uz pisal - vratte sa spat a precitajte si to.
1. Vyskusat rezim Low Performance (v eUtility), ci s vasou aplikaciou staci (pre OziExplroer staci). Vydrz sa predlzi cca 2 krat.
2. Ak treba, zakupit 3000mAh bateriu. To vydrz opat zdvojnasobi oproti standardnej baterii.

Pri aplikovani 1. aj 2. zaroven ma A701 s OziExplorerom porovnatelnu vydrz ako Oregon s 2500mAh NiMh bateriami. Vlastnim oba, skusal som.

Kto ma moznost kupit zachovalu A701 za maly peniaz, nie je to zla volba. Najvacsim handicapom je viditelnost displeja na ostrom slnku, tym vsak trpia vsetky PDA.
  • 0

#18 vandrovecz

vandrovecz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2010 - 19:47

Díky za tip, to podtaktování vážně zabírá, až jsem byl překvapen přes vyhulený displej, jak vydrželo. Stejně se ale těším na tu mega baterii. A ještě dotaz - je normální, že mi po deaktivaci statické navigace ukazuje sice aj při pomalé chůzi, ale při zastavení se neukáže nula km/h? A taky šipka je dosti neklidná..
  • 0

#19 bogi

bogi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2010 - 21:01

Ano, je to celkom normalne, a dokonca to tak musi byt, ak mas vypmutu tzv. staticku navigaciu. Dovodom je nepresnost urcenia polohy prostrednictvom systemu GPS. Toto je vlastnost systemu, nie chyba jeho fungovania. Poloha, urcena Tvojim GPS prijimacom, proste plave. Tzv. staticka navigacia bola zavedena prave preto, aby poloha auta na displeji navigacie neplavala, ked stojis na cervenej. Zapnuta staticka navigacia predstavuje vlastne akysi filter. Namerany pohyb pomalou rychlostou sa povazuje za sum, sposobeny nepresnostou GPS a prijimac to vyhodnoti ako statie. Polohu aktualizuje az vtedy, ked sa zaznamena pohyb vacsou rychlostou. Neprijemnym dosledkom zapnutej statickej navigacie pre geocachera je, ze GPS prijimac vyhodnoti jeho zvlast pomaly pohyb ako statie a zmenu polohy neukaze. Preto si tu staticku navigaciu vypol. Teraz sa vsak v nahote ukazala nepresnost systemu GPS, ktora Ta tak zaujala.
  • 0

#20 vandrovecz

vandrovecz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2010 - 7:48

bogi napsal/a:
Ano, je to celkom normalne, a dokonca to tak musi byt, ak mas vypmutu tzv. staticku navigaciu.


Díky za vyčerpávající odpověď, jsu rád, že je to vlastnost a ne chyba Mia.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama