Přejít na obsah


Fotka

dnešní lhostejnost, GC, TB


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
135 odpovědí na toto téma

#1 ty,ty,ty & familly

ty,ty,ty & familly

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 298 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2009 - 11:00

tak jsem včera (21.3.09) vyrazil na kešku do Poděbrad (GC1NG49), po nalezení jsem si přečetl v logbooku, že owner uložil TB a dle zápisu kačera předemnou (Cestovatel.HB ), tam žádnej TB nebyl. Nikdo se nezmínil o GCoinu, který jsem tam našel (TB15Y5N). Tak jsem si řek, že to cestovatel nezapsal, ale ani ráno po logu cestovatele, nic. Koukl jsem se na GCoin kde byl naposledy a on ho Cestovatel.HB 1.1.09 vložil do Šumných Poděbrad. Od té doby tam leží a nikdo ani zmínkou v logu, že tam neni (ani pepa.z.pocernic :o ). Možná ho do (GC1NG49) vložil owner a do logbooku omylem napsal TB místo GC, ale na net to nezapsal. Druhý den ráno napsal owner jenom kontrola schránky a vložil jiný GC. Myslim, že podobné věci se budou stávat daleko častěji, protože kdyby každý poctivě napsal out: a in: , tak se podobným věcem dá aspoň částečně vyvarovat. A lhostejnost k věcem se nám bohužel stává samozřejmostí. p.s. chvilku počkám a pak provedu vyzvednutí z ŠP a vložim ho do (GC1NG49) a pak si ho zase vyzvednu :D
  • 0
ty,ty,ty a golfy

#2 geminior

geminior

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2009 - 11:22

Všechno je to jenom o nás, kačerech, hráčích gc, jak ke hře přistupujeme a jak se ohleduplně a snad i slušně chováme. Někdo poctivě výměny zapisuje a ke keším a coinům se chová hezky, jiní to moc neřeší. Pak to tak všechno vypadá, obsahy keší jsou žalostné a stav některých TB ještě horší. Mě osobně už bylo hodně blbé, když jsem dostal zápal plic a tudíž jsem nemohl posunout GC a TB, které jsem měl u sebe dále. Zůstaly proto u mě skoro měsíc a já je potom co nejdříve, s pocitem viny, dával do nejblišší krabičky pro ostatní. Je to hodně o přístupu, s přítelkyní nás hra baví, děláme to pro zábavu. Za osm měsícu, co hru hrajeme, máme jen necelé čtyři desítky keší, ale určitě s jinými zážitky a přístupem, než jiní, kteří mají stejný počet za tři týdny. Tím jsem chtěl jenom říci, že se lidé honí za body a na okolky, jako je in a out nehledí.
  • 0

#3 Johule

Johule

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2009 - 11:27

geminior přesně tak.... taky jsem ve své asi třetí kešce našla TB a onemocněla...bylo mi to děsně blbý, napsala jsem omluvu vlastníkovi a jak jsem se uzdravila, okamžitě jsem se ho snažila posunout dál a splnit mu jeho přání... Nějak nechápu přístup některých kačerů-vždyt gc je hlavně hra a zábava...a k tomu patří i co nejlepší péče o TB a GC, který najdeme..
  • 0

#4 SCHW

SCHW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2009 - 11:29

To se stává bohužel velmi často. Je to o to smutnější, že se nejedná o krádež nebo ztrátu, ale určitou lhostejnost a lenost některých lovců. Cca 1/3 námi objevených TB/GC má být původně úplně jinde a poslední zápisy u nich jsou měsíce staré. Pak chudák majitel neví celou dobu, zda GC/TB žije, kde je, kudy jde (žije-li). Přitom evidentně lovec před námi normálně na gc.com nalogován byl (není to tedy, že by nemohl rychle k internetu), protože si zapíše hned ten den u logu kešky, že ji našel, dokonce zapíše (příklad) GC/TB In či Out, ale už se neobtěžuje kliknout při zápisu i na item a zapsat jeho vyzvednutí/spatření/položení. Facinuje nás, jak si tito lidé rychle logují každou kešku do statistiky, ale už se neobtěžují věnovat několik vteřin i upravení statusu věcí, které vzali. Je to sprosté a hulvátské vůči těm, kteří pro radost ostaních vysílají tyto věci do světa. Je opravdu "skvělé" vidět u keše, že obsahuje 10 GC/TB, když víme, že tam žádný dávno není (a že nedošlo ke ztrátě, ale jen daný lovec je lhostejný tupoň), případně že zápisy v logu před námi obsahují perly typu "vzal jsem 6 GC a 2 TB/ In - nic", a pak měsíce tyto coiny nemají jiný status než že leží v té dané kešce, ačkoliv onen lovec před námi denně zalogovává na gc.com další a další kešky (body) ... Nebuďte prosím líní a věnujte pozornost nejen logu kešky, ale i logu věci, kterou vkládáte či berete. Je to na gc.com otázka několika vteřin a dvou kliknutí. Ani nevíte, co tohle kliknutí pak pro majitele GC/TB znamená ...
  • 0
M+M+m+a SCHW

#5 Johule

Johule

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2009 - 11:37

to mě docela fascinuje...možná je to tím, že geocachingem teprv začínám, ale objev TB mi udělal obrovskou radost, hned jsem ho zalogovala, podívala se, co už má za sebou a i teď když mám čas se občas mrknu, jak pokračuje a jak se mu daří....sama jsem si teď objednala tři nádherné geocoiny, které budou putovat, ale s tímhle přístupem se o ně dost bojím...
  • 0

#6 geminior

geminior

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2009 - 11:48

Johule napsal/a:
to mě docela fascinuje...možná je to tím, že geocachingem teprv začínám, ale objev TB mi udělal obrovskou radost, hned jsem ho zalogovala, podívala se, co už má za sebou a i teď když mám čas se občas mrknu, jak pokračuje a jak se mu daří....sama jsem si teď objednala tři nádherné geocoiny, které budou putovat, ale s tímhle přístupem se o ně dost bojím...


Ano, my co máme nalezeno 5, 10 GC nebo TB, tak si rádi počtem, kde se nachází a jak se jim daří. Jenže kačeři s desítkami a stovkami nálezů bodou určitě přistupovat jinak.
  • 0

#7 SCHW

SCHW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2009 - 12:09

Kdyby to bylo nějak složíté, proboha. Ale když tito lidé logují na gc.com kešku, jaký je problém kliknout u ní na GC/TB (víc není přece potřeba) a při logování další, kam jsem ho vložil, udělat totéž? Program všechno nabídne přímo při zalogovávání kešky (obsah, názvy itemů etc), není třeba nikam překlikávat, nic vypisovat, nic hledat - jen při logu kešky klik navíc. Opravdu strašná práce ... Chce to jen jediný klik a trošku zodpovědnosti. A když ani tohle nejmenší nemůžete pro majitele, který item vysílá na cestu pro radost ostatních, udělat, tak na ty GC/TB laskavě nehrabejte a nechte je tam! Je zajímavé, že právě tihle lidé, kterým je zatěžko udělat jeden blbej klik, jsou většinou ti, kteří vyluxují každou kešku od všech GC/TB, které tam najdou ... My vypisujeme i když GC/TB jen vidíme v keši, ale nebereme (např nemůžeme splnit jeho úkol, případně nezaručíme rychlý přenos dále). Alespoň tím říkáme majiteli, že jeho item žije, že sice třeba dlouho sedí v keši, ale je tam, není někde ulitý od zloděje či "ztracený". Je to to nejmenší, co můžeme pro sebe navzájem udělat ...
  • 0
M+M+m+a SCHW

#8 MArtinPP69cz

MArtinPP69cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2009 - 16:21

geminior napsal/a:
Všechno je to jenom o nás, kačerech, hráčích gc, jak ke hře přistupujeme a jak se ohleduplně a snad i slušně chováme...
... Za osm měsícu, co hru hrajeme, máme jen necelé čtyři desítky keší, ale určitě s jinými zážitky a přístupem, než jiní, kteří mají stejný počet za tři týdny. Tím jsem chtěl jenom říci, že se lidé honí za body a na okolky, jako je in a out nehledí.


Souhlasím s tím, že je to na nás kačerech, ale už nemohu souhlasit s tím, jak naznačuješ, že máš lepší zážitky než ti, co mají průměr třeba jednu keš denně. Každý jsme jedinečný a každý si v geocachingu hledáme to svoje potěšení a někdo mu supr zážitek, když jich najde za jeden den dvacet...
  • 0

#9 MArtinPP69cz

MArtinPP69cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2009 - 16:26

geminior napsal/a:

Johule napsal/a:
to mě docela fascinuje...možná je to tím, že geocachingem teprv začínám, ale objev TB mi udělal obrovskou radost, hned jsem ho zalogovala, podívala se, co už má za sebou a i teď když mám čas se občas mrknu, jak pokračuje a jak se mu daří....sama jsem si teď objednala tři nádherné geocoiny, které budou putovat, ale s tímhle přístupem se o ně dost bojím...


Ano, my co máme nalezeno 5, 10 GC nebo TB, tak si rádi počtem, kde se nachází a jak se jim daří. Jenže kačeři s desítkami a stovkami nálezů bodou určitě přistupovat jinak.


Óóó ty jasnovidče! Jak můžeš vědět, co určitě dělají ostatní?
  • 0

#10 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2009 - 16:39

geminior napsal/a:

Takoveto prispevky me vzdycky hrozne pobavi :) Ale jak proboha muzes soudit, ze si nekdo neco min uziva nez ty? Podle poctu nalezu urcite ne..
  • 0

#11 lukasekprochazka

lukasekprochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2009 - 17:57

geminior napsal/a:
...Za osm měsícu, co hru hrajeme, máme jen necelé čtyři desítky keší, ale určitě s jinými zážitky a přístupem, než jiní, kteří mají stejný počet za tři týdny. Tím jsem chtěl jenom říci, že se lidé honí za body a na okolky, jako je in a out nehledí.

Co je to za nesmysl ? Já mám za tři týdny kolikrát třeba 90 keší, to ale neznamená, že nálezy, trade a trackables dělám nezodpovědně. Loguji vše co nejdříve to jde a samozřejmě vše zapisuji i do logbooků. Nesuďte skupinu, suďte člověka - to už jsem někde slyšel. Nezáleží na počtu a frekvenci nálezů, ale o přístupu toho kterého kačera. ;)
  • 0

#12 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2009 - 18:34

geminior napsal/a:
Ano, my co máme nalezeno 5, 10 GC nebo TB, tak si rádi počtem, kde se nachází a jak se jim daří. Jenže kačeři s desítkami a stovkami nálezů bodou určitě přistupovat jinak.

Zkus se na to podivat jinak.
Mam zalogovano relativne malo, jen 180 TB a GC. Kliknuti v profilu na jeden, otevreni v novem panelu, precteni v kterych cache byl, a kdo ho poponesl, a ze mu tam 90% lidi (mě nevyjimaje) ;) napíše "Pekny coin, poponesu ho dál."...... celkem 20-30 vterin.
Opravdu si myslis, ze je mym snem sedet u PC a "projizdet" 1,5 HODINY !!! vsechny nalezene GCa TB? :o:o:o
Ruku na srdce.... Budes to delat az jich budes mit v profilu pres stovku? ;)
  • 0

#13 monro

monro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2009 - 18:45

Asi takhle, každá hra má svá pravidla. Když to někdo bere závodním tempem a baví ho to, v pořádku. Ale když nestíhá logovat přesuny GC a TB, tak ať je nechá na místě. S množstvím se pak totiž zvyšuje chybovost. To je logické. ;)
  • 0

#14 vlastan

vlastan

    vlastan

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2009 - 19:48

Založil jsem kešku Podebradsky most (GC1NG49), ale na schválení jsem čekal déle jak 14 dní a tedy TB, které jsem tam na zahájení chtěl vložit jsem vyzvedl, abych ho neměl déle jak 14 dní, vložil do kešky Rehacka. Udělal jsem bohužel chybu a nechal jsem tam zápis, měl jsem to alespoň škrtnout, že to TB tam už není. Pak jsem původně měl kešku přemístit na doporučení reviewera a nakonec pozdě v noci byla schválená tak jak je, bez přemístění. Prosím Vás, o tom kdo tam v noci dal to GC opravdu nevím, asi by se měl k tomu vyjádřit "cestovstel.HB nebo voduska" byli první kdo tam byl. Ráno jsem zjistil, že je kešule schválená a tak jsem tam jel dát GC, ale né to o kterém je diskuse a nyní už si ho vyzvedl jiný kačer. Myslím, že zase nebude tak težké domyslet kdo si spletl kešule k logování.
  • 0
vlastan

#15 SCHW

SCHW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2009 - 19:56

Pokud si člověk stihne zalogovat kešku, tak myslíme, že je jen slušnost a úcta k druhým, aby při tom zalogování (na které si, světe div se, pro bod čas udělá) mohl kliknout na spodní tabulce na coiny, které si z toho vzal, Nic víc nemusí hledat, klikat, vypisovat, a majitel ví, že se pohnul z keše a je v držení toho a toho. Argument, že není čas etc, tak to nebereme, jsou to spíš, to nám promiňte, výmluvy a hledání důvodů, proč "to já nedělám". Je jedno, jestli někdo udělá kešku za hodinu nebo za měsíc. Jde o obyčejnou lidskou slušnost a program gc.com tyto věci tak maximálně uživatelsky usnadňuje. Pokud si najdete čas pro zalogování bodu, a předtím jste převzali z oné kešky GC/TB, není žádný důvod ani omluva, abyste jedním klikem oficiálně nepřiznali jeho držení a majiteli mince tak dali vědět, co se s věcí, kterou vyslal do světa pro radost ostatních, děje. Nic víc, nic míň ...
  • 0
M+M+m+a SCHW

#16 vlastan

vlastan

    vlastan

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2009 - 20:56

Pro ty, ty, ty - volám tě přes SKYPE, nejde to.
  • 0
vlastan

#17 friedlata

friedlata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2009 - 8:18

Nekdo na to logovani holt kasle a nekdo to bere svedomite a ja tedy uprednostnuju tu druhou skupinu kaceru. Fakt neni prijemne vedet, ze v kesi, kde je TB/GC logovan, uz neni a vy nevite, co se s nim stalo. Je jen nezalogovany a vynori se? Nebo je navzdy ukradeny? Proste je to neprijemne. Takze se drzim toho, ze loguju ten samy den. Nemam s tim problem, protoze denne kesek neudelame tolik, kesujeme hlavne o vikendu a i tak je kesi malo. Ale presto si myslim, ze kdyby se chtelo, tak by to slo i v jinych pripadech. Je to jako v beznem zivote, nekdo proste veci dela svedomite a peclive a nekdo to bere tak nejak volne.
  • 0

#18 SCHW

SCHW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2009 - 9:17

My pochopíme, že někdo třeba nezaloguje ten samý večer. Ne každý může být hned u počítače, případně je na větším výletě třeba přes víkend. S tím problém nemáme a je to pochopitelné a normální. Ale vadí nám, když ten dotyčný kešku hned večer zaloguje, ale GC/TB ne. Tím, že si ji zalogovává, tím přece jasně dává najevo, že u netu je (byl). Takže to jedno kliknutí navíc, na které se vykašle, nemá jiný důvod než že zvysoka kašle na všechny, kteří itemy do světa vysílají a je to pro nás lajdák a hulvát (a paradoxně je to většinou ten, kdo z kešky všechny GC/TB vyluxuje) ...
  • 0
M+M+m+a SCHW

#19 Czekelici

Czekelici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2009 - 12:30

Já s přítelkyní bereme GC/TB v kešce jako takový bonusový poklad, vždycky máme velkou radost, když v nějaké kešce najdeme :) Těšíme se domů, až budeme logovat, tak se podíváme kam má namířeno a snažíme se potom GC/TB umístit podle jeho poslání. Když to jde, vyfotíme GC/TB někde u místa, kde jsme, aby majitel měl radost z toho, kde jeho poklad byl. Pro příklad jeden GC jsme pro jednu holčičku z Kanady vyfotili s pozadím pražského hradu, aby z toho sama měla radost. Je to prostě věc, která ke geocachingu patří a měla by se brát úplně stejně, jako nalezení/logování samotné kešky. Když si už GC/TB z kešky vezmeme, tak uděláme to, že jej zalogujeme a snažíme se mu splnit jeho poslání a i tomu přizpůsobit náš další výběr hledání kešek. Toť jest náš přístup k této hře. :)
  • 0
Geocaching is highly addictive, don´t start !!!

#20 SCHW

SCHW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2009 - 13:57

To je přesně i náš přístup ...
  • 0
M+M+m+a SCHW




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama