Přejít na obsah


Fotka

časy logů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 Slavek_CZ

Slavek_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2009 - 22:05

Ahoj žďáráci, mám na Vás prosbu na domluvu. Což takhle u chlupových FTF,STF atd, klidně i u normálního logu napsat na net i čas, viz třeba nynější GC1NNHK . A ted je člověk napnutý, kdy tam byli Láda se synem a s Dabim? A při tom, co by udělalo radosti čísílko s časem v logu. Co vy na to???? :-)))) že by jsme to zkusili zavést? S.V.
  • 0

#2 pepega

pepega

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2009 - 22:51

no já to u keší píšu,pokud si to pamatuju... třeba 3:00 ráno a tak :-( ale problém je, že když jsem někde na cestě a pak loguju víc keší za víc dní,tak si taktak pamatuju který to byl den,natož v kolik hodin... do logbooku to ale píšu vždy... ono hledat mikro o půlnoci v lese je zážitek, zvlášť když ji němčour blbě zaměří :-) edit: teď koukám?Žďársko..tam jsem ještě nebyl,max HB a okolí ale taky se tam chystám
  • 0
Geocaching je můj nový život obohacovaný dalšími a dalšími keškami
náš team: Petr,Olča,Ája,Petřík,Gábinka
+ geopsi Jork a Nela/yorkshire/ Lip a Popelka/čínský chocholatý pes/

Geovozy dlouhá Felda, Mercedes Actros 440HP+autopřepravník, Fiat Bravo
Garmin Etrex Legend, Mio C250, N9500,SE K700i,Handy Geocaching,Skrýšotlač

#3 Slavek_CZ

Slavek_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2009 - 22:58

Těším se, že tě uvidím v logu cache na Žďársku :-)
  • 0

#4 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2009 - 23:01

Já si důsledně při odlovu dělám WP a tam datum a čas mám. Takže to můžu logovat na minutu přesně.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#5 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2009 - 7:02

Já většinou píšu časy,takže pohoda, časy i 5 keší si pamatují celkem dobře.
  • 0
Cogito ergo sun ...

#6 PlachtaS Team

PlachtaS Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2009 - 8:08

My od začátku (přesněji druhé, námí nalezené cache) vždy v logu uvádíme i čas nálezu. Existují i vyjímky, např. eventy, CITO a podobně. A jak? Všechny nálezy (i DNF) si zaznamenáváme pomocí fukce "nahrávání zvuku" v mobilu, někdy využívám i zápis prošlé trasy v GPS (ukládám vše do MapSource). Pokud požívám SW do mobilu "GeocacheNavigator", tak tam je to jen jeden stisk tlačítka a mám to ve svém profilu na GC i s aktuálním časem. Myslím si, že je to fajn, když ostaní nálezci vědí, kdy byla pixla "naše"!
  • 0
Bješ, bješ, bješ - najdeš další keš!"

#7 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2009 - 9:23

Ja pisu casy na vsech cache, tak i na Zdarsku a doufam, ze to mnozi ode mne okoukli. Jen u DNF nepisu cas, jelikoz nevim kdy nastal ten rozhodny cas toho nenalezeni. Pisu cas s presnosti na minutu, to jest ten cas kdy jsem vzal do ruky logbook. Myslim, ze neky soft umi ten cas z logu vybrat a dat ho do statistiky, ale musi byt napsan na prvni radce logu a samostatne. Pr: 9:26 Nasel jsem snadno....
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#8 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2009 - 9:33

No, pokud mas na mysli treba Geoget, tak ten cas nemusi byt samostatne, ale musi byt na zacatku logu. Takze to muze byt klidne jako: 9:26 Pohodova popracovni... Osobne povazuji za dobry zvyk ten cas psat vsude. Jak do logbooku (je-li tam misto...), aby dalsi prichozi vedel, jak moc jsme se minuli, tak i na web, kde to ma jeste vetsi vyznam. Bez casu na webu totiz neni mozne rekonstruovat poradi, v jakem byla keska navstivena. Coz se hodi, kdyz se resi nejaky problem s keskou. A ta statistika podle casu je uz jen tresnickou na dortu. ;)
  • 0

#9 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2009 - 9:39

Čas do logů dávám. A jsem pro to, aby se čas dával nejen u FTF a nejen na Žďársku. :) Je zajímavé vidět, o kolik jsme se minuli s jinými kačery.
  • 0

#10 tomasCR

tomasCR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2009 - 9:49

Navíc třeba Geoget když log začíná časem (14:23 Pěkné místo ....) tak ho dokáže vytáhnout a použít do statistik. A je fajn vědět o kolik minut jste se s někým minuli. I když uznávám že je to vlasně k ničemu ;-) Edit: Koukám než jsem dal F5 tak vše už bylo řečeno výše ...
  • 0

#11 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 28 březen 2009 - 20:03

My píšem též časy ... do logbooku to je jednoduchý, na GPSce u kompasu, podle kterýho docházíme ke skrýši mám nastavené i políčko čas -takže je vždy po ruce. Píšeme ho zaokrouhleně na 5min. Když máme s sebou papírové podklady a v té radosti z nálezu si vzpomeneme, tak si do nich čas taky napíšem a doma při logování použijem. Když ne, tak stejně si po každém výletě stahujeme z GPSky prošlé trasy, abychom se mrkli, kudy jsme to krosili a tam jsou uvedeny i časy jednotlivých úseků dané trasy. Vzhledem k našemu zaokrouhlování na 5min. není problém.
  • 0

#12 hradnik

hradnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2009 - 21:32

My logujeme s časem vždycky. Asi do 600. keše jsem to psal někde v textu logu, ale pak jsem zavedl jednotný "design" logu a je tam vždy pořadové číslo pixly a čas nalezení. Pouze u jedné keše jsme záměrně "antidatovali" nález - tedy jen čas, a to kvůli tomu, aby si z toho někdo nemohl domyslet, kde keš je. Ona má výchozí souřadnice asi o 10 km jinde a tak nám to přišlo jako blbý vůči ownerovi, ale jinak jsme už jednou díky tomu, že někdo jiný psal časy u logů odlovii mysterku, která se ne a ne jinak podat.
  • 0

#13 Rozsafin

Rozsafin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2009 - 11:22

Taky píšu čas vždycky, jen ze začátku jsem to ještě nepsal. Prostě a jednoduše si čas nalezení poznačím normální prupiskou na normální kousek papíru, který s sebou vždycky nějaký mám. Nejčastěji je to vytisknutý listing ;). Píšu to s přesností na 5 minut, tzn. např. 12:35 nebo 12:40...
  • 0

#14 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 684 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2009 - 12:48

rozsafin napsal/a:
Taky píšu čas vždycky, jen ze začátku jsem to ještě nepsal. Prostě a jednoduše si čas nalezení poznačím normální prupiskou na normální kousek papíru, který s sebou vždycky nějaký mám. Nejčastěji je to vytisknutý listing ;). Píšu to s přesností na 5 minut, tzn. např. 12:35 nebo 12:40...

Ahojky.
Souhlasim s rozsafinem, cas pisu hned na zacatku logu a pod nej zacinam log. Moznost zjisteni aktualniho casu ma prece kazdy nekolik způsobů.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#15 sasiik

sasiik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2009 - 12:52

I já se loguji s časem. Nevím proč, ale prostě jsem s tím začal hned od začátku. Nyní, když jsem majitelem Oregona je zapsání času přímo do GPS maličkostí. Doma jen stáhnu nalezené kešky a mám všechny časy, popř. i jiné poznámky.
  • 0

#16 Ivank

Ivank

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2009 - 19:25

20.24 My píšeme časy nálezů také jako první údaj logu. Lovit chodíme s vytištěnými listingy, do nichž si zapisujeme stejný zápis jako do logbooku, tedy včetně času. Nemůže se nám stát, že bychom zapomněli nebo popletli, co jsme kam dali a co vzali. A je to vcelku zajímavé počteníčko při listování starými listingy. Jen na ty těžké šanony je potřeba nějaké to místo.:D Oli
  • 0
1.

#17 vojrou

vojrou

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2009 - 19:32

Zdravím, casy v devadesatideviti procentech uvadim. Naucil me to hned u prvni kesky Velky Ucitel. Jeden až dva časy si pamatuju, u tretiho uz mam problem s pameti. Tak kdyz je toho vic, mam u sebe sesit a pisu rucne do nej. Ctu vise, ze kelogove pouzivaji tisteny logbook - to me nenapadlo, tak to asi taky zavedu. Dik za ispiraci:-)
  • 0
vojrou

#18 Coyote.cz

Coyote.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2009 - 19:55

Já taky loguji s časem na začátku. Časy uvádím s přesností na minuty ale mohl bych i na vteřiny:o. Mám na to super hodinky které si dokáží zapamatovat 30 zaznamů datum+čas. Pak si stačí vzpomenout na pořadí kešek a opsat čas z hodinek. Jen nevím jak bych to udělal při vícedenním odlovu u 31 kešky:D to Slavek_CZ: na Žďársku jsem ještě nelogoval ale na to taky jednou dojde.
  • 0

#19 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2009 - 20:08

Také zapisuji časy (obvykle zaokrouhleny na 5 minut). Všechny svoje logy si i fotím (obvykle i s obsahem cachešky a jejím a okolím), takže dohledání času není problém...
  • 0

#20 m.martin

m.martin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2009 - 22:04

Taky časuji. Mám oregona, ten vytváří pěkný soubor GeocacheVisits.txt, - a protože jsem osoba líná a nebaví mě psát si čas do poznámky, tak pomocí takové šikovné dávky ten soubor před nahráním na gc.com projedu a ty časy (jsou tam jako timestamp) se mi automaticky přidají na začátek logů... prostě línej jako prase
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka