Přejít na obsah


Fotka

Atlas Czech 8 NT - nova verze


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
94 odpovědí na toto téma

#21 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2009 - 18:32

Zkousis odemknout Atlas kodem od TOPO, proto to hazi chybu. TOPO 2 v sobe obsahuje Atlas 7, nyni je ale Atlas 8 zvlast. U TOPO2 by meli byt dva kody, jeden pro TOPO a druhy pro Atlas. Alespoň u verze 1.20 to tak bylo.Na webu pri registraci musis tedy vlozit ten kod pro Atlas7.
  • 0

#22 biker.fm

biker.fm

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2009 - 18:46

bertlak napsal/a:
Zkousis odemknout Atlas kodem od TOPO, proto to hazi chybu. TOPO 2 v sobe obsahuje Atlas 7, nyni je ale Atlas 8 zvlast. U TOPO2 by meli byt dva kody, jeden pro TOPO a druhy pro Atlas. Alespoň u verze 1.20 to tak bylo.Na webu pri registraci musis tedy vlozit ten kod pro Atlas7.

Kdyz jsem koupil TOPO 2, tak na CD je jedno registracni cislo mapy, to jsem zadal pro registraci/unlock a mi to vygenerovalo 2 odemykaci kody, jeden pro TOPO 2.0 a druhy pro Atlas7, tzn. pro Atlas7 nemam samostatne registracni cislo mapy. Nebo neco delam blbe a sem lama jak ... ani radejni nerikat co je misto tech par tecek.
  • 0

#23 Coyote.cz

Coyote.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2009 - 19:49

Tak už je v Oregonu, o víkendu odzkouším. Vyhledávání podle čísla popisného nebude asi moc přesné:( Zkusil jsem 3 u nás ve městě: 1 přesně, 2 jakž takž, 3 asi 180m šejdrem.
  • 0

#24 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2009 - 20:06

biker.fm napsal/a:
Kdyz jsem koupil TOPO 2, tak na CD je jedno registracni cislo mapy, to jsem zadal pro registraci/unlock a mi to vygenerovalo 2 odemykaci kody, jeden pro TOPO 2.0 a druhy pro Atlas7, tzn. pro Atlas7 nemam samostatne registracni cislo mapy. Nebo neco delam blbe a sem lama jak ... ani radejni nerikat co je misto tech par tecek.

Máš pravdu, teď jsem se díval na CD TOPO 1.20 a je tam jen jedno registrační číslo. Tak pak jedině chybné zadání. Nebo kontaktovat Garmin.:(
  • 0

#25 Sovic13

Sovic13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2009 - 20:08

Sry pokud se to tu jiz resilo ale mam takovej problem, pokazdy kdyz do Oregona (na kartu) nahravam novy mapy pres MapSource, tak se mi smazou ty puvodni a premaze se to novejma, i kdyz je tam mista dost, koukal jsem i do nastaveni a nikde nic takovyho neni :( Jediny co jde je prijmout mapy ze zarizeni a pak je tam kompletne zase vsechny poslat.
  • 0

#26 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2009 - 20:17

To je úplně jednoduchý princip a řešil se tu asi 999x:). Mapsource do GPS posílá jeden soubor map, které si sestavil a ten se většinou jmenuje gmapsupp.img. Když tam pošleš další nebo jiný tak se původní samozřejmě přemaže.;)
  • 0

#27 Sovic13

Sovic13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2009 - 20:20

Takze jestli to spravne chapu, tak s tim nelze nic delat krome znovunahrani puvodnich?
  • 0

#28 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2009 - 20:33

Jarous1 napsal/a:
TOPO 2Pro také normálně ke stažení není a přitom se jim vesele válí na netu, kde si to může stáhnout kdokoli ;)


Topo 2 pro lze stáhnout přímo z webu Garmina. Může si ji tam stáhnou kdokoli kdykoli odkudkoli a kolikrát jen chce. Stačí se pořádně podívat na tvar odkazu pro stažení Topo 2 nePRO verze a použít hlavu ...
  • 0

#29 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2009 - 20:38

Sovic13 napsal/a:
Takze jestli to spravne chapu, tak s tim nelze nic delat krome znovunahrani puvodnich?


Kde je problém iznačit si zaráz všechny mapy (TOPO 2 atd, + Atlas + City NAvigator + pripadne dalsi) a vsechny je tam nahrrát zároveň. Pak si jen v GPS přepneš na požadovanou mapu. Kdykoli budeš chtít nějakou mapu přidat nebo nahrát jiné musíš to celé provést bohužel znova. Mapsource prostě do GPS VŽDY nahraje jeden stejně pojmenovaný soubor a ten co tam byl se tedy přepíše.
  • 0

#30 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2009 - 20:52

Pokud víš, že s nějakou mapou/mapama už nebudeš hýbat a chceš je tam mít napořád, tak ten soubor v GPS přejmenuj na gmapprom.img. Pak když budeš přihrávat další mapy, tak tohle zůstane nedotčené a bude se přepisovat jen ten gmapsupp.img... Dost se tím i ušetří čas, ono ládovat tam několikrát kolik stovek MB přes USB je opruz i přes to jejich údajné USB2.0, grrr :|
  • 0

#31 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2009 - 21:06

Coyote.cz napsal/a:
Tak už je v Oregonu, o víkendu odzkouším.
Vyhledávání podle čísla popisného nebude asi moc přesné:( Zkusil jsem 3 u nás ve městě: 1 přesně, 2 jakž takž, 3 asi 180m šejdrem.


Ja jsem zkusil asi 5 v ruznych mestech ale i vesnicich o nekolika cislech a vzdy presne
  • 0

#32 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2009 - 21:16

hrasek napsal/a:

Jarous1 napsal/a:
TOPO 2Pro také normálně ke stažení není a přitom se jim vesele válí na netu, kde si to může stáhnout kdokoli ;)


Topo 2 pro lze stáhnout přímo z webu Garmina. Může si ji tam stáhnou kdokoli kdykoli odkudkoli a kolikrát jen chce. Stačí se pořádně podívat na tvar odkazu pro stažení Topo 2 nePRO verze a použít hlavu ...


Jasně, měl jsem samozřejmě na mysli web samotného Garminu... Jen jsem se blbě vyjádřil...
  • 0

#33 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2009 - 21:38

Dotaz k tématu, máte v nové verzi lesy? Zelené? Já mám ve verzi 7 zelené a ve verzi 8 žádné?
  • 0

#34 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2009 - 21:42

Jarous1 napsal/a:
Pokud víš, že s nějakou mapou/mapama už nebudeš hýbat a chceš je tam mít napořád, tak ten soubor v GPS přejmenuj na gmapprom.img. Pak když budeš přihrávat další mapy, tak tohle zůstane nedotčené a bude se přepisovat jen ten gmapsupp.img... Dost se tím i ušetří čas, ono ládovat tam několikrát kolik stovek MB přes USB je opruz i přes to jejich údajné USB2.0, grrr :|


To je jasné, jako gmapprom mam city navigator a ten tam mam na pořád. Jenže tak to mám jen u autonavigace, v 60CSx to bohužel gmapprom na kartě nebere a do souborů v přístroji se nedá dostat (a i kdyby jo vnitřní paměť je jen 60 MB tak to nic neřeší).

Jo a samotné nahrávání trvá chvíli (např přes čtečku), ale nejdéle (hooooodně dlouho) zabere kompilace map.
  • 0

#35 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2009 - 21:49

Jsme trochu off topic. Na sloučení nekolika map resp. souborů gmapsupp.img je vhodny programek gmaptool. Slouci a neublizi.:D
  • 0

#36 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2009 - 22:04

hrasek napsal/a:

...Jo a samotné nahrávání trvá chvíli (např přes čtečku), ale nejdéle (hooooodně dlouho) zabere kompilace map...


Jasně, to je také řešení. Jenomže jsem nějak zatím nepřišel na důvod proč mít v Oregonu ještě kartu, když sám o sobě má katalogově 850MB, ve skutečnosti však 985MB, vnitřní paměti ;)
  • 0

#37 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2009 - 23:03

bertlak napsal/a:
Dotaz k tématu, máte v nové verzi lesy? Zelené? Já mám ve verzi 7 zelené a ve verzi 8 žádné?


Ve verzi 7 zelené, ve verzi 8 žádné.
  • 0

#38 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2009 - 23:17

Tak nevím, nevím. Mám pocit, že je tam pěkný binec TYP souborech. Les je přece celkem důležitý orientační bod i v autě nebo ne?
  • 0

#39 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2009 - 23:30

Dotaz: Musí se k tomu instalovat i ta hrůza poslední verze MapSource 6.15.4 ? Se starou 6.13.7 to nefunguje ?
  • 0

#40 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2009 - 23:52

Nemusí. A když se tak stane, stačí vzít někde ze zálohy exe soubor a soubor MapSourceCSY.dll ze starší verze Mapsource a zkopírovat do C:/Garmin nebo do adresáře, kde jsou mapy instalované a jede to zase po staru. Nenavidím 6154. Rozmazané, deformované, pomalé...šílené:@
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama