Přejít na obsah


Fotka

Atlas Czech 8 NT - nova verze


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
94 odpovědí na toto téma

#41 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2009 - 23:54

O.K., dík za potěšující zprávu. Tohle byla jediná věc, která mne od koupě odrazovala.
  • 0

#42 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2009 - 9:51

bertlak napsal/a:
Dotaz k tématu, máte v nové verzi lesy? Zelené? Já mám ve verzi 7 zelené a ve verzi 8 žádné?


nemuze to byt typem gpsky? co ja vim, tak treba topoczech2pro ma u nekterych ploch jinaci barvu v coloradu a v sedesatce. treba to je i tady...? nevim, jen nadhazuju moznost. zkus se na TYP mrknout pres editor typu od mimon tymu http://ati.land.cz/gps/typedit/, pokud TYP rozlisuje plochu lesu, mela by jit barva zmenit.
  • 0

#43 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2009 - 10:27

DUsoft napsal/a:

bertlak napsal/a:
Dotaz k tématu, máte v nové verzi lesy? Zelené? Já mám ve verzi 7 zelené a ve verzi 8 žádné?


Ve verzi 7 zelené, ve verzi 8 žádné.


Ja to vidim trochu sloziteji v Oregonu 300 a MS. V Mapsource vidim lesy i parky vse. V Oregonu vidim zelene napr prazske parky (Hvezda, Sarka, Ladronka), ale lesy nevidim (lesy jsem hledal nekde na Lounsku kde to znam).
  • 0

#44 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2009 - 10:39

Tak je to jeste slozitejsi.
V MapSource 6.15.4 lesy jsou videt.
V MapSource 6.13.7 lesy nejsou videt. Mapsource 6.13.7 se chová stejně jako GPS, takže parky jsou vidět. Ovšem jak upravit typ, kterym to zrejme pujde dat do poradku podle predstav, to nevim. S nim jsem si zatim doposud nemel potrebu hrat.

EDIT:
Nedalo mi to a zavolal jsem do Picodasu a zobrazeni lesu V Mapsource 6.15.4 byla nejaka chyba nacetl si je z jine aktualne nezobrazene mapy a v novem ATLAS 8 NT podle nich nejsou.
cituji "Aby se to nedublovalo s TOPO a kvuli snizeni narocnosti." Zkoumat to vice nebudu az tak mi nechybi.

Navic jsem si prelozil do GPS Obe mapy a mam vice profilu v nichz mam predvolenu bud 7 nebo 8. Co se tyka prehlednosti v aute povazuji v Oregonu novou mapu zatim za lepsi.
  • 0

#45 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2009 - 10:50

neni to nijak slozite. v tom online editoru otevres TYP, v okne se ti objevi hezky pod sebou serazene nazvy ploch, jejich barvy, prvky mapy, ikony poi .... par tuknutim mysi zmenis barvu, tvar prvku mapy (v pripade poi ikon si musis novou udelat v nejakem editoru), ulozis. konec. :)
  • 0

#46 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2009 - 11:00

Oni asi moc dobře vědí proč s tím dodávají i MapSource 6.15.4 ;) Akorát, že tenhle hnus na první pohled a ještě k tomu děsně pomalý mi do počítače nesmí, to se bez nových map zatím obejdu :@
  • 0

#47 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2009 - 21:52

kapitola napsal/a:
Nedalo mi to a zavolal jsem do Picodasu a zobrazeni lesu V Mapsource 6.15.4 byla nejaka chyba nacetl si je z jine aktualne nezobrazene mapy a v novem ATLAS 8 NT podle nich nejsou.
cituji "Aby se to nedublovalo s TOPO a kvuli snizeni narocnosti." Zkoumat to vice nebudu az tak mi nechybi.

Me tedy takova novinka dost zarazi. Kdyz si otevrete kterykoliv papirovy autoatlas, tak tam jsou plochy lesu, poli a zastavby oddeleny. Les je alespon pro mne i v aute velmi dobry orientacni prvek. SK Road, Adria, RoAd a další zeleň maji. Na teto mape si pripadam jako nekde v okoli Las Vegas nebo na pousti a obcas nejaka ta vodni ploska. Jen v oazach trochu zelene a okolo jinak samy pisek. Opravdu nezvykle v Cechach. Navic s verzi 7 se da krasne routovat na kole po nezpevnenych cestach. Pak se orientace podle zelene dost hodi, to s 8mickou asi nepujde. MapSource 6154 me take dost zlobilo, dokonce zacalo nacitat v automape i vrstevnice. Obcas se objevil take kus lesa, ale vzdy jen maly kousek.
to Dain: na TYP soubory jsem se jen zbezne mrknul a prvni co me zarazilo, ze jsou tam hned dva. Jeden ze starsi verze 7 a druhy prirazeny k nove verzi 8. S tim jsem se jeste nesetkal. Navic TYP EDIT hlasi chybu hlavicky. Tak je to mozna nejaka novinka. Me prijde bohuzel trochu nepovedena, vcetne 6154 a Basecamp:|. Snad by bylo lepsi, kdybychom si mapy a programy upravovali sami:D
PS: funguji Vam Adresy CR v 60CSx? Muj pristroj je vidi v zobrazenych mapach, ale nedokaze podle nich vyhledavat, protoze kdyz hledam adresu, tak uz jako region Adresy CR nevidi:(.
  • 0

#48 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2009 - 8:43

bertlak napsal/a:
Navic TYP EDIT hlasi chybu hlavicky. Tak je to mozna nejaka novinka.

Tak tohle byla chybka v TYP editoru (opraveno). On si totiž Garmin vymyslel opět další formát TYPů, který může obsahovat milión ikonek různých hypermarketů a podobně, a tahle mapa ho už používá. A v editoru jsem měl chybu, kvůli které se pak u tohoto formátu zobrazovala nesmyslná chybová zpráva.

Teď už by měl jít TYP editovat bez problémů.
  • 0

#49 MartinS

MartinS

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2009 - 9:11

Včera jsem mapu testoval a zjistil, že se v Coloradu chová dost nevyspytalně.V Coloradu jsem měl přístroji Topo Czech jako gmapsupp a Atlas 7 NT jako gmapprom. Pokud jsem do GPS nahrál 8NT+adresy jako jeden soubor gmapsupp a k němu Topo jako gmapprom, tak nefunguje vyhledávání.Zkoušel jsem i kombinaci Topo+Adresy jako jeden gmapsupp soubor a taky nefunguje. Nakonec jediná kompbinace která mi fungovala je 8NT jako gmapsupp, Topo Czech jako gmapprom a na kartě Adresy jako gmapsupp. Asi dochází k nejakému konfliktu mezi Topo mapou a Adresama.
  • 0

#50 MartinS

MartinS

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2009 - 10:21

Narazil jsem na další zvláštnost, pokud si nabídce map vyberu 8NT nebo Topo spolu s Adresama, při výpočtu trasy Colorado hlásí chybu, v případě, že si nevyberu Adresy tak to funguje a paradoxně funguje i vyhledávání adres.Nerozumím tomu.
  • 0

#51 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2009 - 10:36

Vyhledávání adres podle čísel fungovalo už v Atlasu v7. Jenže jen v některých městech. Adresy CR 1 je databáze v šech popisných a orientačních čísel v ČR. Tzn. že lze vyhledat třeba polohu nějaké samoty u lesa, stačí, když bude mít číslo popisné. Bohužel se mi tuto mapu a její vyhledávací funkce nepodařilo u 60 CSx rozchodit. Jak je vidět, tak ani Colorado si s ní zrovna nerozumí.:@ Mapu mám v gps, vybranou ze seznamu společně s Atlasem a při vyhledávání adresy ji gps nevidí a vyhledává jen po staru podle atlasu.
  • 0

#52 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2009 - 10:46

Mě to funguje, ale musel jsem přeorganizovat pořadí map v .IMG na kartě. Dokud tomu tak nebylo, bylo třeba postupovat: 1) Kam vést 2) Adresy 3) Hláskujte zemi - "AD" [fajfka] vybrat ADRESY CR 1 4) Hláskujte město ... atd - dále už standardní postup. Zapnuto musí být ADRESY CR 1 + cokoliv mapového (Topo nebo Atlas), jinak není po nalezení nic vidět.
  • 0

#53 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2009 - 10:57

No jo, ale ty asi máš pravděpodobně nějakou autonavigaci že ano?
  • 0

#54 MartinS

MartinS

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2009 - 11:05

Při mém nastavení (vypnuté adresy) mi právě našlo adresu, která v 7NT není. To: DUsof funguje při tomto nastavení navigace k cíli resp. výpočet? mně to hlásí chybu.
  • 0

#55 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2009 - 11:19

[bertlak] Mám OREGON 300 [MartinS] Zkusim
  • 0

#56 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2009 - 12:12

Tak zjišťuji, že adresy to hledá, ale "Město" to nehledá. Resp. nic nenajde. Zkoumám dál.
  • 0

#57 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2009 - 13:01

Aha ... Pod položkou "Město" to ukáže všechno co je v okruhu 10km a dál už "nevidí ani ťuk". Pokud zadám klávesnicí neco z toho co vidí, tak mi tvrdí, že nic nenalezl. Jak jste na tom vy?
  • 0

#58 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2009 - 14:06

MartinS napsal/a:
Při mém nastavení (vypnuté adresy) mi právě našlo adresu, která v 7NT není.
To: DUsof funguje při tomto nastavení navigace k cíli resp. výpočet? mně to hlásí chybu.


Ano, ověřeno, navigace k cíli (Výpočet) funguje normálně jak pro "Silnici", tak "Přmo".

Zajímavé je, že v režimu "Chodec" si to vybralo pěšiny přes park.
  • 0

#59 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2009 - 14:30

Takže špatná zpráva pro 60-tkaře přímo z Picodasu:"Preji dobry den, produkt Adresy CR v1 bohuzel v radach eTrex a GPSMAP nefunguji.":( Manuál však uvádí něco jiného: Produkt Adresy CR v1 se dodává pouze ve verzi s podporou mapového formátu NT*, který je podporován pouze novější generací mapových GPS Garmin. Mapa je součástí instalace uliční mapy Atlas Czech 8NT. * Přístroje, podporující formát NT: - všechny autonavigace řady Nuvi, Zumo, - starší autonavigace řady StreetPilot cXXX, StreetPilot i2/i3 a StreetPilot 27XX/28XX, - iQue M3/M4, GPSMAP 276C/278, Quest 2 - oudorové přístroje řady eTrex Venture/Legend/Vista Cx, eTrex Venture/Legend/Vista HCx, GPSMAP 60Cx/60CSx, GPSMAP 76Cx/76CSx, kompletní škála modelů řady Colorado a Oregon, - nové cyklonavigace Edge 605/705. :@:@:@
  • 0

#60 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2009 - 14:44

K tomu jak tu řešíte editaci *.TYP u Atlasu 8. Podle mě lesy v Atlasu 8 prostě nejsou zaneseny tudíž s tím prostě nic neuděláte. Když to tam není težko tomu budete měnit barvu. Tím ale teda Atlas 8 pěkně degradovali, protože dle mého názoru by lesy v automapě být zaznačeny měly. Jak už tu někdo uváděl, je to důležitý orientační prvek. Co se týká nefunkčnosti adres 1.0 v 60CSx a jinýcj starších ručních navigacích to je taky na prd. Tím pádem pro mě nemají tyto mapy žádou cenu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama