Atlas Czech 8 NT - nova verze
#41
Publikováno 30 březen 2009 - 23:54
#42
Publikováno 31 březen 2009 - 9:51
bertlak napsal/a:
Dotaz k tématu, máte v nové verzi lesy? Zelené? Já mám ve verzi 7 zelené a ve verzi 8 žádné?
nemuze to byt typem gpsky? co ja vim, tak treba topoczech2pro ma u nekterych ploch jinaci barvu v coloradu a v sedesatce. treba to je i tady...? nevim, jen nadhazuju moznost. zkus se na TYP mrknout pres editor typu od mimon tymu http://ati.land.cz/gps/typedit/, pokud TYP rozlisuje plochu lesu, mela by jit barva zmenit.
#43
Publikováno 31 březen 2009 - 10:27
DUsoft napsal/a:
bertlak napsal/a:
Dotaz k tématu, máte v nové verzi lesy? Zelené? Já mám ve verzi 7 zelené a ve verzi 8 žádné?
Ve verzi 7 zelené, ve verzi 8 žádné.
Ja to vidim trochu sloziteji v Oregonu 300 a MS. V Mapsource vidim lesy i parky vse. V Oregonu vidim zelene napr prazske parky (Hvezda, Sarka, Ladronka), ale lesy nevidim (lesy jsem hledal nekde na Lounsku kde to znam).
#44
Publikováno 31 březen 2009 - 10:39
V MapSource 6.15.4 lesy jsou videt.
V MapSource 6.13.7 lesy nejsou videt. Mapsource 6.13.7 se chová stejně jako GPS, takže parky jsou vidět. Ovšem jak upravit typ, kterym to zrejme pujde dat do poradku podle predstav, to nevim. S nim jsem si zatim doposud nemel potrebu hrat.
EDIT:
Nedalo mi to a zavolal jsem do Picodasu a zobrazeni lesu V Mapsource 6.15.4 byla nejaka chyba nacetl si je z jine aktualne nezobrazene mapy a v novem ATLAS 8 NT podle nich nejsou.
cituji "Aby se to nedublovalo s TOPO a kvuli snizeni narocnosti." Zkoumat to vice nebudu az tak mi nechybi.
Navic jsem si prelozil do GPS Obe mapy a mam vice profilu v nichz mam predvolenu bud 7 nebo 8. Co se tyka prehlednosti v aute povazuji v Oregonu novou mapu zatim za lepsi.
#45
Publikováno 31 březen 2009 - 10:50
#46
Publikováno 31 březen 2009 - 11:00
#47
Publikováno 31 březen 2009 - 21:52
Me tedy takova novinka dost zarazi. Kdyz si otevrete kterykoliv papirovy autoatlas, tak tam jsou plochy lesu, poli a zastavby oddeleny. Les je alespon pro mne i v aute velmi dobry orientacni prvek. SK Road, Adria, RoAd a další zeleň maji. Na teto mape si pripadam jako nekde v okoli Las Vegas nebo na pousti a obcas nejaka ta vodni ploska. Jen v oazach trochu zelene a okolo jinak samy pisek. Opravdu nezvykle v Cechach. Navic s verzi 7 se da krasne routovat na kole po nezpevnenych cestach. Pak se orientace podle zelene dost hodi, to s 8mickou asi nepujde. MapSource 6154 me take dost zlobilo, dokonce zacalo nacitat v automape i vrstevnice. Obcas se objevil take kus lesa, ale vzdy jen maly kousek.kapitola napsal/a:
Nedalo mi to a zavolal jsem do Picodasu a zobrazeni lesu V Mapsource 6.15.4 byla nejaka chyba nacetl si je z jine aktualne nezobrazene mapy a v novem ATLAS 8 NT podle nich nejsou.
cituji "Aby se to nedublovalo s TOPO a kvuli snizeni narocnosti." Zkoumat to vice nebudu az tak mi nechybi.
to Dain: na TYP soubory jsem se jen zbezne mrknul a prvni co me zarazilo, ze jsou tam hned dva. Jeden ze starsi verze 7 a druhy prirazeny k nove verzi 8. S tim jsem se jeste nesetkal. Navic TYP EDIT hlasi chybu hlavicky. Tak je to mozna nejaka novinka. Me prijde bohuzel trochu nepovedena, vcetne 6154 a Basecamp:|. Snad by bylo lepsi, kdybychom si mapy a programy upravovali sami:D
PS: funguji Vam Adresy CR v 60CSx? Muj pristroj je vidi v zobrazenych mapach, ale nedokaze podle nich vyhledavat, protoze kdyz hledam adresu, tak uz jako region Adresy CR nevidi:(.
#48
Publikováno 01 duben 2009 - 8:43
Tak tohle byla chybka v TYP editoru (opraveno). On si totiž Garmin vymyslel opět další formát TYPů, který může obsahovat milión ikonek různých hypermarketů a podobně, a tahle mapa ho už používá. A v editoru jsem měl chybu, kvůli které se pak u tohoto formátu zobrazovala nesmyslná chybová zpráva.bertlak napsal/a:
Navic TYP EDIT hlasi chybu hlavicky. Tak je to mozna nejaka novinka.
Teď už by měl jít TYP editovat bez problémů.
#49
Publikováno 01 duben 2009 - 9:11
#50
Publikováno 01 duben 2009 - 10:21
#51
Publikováno 01 duben 2009 - 10:36
#52
Publikováno 01 duben 2009 - 10:46
#53
Publikováno 01 duben 2009 - 10:57
#54
Publikováno 01 duben 2009 - 11:05
#56
Publikováno 01 duben 2009 - 12:12
#57
Publikováno 01 duben 2009 - 13:01
#58
Publikováno 01 duben 2009 - 14:06
MartinS napsal/a:
Při mém nastavení (vypnuté adresy) mi právě našlo adresu, která v 7NT není.
To: DUsof funguje při tomto nastavení navigace k cíli resp. výpočet? mně to hlásí chybu.
Ano, ověřeno, navigace k cíli (Výpočet) funguje normálně jak pro "Silnici", tak "Přmo".
Zajímavé je, že v režimu "Chodec" si to vybralo pěšiny přes park.
#59
Publikováno 01 duben 2009 - 14:30
#60
Publikováno 01 duben 2009 - 14:44
0 uživatel(ů) prochází toto téma
0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů