Přejít na obsah


Fotka

Atlas Czech 8 NT - nova verze


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
94 odpovědí na toto téma

#81 HonDav

HonDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2009 - 19:35

je nějaký způsob jak vše vyresetovat a obnovit tovární nastavení?
  • 0

#82 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2009 - 19:50

HonDav napsal/a:
zkoušel sem to, ale chová se to stejně. Asi by to chtělo nějak resetovat nastavení , ale netuším jak. Už jsem zkoušel i downgrade FW a nic--následný upgrade na původní verzi taky nepomohl.

HM, tak to je mazec. Colorado nemám, tak nemohu sloužit. Jedině mrknout do manuálu. Ještě bych se podíval, jestli jsou správně všechny nastavení.
  • 0

#83 Honha 6673

Honha 6673

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2009 - 8:49

Poradí mi někdo ? Po ukončeni programu mapsurce proběhlo vše bez problému a dnes ráno při opětovném otevřeni mapsurce se mi neukazuji v mapě TOPO Czech2 Pro turistické značky, ulice ve městech a zůstaly tam jen hlavni tahy ! Zkoušel jsem několikrát program spustit i přepínat mezi jinými mapy a zpět, bez úspěchu. Mám nahrané tyto mapy TOPO Czech2, Adresy CRv1, Atlas Czech 8NT, City Navigator Europe NT 2009.1, Slovakia TOPO v2 a PC Basemap. Díky za radu.
  • 0

#84 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2009 - 9:44

Mně se po instalaci Atlas 8 začaly také dít podivné věci:o. Lesy ze začaly zobrazovat evidentně z jiné mapy a to jenom někde, pak mi z Topo Czech zmizely značky, vrstevnice a další údaje. Byl v tom hrozný guláš. Já než něco instaluji, tak si pustím Acronise a ve zkušebním prostoru vyzkouším novou instalaci. Pokud se mi to nelíbí jako třeba Atlas 8, tak to zase vrátím všechno tak jak bylo. Jinak si myslím , že by pod Windows mohl pomoci bod obnovení systému.;)
  • 0

#85 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2009 - 9:46

Měl jsem stejný problém. Řekl bych že je to způsobeno instalací nové verze MapSource (od verze 6.14.1 a vyšší). Tyto nové verze totiž zapisují informace o mapách do registrů na jiné místo než to dělaly starší verze. Nová verze MapSource obsahuje nějaký "Fix", který by tyto problémy měl řešit, ale v mém případě rozhodně nepomohl. Dokonce nepomohlo ani odinstalování MapSource a nainstalování starší verze. Jediné co mi pomohlo, že jsem se brutálně nasral, z registrů manuálně smazal vše co obsahovalo MapSource a Garmin a nainstaloval si starou verzi MapSource + Topo2 znovu a Atlas 8 NT teď ignoruju, protože se ukazuje, že to stejně není žádná výhra.
  • 0

#86 Honha 6673

Honha 6673

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2009 - 10:59

Honha 6673 napsal/a:
Poradí mi někdo ?
Po ukončeni programu mapsurce proběhlo vše bez problému a dnes ráno při opětovném otevřeni mapsurce se mi neukazuji v mapě TOPO Czech2 Pro turistické značky, ulice ve městech a zůstaly tam jen hlavni tahy ! Zkoušel jsem několikrát program spustit i přepínat mezi jinými mapy a zpět, bez úspěchu. Mám nahrané tyto mapy TOPO Czech2, Adresy CRv1, Atlas Czech 8NT, City Navigator Europe NT 2009.1, Slovakia TOPO v2 a PC Basemap.
Díky za radu.


Tak problém vyřešen a stačilo tak málo :( jen v mapsurce dát ZOBRAZIT – ZOBRAZIT PODROBNOSTI GPS MAPY ( Ctrl+ G) a vše se obnovilo.
Diky.
  • 0

#87 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2009 - 11:10

Ani toto mi nepomohlo, to jsem samozřejmě zkoušel jako první.
  • 0

#88 xtonda

xtonda

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2009 - 20:35

Jo, přepínání Atlasu 8 a TOPO 2 Pro v MapSource blbne, viz.:

Vložený obrázek
Vložený obrázek

Ale v Navigaci (GMXT na WM) se zdá, že to funguje dobře. Je otázka, jestli je to chyba v Mapsource nebo v Mapách Picodasu, asi v Atlasu 8, protože dřív se mi to nestávalo.
  • 0

#89 MartinS

MartinS

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 6:34

Včera jsem 8NT zkoušel v Coloradu, tak v PDA GMXT na Samsung Omnia, obě navigace fungovali stejně, akorát na jednom místě přepočítali jinou trasu (obě byli správně). Přepínaní map v Colaradu funguje dobře, 8NT se zobrazuje stejně jako v PDA,cesty nemizí. Horší je to Map source přepínaní jednou funguje, pak za ne, půl obrazovky je správně, druhá půlka není. Program se chová naprosto nevyzpytatelně, pro spávné zobrazení se musi Mapsource restartovat. (WinVista 64 bit). To HonDav: reset Colorada: zmáčknout obě přední tlačítka a zapnout Colorado
  • 0

#90 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 10:50

Honha 6673 napsal/a:
Poradí mi někdo ?
Po ukončeni programu mapsurce proběhlo vše bez problému a dnes ráno při opětovném otevřeni mapsurce se mi neukazuji v mapě TOPO Czech2 Pro turistické značky, ulice ve městech a zůstaly tam jen hlavni tahy ! Zkoušel jsem několikrát program spustit i přepínat mezi jinými mapy a zpět, bez úspěchu. Mám nahrané tyto mapy TOPO Czech2, Adresy CRv1, Atlas Czech 8NT, City Navigator Europe NT 2009.1, Slovakia TOPO v2 a PC Basemap.
Díky za radu.


Zkus zmáčknou "ctrl + g" nebo v menu "zobrazit" v mapsource dat "zobrazit podrobnost GPS mapy". Možná se ti to přeplo.

Edit: Tak koukám žes už na to taky přišel :)
  • 0

#91 HonDav

HonDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 14:52

MartinS dík - vyzkouším
  • 0

#92 garfield

garfield

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 8:40

mitak napsal/a:
Měl jsem stejný problém. Řekl bych že je to způsobeno instalací nové verze MapSource (od verze 6.14.1 a vyšší). Tyto nové verze totiž zapisují informace o mapách do registrů na jiné místo než to dělaly starší verze. Nová verze MapSource obsahuje nějaký "Fix", který by tyto problémy měl řešit, ale v mém případě rozhodně nepomohl. Dokonce nepomohlo ani odinstalování MapSource a nainstalování starší verze. Jediné co mi pomohlo, že jsem se brutálně nasral, z registrů manuálně smazal vše co obsahovalo MapSource a Garmin a nainstaloval si starou verzi MapSource + Topo2 znovu a Atlas 8 NT teď ignoruju, protože se ukazuje, že to stejně není žádná výhra.



Mám stejný problém po instalaci Mapsource s novým vykreslovacím jádrem. Jediné co pomáhá je po přepnutí mapy restartovat Mapsource a maximálně "odzůmovat" po přiblížení je pak mapa už zobrazena správně. Je to ostuda pro Garmin, že tento problém není schopen odstranit ani po roce :( A ten nový Atlas 8NT to je také aktualizace na ho..o. Při cestě z Prahy do Plzně mě nutí v půlce cesty sjet z dálnice a pokračovat po paralelně vedoucí silnici! Atlas 7NT tuhle MEGA chybu nemá. Když k tomu připočtu ten nový firmware 3.90 pro 60csx ... asi bych musel velmi sprostě řvát.
  • 0

#93 HonDav

HonDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 9:49

ještě jednou dík MartinS - pomohlo to , funguje jak má.
  • 0

#94 MedVed

MedVed

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 15:31

Přidal bych postřeh z GPSMAP 60 CSx. Pokud nahraji pouze Adresy, tak to funguje, pokud nahraju TOPO + Adresy tak mám smůlu a hledá se jen v TOPO. Až budu mít chvilku času tak udělám ještě pokus Atlas + Adresy, třeby to bude hledat a problém bude v kombinaci map.
  • 0

#95 Blackp

Blackp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 17:11

Z Prahy do Karlových Varů taky nedokáže projet rovně Bochovem...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama