Přejít na obsah


Fotka

Diskuse: nove pravidla - guidelines od 4.4.2009


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
317 odpovědí na toto téma

#21 adp.

adp.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2009 - 9:28

ministerstvo svihle chuze

GC12CR5 http://www.geocachin...af-8669cfd55641 s takovou taky pujde do kytek
levny bod pro kombajn po Praze



  • 0

#22 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2009 - 10:04

Na jednu stranu souhlasím. Na druhou stranu už nemůžu pustit podmínku uříznutí levé ruky :(((
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#23 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2009 - 10:23

Me osobne zruseni podminek celkem vadi, bylo to prijemne zpestreni. Samozrejme, autor muze chtit podminku dobrovolnou a kdo bude chtit, muze ji dobrovolne splnit, ale preci jen, uz to nebude ono :(
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#24 hczech

hczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2009 - 10:25

Tak tahle změna mi teda radost vůbec nedělá! Taky jsem nejdřív myslel, že to jen znamená, že může být například multina nebo tradička s nějakou rozumnou podmínkou uznání logu, ale pokud budou teď skoro všechny podmínky dobrovolné, je to opravdu "downgrade" geocachingu. Dobrovolné podmínky dnes plní jen zanedbatelné procento kačerů a já osobně v takových podmínkách vidím nejčastěji zpestření pro kačera a odměna pro vlastníka keše... Takhle bude třeba GC1JT7E podprůměrná keš zralá na komabajny. Proč? Lepší by bylo, aby sám reviewer mohl rozhodnout, jaká podmínka je "už moc" a jaká ne, ne vše přešaltovat na dobrovolnost.
  • 0
Hczech

#25 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2009 - 10:42

PaWcz napsal/a:
Mohu se zeptat, kde v guidelines najdu pravidlo, dle něhož owner nesmí smazat log při nesplnění svých podmínek? Snad jsem ho přehlédl...

Já vím, rýpu - ale vypuštění citovaných ustanovení by šlo vyložit i tak, že u tradicionálky může být vyžadována jakákoliv podmínka, kterou si owner stanoví (podle zásady "co není zakázáno..." - už nebude nikde stanoveno, že tradicionálka nesmí mít podmínku)

P.S.: Tím se nechci stavět do opozice a zadělávat na flame, jen se ptám - prosté vypuštění zmíněných bodů by umožňovalo obě interpretace.

O komunikace mezi českými a americkými reviwery jsem slyšel už hodně a věc se má takto: Oni (amíci) jsou prostě duše naivní a nepředpokládají, že se najde někdo, kdo bude uvažovat jako ty. Oni si nedokážou připustit, že někdo musí mutně hledat kličky mezi pravidly. Zároveň existuje spousta interních dohod, jak v určitých situacích při schvalování a posuzování postupovat, ale i když jsou to amíci, tak kupodivu nedávají všechno do pravidel, protože by pak pravidla byla dlouhá jako bible.

Prostě a jednoduše, pokud Igi píše, že toto něco vypadlo z pravidel a podle Groundspeaku to má NEPSANÝ výklad (EDIT: Teď už je to i v psaných pravidlech) takovýto, tak to tak prostě je. Určitě se najde spousta blbců, kteří toto nepochopí, budou psanými pravidly argumentovat, bude z toho hromada flamů a desítky vyhrotěných debat na keškách a mazání logů.

Zkusme každý začít sám u sebe a dejme na doporučení reviewerů, je to nevděčná práce a hádat se o blbostech není jejich povinnost. Já na jedné své keši dodatečnou podmínku měním na DOBROVOLNOU a píšu maila reviewerům, aby změnili typ z mystery na tradiční.
  • 0

#26 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2009 - 10:55

A ještě: Všichni tady brečíte, že teď už nikdo nebude plnit dobrovolné podmínky. Není to ale spíš o tom, že nikdo už nebude plnit nemyslné nudné podmínky ? Například Šamanova bláznovská keš vyžaduje (od 4.4. vyžadovala) vyfocení sebe, když se člověk ksichtí. Nějak si nedovedu představit, že bych tomu klukovi ušatému odepřel tu srandu a neposlal k logu fotku, jak se ksichtím a dělám ze sebe blbce. Vždyť to trvá pár desítek vteřin navíc při logování a je to sranda (stejně tak Ministerstvo Švihlé Chůze, kde jsem teda ještě nebyl). Na druhou stranu jsem rád, že už opravdu nemusím po Brně hledat nějakou šalinu, abych ji vyfotil, když je jejích fotek na internetu mrtě a mrtě a moje fotka z mobilu žádnou valnou hodnotu nemá.
  • 0

#27 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2009 - 10:58

mitak napsal/a:
Prostě a jednoduše, pokud Igi píše, že toto něco vypadlo z pravidel a podle Groundspeaku to má NEPSANÝ výklad takovýto, tak to tak prostě je. Určitě se najde spousta blbců, kteří toto nepochopí, budou psanými pravidly argumentovat, bude z toho hromada flamů a desítky vyhrotěných debat na keškách a mazání logů.

V nových guidelines je hlavně kromě toho odebraného textu i velice jasně hovořící "psaný" dodatek, takže není co řešit.
Odedneška si prostě nemůže autor podmiňovat log splněním jakýchkoliv dodatečných podmínek.
Něčemu to prospěje, některé cache tím pravděpodobně ztratí smysl, což je škoda. Na druhou stranu, když budeme plnit podmínky, tam kde mají smysl, i nadále, nic se nezmění... naivní představa co? :D:D
  • 0

#28 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2009 - 11:11

V čem vidím problém já, co se týká těch dobrovolných podmínek... nevidím ani to, že by se to lidem plnit nechtělo... ale spíš se o tom dost nedozví, protože, jak známo, listing čte málokdo. :) U mysterky to bez přečtení listingu nende.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#29 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2009 - 11:18

Ano, toto nepochybně sníží počet splněných dobrovolných podmínek, na druhou sranu to zvýší návštěvnost na těchto keškách, protože byly dřív ignorovány kvůli nechuti číst listing. No a pokud jsou to keše opravdu dobré na pěkném nebo zajímavém místě, tak to určitě logující ocení při logování a owner bude mít radost. Na druhou stranu, pokud logy budou negativní a on bude mít akorát zvýšenou práci s výměnou logbooku, tak je to jeho blbost, že zakládá nezajímavou keš. Všechno se vyřešilo, halelujááá :D
  • 0

#30 StefaCzech

StefaCzech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2009 - 12:00

honny napsal/a:
Na druhou stranu už nemůžu pustit podmínku uříznutí levé ruky :(((


A co takhle: "Posli mi fotku, jak si rezes levou ruku a ja ti poslu finale" ? :)
  • 0

#31 Werki

Werki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 376 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2009 - 12:06

No tak to tady je jeden bookmark s keškama, kterým bude potřeba zmenit typ ;)
http://www.geocachin...45-afdcc2a4894c
  • 0
HUAWEI Ascend G300 + c:geo + OSM

#32 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2009 - 15:04

Tuto guideline naprosto jednoznacne vitam, uz proto ze v roce 2009 v Brne 60% novych cachi byly mystery. Nesmyslne podminky, opakujici se ulohy, tezke googleni, anebo jeste tezsi sifry. Rozhodne je to krok spravnym smerem a doufam, ze do budoucna se zavedou i nejake kvoty na maximalni pocet mysterek obecne. Protoze stejne jak GS pise ze logovaci podminky zrusili protoze jejich frekvence narostla do absurdnich vysin, tak podobne to zacina byt s mysterkama obecne. A jak GS spravne rika, geocaching ma byt z velke miry hledani krabicek v prirode a ne plneni podminek a sedeni doma u komplu.
  • 0

#33 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2009 - 15:13

Jojo. A pak ještě zavést kvóty na obyč krabičky a budem si konečně moct užívat přírodu bez věčnýho civění do elektronickýho nesmyslu v ruce. :D:D:D
  • 0

#34 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2009 - 15:21

alkes napsal/a:
Jojo. A pak ještě zavést kvóty na obyč krabičky a budem si konečně moct užívat přírodu bez věčnýho civění do elektronickýho nesmyslu v ruce. :D:D:D


Jo na to mozna taky dojde. Mohly by se stanovit promenne kvoty, nekde by platil limit 160m, nekde min a nekde vic.
  • 0

#35 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2009 - 15:26

To je zbytečně složitý, normálně každej desátej listing místo ke schválení do koše a bude. :D Vždyť kdo to má furt hledat?!B)
  • 0

#36 Sumak.cz

Sumak.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2009 - 16:52

A co zrusime jeste multiny to je taky dobrej napad :) Uz se zrusily webkamery, ted dobra 1/3 mystery.Vzdyt je to jednoduche tam kde je potreba nejakou fotku vse se muze odehrat ve stylu bonusova mysterka . posli fotku a nekdo ti posle souradnice. Vec je slozitejsi rad bych podminku splnil, ale pokud nedelam domaci pripravu a tradicionalku odlovim pomoci geoget, trakbuddy, mobil a listing si pak ctu doma to co jsem odlovil (a to vzdycky)o podmince se dovim pozde.
  • 0

#37 CykloDav

CykloDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 367 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2009 - 17:13

Sakra takže Eden je v tahu a to jsem ho chtěl včil jak je tam event dělat. Uvidím jak se to vyvine a budu muset předělat i listing u boodláka:(
  • 0
Kolo jede

#38 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2009 - 17:39

Já svou cache s "foto-podmínkou" asi archivuji a založím na tom místě novou tradicionálku. Myslím, že ti co logovali a fotili by neměli spadnout do stejného pytle jako noví "dobrovolníci".
  • 0

#39 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2009 - 18:20

No tak pánové, nehroťme to. Fajn, kešky se změní na jiný typ, podmínky logů holt budou dobrovolné... A pokud jsou keše hodnotné jako např. Eden, Měsíční apod., tak kdo to chce dát, dá to podle původních pravidel. I dneska kdo chtěl podmínku ošulit, tak to udělal a BF taky nezabráníme. Vždyť je to vždy na kačerovi, jak k tomu přistupuje. Přimlouvám se k tomu, aby stávající kešky s rozumnou podmínkou zůstaly tak jak jsou, jen že ta podmínka bude dobrovolná. Kdo ji bude chtít dát ve starém duchu jako "klasiku", bude z toho mít dobrý pocit ze lepší výkon. Kdo to chce ošulit, ošulí to a bude mít radost z bodu...
  • 0

#40 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2009 - 18:21

Werki napsal/a:
No tak to tady je jeden bookmark s keškama, kterým bude potřeba zmenit typ ;)
http://www.geocachin...45-afdcc2a4894c

Ano, budou z nich hezký tradičky a jim podobných jsou další desítky a desítky...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama