Přejít na obsah


Fotka

Diskuse: nove pravidla - guidelines od 4.4.2009


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
317 odpovědí na toto téma

#41 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2009 - 18:46

http://www.geocachin...f6-efa0e7413ed7
Může být podmínkou k povolení odlovu předchozí WriteNote s dodanou fotografií a dalšími požadovanostmi?
Tato keš slouží k našemu vzájemnému pobavení v záplavě Tradičních "bodů".
Bez fotek nemá smysl (stejně jako Eden cache).
  • 0

#42 Darquer

Darquer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2009 - 19:11

Čekal jsem, zda se zapojí a co přinese do diskuse Mitak, protože jeho příspěvky vždycky rád čtu. Ne vždy, a je to asi normalní, s ním souhlasím, ale tentokrát rád podpořím každé slovo, které k vyhrocenému tématu napsal. Choďme do přírody, navštěvujme zajímavá místa a bavme se touhle prima zábavou. Jde to i bez dodatečných podmínek. Geocachingu zdar.
  • 0

#43 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2009 - 20:35

Zdravim Možná je to hloupá otázka,ale pokud se některé mystery změní na tradiční a já je už odlovil,buce to mít vliv na změnu v mých statistikách?Původní nález mystery a ejhle odedneška je to už keš tradiční.
  • 0

#44 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2009 - 21:10

No to je snad otázka na software, který používáš na vytváření svých statistik !
  • 0

#45 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2009 - 21:12

Myškin napsal/a:
Zdravim
Možná je to hloupá otázka,ale pokud se některé mystery změní na tradiční a já je už odlovil,buce to mít vliv na změnu v mých statistikách?Původní nález mystery a ejhle odedneška je to už keš tradiční.

Ano, bude.
  • 0

#46 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2009 - 21:14

MedoMys napsal/a:
No to je snad otázka na software, který používáš na vytváření svých statistik !

Myslím, že to není až tak pravda. Všechny známé programy stahují nějak PQ nebo informace z webu... tudíž pokud autor změní mystery na traditional, změní se i typ keše v programu a tedy i statistiky... Je to stejný jako když někdo změní obtížnost nebo terén. Změní se všem na novou hodnotu.
  • 0

#47 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2009 - 21:14

Tak muzes si to v databazi zamcit, ale osobne nejsem priznivcem tohohle zpusobu konzervovani :) Eliminuje se ten krasny vliv nahod :] Nejak sem nad tim dneska prevazne premyslel a nakonec asi nemam vyhraneny "pro" nazor. Je to dost 50:50. Takze "spise ano".
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#48 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2009 - 21:23

sobikovi napsal/a:
Myslím, že to není až tak pravda. Všechny známé programy stahují nějak PQ nebo informace z webu... tudíž pokud autor změní mystery na traditional, změní se i typ keše v programu a tedy i statistiky... Je to stejný jako když někdo změní obtížnost nebo terén. Změní se všem na novou hodnotu.

Ne, nemáš pravdu. Každý SW si to řeší jinak a je jen na něm, jakým způsobem si to ošetří. A pokud jsem postřehl tady v diskuzích, tak mnohé z nich si dokáží nalezené kešky zamčít a dále neupravovat. Všechny známé neznamená všechny, které znáš ty ;) Víc o tom nemá smysl debatovat, je to OT.
  • 0

#49 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 8:14

mitak napsal/a:
Ano, toto nepochybně sníží počet splněných dobrovolných podmínek, na druhou sranu to zvýší návštěvnost na těchto keškách, protože byly dřív ignorovány kvůli nechuti číst listing. No a pokud jsou to keše opravdu dobré na pěkném nebo zajímavém místě, tak to určitě logující ocení při logování a owner bude mít radost. Na druhou stranu, pokud logy budou negativní a on bude mít akorát zvýšenou práci s výměnou logbooku, tak je to jeho blbost, že zakládá nezajímavou keš. Všechno se vyřešilo, halelujááá :D


Zásadně nesouhlasím !!!

Pokud je někdo takový, že nečte listing jen proto, že je keš mystery, tak z takového návštěvníka moc radosti nebude. V listingu u dvou traditionálek mám odkaz na nedaleký pomníček a jen málokdo si jich všimne.

Pokud bude keš traditionálka, tak si listingu nikdo ani nevšimne :-(

Několikrát se tu diskutovalo na téma nečtení listingu, několikrát se tu diskutovalo na téma krátké logy. Tohle je jen další krok k tomu, aby se z geocachingu stalo jen prosté honění nálezů, bez dalšího přemýšlení o místech a dalších souvislostech :-(

Pokud by se ty keše opravdu měly předělávat a podmínka logování nebude dodržována pro její dobrovolnost, budu keš rozhodně archivovat. Nehodlám míchat loviče bodů s lidmi, co používají hlavu a fantazii.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#50 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 9:07

MedoMys

Čert vem softwary. Mě by spíš zajímalo, jak to berou samotné stránky geocaching.com. Jestli je typ nalezené cache uložen někde v rámci logu, nebo se to bere podle aktuálního stavu a jak se tím změní čísla na stránce nálezů. (Čistě pro zajímavost.:))

Kolombo

Jenom mě napadlo, že kdyby tu změnu z mystery na traditional fakt někdo striktně vyžadoval, tak by možná nebyl až takový problém, udělat drobnou změnou listingu z cache normální mystery (úvodní souřadnice o trochu jinde a finální v textu).
Je to sice trochu pravou rukou za levým uchem, ale lidi, kteří mají zájem, by si aspoň všimli dobrovolné podmínky a pro ostatní by cache nebyla další "díkyzabodovka" pípající v TomTomu.
  • 0

#51 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 9:14

Šmarjá, to tu zase kejhá kachen B) To když u nás ve vsi předloni zaváděli tu életriku, vzali dědci wídle a šli jim ty dráty strhat... vod tý doby je ve vsi klid. Hele, nemůžete přece na to jít z tý strany, že "kačeři budou krást snadný body..." a tak dále. Nikdy nikde ještě žádný sepsání neochránilo nikoho před fiškuntálem... což, hoši a díftky, platí obousměrně!!! Sorry, ale keš typu "šklebte se do vobjektívu", kam patří i "Ministerstvo chůze", jsou pro mne pitomý. PRO MNE. Sice si ze sebe dělám srandu furt, ale ne tuhle, ne jen pro to šklebení. Mi to prostě nepřipadne vtipný, jen trapný. Fakt nepotřebuju mačovat okolí tim, jak je "šokuju", páč dávno vim, že většina vokolí jen zavrtí hlavou s poukázáním na chudý duchem, a zlostným babičkám dávno nechci zvyšovat srdeční frekvenci, je mi líto záchranářů. Zlostný babičky muj životní prostor ani ego neomezují. Z čehož ovšem plyne, pro mne, akorát to, že na podobné keše prostě nejdu. Chápu, že kdo má z mapy omalovánku, může ho podobná věc iritovat. Ale je to hra, himbajz. NIC tě nenutí NIC dělat!!! Ani to vomalovávání. Problém ovšem je právě v někdy ne příliš místné pomatenosti ownerů (v dobrém smysluslova B) ). Když udělají slušnou multinu s tématem kostelů a pomníku obětí, s cílovou keší na výměnu CWG, proč sakra tam ještě mám povinně demonstrovat fotozbožnost u sochy???? A o absenci míry u některých jedinců, bez urážky spíše mladších, co z toho stejně vyrostou, škoda mluvit. Na druhou stranu mne zmosta doprosta napadlo x možností, jak podmínku přesunout PŘED nález keše (pravda, někdy to nejde...) a hups, pravidla odpovídají. Takže to shrňme :) : dobrovolné podmínky splní kačeři, co hrají "fér", anebo na kešku nepůjdou vůbec. Ostatním můžeš poděkovat ve sloupečku v listingu, třeba :D Je to hra, že jo. A některé kešky předělají listing. Některé formálně a změní typ krabice, některépozmění pořadí úkolů. Spadlo nám snad nebe na hlavu???
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#52 Geolens Reviewer

Geolens Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 9:45

[quote]alkes napsal/a:
[quote]MedoMys[/quote]
Čert vem softwary. Mě by spíš zajímalo, jak to berou samotné stránky geocaching.com. Jestli je typ nalezené cache uložen někde v rámci logu, nebo se to bere podle aktuálního stavu a jak se tím změní čísla na stránce nálezů. (Čistě pro zajímavost.:))

Jednoznacne zmena typu cache zmeni statistiky na geocaching.com . Groundspeak si uvedomuje, ze sa zmeni historia, ale rozhodli sa vybrat si lepsie zlo. Btw uz som zmenil prve dve cache a bude to pribudat, takze to uvidite aj v praxi.
  • 0
Igi.

#53 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 10:00

Citecka napsal/a:
Problém ovšem je právě v někdy ne příliš místné pomatenosti ownerů (v dobrém smysluslova B) ). Když udělají slušnou multinu s tématem kostelů a pomníku obětí, s cílovou keší na výměnu CWG, proč sakra tam ještě mám povinně demonstrovat fotozbožnost u sochy????

A o absenci míry u některých jedinců, bez urážky spíše mladších, co z toho stejně vyrostou, škoda mluvit.

Souhlas.

"Vyfotte svuj fotak s kesi. Vemte si treba zrcadlo." ...

// kolombo - singltrek mam v planu, kdyzuz archivace, tak bez odneseni schranky prosiiiiim :D
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#54 Hydros_cz

Hydros_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 10:07

Je to stejna logika jak PMO cache ... nasels? .. zapsal ses? ... tak to zaloguj na gc ...... Ja bych to neresil (i kdyz zmena statistik mne asi nepotesi ...) Koho bavi honit body ;) at si je honi .... Koho bavi plnit "priblble" podminky .. at si je plni .... Koho bavi FTF hunt at je lovi ;) Je to jen hra a kazdy at provozuje jak ho to bavi ..... jde o zazitky ne? ;)
  • 0

#55 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 10:14

Geolens Reviewer napsal/a:
Jednoznacne zmena typu cache zmeni statistiky na geocaching.com . Groundspeak si uvedomuje, ze sa zmeni historia, ale rozhodli sa vybrat si lepsie zlo. Btw uz som zmenil prve dve cache a bude to pribudat, takze to uvidite aj v praxi.

Díky za odpověď.
  • 0

#56 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 12:24

honny napsal/a:
// kolombo - singltrek mam v planu, kdyz uz archivace, tak bez odneseni schranky prosiiiiim :D


Pokud ji budu archivovat, tak ji změním na novou tradiční s možností logovat obě pro ty, to splní podmínku logu na původní keši.

Počkám, jak se bude veřejnost chovat, když už to foto není povinné.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#57 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 14:22

alkes napsal/a:

Geolens Reviewer napsal/a:
Jednoznacne zmena typu cache zmeni statistiky na geocaching.com . Groundspeak si uvedomuje, ze sa zmeni historia, ale rozhodli sa vybrat si lepsie zlo. Btw uz som zmenil prve dve cache a bude to pribudat, takze to uvidite aj v praxi.

Díky za odpověď.



Prý menší zlo, menší zlo, co to furt plácáte o menším zlu..... nejmenší zlo by bylo, kdyby se GS zachoval standardně, a keše schválené podle starých pravidel nechal dožít, tak jak tomu bylo z jeho strany vždy i v minulosti, když nastala v pravidlech změna.

Toto je pakárna nejenom pro ownery, ale i pro reviewry, jako by neměli dost jiné práce, nehledě na bordel ve statistikách a zcela nespravedlivých podmínkách při dalších odlovech těchto keší..

A jen tak mimochodem, raději udělám ksicht do objektivu, než budu týden řešit nesmyslnou mysterku...
  • 0

#58 wendabr

wendabr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 15:28

A jen tak mimochodem, raději udělám ksicht do objektivu, než budu týden řešit nesmyslnou mysterku...


Nějak se nám při tom brečení ztrácí ty původní myšlenky geocachingu a těmi je asi ten pocit hledačství, spojení skrýše se zajímavým místem...

Udělám tradicionálku v bordelu za garáží, ale to by bylo asi moc lehké, tak k ní přidám nesmyslný příklad a udělám z ní pseudomysterku, ať se kačer (resp. Google) trochu potrápí.. Je jenom na mě, jestli budu na takové kešky chodit. No, nebudu. 100x raději budu mít hezkou, jednoduchou tradicionálku BEZ dalších podmínek a je mi jedno, že na ni půjdou "kombajnisti" bez čtení listingu. Nebo je chcete tímto způsobem - dodatečnýma podmínkama - donutit číst listingy?

Pohled na stanovená pravidla má stejně každá skupina jiný a vždycky se někomu šlápne na kuří oko.Jak je to dlouho, co se tu řešilo, jak započítávat "týmové" body?

Každý má na výběr a jen tak mimochodem - nejradši mám jednoduché tradicionálky v přírodě a je mi fuk, jaké má kdo skóre a kolik FTF. Při pohledu na některé stanovené podmínky jsem opravdu rád, že se stávají dobrovolnými... Bude to jako s dobrovolnými platbami přes PayPal - někteří owneři budou asi hodně zklamaní přístupem kačerů...
  • 0

#59 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 632 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 15:30

Teď jsem to dočetl, mám z toho docela rozporuplné pocity, spíš negativní. Je škoda, že tyto keše nenechal GS dožít, je fajn plnit fotopodmínky, aspoň máme v profilech fotky a víme, kdo jak vypadá :) Třeba. V pátek jsem jednu mysterku s podmínkou dopsal, tak to teď cítím jako hodně negativní, byla s tím spousta práce a představa, že jí část kačerů odloví ve stylu "tady mám zelenou krabičku na mapě, našel jsem, TLNL", tak nemám chuť ani za mák ji pustit... Owneři teda přestanou vymýšlet podmínky po lovu, o to víc bude zbytečných šifer a podobných ptákovin. A že bych skákal radostí, že GS předělá statistiky, to se taky říct nedá. Jsem na sebe hrdý, že jsem v rámci počátečního nadšení a lovu ve velkém tradiček stahnul jejich podíl z 85% na současných 65%... nemám z toho radost
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#60 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 16:33

michal_a_jana napsal/a:
Tuto guideline naprosto jednoznacne vitam, uz proto ze v roce 2009 v Brne 60% novych cachi byly mystery. Nesmyslne podminky, opakujici se ulohy, tezke googleni, anebo jeste tezsi sifry. Rozhodne je to krok spravnym smerem a doufam, ze do budoucna se zavedou i nejake kvoty na maximalni pocet mysterek obecne. Protoze stejne jak GS pise ze logovaci podminky zrusili protoze jejich frekvence narostla do absurdnich vysin, tak podobne to zacina byt s mysterkama obecne. A jak GS spravne rika, geocaching ma byt z velke miry hledani krabicek v prirode a ne plneni podminek a sedeni doma u komplu.


Jenomže tady se mýlíte, toho googlení bude dvakrát tolik, protože padly jednoduché podmínky stylu fotka. Takže počítám, že dost těchto jednoduchých mysterek bude převedeno na luštitelské, pár převedeno na tradiční či multi a zbytek, kde zrušení podmínky ruší i smysl kešky bude archivováno, jako i tato moje GC1D7J9
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama