Přejít na obsah


Fotka

Diskuse: nove pravidla - guidelines od 4.4.2009


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
317 odpovědí na toto téma

#81 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 21:24

Myškin: Taky mám stejně jako Miták pocit, že se naopak občas soutěží v tom, kdo do listingu nacpe (tj. často zkopíruje) nejvíc textu. Tohle je docela naše specialita - čím je listing delší, tím je zřejmě lepší.

Garmin možná právě proto nechápe naše stálé volání o šipkách v listingu u Oregonů. Neví, k čemu by byly, vždyť většina keší v Kansasu má v listingu pár řádků.

Tak pod to se klidne podepisu, lovim prevazne v Nemecku a je fakt ze 5 stranek jako v Cechach na spouste kesi se tam moc casto nenajde. Vetsinou se listing vejde na jednu A4 i s mapkou. Jestli se tedy hodnote kese spociva jenom v 10 stranach listingu, tak to tam radeji vubec neni. Ona takova regular parezovka v lese na tri radky listingu casto potesi vic nez nejaka mestska mikro u kostela s x strankama listingu - on by casto bohate stacil link, kdo chce, at si to precte. Nase nejvetsi zazitky jsou vetsinou z multin, tradicionalek a nocnich kesi. Mysterky krome lusteni zaujmou malokdy.
  • 0
MaFa

#82 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 21:40

Kolombo: zvědavost proč právě tady, proč je tu to a tohle, Tebe to fakt nezajímá ??


Našel jesm přesně 108 keší, které mají v názvu kostel, k tomu několik chrámů, katedrál a 40 kapliček. Fakt myslíš, že mě po sto padesáté zajímá, proč tady stojí ten další kostel? :)


Každé místo je jedinečné.Jak svou historií,tak například slohem,výzdobou atd.
Nemůžu si pomoct,ale napadá mě jediné.Proč tam chodit?O místě není nutné nic vědět a uložení keše se také opakuje(okap,cihla,kámen atd.)Co je vlastně jedinečné na keších?Vždyť se to všechno opakuje.Jé zase kaplička.Mostů jsem už viděl aspoň třicet.Zase nějakej park a rybník.Zase zámek,zase rozhledna,zase skály,zase kopec,zase důl,zase vlečka,zase železnice,zase trpaslík!
Jistě,proč ne.Bod je doma a hurá za dalším kostelem,mostem,podjezdem,nadjezdem,sjezdem,vjezdem,újezdem,odjezdem,rozjezdem,dojezdem!Nejlépe je být motorizovaný ať se toho hodně naseká za den.
Geocaching je v inflaci.
Jakou hodnotu mají takové keše?Jeden bod?Nebo třetinu?Hodnotu keš vytváří asi kačeři.Taky owner.Mudlové.Žeby Béda?
Listing je fajn.Pokud ho nikdo neobšlehne a je to čtivý.
Něco už mám odloveno a z žádnou nesmyslnou pomínkou jsem se zatím nesetkal.
  • 0

#83 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 21:48

začne vznikat spousta normálních keší, kde nemusím strávit hodiny luštením na internetu nebo nesmyslným počítáním čehokoliv


Tyto názory (vyskytly se tu víckrát) vycházejí z chybných premis. NIKDO nemusí nic. Já to tak dělám - nelíbí se mi keš, nechám ji být.

Z čehož je zřejmé, že se mi nová změna taky nijak moc nelíbí. Bral jsem mysterky jako cosi navíc. Tradiček na zajímavých místech je dost a stále vznikají a kdo chce, může se soustředit pouze na ně. Další mohli zkusit mysterky s dodatečnou podmínkou. No co už.
  • 0

#84 pepega

pepega

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 22:08

v listinzích se občas objeví zajímavé informace,které bych třeba nevěděl,protože by mě je nenapadlo hledat nebo že nejsousnadno k dosažení..to samé i o keších,kolikrát mě přivedly na místa kam bych se jinak nedostal a která stála za to.. asi udělám serii keší pro kombajnisty..bez listingu, jen pro body.různé stupně obtížnosti a terénu,ať si užiji..vím o jednom místě,ale je natolik pěkné, že by ho byla škoda.. ale až narazím na flek, kde sice nebude mic zajímavého,ale místa na keš dostatek,takproč ne? fůře lidí tu udělám radost,budou mít další bodíky na posílení ega...až že to bylo na tuctovém místě?no a?mají další bod.... a kdo cche at odloví,kdo ne at nechá být...
  • 0
Geocaching je můj nový život obohacovaný dalšími a dalšími keškami
náš team: Petr,Olča,Ája,Petřík,Gábinka
+ geopsi Jork a Nela/yorkshire/ Lip a Popelka/čínský chocholatý pes/

Geovozy dlouhá Felda, Mercedes Actros 440HP+autopřepravník, Fiat Bravo
Garmin Etrex Legend, Mio C250, N9500,SE K700i,Handy Geocaching,Skrýšotlač

#85 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 22:09

... a s cim prijdou priste? Zdrzovat se s lustenim? Vzdyt to ma byt preci o nalezani krabicek a ne o lusteni po vecerech! Takze priste je v tomto duchu napadne zrusit mysterky uplne? :@
  • 0

#86 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 22:10

HaLuMa napsal/a:
... a s cim prijdou priste? Zdrzovat se s lustenim? Vzdyt to ma byt preci o nalezani krabicek a ne o lusteni po vecerech! Takze priste je v tomto duchu napadne zrusit mysterky uplne? :@


Ale neeeee! Jsi vedle! Příště se zruší geocaching B)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#87 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 22:16

kolombo napsal/a:

mitak napsal/a:
......
"Prosté honění nálezů, bez dalšího přemýšlení o místech a dalších souvislostech" ? Já a znám i mnoho dalších lidí, kteří to cítí podobně, hledám krabky kvůli samotnému prohledávání místa a dětské radosti z "hledání pokladu". Často ke štěstí nepotřebuju znát např. několikasetletou historii hradu, kde keš je.

"Nehodlám míchat loviče bodů s lidmi, co používají hlavu a fantazii." To je pouze ubohá urážka a věřím, žes to tak nemyslel a nechceš paušalizovat ve stylu "lovič bodů = nepoužívá hlavu a fantazii" :@


Hledání pro pocit z hledání a nalezení, to znám, ale zvědavost proč právě tady, proč je tu to a tohle, Tebe to fakt nezajímá ???

A k bodu dvě:
Pro mne je opravdu rozdíl v tom, jestli si někdo dá tu práci s fotkou a nebo mezi tím, jestli někdo napíše:
12:15...THX
IN:-
OUT:TB

Ale jistěže zajímá. Někdy. Pokud se keška týká tématu, které je mi i bez geocachingu blízké. Ale pokud jde o sérii "Základní školy v Praze" nebo obyčejná pařezovka v lese, tak listing opravdu nepotřebuju.
  • 0

#88 derilin

derilin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 23:04

Keše s čím dál šílenejšíma podmínkama prostě nesnáším ;) Najdu si u nich krabičku, zapíšu se do logbooku a tím to pro mě končí. Na webu je neloguju a dál je mě už nezajímají. Těch pár "nevyřešených" otazníčků na mapě nějak přežiju ;) Pokud je někdo zakáže brečet nebudu, na šampáňo to ale taky není.
  • 0

#89 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 5:49

Myškin napsal/a:
Nemůžu si pomoct,ale napadá mě jediné.Proč tam chodit?O místě není nutné nic vědět a uložení keše se také opakuje(okap,cihla,kámen atd.) ...?

Well, já u každé cache předpokládám že ji autor dal na místo které je něčím zajímavé. Jenže za "zajímavé" považuje každý něco jiného. Někdo bude skákat do stropu radostí že stojí sice v dálničním středovém pásu, ale podle listingu je to hned vedle toho místa kudy před 126 lety vedla železniční vlečka do továrny místního výrobce manžetových knoflíčků. Tak k téhle kategorii nepatřím :). A někdo zase bude po návratu klidně nadšeně vyprávět o krásné historické budově, o které se sice dozvěděl jen 3 řádky informací z pamětní desky, ale samotný pohled na tu budovu mu udělal větší radost než čtení 5-stránkového listingu zkopírovaného kdoví odkud. Tak sem se hrdě hlásím :).

Jen doufám, že stejně jako nečtení listingů u tradicionálek považuje spousta kačerů za něco opovrženíhodného a snaží se najít jakýkoli způsob jak lovce *donutit* si ten listing přečíst (radost hledače z nálezu zřejmě není dostatečným důvodem proč tam cache je), tak se časem do všech muzejí, hradů a zámků zavede místo (nebo spíš kromě :-)) vstupného i povinný test ze znalosti všech informačních materiálů, a kdo bude mít víc jak 20 % odpovědí špatně, ten nebude vpuštěn. A basta! :)
  • 0

#90 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 7:09

Pontiac_CZ napsal/a:

začne vznikat spousta normálních keší, kde nemusím strávit hodiny luštením na internetu nebo nesmyslným počítáním čehokoliv


Tyto názory (vyskytly se tu víckrát) vycházejí z chybných premis. NIKDO nemusí nic. Já to tak dělám - nelíbí se mi keš, nechám ji být.

Z čehož je zřejmé, že se mi nová změna taky nijak moc nelíbí. Bral jsem mysterky jako cosi navíc. Tradiček na zajímavých místech je dost a stále vznikají a kdo chce, může se soustředit pouze na ně. Další mohli zkusit mysterky s dodatečnou podmínkou. No co už.

Mystery jsou o hádance, luštění. Takže tato změna pravidel není o tom, že by se už nesmělo luštit apod., ale už nemusíš k logu přidávat svoji fotku jak jsi šílený z toho luštění nebo máš zaplácané ruce od lepidla při stavbě číslíček ;)
  • 0

#91 HaB1

HaB1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 7:35

O něco se tím ochudíme! Nevím k čemu je dobré udělat z mysterek a jiných podmíněných keší tradiční tradicionálky a jiné nepodmíněné typy. Jsem proti! Ačkoli už je zřejmě rozhodnuto. :|
  • 0

#92 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 8:02

HaB1 napsal/a:
O něco se tím ochudíme! Nevím k čemu je dobré udělat z mysterek a jiných podmíněných keší tradiční tradicionálky a jiné nepodmíněné typy. Jsem proti! Ačkoli už je zřejmě rozhodnuto. :|


O nic se neochudíme. Tyhle "mysterky" s dodatečnou podmínkou jsou už teď vlastně tradiční. Jsou totiž ve většině případů na výchozích souřadnicích.
"Mysterku" z nich dělá jenom to, že tam přijdeš a musíš se třeba vyfotit s částí těla v potoce, úsměvem na tváři, v taneční póze a jiné podivnosti. Podívej se třeba na kešky v okolí Protivína. Tam je těchto typů až přehnaně.
Tak o tohle budu ochuzen? Opravdu ochuzen? Mě spíš přijde, že autor nemá námět na opravdovou mystery a řeší to takhle a ohání se tím, že nám to chce zpestřit.
Když budu chtít splnit, splním. Když ne, nesplním. Je to jednoduchý.
  • 0

#93 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 8:23

Tak si budeme moci konečně pročistit ignore list. Jsme jednoznačně pro zrušení podmínek, hlavně těch nesmyslných. Fotit všech šest nových šalin, ferrari, ani sedět u komplu a čekat až projede škodovka, se mi opravdu nechtělo. Ale vyfotit sluneční hodiny, jak ukazují čas, kdy jsem tam byl, to bych splnil i jako dobrovolnou podmínku. Některé fotící podmínky jsou hezké, například fotit pokračující stavbu, ale opět je lepší, když je to dobrovolné. K čemu je jinak přeplácaná fotogalerie nekvalitních fotek z mobilu v noci v mlze? Mnohdy jsou podmíky u keše jen proto, že autor chce někde založit keš, která by bez podmínky neměla smysl. A tu jednu keš, kde máme podmínky, předěláme, podmínka bude dobrovolná. To že se změní eše na tradiční je také dobré. Pokud jedeme někam dál od HC a nemáme moc času na přípravu, často vynecháváme mysterky a mnohdy je to škoda. A jak zařídit, aby se o dobrovolné podmínce kačeři dozvěděli? Těch možností je víc: - Podmínku dát do keše (NEJLEPŠÍ ŘEŠENÍ). - Nechat keš jako mystery a nechat vyluštit velmi jednoduchou a zábavnou úlohu - Udělat z keše krátkou multi. Dobře nám to ten groundspeak zařídil. A co se týče zpětné platnosti pravidel, není to pravda. Pravidla neplatí zpětně, nálezy před rozhodným datem musí mít podmínku splněnu. Jen to mohli avizovat dřív. A mám obavu, že tato změna pravidel není dostatečně publikována, měli poslat každému email a měli na úvodní stránce změnu pravidel vystavit.
  • 0

#94 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 8:23

Nechápu, proč groundspeak nenechal staré keše s podmínkou dožít... každopádně já tu svoji upravím tak, že kačer nejprve bude muset zaslat foto na mail a pak teprve obdrží mailem souřadnice finálky... jediné co tím vznikne je opruz pro kačery, kteří nejsou místní a budou muset přijet dvakrát... druhou cestou je archivace, protože tradička v parku, který s tématem nemá příliš společného je nesmyslná... Jsem zvědavý na reakce v jiných státech... U nás myslím přijdeme o dost zajámavých keší, který byly vysloveně na té podmínce postavené... například již zmiňovaný Jan Tleskač by Ruvit pro mne byla připravená třešnička na nějaké kulatiny a záměrně si ji tam zatím nechávám... vím o jedné kačerské rodince, která nedokázala splnit podmínku už po publikaci a chtěla přesto uznat log... copak asi udělají teďka?
  • 0

#95 RaRaTeam

RaRaTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 8:55

Tohle podle pravidel bohužel nelze

mirotiro napsal/a:
kačer nejprve bude muset zaslat foto na mail a pak teprve obdrží mailem souřadnice finálky...

viz pravidla pro mystery na wiki:

Informace potřebné k řešení úlohy musí být dostupné široké geocacherské veřejnosti a úloha musí být vyřešitelná s informacemi uvedenými na stránce cache. Tak například, úloha, vyžadující k určení souřadnic hledání na veřejných webových stránkách, může být přípustná, zatímco požadavek poslat řešení vlastníkovi cache a jako odpověď získat souřadnice, přípustný není.


Takže je to smutné, ale ve tvém případě bohužel asi nezbyde nic jiného než kešku archivovat, protože jako tradička ztrácí smysl.

Souhlasím, že některé dodatečné podmínky některých keší jsou občas nesmyslné, ale když se mi podmínky nelíbí, tak tam prostě nejdu, moje volba. Mrzí mě, že bohužel zaniknou keše, na které se právě díky podmínce nezapomíná a nyní téměž jistě skončí jako archivované, jako třeba zmiňovaná Jan Tleskač by Ruvit nebo Radenova Radyne v noci, které mě bavili mnohem více, než mysterky u kterých musím sedět u počítače a googlit ...
  • 0

#96 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 9:04

HaB1 napsal/a:
O něco se tím ochudíme! Nevím k čemu je dobré udělat z mysterek a jiných podmíněných keší tradiční tradicionálky a jiné nepodmíněné typy. Jsem proti! Ačkoli už je zřejmě rozhodnuto. :|

No protože podstata mystery keší je něco vyluštit, dohledat, vyrobit atd. atd. abych se dostal k finálovým souřadnicím. Úkoly po nalezení kešky a logování jsou něco navíc... což teď už je dobrovolné.

Naši GEO COWPARADE GC1CXPF jsem už upravil, fotky a obrázky jsou dobrovolné. Díky všem, kdo poslali, čímž vznikla moc pěkná galerie kačeřích výtvorů :)
  • 0

#97 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 9:08

kolombo napsal/a:

Docela by mne zajímalo, jak tedy proběhne změna reálných keší, které jsou dnes podmínkové mysterky.

Předpokládám, že autor dostane na vybranou, jestli keš zruší, změní a nebo jestli založí novou tradičku a mysterku archivuje.


To by mne taky zajímalo, neb přeci dle dřívějších prohlášení Groundspeaku je lisiting keše duševním vlastnictvím autora (bylo to v souvislosti se zákazem nucených adopcí), tak že nikdo cizí v listignu nic bez souhlasu vlastníka upravovat nesmí. Jediná možnost je kešku reviewrem disablovat, nicméně pokud je keš v pořádku a na místě a je možné ji odlovit, myslím si, že toto není ten správný model postupu, ostatně reviewři nám dlouhosáhle tvrdí, že po obsahu listingu jim nic není a nepřísluší jim tento kontrolovat ani co do rozsahu obsahu, ani co do formální správnosti zde uvedených informací.

Ostatně, pořád jsem nějak nenašel a nikdo z kompetentních nebyl sto vysvětlit, proč při dřívější změně podmínek se u keší schválených dle platnosti starých pravidel kešky nepředělávaly, a teď, když se asi někdo v USA špatně vyspal, by se měly předělávat ??? (viz. například umístění keše v obchodě před rokem 2005 - když přibylo nové pravidlo o komerčních keší, taky se staré kešky nechaly dožít a řada jich žije ještě dnes a neruší se). Mám tomu rozumnět tak, že by se tyto_po_zavedení_pravidel_4/2009_měly_zrušit ??? Patrně ne !

Moc bych si přál, aby z geocacherstva, které přináší GS docela slušný bussines, nebylo děláno jen poslušné tupé stádo , které bude na pokyn bučet tak, jak ten největší americký, který jej vede. Navíc skutečnost změny presentovat jako velké pozitivum, když názory jsou různorodé, přes rozdrbání statistik, ztrátě smysluponosti a nápadu některých keší, nespravedlnosti podmínek při odlovu dřívějších a součastných hledačů, atd. atd... !

Některé vysvětlení a ujištění od GS stylu u dřívějších úprav pravidel a zrušení celého řadu keší, presentované stylem - nezoufejte, o typy keší které jsme vám zrušili nepřijdete, mají speciální stránku (ha ha, úplně nová hra běžící paralerně s geocachingem, ale už to vůbec není geocaching), mi dodnes vyvolávají úsměv na tváři, tak že se vlastně pozitivní presentaci této změny ani moc nedivím...
  • 0

#98 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 9:10

RaRaT napsal/a:
Tohle podle pravidel bohužel nelze

mirotiro napsal/a:
kačer nejprve bude muset zaslat foto na mail a pak teprve obdrží mailem souřadnice finálky...

viz pravidla pro mystery na wiki:

Informace potřebné k řešení úlohy musí být dostupné široké geocacherské veřejnosti a úloha musí být vyřešitelná s informacemi uvedenými na stránce cache. Tak například, úloha, vyžadující k určení souřadnic hledání na veřejných webových stránkách, může být přípustná, zatímco požadavek poslat řešení vlastníkovi cache a jako odpověď získat souřadnice, přípustný není.

Já říkám naopak bohudík. Kdyby se to dalo obejít posíláním souřadnic finálky přes mail, byl by to pěkný opruz pro ty, co nemají mobilní net. Chodit 2x na každou takovou "mysterku".
Jinak nerozumím, proč tu všichni naříkáte. Vždyť se nic měnit nemusí, jen podmínky se stanou dobrovolné. A pokud to jsou zábavné podmínky, budou se plnit. Pokud ne, ať si každý sám rozhodne. Snad jde o zábavu, ne o to někoho do něčeho proti jeho chuti nutit.
  • 0

#99 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 9:16

MedoMys napsal/a:

RaRaT napsal/a:
Tohle podle pravidel bohužel nelze

mirotiro napsal/a:
kačer nejprve bude muset zaslat foto na mail a pak teprve obdrží mailem souřadnice finálky...

viz pravidla pro mystery na wiki:

Informace potřebné k řešení úlohy musí být dostupné široké geocacherské veřejnosti a úloha musí být vyřešitelná s informacemi uvedenými na stránce cache. Tak například, úloha, vyžadující k určení souřadnic hledání na veřejných webových stránkách, může být přípustná, zatímco požadavek poslat řešení vlastníkovi cache a jako odpověď získat souřadnice, přípustný není.

Já říkám naopak bohudík. Kdyby se to dalo obejít posíláním souřadnic finálky přes mail, byl by to pěkný opruz pro ty, co nemají mobilní net. Chodit 2x na každou takovou "mysterku".
Jinak nerozumím, proč tu všichni naříkáte. Vždyť se nic měnit nemusí, jen podmínky se stanou dobrovolné. A pokud to jsou zábavné podmínky, budou se plnit. Pokud ne, ať si každý sám rozhodne. Snad jde o zábavu, ne o to někoho do něčeho proti jeho chuti nutit.

Asi je nás menšina, kdo to chápe takhle, ale přesně tohle je i můj výklad těch pravidel.
  • 0

#100 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 9:25

Dalsi prihravka pro geokombajnery. I kdyz je pravda, ze kdo nejakou podminku chtel ojebat (to neni sprosty slovo), tak ji stejne ojebal. Ale alespon si musel precist listing.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama