Přejít na obsah


Fotka

WMGeo


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
42 odpovědí na toto téma

#21 Javar

Javar

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)
  • LocationMnichovo Hradiště

Publikováno 28 duben 2009 - 14:06

Paráda, ono to funguje a naviguje. Hlavně zobrazuje listing a logy. Vyzkoušeno na WM5 - HTC Wizard + Nokia LD3W. Zítra vyzkouším v terénu. Díky :)
  • 0

#22 geoquino

geoquino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 335 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2009 - 20:09

Tak už můžu nahlásit první pozitivní reakce. Jednoduché a vše v jednom. Zatím jsem lovil bez mapy, a tak to pro mne nebude veliká změna. Musím taky ocenit, že nezbytné údaje jsou mimo prasklinu, která mi už nějaký ten měsíc hyzdí displej. Zatím díky, v sobotu vyzkouším na lovu.
  • 0

#23 mitah

mitah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2009 - 22:20

Otestoval jsem program na svém jednoduchém a mírně zastaralém PDA Mio P350 a tady jsou moje postřehy a připomínky (bodově): Plusy 1) hezky to vypadá 2) vlastní program je svižný i s větším počtem keší (viz níže) 3) program je relativně malý 4) GPS funguje bez problémů Pro mě závažnější nedostatky 1) Import cca 1200 keší a 700 wpt (60km okolo místa bydliště) včetně listingů a části logů trval cca. hodinu, BeeLine ho má za pár desítek vteřin 2) Nelze hledat keše (jinak než "nearest" ), změna třídění by byla pro pouhé hledání listingu/logů fajn. Drobnosti/bugy 1) Při listování v záložkách Cache info (Info, Waypoints, atd.) mi občas mizí po výběru záložky Listing tlačítka OK a Cancel (po kliknutí na Info se zas objeví) 2) Z 12 MB GPX souboru vznikne 18 MB databáze. To mi přijde jako dost velký nárůst. Osobně mám pořád málo místa ;) 3) Po zapnutí GPS jsem musel v nastavení znovu vybrat db soubor. Z nějakého důvodu se "odpojil", mohla to být i náhoda. 4) Zdá se mi, že chybně počítá vzdálenosti ke keši. Podle GC.com mám nejbližší keš 0.55km daleko (což se mi zdá věrohodné), podle programu 220m, což je IMHO málo. Je třeba ještě ověřit. Návrh 1) Seznam keší by si možná zasloužil i samostatnou ikonu (klidně třeba místo nearest(?)). Uvnitř by pak mohlo být třídění podle vzdálenosti, abecedy nebo kódu Neber můj příspěvek jako kritiku, všechny připomínky myslím v dobrém :)
  • 0
-- Mitah Team --

#24 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2009 - 6:49

mitah napsal/a:
2) Z 12 MB GPX souboru vznikne 18 MB databáze. To mi přijde jako dost velký nárůst. Osobně mám pořád málo místa ;)


Ciste teoreticky, pokud databaze obsahuje uplne stejne udaje jako GPX a k tomu navic i nejake ty vyhledavaci indexy, tak chte-nechte obsahujue vice informaci nez puvodni GPX, takze narust je ocekavatelny, ne?

Jistou cestou, jak snizit objem databaze, je treba ukladat listingy komprimovane.
  • 0

#25 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2009 - 6:56

mitah napsal/a:
1) Import cca 1200 keší a 700 wpt (60km okolo místa bydliště) včetně listingů a části logů trval cca. hodinu, BeeLine ho má za pár desítek vteřin

jo, o tomhle vim, dokonce i vim, ze problem je prave v SQLite, ktera kdyz to zapisuje rovnou do storage, tak je priserne pomala... Takze tam udelam nejake bufferovani a zpozdeny zapis, takze samotny import bude rychly, a aplikace si to zpracuje az pak na pozadi.

2) Nelze hledat keše (jinak než "nearest" ), změna třídění by byla pro pouhé hledání listingu/logů fajn.

Vyhledavani je v planu, samozrejme :)

1) Při listování v záložkách Cache info (Info, Waypoints, atd.) mi občas mizí po výběru záložky Listing tlačítka OK a Cancel (po kliknutí na Info se zas objeví)

Uz jsi druhy, kdo tohle objevil, me se to stale nedari nasimulovat, ale pokusim se udelat co se da :)

2) Z 12 MB GPX souboru vznikne 18 MB databáze. To mi přijde jako dost velký nárůst. Osobně mám pořád málo místa ;)

Jo, jak rika HaLuMa, listingy se daji komprimovat, coz je asi to jedine co muzu ke snizeni velikosti databaze udelat - a taky to mam v planu udelat, protoze mam taky malo mista :)

3) Po zapnutí GPS jsem musel v nastavení znovu vybrat db soubor. Z nějakého důvodu se "odpojil", mohla to být i náhoda.

Jo, tohleto je jedna blba buga, kterou se ted snazim vubec najit a opravit, ona ta chyba je trosicku jinde, ale nahoda to neni :)

4) Zdá se mi, že chybně počítá vzdálenosti ke keši. Podle GC.com mám nejbližší keš 0.55km daleko (což se mi zdá věrohodné), podle programu 220m, což je IMHO málo. Je třeba ještě ověřit.

Tohle by se stavat nemelo, rozhodne ne na takovehle vzdalenosti. Overim, co to dela u mne - nestalo se ti nahodou, ze ti skocila GPS nekam do pryc?

1) Seznam keší by si možná zasloužil i samostatnou ikonu (klidně třeba místo nearest(?)). Uvnitř by pak mohlo být třídění podle vzdálenosti, abecedy nebo kódu

Kdyz jsem se bavil s lidmi, co maji Oregon, tak jsem zjistil, ze on ma seznamy dva - nejblizsi kese a nejblizsi vsechny waypointy. Takze to asi udelam podobne, samozrejme nejake moznosti filtrovani atd. tam budou, momentalne to je pouze zaklad :)

Diky za pripominky, rozhodne to neberu jako negativni kritiku, prave naopak :)
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#26 mitah

mitah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2009 - 7:29

niximor napsal/a:

4) Zdá se mi, že chybně počítá vzdálenosti ke keši. Podle GC.com mám nejbližší keš 0.55km daleko (což se mi zdá věrohodné), podle programu 220m, což je IMHO málo. Je třeba ještě ověřit.

Tohle by se stavat nemelo, rozhodne ne na takovehle vzdalenosti. Overim, co to dela u mne - nestalo se ti nahodou, ze ti skocila GPS nekam do pryc?

Protože jsem byl doma u otevřeného okna měl jsem chycené údajně jen 3 satelity, ale naměřená vzdálenost se příliš neměnila, takže asi nešlo o skok. Ale jak říkám, musím to ještě příležitostně prověřit v terénu.
  • 0
-- Mitah Team --

#27 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 648 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2009 - 11:16

V rámci možností jsem ověřil základní funkce na IPAQ hw6915 s WM5. + v okamžiku spuštění bylo volných 20MB paměti, aplikace běžela svižně + aplikace spouštěna z Flash, nezdá se, že by jí to činilo problém + bezproblémová spolupráce s interní GPS + konektivita k satelitům téměř okamžitě - čtvercový displej ořízl spodek obrazovky, takže informace pro další použití byly mimo dosah. Chyběly třeba jen rolovací lišty, aby se k nim člověk dostal. Předpokládám, že jde o známý problém s rozlišením, který plánuješ odstranit. Díky tomuto mínusu jsem se k dalšímu testování nedostal. - z nějakého důvodu se aplikace nezapsala do naposledy spuštěných SW, takže při každém dalším spuštění jsem musel dolistovat do adresáře a spustit Víc jsem toho nedokázal. Celkově hodnotím jako životaschopný projekt, na kterém je ale ještě dost práce.
  • 0

#28 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2009 - 16:40

z nějakého důvodu se aplikace nezapsala do naposledy spuštěných SW, takže při každém dalším spuštění jsem musel dolistovat do adresáře a spustit


Do naposledy spustenych se IMHO prida jen aplikace, ktera ma zastupce ve start menu... Coz se vyresi jakmile bude aplikace distribuovana i s instalatorem, coz bude hned jak vyzkoumam jak vytvorit cab :)
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#29 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2009 - 17:32

VS by to melo umet...
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#30 vejvar

vejvar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2009 - 11:28

nainstaloval sem na asus a639 a jede perfektne, zatim asi nejlepsi soft na geocaching co sem vyskousel nema to moc funkci, ale je to krasne prehledne a co tam je, tak to jede jak ma. brzo otestuju v terenu docela by me zajimalo, jestli tam do budoucna planujes i nejake mapy?
  • 0

#31 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2009 - 14:42

Tak s malým rozlišením 176*220 a bez dotykového displeje mám peška:(.
  • 0

#32 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2009 - 20:42

vejvar: Kdyz kouknes do roadmapy na webu, tak mapy jsou v planu ve dvou fazich: ve verzi 0.5 bude slepa mapa jako ma BeeLine GPS a do verze 1.0 mam v planu implementovat plnou poporu bitmapovych map stejne, jak to ma treba OziExplorer. Prozatim mam doma rozdelanou verzi 0.2, pak jeste par dulezitejsich veci a pak se zacne na mapach pracovat :) Ted si ale uzivam dovolene, takze nejaka dalsi release bude az jak se vratim :)
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#33 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2009 - 10:43

niximor napsal/a:
a do verze 1.0 mam v planu implementovat plnou poporu bitmapovych map stejne, jak to ma treba OziExplorer.


Pokud to nebude pracovat primo .ozfx3 nebo nebude na to jednoduchy konvertor, dal bych prednost spousteni externi aplikace.
  • 0

#34 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2009 - 23:32

Aby se veci trochu pohnuly, dal jsem nejak dohromady to, co jsem mel rozdelane, a zverejnil prvni preview build verze 0.2.
Vice viz changelog http://wmgeo.gcm.cz/download/5/, ke stazeni tamtez.

Opet prosim o jakekoliv pripominky a upozonruju, ze se jedna o testovaci verzi, ktera vubec nemusi fungovat (i kdyz by mela :)).
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#35 vejvar

vejvar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2010 - 18:05

docela by me zajimalo, jak pokracuje vyvoj, protoze sem si tuhle aplikaci celkem oblibil, i kdyz ma stale nekolik vyraznych nedostatku +cab instalator funguje bez problemu +rychla navigace je taky super -stale mam problem s mizenim databaze kesi na kdy planujes vydani dalsihi buildu nebo verze?
  • 0

#36 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2010 - 21:24

Momentalne mam za sebou silene casove narocny semestr ve skole, kdy jsem na WMGeo fakt nemel cas, ale predpokladam, ze ted by se konecne zas mohl vyvoj nekam pohnout :) Takze stay tuned!
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#37 vejvar

vejvar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2010 - 21:51

tak to se tesim;) este takovy napad, neslo bynejak udelat aby se u rychle navigace zobrazily automaticky posledni zadane souradnice, nebo tak neco, aby clovek nemusel vypisovat stupne, kdyz sou furt stejne pokud neodjede nekam hodne dalekoB)
  • 0

#38 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2010 - 22:46

Tak momentalne se tam vyplnuji aktualni souradnice podle GPS. Nejakou historii mam v planu, ale jsou dulezitejsi veci :) Ted mam rozdelane volitelne stahovani obrazku v listingu, a pak asi nejak doladit vsechno at muzu vydat stabilni 0.2. Pak az prijdou na radu dalsi zmeny.
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#39 kratinoska

kratinoska

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2010 - 13:14

vkvkvk napsal/a:
Tak s malým rozlišením 176*220 a bez dotykového displeje mám peška:(.


Vložený obrázek

:-)

na displeji 800x480, a spis to vypada na QVGA nez 176x220
  • 0

#40 varchar

varchar

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2014 - 9:50

Zdravím všechny,

 

bylo by možné ještě v dnešní době někde sehnat tenhle prográmek?


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama