Přejít na obsah


Fotka

Noví revieweři pro ČR


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
149 odpovědí na toto téma

#41 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2009 - 19:24

Ja si myslim, ze si musime taky zvykat, ze nektere kesky v CR budou jen v anglictine. Na tom neni nic neobvykleho. Rada kesek v neanglicky mluvicich zemich ma listing jen v anglictine. A jak jsme za to pak radi, kdyz si muzeme odlovit i nejakou mysterku nebo multinu v zahranici. Pro kacera neni nic horsiho nez byt delsi dobu v zahranici a nemoci odlovit radu kesek jen proto, ze jsou v jinem nez anglickem jazyce.
  • 0

#42 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2009 - 19:26

Tak tak, diky za praci vsem reviewerum. A doufam ze tem dvema novym vydrzi elan hodne dlouho.
  • 0

#43 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2009 - 20:42

Sutech napsal/a:
Tak za sebe musím říct, že se mi také ani trochu nelíbí keše na českém území, které nemají listing v češtině :(.
Na druhou stranu budeme asi od cizince těžko požadovat, aby ovládal češtinu, takže vzhledem k tomu, že Geocaching je původem z USA, zřejmě reviewerům pro schválení stačí, aby byl listing v AJ???

Nemůžu souhlasit s tím, že když je GC z USA, že musí být listing v angl. Úkolem listingu je informovat kačera o kešce, což v případě návštěvnosti 95% kačerů českých předpokládá listing v CZ. Pro těch 5% zbývajících je slušnost udělat listing v angl jako světovém jazyku. Jazyk listingu by měl odpovídat pravděpodobné návštěvnosti... tedy pokud mám kešku na německo českých hranicích, měl by mít 100% listing v DE a CZ, AN potěší. U kešky v horní dolní uprostřed borových lesů a božích muk na kopečku asi listing v CZ bude stačit, protože to 0,0001% cizinců nějak tu tradičku najde a z obrázku pozná, že jsou to boží muka. Takže v českých zemích mít jen AN listing mi připadá jako hujeřina. Samo že u cizince nemůžeme očekávat celý listing v CZ, ale přece jen aspoň zkrácenou verzi s podstatou kešky by měl s pomocí přátel dát dohromady...
  • 0

#44 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2009 - 20:51

sobikovi napsal/a:
Takže v českých zemích mít jen AN listing mi připadá jako hujeřina. Samo že u cizince nemůžeme očekávat celý listing v CZ, ale přece jen aspoň zkrácenou verzi s podstatou kešky by měl s pomocí přátel dát dohromady...

No, zrovna tohle je ciste veci ownera - kdyz se nekdo rozhodne, ze udela listing u ceske kesky pouze a jen ve svahilstine, tak je to jeho rozhodnuti, ne :P?? Opravdu se nesnazme predepisovat ostatnim uplne vsechno!
  • 0
PaBa

--
I always use ROT13 twice for extra security

#45 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2009 - 20:58

sobikovi napsal/a:

Sutech napsal/a:
Tak za sebe musím říct, že se mi také ani trochu nelíbí keše na českém území, které nemají listing v češtině :(.
Na druhou stranu budeme asi od cizince těžko požadovat, aby ovládal češtinu, takže vzhledem k tomu, že Geocaching je původem z USA, zřejmě reviewerům pro schválení stačí, aby byl listing v AJ???

Nemůžu souhlasit s tím, že když je GC z USA, že musí být listing v angl. Úkolem listingu je informovat kačera o kešce, což v případě návštěvnosti 95% kačerů českých předpokládá listing v CZ. Pro těch 5% zbývajících je slušnost udělat listing v angl jako světovém jazyku. Jazyk listingu by měl odpovídat pravděpodobné návštěvnosti... tedy pokud mám kešku na německo českých hranicích, měl by mít 100% listing v DE a CZ, AN potěší. U kešky v horní dolní uprostřed borových lesů a božích muk na kopečku asi listing v CZ bude stačit, protože to 0,0001% cizinců nějak tu tradičku najde a z obrázku pozná, že jsou to boží muka. Takže v českých zemích mít jen AN listing mi připadá jako hujeřina. Samo že u cizince nemůžeme očekávat celý listing v CZ, ale přece jen aspoň zkrácenou verzi s podstatou kešky by měl s pomocí přátel dát dohromady...


Spíš jsem to myslel tak, že když už je autor cizinec, tak mu retrívři schválí keš, pokud tam má ALESPOŇ tu angličtinu, tj. protože je GC původem z USA, tak se to toleruje (kromě toho, AJ je nejuniverzálnější světový jazyk). Ale kdyby na českém území založil nějaký Tanzánec keš JEN ve svém jazyce, tak by mu ji asi neschválili.
Ale třeba je to úplně jinak...
  • 0

#46 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2009 - 21:00

PaBa napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Takže v českých zemích mít jen AN listing mi připadá jako hujeřina. Samo že u cizince nemůžeme očekávat celý listing v CZ, ale přece jen aspoň zkrácenou verzi s podstatou kešky by měl s pomocí přátel dát dohromady...

No, zrovna tohle je ciste veci ownera

Presne do chvile, nez mu za tohle rozhodnuti bude nadavano... nicmene koukam, ze ty logy uz tam nejsou .) GC1D3F9
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#47 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2009 - 21:39

PaBa napsal/a:
No, zrovna tohle je ciste veci ownera - kdyz se nekdo rozhodne, ze udela listing u ceske kesky pouze a jen ve svahilstine, tak je to jeho rozhodnuti, ne :P?? Opravdu se nesnazme predepisovat ostatnim uplne vsechno!

Nesnažím se nikomu nic předepisovat, ale když založím listing keše, tak by měl být asi čitelný a srozumitený pro 90% místních kačerů a ne jen pro místní komunitu vyznavačů vooodoo... Ale co... Dík za supr nápad, mám tady svahilský slovník, takže supr námět na mysterku :D Djambo buamma. Lepší je nářečí kmene křováků z JV okraje pouště Kali Hari
  • 0

#48 lukasekprochazka

lukasekprochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2009 - 22:17

Tak za sebe, já jsem Čech, jsem na to hrdý a nevidím nejmenší důvod, proč by jiné země měly být něco víc, než ta naše. Tedy až založím keš v Německu, listing udělám německy, ale na keších u nás budu vždy dělat listing jen a pouze česky. Ostatně taky nečekám, že mi na zahraničních keších ten listing někdo přeloží. A je mi fuk, který jazyk je "světový". Jsem Čech, žiju v Čechách, nevím, proč bychom měli být v něčem podřadní.
  • 0

#49 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 491 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2009 - 22:40

Ja jsem CECH a kdo je vic? Jednoho zatateho vlastence uz mame na dost vysokych mistech,jestli je take kacer,nevim. Ale vazne,bez urazky, takhle zatati jsou, podle mych malych zkusenosti jeste treba v Katalansku,tam mi pisou katalansky i k TB. Aspon tu spanelstinu by tam mohli dat. Ale vlastenectvi je silne :D
  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#50 lukasekprochazka

lukasekprochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2009 - 22:51

1gato1 napsal/a:
Ja jsem CECH a kdo je vic? Jednoho zatateho vlastence uz mame na dost vysokych mistech,jestli je take kacer,nevim. Ale vazne,bez urazky, takhle zatati jsou, podle mych malych zkusenosti jeste treba v Katalansku,tam mi pisou katalansky i k TB. Aspon tu spanelstinu by tam mohli dat. Ale vlastenectvi je silne :D

Pozor, já jsem neřekl kdo je víc, já jsem pouze řekl, že nejsem o nic míň, tudíž nevidím důvod, proč bych se měl někomu podřizovat, stejně jako nevyžaduji, aby se někdo podřizoval mně !
  • 0

#51 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2009 - 22:51

sobikovi napsal/a:ale když založím listing keše, tak by měl být asi čitelný a srozumitený pro 90% místních kačerů

třeba GCX2T6 :)
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#52 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2009 - 23:20

lukasekprochazka

Hmm, tak tohle je hodně smutnej pohled na svět.:(
  • 0

#53 lukasekprochazka

lukasekprochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2009 - 23:24

alkes napsal/a:
Hmm, tak tohle je hodně smutnej pohled na svět.:(

Proč ? Ty se jako Čech cítíš být něčím míň, než kdokoliv jiný ? Cítíš potřebu se podřizovat jen proto, že ses narodil zrovna tady ? Učit se řeč ne proto, že chceš, ale protože prostě někdo řekl, že ten jazyk je "světový" a kdo ho neumí, tak je něco míň ? To je spíš smutný...
  • 0

#54 Ivank

Ivank

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2009 - 23:28

Pro oba nové reviewry : vítáme vás a přejeme vám hóóódně štěstí a uspokojení v nové práci. Pro stávající reviewry: děkujeme moc a moc za obětavost a trpělivost! Mějte na paměti, že lidská blbost jest nezměrná! ..a nenechte se znechutit!
  • 0
1.

#55 DeathOfRats

DeathOfRats

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2009 - 23:39

lukasekprochazka napsal/a:

alkes napsal/a:
Hmm, tak tohle je hodně smutnej pohled na svět.:(

Proč ? Ty se jako Čech cítíš být něčím míň, než kdokoliv jiný ? Cítíš potřebu se podřizovat jen proto, že ses narodil zrovna tady ? Učit se řeč ne proto, že chceš, ale protože prostě někdo řekl, že ten jazyk je "světový" a kdo ho neumí, tak je něco míň ? To je spíš smutný...


Vždycky, když tohle slyším, otevírá se mi kudla v kapse.
Pokud neumíš cizí jazyk, jsi samozřejmě něco míň. Jsi blbec, kterej se nedomluví;)
Když na to člověk nemá buňky, prosim, ale pokud se někdo neučí cizí jazyky, protože čeká, až se nám angláni a Helmuti pokloní a začnou hltat naše vzory a vidy, tak je blbec na druhou. Bez pardonu.

Nemáš náhodou taky strach, že nám Němci nejdřív založí v pohraničí keše, a pak nám to území seberou s tím, že je tu převaha německých keší?
  • 0
SQUEAK?
deathofrats.rajce.net
deathofrats13.blogspot.com

#56 lukasekprochazka

lukasekprochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2009 - 23:58

DeathOfRats napsal/a:

lukasekprochazka napsal/a:

alkes napsal/a:
Hmm, tak tohle je hodně smutnej pohled na svět.:(

Proč ? Ty se jako Čech cítíš být něčím míň, než kdokoliv jiný ? Cítíš potřebu se podřizovat jen proto, že ses narodil zrovna tady ? Učit se řeč ne proto, že chceš, ale protože prostě někdo řekl, že ten jazyk je "světový" a kdo ho neumí, tak je něco míň ? To je spíš smutný...


Vždycky, když tohle slyším, otevírá se mi kudla v kapse.
Pokud neumíš cizí jazyk, jsi samozřejmě něco míň. Jsi blbec, kterej se nedomluví;)
Když na to člověk nemá buňky, prosim, ale pokud se někdo neučí cizí jazyky, protože čeká, až se nám angláni a Helmuti pokloní a začnou hltat naše vzory a vidy, tak je blbec na druhou. Bez pardonu.

Nemáš náhodou taky strach, že nám Němci nejdřív založí v pohraničí keše, a pak nám to území seberou s tím, že je tu převaha německých keší?


Ne, o to strach nemám. Nečekám, až se mi někdo pokloní a začne něco hltat, stejně tak se ale nebudu klanět já jim, přesně proto, že stejně jako já nejsem víc, než oni, tak oni nejsou víc, než já. Já německy umím, ale jsem ve své zemi budu mluvit svým jazykem a basta. Oni na mě v Německu taky nebudou mluvit česky, tak proč bych s nimi proboha já u nás měl mluvit jinak ?
  • 0

#57 DeathOfRats

DeathOfRats

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 0:18

lukasekprochazka napsal/a:
Ne, o to strach nemám. Nečekám, až se mi někdo pokloní a začne něco hltat, stejně tak se ale nebudu klanět já jim, přesně proto, že stejně jako já nejsem víc, než oni, tak oni nejsou víc, než já. Já německy umím, ale jsem ve své zemi budu mluvit svým jazykem a basta. Oni na mě v Německu taky nebudou mluvit česky, tak proč bych s nimi proboha já u nás měl mluvit jinak ?


Nechápeš, že nejde o to, kdo je víc, ale když tak koho je víc, a kdo má jednodušší jazyk?
Stále si myslím, že tvůj způsob boje (býti netolerantním blbcem, protože ostatní jsou taky netolerantní blbci) omezuje nejvíc tebe. Počkej, až přijedeš třeba do Kyrgyzstánu, a setkáš se pouze s podobně nacionalistiky smýšlejícími jedinci.:D

A zpět k původnímu tématu diskuse: Novým reviewerům přeji hodně trpělivosti a hodné kačery.
  • 0
SQUEAK?
deathofrats.rajce.net
deathofrats13.blogspot.com

#58 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 0:45

K jazykům tolik - stránky Geocaching.com jsou anglicky psané, GC je hra vzniklá v americe, čili pokud je listing v Angličtině, nelze nic namítat, Ostatně v počátcích CZ GC v r.2003-04 byly listingy jen v EN u nás běžné, že. Zde je opravdu jedno, kdo by danou keš schválil, já bych keš v DE pohraničí psanou v DE a EN schválil též, a to zcela bez připomínek! Základem, kterého se držím já a myslím i kolegové, je, aby v CZ listingu byla mezi jazyky buď čeština nebo angličtina, ne nutně obojí. Je jasné, že německy hovořící kačer v CZ-DE pohraničí, který kromě své mateřštiny umí lépe anglicky než česky, udělá tuto kombinaci. Pokud by napsal listing JEN v němčině, tak to by (aspoň u mě) neprošlo, to by musel aspoň výtah v EN či CZ napsat. Ostatně polští kačeři už u nás mnohokrát zkoušeli publikovat listing jen v polštině, už u několika jsem "zajistil" doplnění buď CZ či EN pasáže. tak to je a bude, CZ verze není podstatná, když je EN verze jako základní etalon hry GC. Ostatně kdo GC hraje by měl EN znát, ne? I když často nám je jasné že na - třeba u nováčků, kteří si popletou formulář založení nové keše s logováním stávající a my ve fronmtě pak máme úsměvné listingy, u kterých je z popisu jasné, že autor chtěl logovat found it dané keše, kterou tak jakoby zakládá. Ale to obecně je spíše chyba dotyčného že - pouští se do hry, kde angličtina holt je potřeba, a neumí ani rozdíl mezi slovy hide a seek... K anonymitě reviewerů - já osobně jsem celkem odolný a maily vyhodnocuji dle stylu psaní (aneb na hrubý pytel...), čili mě veřejnost nevadí, ale od kolegy Geohorse vím, že opravdu styl některých kačerů může být opravdu nevybíravý. Při procesu vstupu nových reviewerů jsem proto celkem chápal jejich rozhodnutí, které ostatně sám Groundspak nabízí a v zahraničních zemích je běžné (např. v Německu je celá řada reviewerů anonymních, a nejen tam). Takže nespekulujte, stejně nic nevydumáte, raději buďte rádi za posilu. Guidelines pravidla platí pro všechny, ať je reviewerem kačer XXX či YYY. Závěrem musím ještě pochválit Groundspeak za nečekaně svižný proces příjmu reviewerů a nastavování práv - tak jsem to ani nečekal, ani jsem si nestačil připravit "materiál" k zaškolení jednoho nového kolegy a hle, už měli komplet práva. No není divu, z délky CZ fronty poslední týdny byli v GS dost zděšeni, čili to celkem šlo, no. Doufám, že s nastavením krajů, které je na spadnutí, to nebude taky už moc váznout...
  • 0

#59 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 6:34

TrainTour Reviewer napsal/a:
Závěrem musím ještě pochválit Groundspeak za nečekaně svižný proces příjmu reviewerů a nastavování práv............ Doufám, že s nastavením krajů, které je na spadnutí, to nebude taky už moc váznout...

Tak to je dobrá zpráva, konečně budou PQ efektivnější.
  • 0

#60 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 7:26

Novým reviewerům přejeme hodně trpělivosti, pevné nervy a bezchybné listingy čekající na scválení. Také přejeme tolerantní rodiny a zaměstnavatele. Stávajícím děkujeme za práci, kterou ve svém volném čase nezištně pro nás vykonali.

S tou anonymitou se mi to také moc nelíbí, ale co se dá dělat, je to jejich volba. Tak ať se Vám podaří uchovat anonymintu co možná nejdéle. Moc nechápu, jak mohou být kačeři k reviwerům hrubí? Vždyť jde jenom o hru a také by si měli všichni uvědomit, že reviweři dělají práci nejen dobrovolně, jak Groundspeak prezentuje, ale hlavně bez odměny. Což takto někde na GC.CZ zveřejnit číslo konta, na které bychom anonymně mohli posílat aspoň nějakou podporu pro reviwery?

A k těm jazykům. Vůbec nechápu, proč by zrovna Angličtina měla být na GC něčím vyjímečná. Je to stejně špatný jazyk jako ostatní přirozené jazyky a v některých aspektech i jazyk horší. A na tom nezmění nic ani fakt, že anglicky umí půlka světa. Chápal bych, kdyby se řeklo, že listing musí být v Esperantu nebo jiném umělém jazyce, ale Angličtina?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama