Přejít na obsah


Fotka

Poraďte s vícefunkčním mobil/GPS zařízením


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
60 odpovědí na toto téma

#1 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2009 - 15:34

Protože mi odešel mobilní telefon, a Béďův Legend, ač „držák“, má taky své mouchy, poraďte mi prosím nějaké multifunkční zařízení (all in wonder).

Měl bych takovou nějakou představu:

1.) Dají se na tom rozjet všechny aplikace pro GC, hlavně pro Wherigo, dané programy nevykváknou na nedostatečném rozlišení displaye, či paměti. Prostě pojedou bez problémů, a s rozumnou rychlostí, nemíním čekat než se na mapě vykreslí tohleto, zobrazí támhleto.
2.) Možnost vložit memory kartu jakékoliv kapacity.
3.) Dá se z toho telefonovat a provádět běžné operace jako s mob. telefony
4.) Má to výborný interní (!) citlivý GPS chip a pochopitelně dynamickou navigaci (popř odblokovatelnou statickou)
5.) Mimořádně dobře čitelný display (nemusí být velký, hlavně musí být jasný a hodně kontrastní, bez zbytečných odlesků) ve slunci, v autě (jako suplement za palubního TomToma)
6.) Má wifi, výhledově může mít bluetooth.
7.) Dotykový display + stylus
8.) Lze dokoupit držák na kolo, do auta.
9.) Má fotoaparát, který dokáže vyloudit dokumentační foto a sejmout videosekvenci ve 25fps (320*200)
10.) Konstrukce je dostatečně robustní, nečekám v tomto směru zázraky ála outdoorová GPS, ale ať to zase není samý odlehčený plast, který se člověk bojí zmáčknout.
11.) Možnost dokoupit kvalitní akumulátor (rozumná spotřeba kolem se zapnutou GPS 5-6 hodin)
12.) Zvukový výstup přes jack nebo mini usb
13.) Cena takového přístroje kolem 10 000kč


Díky za návrhy, odkazy...
  • 0

#2 huncut

huncut

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2009 - 16:26

Obavam se, ze s temito pozadavky to u noveho pristroje pujde do 10 tisic jen tezko. Me osobne zadny takovy pristroj, ktery by splnoval uvedene podminky nenapada. Nejblize by byl asi nejaky HTC Diamond, ale nejsem si jisty jak moc ma "Mimořádně dobře čitelný display". Pokud bys zvedl cenu, tak me osobne se libi magellan mobilemapper 6.
  • 0

#3 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2009 - 16:28

No nejsem si jistej jestli s tou cenou mas sanci... takze kdyz by jsi zacal slevovat. Tak co se tyce vydrze tak Nokia E51 bez problemu da dva dny lovu po cca 8mi hodinach, plus normalni provoz. Kapku horsi je to kdyz jsem v terenu a mobil musi furt lovit signal. Ale i v tehle podmikach bez problemu prezije aspon ten jeden den. Tech 5-6 hodin co chces je podle me malo. Mysli na to ze se baterka casem zhorsi a pak ji budes muset rychle vymenit. Display je velmi slusny a je citelny i na primem slunci. Nevim jak to udelali, ale jakoby zmizi barvy ale text, mapa, UI apod je citelne bez problemu. Po kontrastu LCD displeju se mi styskalo a tohle bylo opravdu hodne prijemne prekvapeni. Trosku jsem si ho zmrsil takovym kozenym/pastovym pouzdrem, ale i pres ten plast to je citelny. Jsem bordelar nikdy nevim v ktery kapse mam mobil a v ktery klice - obvykle je to ta sama. :( Dotykovy display bych zlikvidoval behem mesice. Na pouziti v aute zapomen, kdo bude mzourat na ten mrnavej display tak je vrah. Aspon ja si tak pripadal pri pokusu odecist aktualni rychlost podle GPS. Fotak stoji za hovno, neostri a stoji za hovno... aha to uz jsem rikal. ;) Pametovku v tom ted mam 16GB SDHC Micro, vic se myslim nedela. Skoda. Jako GPS mam externi modul GPS Qstarz BT-Q1200, solarni panel je uplne na nic. At lezi na brise nebo na zadech tak udela 18hodin kontinualni navigace. Raraku jsem nadelil BT-Q1000, ten vydrzi 25hodin kontinualni navigace. WiFi je tam bez problemu, modrej zub taky. Audio jde ven nejakym mensim jackem, plus to ma mini USB na datovy prenosy skrz ktery se to bohuzel nenabiji, na to ma dalsi diru. Pro hledani pouzivam TrekBuddyho, obcas jsem pouzil HandyGeocaching ale ten asi ustoupi SmartGPX pripadne ViewGPX na N810. TB je opravdu super aplikace. Wherigo jsem nikdy nehral, takze tady nevim. U tech zabudovanych GPS bych byl fakt hodne opatrnej. Treba v N810 se to Nokii brutalne nepovedlo. Ty Qstarz moduly se chytnou skoro vsude a signal ztrati leda tak pod zemi. Robusni to je celkem slusne, padu uz par zazil a zatim prezil. Tady mu ale asi pomaha ten futral v kterem ho nosim. Ten taky zachranuje dojem z krytu baterky ktery se trochu kvrdla. S tou mou E51 jsem fakt spokojen, kdyz ji netrapim tak vydrzi na jedno nabiti tyden, vesly se mi tam mapy cely CR az do rozliseni 1:10000 a par dalsich aplikaci ktery bych od mobilu ani necekal jako treba IR ovladani spouste na fotaku. Dneska uz se da koupit za docela rozumny penize. Nesplnuje ale nektery tvy pozadavky... jediny co me na nem mrzi je ze nema svitilnu to mel prechozi SonyEricson K750i a ta chybi. Okamzite bych ji vymenil za tu atrapa fotoaparatu. :)
  • 0

#4 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2009 - 18:16

E51? to je sebevražda,whereigo nerozjede,malý displej,slabý foťák,nedotyková,ten telefon je dobrý,ale moc toho nesplňuje,to spíš něco s windows mobile...
  • 0
Cogito ergo sun ...

#5 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2009 - 20:12

ok ať nežeru (chleba je dost) tak do 10K kocourkovských ojetý a do 15K nový se všemi funkcemi co jsem popsal nahoře. Rozhodně nechci nic co bych musel propojovat bezdrátově s dalším GPS zařízením. Víceméně všechny požadavky co chcu splnuje HTC KAISER TYTN 2 (wherigo netestováno, zkoušel to někdo ?) ale bohužel má dost mizerný display na slunci (potažený frikulínsky odleskující folii-ostatně jako spousta PDA co jsem držel v rukou)
  • 0

#6 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2009 - 20:31

Trauma_Zero napsal/a:
Víceméně všechny požadavky co chcu splnuje HTC KAISER TYTN 2 (wherigo netestováno, zkoušel to někdo ?) ale bohužel má dost mizerný display na slunci (potažený frikulínsky odleskující folii-ostatně jako spousta PDA co jsem držel v rukou)


Ty na to nebudes lepit nejakou ochranou folii? Videl jsem rok intenzivne pouzivanou N800 a v mistech kde se zobrazovala SW klavesnice byl display fest poskrabany, taktez oblasti kde jsou zobrazovany posunovatka textu, takze na svou N810 jsem hned folii nalepil. Folie je matnejsi nez original display a taky trosku drsnejsi takze stylus po tom nejezdi tak rychle ale predevsim to vyeliminovalo odlesky co hazel display sam o sobe.
  • 0

#7 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2009 - 20:38

je to možné že bych tam něco dal, pokud by byl display kvalitní a čitelný (třeba jako má Garmin Colorado to by mi stačilo).... nabízí se ještě HTC Diamond a Samsung Omnia. Každopádně krásná věc je iPhone ale tam je problém s GPS a wherigo.
  • 0

#8 me2d09

me2d09

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2009 - 21:02

Tak vyjádřím se k HTC kaiser, neb ho mám:
1.) Splněno
2.) Jakékoli kapacity která se dělá a je SD nebo SDHC (micro)
3.) Jo, jde to, někdy to i dělám
4.) Citlivý to je, výborný to rozhodně neni a statickou navigaci to má a nejde vypnout. Wherigo je s tim dost úděsný. Technicky: neni to statická navigace ve smyslu v jakym je v SirfIII. Polohu to mění neustále, ale bearing a rychlost jen když se nějak rychleji hýbeš. Takže softy co si to bearing a rychlost počítaj sami navigují korektně. Wherigo player je v tomhle totální šmejd, na wherigo proto použávám Oregona.
5.) Nemám s čitelností problém. Absolutně nejlepší fólie na trhu je BoxWave ClearTouch Anti-Glare, recenze
6.) Má.
7.) Ok
8.) Do auta jo, na kolo dělá Brodit nějaký redukce k jejich standartnim držákum, ale cena bude asi vyšší
9.) Foťák tu je, video to umí ale nevidim v tom nějaký opodstatnění, kvalita je špatná
10.) Zatim drží, nevrže, oproti G1 je to absolutní bomba :)
11.) Tak na dva akumulátory ti to dá výdrž 6 hodin :)
12.) Mini usb + A2DP

Přidal bych k němu GPS s kompasem a akcelerometrem z G1 a ten trackpoint z G1 a je to absolutně dokonalé zařízení...
  • 0

#9 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2009 - 22:14

polas N85 napsal/a:
E51? to je sebevražda,whereigo nerozjede,malý displej,slabý foťák,nedotyková,ten telefon je dobrý,ale moc toho nesplňuje,to spíš něco s windows mobile...

A jak jsi na to přišel? Wherigo tam samozřejmě jede (OpenWIG), foťák v mobilu bude vždy slabý, dotykový displej je věc názoru, rozhodně ne nutnost. Rozhodně lepší E51, než nějaká microsoftí mrcha. Zkoušel jsem TyTN II, Nokia E90, N85 i E51. Nejšikovnější z nich je E51.
  • 0

#10 cz.nemo

cz.nemo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2009 - 7:17

Teď jsem vyměnil Nokii E50 za E71, zatím se spíš snažím zorientovat, ale stále příjemně překvapuje. Hlavně ta rychlost a velikost displaye je úplně někde jinde. Z toho co píšeš nesplňuje snad jen ted dotykový display, ale to byla jedna z mých podmínek - žádný joystick, vyklápění, vysouvání, dotykový display, věčně ztracený stylus a tak, prostě jenom display a tlačítka (v tomto případě spousta tlačítek, komplet klávesnice je fajn). U E50 bylo příjemné, že měla stejnou baterku jako GPS modul Nokia LD-3W, tak když docházela baterka v telefonu, vyměnila se s navigací a ta z navigace byla ještě skoro plná, takže nebyl problém nepřetřžitě navigovat od rána do večera. E71 jsem zatím na výdrž netestoval, ale těch 6 hodin by měla dát s přehledem i s trvalým sosáním kešek z netu.
  • 0

#11 huncut

huncut

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2009 - 7:53

Já mám taky kaisera. A pokud jde o čitelnost na slonci, je to horší, ale pokud si zvýším intenzitu podsvětlení displeje na maximum (mám to namapované na jedné HW klávese), už s čitelností není žádný problém. Ochranou fólii nepoužívám, Kaisera mám jednoho z prvních co byl vůbec k dostání a displej je stále jako nový.
  • 0

#12 vladacr

vladacr

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2009 - 10:58

cz.nemo napsal/a:

E71 jsem zatím na výdrž netestoval, ale těch 6 hodin by měla dát s přehledem i s trvalým sosáním kešek z netu.


Se zapnutým wi-fi a BT s GPS vydrží více než 23 hodin - vyzkoušeno v praxi. Mám E71 asi 4 měsíce, několikrát jsem měl více než 8 hodin zapnutou navigaci a potom doma připojen přes wi-fi k netu. Při tom všm samozřejmě denní dávka telefonátů v délce asi 30 minut. Žádné SMS. Vydržela necelých 24 hodin. To je myslím naprosto dostačující, ta baterka je k neutahání.

Historie mých GC nástrojů začala se SonyEricssonem M600 přes SonyEricsson P1, teď jsem skončil u E71 a dotykový displej mi, až na malinké výjimky, nechybí. Pravda je, že třeba přidání waypointu ve SmartCom navigatoru je jednodušší s dotykovým displejem, ale i bez něj se to dá zvládnout celkem rychle.

Oproti oběma SE telefonům oceňuji ohromnou rychlost a svižnost E71 i s několika velmi náročnými aplikacemi najednou. Například jsem zkoušel mít zapnutý SmartComGPS kvůli záznamu trasy (interní GPS) a Sygica s externím modulem a fungovalo to skvěle :-).

Jediná nevýhoda E71 na GC je IMHO malá odolnost.
  • 0

#13 Betax

Betax

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)
  • LocationBrno, Vysočina

Publikováno 14 květen 2009 - 15:20

Po zkusenostech s vice zarizenimi bych zvolil outdoorovou specializovanou GPS. :) Mam E71, mel jsem jine symbiany i nejakak HTC (Windows mobile) a rozhodne bych volil Symbian. Win jsou des!! (i pres to jsem s nimi vydrzel 4 roky). nechtel bych uz WM zarizeni ani nahodou!! (no flame please) A kdyz jdu lovit, zasadne pouzivam Garmin eTrex. Nevadi tomu dest, nevadi tomu pady, nevadi tomu mraz, na slunci je display perfektne citelny, ma kompas (bez cehoz bych cachovat nechtel, ne ze by to neslo..).. Zkratka parada. E71 pouzivam akorat kdyz se nudim pri cekani na vlak a chcu si rychle podivat na nejakou cache (+ na autonavigaci). PS: Ad folie: podle mych zkusenosti: pda bez folie driv, nebo pozdeji odejde. Zvlaste v prasnem prostredi pri pouzivani stylusu...
  • 0

#14 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2009 - 15:29

E71 je lepší,ale open wherigo moc neulehčuje zkoušení alternativy,plnohodnotná Wig bohužel chybí,takže tu E71 doporučuji,ale zase není dotyk..
  • 0
Cogito ergo sun ...

#15 huncut

huncut

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2009 - 17:26

Betax: Ja jsem na tom presne opacne. Po trech symbianovych telefonech a jednom Windows mobile uz bych Symbian nikdy zpatky nechtel. Proste aplikace jako GeoScout, Ozi explorer, Smartmaps, a mnoho dalsich, nemluve o bohatem vyberu z automobilovych navigaci, jsou pro Geocaching ale i dalsi praci luxus. Jedine co by se dalo vylepsit je vydrz baterie a outdoorova uprava. Prave proto jsem psal, ze se mi libi treba magellan mobilemapper 6 (i kdyz v ruce jsem ho nemel), ale je strasne drahej. Garmin je taky paradni, ale u WinMobile PDA mi vyhovuje moznost se okamzite pripojit na internet a dohledat/dostahovat potrebne udaje (ztraceny listing, nahodne odlovy na neznamem miste, lusteni mysterek...). Navic mobil sebou stejne clovek nosi a cim min zarizeni sebou, tim lepe. Ale samozrejme kazdy ma jine preference a muze si vybrat podle libosti. Univerzalni "nejlepsi zarizeni" pro kazdeho zadne neni.
  • 0

#16 RudaRaptor

RudaRaptor

    RudaRaptor

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2009 - 17:31

Docela zajimavy kousek ktery by mohl splnovat zminene pozadavky. http://pdadb.net/ind...specs=hkc_prado
http://www.svethardw...580029AEF5.html
  • 0
XDA Flame + Itek339 + OziExplorerCE + ConvertGPX.wz.cz

#17 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2009 - 17:37

A co takhle Asus P565? Osobně ho neznám, ale podle recenze vypadá moc dobře. A hlavně, nemá žádnou přiblblou hardwarovou klávesnici.

http://palmare.idnes...elefony_ram#gps
  • 0

#18 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2009 - 19:52

Já používám iPAQ 614C. Všechno co píšeš splňuje, ale něco z toho ne na 100 procent. Sumarizace Tvých požadavků: 1.) V úterý jsem na tom odehrál za večer 3 WIG keše a bez problémů, používám GeoScouta, ktarý má google mapy a vše je přiměřeně rychlé. 2.) kartu vložit lze, je ale pod baterií 3.) kvůli tomu jsem si zvolil právě tento telefon, protože má telefonní klávesnici a po roce používání už bych neměnil 4.) Zatím jsem s navigací neměl problém, i když asi tam je statická navigace (nevím to jistě). Někdy prostě musím víc chodit... 5.) na slunci je to horší, v autě používám autonavigaci bez problémů a je to dostatečně čitelné. 6.) Má wifi i bluetooth. 7.) Dotykový display + stylus 8.) Držák na kolo nevím, ale do auta mám. 9.) Foťák nic moc ale na fotodokumentaci keší postačující 10.) Je dost robustní a koupil jsem si silikonový obleček... 11.) Koupil jsem si baterii s dvojnásobnou kapacitou 3180mAh, takže když mám obě baterie (normální i tu rozšířenou), tak můžu kešovat do bezvědomí. 12.) Zvukový výstup přes mini usb 13.) Cena nového přístroje pod 10 000kč Já jsem s tímto zařízením spokojen a zatím jsem nenašel něco, co by mi přišlo lepší pro mé potřeby (pro případné oponenty zdůrazňuji lepší PRO MÉ POTŘEBY, nikoli lepší obecně), nicméně pro objektivitu pár záporů: 1. měl jsem problém s vypínaním přístroje-reklamace pomohla 2. měl jsem problém s USB konektorem- rychlá reklamace opět pomohla 3. je proti HTC Diamondu o dost větší 4. ta čitelnost za slunce je obecně u podobných zařízení slabší 5. super navigační kolečko bohužel způsobilo horší rozeznatelnost jednotlivých kláves po hmatu 6. musel jsem si nainstalovat alternativní verzi Windows, protože originál od HP je jen ve verzi 6.0 a jeví se mi pomalejší než 6.1 Mám přístroj rok a keší jsem našel docela dost, i když na delší výpravy stejně syn nosí Garmina Legenda, prostě WM zařízení jsou univerzální a jde na nich všechno, ale je to kompromis, nic se nemůže vyrovnat kvalitou pěti samostatným zařízením, které takto máte v jednom přístroji (telefon, turistická navigace, autonavigace, fotoaparát, PDA s přístupem na Internet).
  • 0

#19 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2009 - 21:07

zapoměl jsem do podmínek vložit, takže doplňuji: 14.) Pouze WM operační systém díky za názory, klidně přihoďte další, jdu se dál brodit recenzemi. (nechutné, kolik z nich je účelově komerčních :( )
  • 0

#20 Jephy

Jephy

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2009 - 22:29

Jestli jsi rozhodnutý pro WM zařízení, tak bych doporučoval něco z dílny HTC. Ne že by byly ostatní značky o tolik horší, ale HTC má komunitu kolem fóra XDA a ti maníci posouvají jejich zařízení do říše snů.

Jejich poslední dílka splňují všechny požadavky, co jsi napsal, krom čitelného displeje na slunci, ale to je obecně problém WM zařízení. Není to žádná velká tragédie, turistická mapa se dá přečíst.

Jestli můžu doporučit konkrétně:
Touch Diamond2 http://www.ce4you.cz...etail.asp?a=336

Touch HD http://www.ce4you.cz...etail.asp?a=318

Nebo jestli využiješ HW klávesnici (já bych se bez ní už neobešel :) ), počkat pár dní na

Touch Pro2 http://www.ce4you.cz...etail.asp?a=334
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama