Přejít na obsah


Fotka

Garmin Oregon 2.98 BETA


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
94 odpovědí na toto téma

#21 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2009 - 11:42

monro napsal/a:
Problém v poslední době řeším při autonavigaci a tam mám podezření na Atlas ČR 8 NT, protože v7 mi to nedělala. Jedu delší štreku (třeba 100km) a on se tak 2x po cestě zasekne. Ukazuje aktuální rychlost, ale mapa a čas do cíle štronzo.


Mne tohle delala i verze 2.97 a Atlas 7. U 98 jsem zatim na toto nenarazil.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#22 L@Troj

L@Troj

    L@Troj

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2009 - 16:47

DUsoft napsal/a:
Keše jsem měl jako žluté krabičky vždycky (ale až po nalezení, jinak jsou dle typu (kromě Earth)).

Jsem na tom setejně. Earth cache jsem měl ale dříve také se správnou ikonkou. Dost mi to teď vadí že jsou označeny jako tradiční. Ta změna je verzí fw nebo je to nějak závislé na nahrání gpx do navigace?
  • 0

#23 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 684 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2009 - 20:16

Od nedele mam nahranou 2.98 BETA a po nekolika dennim kesovani zatím zadny problem. Presnost není udavana 2-3m, ale více se blizi realite tj.kolem4-6m. Zobrazovani kesi v mapa rovnez bez problemu tzn. tradicky, multiny i earth. Nahravam kese do oregona z PQ nebo geogetu a zatim spokejenost.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#24 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2009 - 8:44

Archi1 napsal/a:
Od nedele mam nahranou 2.98 BETA a po nekolika dennim kesovani zatím zadny problem. Presnost není udavana 2-3m, ale více se blizi realite tj.kolem4-6m. Zobrazovani kesi v mapa rovnez bez problemu tzn. tradicky, multiny i earth. Nahravam kese do oregona z PQ nebo geogetu a zatim spokejenost.


Tobe se na mape zobrazuje spravna ikonka Earth kesi i pri natazeni rovnou z GC.com jako PQ ??
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#25 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2009 - 9:05

Archi1 napsal/a:
Zobrazovani kesi v mapa rovnez bez problemu tzn. tradicky, multiny i earth. Nahravam kese do oregona z PQ nebo geogetu a zatim spokejenost.


Pouzivam gpx z GG2 a nepamatuju se, ze bych videl na eartce spravnou ikonu snad na zadne verzi sw. :(
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#26 mormici

mormici

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2009 - 9:09

ahoj, mám na vás zkušené dotaz ... jsem čerstvý majitel Oregona a čtu tady o přeinstalování FW ... pokud ho udělám, zůstane mi čeština, nebo bude všechno v angličtině (myslím menu) ... a druhý dotaz, jak se dělán ten upgrade :-) Promiňte neznalému a díky za odpověď ...
  • 0

#27 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2009 - 9:56

mormici napsal/a:
ahoj, mám na vás zkušené dotaz ... jsem čerstvý majitel Oregona a čtu tady o přeinstalování FW ... pokud ho udělám, zůstane mi čeština, nebo bude všechno v angličtině (myslím menu) ... a druhý dotaz, jak se dělán ten upgrade :-) Promiňte neznalému a díky za odpověď ...


- Dej do Oregona nabité baterky

- Stáhni si soubor z http://www8.garmin.c...ls.jsp?id=4393#

- V Oregonu jdi do nastavení / systém / propojení ... a zvol Garmin Spanner - těm nastavením moc nerozumím, ale mělo by to být přednastaveno použitelně, takže stačí odmáčknout šipku zpět (Garmin Spanner doporučuju nastavit u všech profilů, při připojení k PC se tě pak Oregon bude ptát, jestli ho chceš zapnout jako externí disk nebo zapnout normálně a fungovat na napájení z PC)

- Vypni Oregon a připoj k PC, zapni ho jako externí disk

- Klikni na soubor, který jsi stáhnul...FW se ti automaticky rozbalí do složky v Oregonu

- Vypni a ODPOJ Oregon od PC, následně ho zapni (bez připojení k PC) a během chvilky se začne instalovat nový FW...


- čeština ti zůstane... pokud máš ještě tu původní, stáhni si buď tu mou (Kde? V mém "podpisu" máš odkaz ;)) nebo najdi někde původní neoriginální češtinu od onovy (nehledě na zrůdnost originálního překladu se s novým FW objeví funkce, které v originální češtině přeloženy nejsou a těžko někdy budou)
  • 0

#28 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2009 - 10:03

Tamila napsal/a:
Moje zkušenosti jsou asi takove. Dva dny testuji v Krušných horách a v mistech s dobrym sinalem se zda vse OK ale v mistech se slabym signalem se mi to zda odost horsi nez predchozi verze a v blizkosti kese a slabsi signal tak to skace sem tam 10 m zadna mira. Dalsi zjišteni v budove se to vubec nechyta i tam kde predchozi verze byla OK. ...


Tak k tomu se přidám a vracím předchozí verzi. Tam kde jsem měl bez problémů signál, v nové verzi jsem totálně bez signálu.:@
  • 0

#29 mormici

mormici

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2009 - 10:26

to HuntBehind: Díky moc, večer doma vyzkouším ;)
  • 0

#30 KacerLaMer

KacerLaMer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2009 - 10:42

HuntBehind napsal/a:

- Dej do Oregona nabité baterky


Technicka poznamka:
Ja bych rekl, ze ve chvili, kdy je oregon v USB je napajen pouze z USB bez ohledu na baterky. Baterky v nem ani nemusi byt a Oregon se zapne i jen tak, a v pripade vypadku proudu to stejne nepomuze.
  • 0

#31 Ferys

Ferys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2009 - 10:50

- V Oregonu jdi do nastavení / systém / propojení ... a zvol Garmin Spanner - těm nastavením moc nerozumím, ale mělo by to být přednastaveno použitelně, takže stačí odmáčknout šipku zpět (Garmin Spanner doporučuju nastavit u všech profilů, při připojení k PC se tě pak Oregon bude ptát, jestli ho chceš zapnout jako externí disk nebo zapnout normálně a fungovat na napájení z PC)

Baterie se asi přes PC dobít nedají, že?
  • 0

#32 KacerLaMer

KacerLaMer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2009 - 14:36

Fery napsal/a:

- V Oregonu jdi do nastavení / systém / propojení ... a zvol Garmin Spanner - těm nastavením moc nerozumím, ale mělo by to být přednastaveno použitelně, takže stačí odmáčknout šipku zpět (Garmin Spanner doporučuju nastavit u všech profilů, při připojení k PC se tě pak Oregon bude ptát, jestli ho chceš zapnout jako externí disk nebo zapnout normálně a fungovat na napájení z PC)

Baterie se asi přes PC dobít nedají, že?


To nedají :)
  • 0

#33 TantalCZ

TantalCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 110 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2009 - 16:44

Tak po dnešním celodenním kešování ve Varech jsem trpěl a než mě má drahá polovička zabije, urychleně dávám zpět předchozí verzi! Kdyz nám i se šesti, sedmi satelity ukazoval Oregon průměrně 9-27m odchylku to jsme ještě přetrpěli. Ovšem, že nás u každého dohledávání proháněl po 10x větší ploše než jsme běžně zvyklí to už jsem pěnil. V uličkách mezi domy jsem byl běžně šipkou ve vedlejší ulici. Řekl bych, že tato verze má porušenou či úplně překopanou detekci, filtraci odrazů. V přírodě jsme včera neměli výraznější problém i když průměrná přesnost taky nebyla moc velká sláva, ale ve městě a mezi skalami to je hrůza, děs!
  • 0

#34 Tamila

Tamila

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2009 - 17:21

TantalCZ napsal/a:
Tak po dnešním celodenním kešování ve Varech jsem trpěl a než mě má drahá polovička zabije, urychleně dávám zpět předchozí verzi!
Kdyz nám i se šesti, sedmi satelity ukazoval Oregon průměrně 9-27m odchylku to jsme ještě přetrpěli. Ovšem, že nás u každého dohledávání proháněl po 10x větší ploše než jsme běžně zvyklí to už jsem pěnil. V uličkách mezi domy jsem byl běžně šipkou ve vedlejší ulici.
Řekl bych, že tato verze má porušenou či úplně překopanou detekci, filtraci odrazů. V přírodě jsme včera neměli výraznější problém i když průměrná přesnost taky nebyla moc velká sláva, ale ve městě a mezi skalami to je hrůza, děs!


Souhlas v nedeli a pondeli jsem 2.98 testoval a dopadl jsem stejně. Testoval jsem v Krušnych horach. Vcera jsem nahral zpet 2.97 a po dva dny opet v Krusnych horach testoval. Vse vcetne dohledavani kesi to bylo uplne o necem jinem. Pohyboval jsem se i v místech se spatnym signalem a podle mapy jsem byl stale v toleranci jak ukazovala GPS a vklidu jsem se chytal i v hospode kde s předchozim fw. mi to zdechlo už u vchodu. Tak to vypada že tento fw.( 2.98) ma velke problemy v mistech se špatnym signalem.
  • 0

#35 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 684 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2009 - 19:06

gord napsal/a:

Archi1 napsal/a:
Zobrazovani kesi v mapa rovnez bez problemu tzn. tradicky, multiny i earth. Nahravam kese do oregona z PQ nebo geogetu a zatim spokejenost.


Pouzivam gpx z GG2 a nepamatuju se, ze bych videl na eartce spravnou ikonu snad na zadne verzi sw. :(

Ahojky.
Nevim proc se mi to tak zobrazuje, ale generuju gpx soubory pouze z GG2 a PQ a kdyz kliknu na seznam kesi a vyberu jakoukoliv kes tak se pod spendlikem zobrazi prislusna ikona tzn. i spravna ikonka pro Earth kese.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#36 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2009 - 19:17

Už jsem to psal 16.5.

DUsoft napsal/a:
Tatam je dvoumetrový optimismus, EPE se během cesty pohybovala mezi 4m (volné prostranství) přes 6-8m v aleji až ke 12-16m mezy vysokými domy.
Měnila se velice svižně, stejně tak indikace síly signálu.
Nový almanach se načetl za cca 15min.

Vstoupili jsme asi konečně do světa reality :D


Ale že to bude tak "divné" to jsem netušil. Asi se taky vrátím k 2.97. I když jsem nechal běžet záznam stopy v Bezručáku (ani telefon tam nejde :@ ) tak záznam "běžel" celkem velmi dobře s realitou. Ale jak se zastavíš, tak - konečná. Přesnost jde do brdiček, začne střečkovat a vůbec se chová jako debil.
  • 0

#37 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2009 - 0:16

Také potvrzuji bláznivé chování Oregona pokud je rychlost pohybu malá nebo dokonce nulová... V sobotu jsem byl na cyklovýletu Praha-Prčice, Oregon celou trasu zaznamenal dokonale, ale když jsme se v cíli na náměstí asi na hodinu uvelebili na trávník a GPS na řídítkách kola se ani nehnula z místa, tak pak začaly věci... Záznam trasy pak ukázal neuvěřitelné skoky semtam, někdy až o 60m mimo skutečnou polohu... Tohle jsem viděl naposledy v době kdy jsem ještě měl starý eTrex Legend, a to ještě musel být problém se signálem. Ale rozhodně ne na takto poměrně velkém volném prostranství... To se Garminu zas něco povedlo :| Na druhou stranu se stále jedná jen o beta verzi, za kterou Garmin moc neručí, takže bych se kvůli tomu moc nerozčiloval B)
  • 0

#38 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2009 - 7:18

Jarous1 napsal/a:
Také potvrzuji bláznivé chování Oregona ...


Asi moc sledujete GPSku, hledejte kešky a koukejte víc po okolí :D:D:D. Já tam vrazil taky poslední betu a nevšiml jsem si, že by se přístroj choval nějak nepřiměřeně, spíš mi přijde, že se chová reálněji, když nemá signál, tak se nesnaží tvrdit, že ho má ;).
Jestli má někdo zájem, půjčím starou Vistu, to se to hledalo, přístroj byl ve městě a v lese pořád bez signálu a bylo to z mého pohledu daleko zajímavější ;).
  • 0

#39 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 21 květen 2009 - 8:06

I mě se tato beta chová bláznivě a přešel jsem zpět na 2.97. Protože mi ukazuje 60 m dopředu, udělám 2 kroky a už ukazuje 20 m na opačnou stranu ... To není reálné chování. To mi nedělá ani stařičký eTrex :( Pochopím změnu přesnosti zpět na 5 - 6 metrů. Ale když má v sobě interní kompas, na který se přepíná, nevidím důvod, proč by se neměla změnit přesnost na metr dva ...
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#40 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2009 - 8:29

XiXi_team napsal/a:
I mě se tato beta chová bláznivě a přešel jsem zpět na 2.97. Protože mi ukazuje 60 m dopředu, udělám 2 kroky a už ukazuje 20 m na opačnou stranu ... To není reálné chování. To mi nedělá ani stařičký eTrex :(

Pochopím změnu přesnosti zpět na 5 - 6 metrů. Ale když má v sobě interní kompas, na který se přepíná, nevidím důvod, proč by se neměla změnit přesnost na metr dva ...


Jé, tohle u mého přístroje dělala ta 2.97 a teď se v tom vyznej. Vrátil jsem se k 2.96, pak tam šoupnul 2.98 a jsem v pohodě. Oni totiž v Garminu umí udělat každý přístroj jiný, nebo, že by záleželo na náladě přístroje :o.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama