Přejít na obsah


Fotka

Garmin Topo Czech 3 :-)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
226 odpovědí na toto téma

#41 MichaEli

MichaEli

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2009 - 13:20

Argument, že lestní cesty a pěšiny mají na mapě větší chybu podle mého skromného názoru trochu zavádějící. Kdyby mě navigace vedla na nějakou zarostlou odbočku, kde na kole neprojedu, tak jednoduse pojedu dal a budu zkouset dalsi odbocku stejne jak bych to delal podle navigace napřímo a mezitim by se mi route prepočítala. Je teda na druhou stranu pravda, že bych se takto občas ochudil o regulérně průjezdnou cestu. To uz by byla ale moje blbost.
  • 0

#42 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2009 - 13:29

michal_a_jana napsal/a:
No nevim, ja jsem tu mapu zkousel, semtam se stane ze trasu nespocita, ale celkove me to prijde vice nez pouzitelne. Prikladam navrh trasy ze zapadu slovenska na vychod.


Tohle je ale trasa jen po silnicích, nebo ne ? To by mělo fungovat v pohodě... My se tu ale bavíme o routování po turistických trasách, a to je u TOPO Slovakia už diskutabilní...

A kde jsi tohle plánoval ? V MapSource ? On totiž počítá jinak než samotná GPS, výsledky jsou dost často rozdílné...
  • 0

#43 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2009 - 13:32

nene, 90% turisticky znacky
  • 0

#44 superkutil

superkutil

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2009 - 15:19

Ahoj, používám TOPO v2 a věčně bojuju s chybama blbě překrytých vrstev, chybné barvy (není vidět žlutá TZ mimo les). Něco jsem opravil úpravou TYP souboru (žlutou jsem předělal na oranžovou ;) ). Řešil jsme to s Picodas, zda neudělají nějaký FEED-BACK, ale je jim to jedno a ještě jsou drzý, když je člověk upozorní na chyby vrstev. Myslím, že má člověk nárok na opravy chyb v mapě, když za ni zaplatil. Jakou máte zkušenost s chybama ve verzi TOPO v2.
  • 0

#45 StanB99

StanB99

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2009 - 19:44

Tohle je ale trasa jen po silnicích, nebo ne ? To by mělo fungovat v pohodě... My se tu ale bavíme o routování po turistických trasách, a to je u TOPO Slovakia už diskutabilní...

A kde jsi tohle plánoval ? V MapSource ? On totiž počítá jinak než samotná GPS, výsledky jsou dost často rozdílné...


A TOHLE je základ problému routování po turistikých cestách. V Map Source si v pohodě naplánuješ trasu kudy CHCEŠ jet, odešleš do GPS a ta tu trasu totálně "zprasí" podle svého algoritmu, který nejde vypnout. GPS prostě neumí POUZE ZOBRAZIT vytvořenou trasu nad mapou, tak aby se jenom zobrazovala barevná linie bez přepočítávání, nebo se převzala s údaji z MS a řídila se podle nich. V té Topo Slov. si skutečně dáš třeba start ve městě, další bod na začátku červené, potom přejdeš na modrou a nakonec se vrátíš do města, v MS máš krásnou trasu po tur.cestě se 4-5 průjezdními body, jenže je to TVOJE trasa a není ani nejrychlejší ani nejkratší, takže ji následně GPS zku..í. Takže chyba není v mapách, ale v triviálnosti a sw nedokonalosti turistických džípin. Při tomto stavu rvát do map kvanta routovacích dat je opravdu o ničem a nedivím se Pikodasu, že se do toho nehrne. Zde pak opravdu není jisté, kdy si GPS vybere místo silnice polní cestu a naopak. Rozdíl mezi autem a chodcem ta GPS snad chápe jen v tom, že chodce může poslat do jednosměrky v potisměru a ... ještě u chodce se snad vyhýbá silnicím první třídy.
Možná to jenom neumím a ten příkrý odsudek trasových možností GPS se nezakládá na pravdě, ale kdykoliv si v návodu na GPS60CSx přečtu Složitější trasy můžete vytvářet i na Vašem počítači, např. s mapovým programem MapSource, a pak je teprve nahrát do přístroje. , tak mi naskakují pupínky.
  • 0

#46 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2009 - 20:47

Tohle řeším tak že si pomocí wingdb tu trasu převedu na "tracklog" a ten až nahraju do GPS. Jediné omezení je tuším na počet bodů který to může mít, ale nemám problém si takto vytvořit klidně 100km trasu.
  • 0

#47 bogi

bogi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2009 - 20:58

hrasek, moja rec! Track navigacia neprepocitava. :) Navod, ako pomocou WinGDB z Mapsource routy vytvorit track je tu: http://www.gpsforum....x.php/topic,893
  • 0

#48 honzahais

honzahais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2009 - 17:18

tady je dalsí male info + graficka ochutnavka http://www.path.cz/f...c.php?f=6&t=701:) uz aby bylo utery :-)
  • 0
GPSmap60CSx+topo czech 3PRO /+nokia N73/na delší výpravy HP COMPAQ 6530b

#49 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2009 - 0:00

[quote]StanB99 napsal/a:
[quote]A TOHLE je základ problému routování po turistikých cestách. V Map Source si v pohodě naplánuješ trasu kudy CHCEŠ jet, odešleš do GPS a ta tu trasu totálně "zprasí" podle svého algoritmu, který nejde vypnout. GPS prostě neumí POUZE ZOBRAZIT vytvořenou trasu nad mapou, tak aby se jenom zobrazovala barevná linie bez přepočítávání, nebo se převzala s údaji z MS a řídila se podle nich. V té Topo Slov. si skutečně dáš třeba start ve městě, další bod na začátku červené, potom přejdeš na modrou a nakonec se vrátíš do města, v MS máš krásnou trasu po tur.cestě se 4-5 průjezdními body, jenže je to TVOJE trasa a není ani nejrychlejší ani nejkratší, takže ji následně GPS zku..í.[/quote]

Tohle je presne USE case kvuli kteremu bych chtel routovani ja. Abych si mohl naklikat v MS presnou trasu bez vyklikavani kazde zatacky, routing by slouzil tedy jen k prilepovani trasy na klikatou cestu a max. jedna dve odbocky. Ze to GPS pak znici je nahouby, ten workaround to sice trochu resi ale kvuli tomuhle se s routingem holt delat nebudou :(
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#50 djw

djw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2009 - 7:39

ahoj, nenasel jste nekdo jak to bude po financni strance s upgrade z 2 na verzi 3?
  • 0

#51 honzahais

honzahais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2009 - 9:59

djw napsal/a:
ahoj, nenasel jste nekdo jak to bude po financni strance s upgrade z 2 na verzi 3?

no většinou všude psali že více až po tiskovce.. do te doby se nemohou vyjadřovat ..taky jsem zvědav.. hlavne se tesim na ty obrysi budov..:)B)
  • 0
GPSmap60CSx+topo czech 3PRO /+nokia N73/na delší výpravy HP COMPAQ 6530b

#52 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2009 - 0:15

Další info ;)

http://navigovat.mob....asp?ARI=114274
  • 0

#53 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2009 - 6:57

Ach jo, zas ta zluta turisticka trasa na zlute louce. Uz jsem na to nekolikrat dojel kdyz jsem byl v narodnim parku a nevidel tu turistickou cestu v mape a slozite to obchazel a bych posleze zjistil, ze tam vede zluta zkratka. Mam pocit, ze ti lide z Picodasu nechodi po zlutych tuiristickych cestach.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#54 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2009 - 7:36

Solim napsal/a:
Ach jo, zas ta zluta turisticka trasa na zlute louce.

...se přeTYPuje [;)] Budeš ji chtít třeba oranžovou na zelinkavé louce? Bude. Třeba i fialovou s puntíkama :D

Vidím, že tam zase zůstaly ty ničemné dráty, železnice se vykresluje nějak divně, silnice mají rozházené šířky. Bude potřeba do toho hrábnout a dodělat, aby to vypadalo jako mapa. Hlavně, aby tam nechyběly vrstvy, jako třeba v Topo Czech V2, kde místo hřbitovů je jen díra až na podklad.
  • 0

#55 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2009 - 7:58

Ty obrysy budov jsou pekne, to se mi libi, ale uvedomil jsem si ze v terenu se chytnu na nekonecny plot, ktery okolo te budovy jde a nebudu ho videt v mape a tak asi budu muset v zastavbe kombinovat Topo 2 Pro s Topo 3 Pro. Holt nejde vse zobrazit tak jak by clovek chtel.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#56 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2009 - 8:14

Vidis, treba jednou vyjde Topo Czech 4, kde budou i ploty. ;)
  • 0

#57 zdenon

zdenon

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2009 - 11:02

Více než chodím, tak jezdím na kole. Pro usnadnění navigace jsem si v TOPO 2Pro zvykl na značení rozdílu nezpevněných (čárkovaně) a zpevněných (plná, nepřerušovaná) lesních cest. Ty nezpevněné mají mnohdy mnohem větší riziko ukončení do ztracena. I na nové TOPO Czech 3Pro je mezi značením těchto cest rozdíl, ale tak minimální, že za jízdy a někdy i v klidu bude hodně těžké idetifikovat o který typ se jedná. Váš názor?? Jinak super.
  • 0

#58 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2009 - 11:09

Takové věci není problém upravit v typ souboru a ušít si svojí mapu na míru nebo poprosit Dandru:D
  • 0

#59 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2009 - 12:01

V kolik ma byt to oficialni predstaveni? :)
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#60 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2009 - 12:14

Bylo v 10:00.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama