Přejít na obsah


Fotka

Dokonalý Datalogger (pro sport a turistiku)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 hitmanous

hitmanous

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2009 - 1:55

Takže, hledá datalogger který bych používal na běh (zkoušel jsem Evolve a co se týče směrového vedení, tak super, ale rychlost strašně skákala (asi chyba nastavení GPS, tak kdyžtak poradte jaky druh a intenzita měli byt nastaveny(čas, délka...) zkošel jsem po sekundě, po metru..a pořád 10km/h, 0km/h...)) A dále od očekávam možnost, že ji hodím do batohu a vyrazím třeba na 5 denní výlet. Tutiž aby pracovala třeba 50 hodin i třeba se záznamem polohy každých 10minut. Popravdě nevím zda něco takového existuje abych nemusel tahat autobaterii na zádech:), ale nikde jsem se o této kombinaci nedozvěděl, všude píší vydrží 100 000 hodnot atd, ale jaká je výdrž při záznamu 5 minut to už nepíší nikde. Dále jsem se nikde nedozvěděl, ani na bežeckých strankách o nastavovani dattalogru......atd Mockrat díky, myslím že je to zajimave tema, ktere pomuze spoustu analfabetikum
  • 0

#2 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2009 - 5:41

100 000 x 5min = 347 dní :) Ted ještě to napájení ;)
  • 0

#3 ddusann

ddusann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2009 - 7:13

off : analfabetikum?to je diabeticky analfabet?;)
  • 0
Garmin 60 CSx, Nokia 6120i Clasic, BT GPS Nokia a iphone s netem...;)

#4 hitmanous

hitmanous

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2009 - 7:45

bodlak: Přesně tak. Mě stačí když baterka vydrží 1/200 toho kolik dokáže uložit hodnot. Napadlo mě to řešit přes nějaky datalogger ktery podporuje AAA baterky. Ale pokud vydrží v provozu 8 hodin tak je to tahání 5 baterek, supr. ddusann: Ano přesně tak. Ale nejsem blbej sám. V googlu mi to našlo dalších 8 negramotních příspěvků:) A teď mě poraď ktery dl:)
  • 0

#5 chemik-10443

chemik-10443

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2009 - 13:14

http://obchod.sunnys...pset-66-ch.html
Konfigurace způsobu záznamu se dělá pomocí SW, který se dostane s přístrojem.
  • 0

#6 hitmanous

hitmanous

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2009 - 14:08

chemik: Máš osobní zkušenosti? Jak funguje když člověk běží (neskáče graf rychlost zavislá na čase?
  • 0

#7 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2009 - 19:03

hitmanous napsal/a:
chemik: Máš osobní zkušenosti? Jak funguje když člověk běží (neskáče graf rychlost zavislá na čase?


Ja mam zkusenost s pribuznym modelem. Graf skakat bude vzdycky, neni to presne a musis vysledky prumerovat. Kdyz necham modul lezet na balkone ta za den "ujde" mezi 10-20km. :D
  • 0

#8 chemik-10443

chemik-10443

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2009 - 21:37

Zkušenost (výbornou) mám s modelem "Platinum" (nepatrně horší předchůdce). S běháním nemohu sloužit. Chodím akorát rychle. Modul lze docela odladit úpravou a vzájemnou optimalizací log-parametrů (délka, čas, rychlost). Na stránkách Qstarz lze stáhnout návod. Pro uspokojivé výsledky je třeba zajistit pro modul i optimální příjem. Při chůzi ho mám třeba na ramenním popruhu batohu nebo přímo v batohu, zafixován v horní kapse. Právě při běhu, kdy není obvyklé být příliš vystrojen, si nedokažu představit spolehlivé místo na těle, aby modul měl optimální příjem (na rameni?, na hlavě? ;)).
  • 0

#9 Hobako

Hobako

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2009 - 12:25

Po něčem podobném už dlouho pasu a něco jsem i neúspěšně v minulosti vyzkoušel. Ale včera jsem si všimnul odkazu chemika, neodolal jsem a koupil jsem si BT-Q1000x. Včera a dnes jsem to trochu odzkoušel. Modul používám jako externí GPS modul pro PDA pro GC aplikace. Musím konstatovat neuvěřitelnou citlivost ve srovnání s předchozím BT-339 (SIRF-III). Pro ilustraci, modul se chytí na signal i v domě. Nemyslím u okna, na stole uprostřed pokoje. No a trasa je samotným modulem nasnímána naprosto přesně. Funkce spolehlivá, zejména ve srovnání s jiným doslova krámem v minulosti (už nevím jaké měl označení, nemluvím o BT-339, ta netrasuje). Pro GC a pro geotagy u fotek bych to označil za fakt dokonalé. Rychlost bezpochyby fluktuuje. Mne to moc nezajímá, tak nedokážu posoudit požadavky na něco takového. Pro zájemce mohu pro ilustraci poskytnout gpx soubor se záznamem krátké procházky. Výrobce nabízí i modely pro sportovní účely. Viz chemikův odkaz.
  • 0

#10 hitmanous

hitmanous

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2009 - 18:23

musím říct že jste mě navnadili na GPS BT-Q1000x. Jak jsem ale pochopil tak vydrží 42 hodin (až) tzn budu rád za 30h což už pro 5 denní prochazku je docela malo. Napadá vás jak tento problem eliminovat?
  • 0

#11 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2009 - 20:08

Nějaký nabíječ miniUSB napájený z tužkových akumulátorků
  • 0

#12 Hobako

Hobako

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2009 - 20:15

Právě takovou cestovní nabíječku používám i pro PDA, s tím BT-Q1000x jsem to ještě nezkoušel, jakého času výdrže baterek se dá dosáhnout. Dám příležitostně vědět. Pro zajímavost přikládám screenshot jak drží signál v obýváku, asi 2m od okna PDOP=1,38! Bohužel příloha nefunguje.
  • 0

#13 hitmanous

hitmanous

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2009 - 20:35

Hm, super. To je to co jsem potřeboval. Už nemusím filozofovat zda koupit nějaky datalogger na AAA a nebo na Lion baterky. Takže se asi placnu přes kapsu a koupim ten BT-Q1000X, i když je to co si budeme povídat celkem kotel co stojí, ale výdrž baterek je bezkonkurenční. a kvalita taky
  • 0

#14 chemik-10443

chemik-10443

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 15:01

hitmanous napsal/a:... Napadá vás jak tento problem eliminovat?

Mně se osvědčilo toto:
http://obchod.sunnys...konektorem.html
Jednak jako záloha na víkend pro datalogger a druhak ji občas využiji jako "přechodný" zdroj pro klasickou GPSku, když potřebuji vyměnit akumulátory (baterie) a nehodí se mi přerušit záznam tracku (v autě, v autobuse, ve vlaku, v letadle ... ;)) Prostě přes USB kablík připojím Garmina, v ten okamžik "jede" na tento externí zdroj, vyměním aku a externí zdroj zase odpojím. A to nemluvím o použití nouzového dobíjení PDA. Zase ale ta cena :(
  • 0

#15 bobrb

bobrb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 7:24

Vite neco o tomhle? http://www.alza.cz/g...ife-d103567.htm
Neco co bych mohl provozovat pri tydennim pochodu by se hodilo - tady bych proste pocital s tim, ze mam 1 tuzkovku na den...
  • 0

#16 bobrb

bobrb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 15:08

Tak jsem hledal dataloggery:
GiSTEQ PhotoTrackr Lite GPS Data Logger - jede na 1x AA baterii, vydrz 22h, cena 75$, nastavitelne intervaly logovani
GlobalSat DG-100 GPS Data Logger - jede na 2xAA baterie, vydrz 20h, cena 70$, nastavitelne intervaly logovani
Holux M-241 Bluetooth Data Logger - jede na 1xAA baterii, vydrz 12h, cena 70$, nastavitelne logovani
Royaltek RGM-3800 GPS Data Logger - jede na 2xAA baterii, vydrz 10h, cena 50$, nastavitelne logovani

Z tech co maji baterii integrovanou v sobe jen par tech co maji nejvetsi vydrz:
Qstarz BT-Q1000X Bluetooth Data Logger GPS Receiver - vydrz az 42 h, cena 100$
i-Blue 747A+ Bluetooth GPS Data Logger Receiver - vydrz az 32h, cena 80$
i-gotU GT-120 Travel Blog Master - vydrz az 30h, cena 70$
Holux M-1000C Bluetooth GPS Data Logger Travel Recorder - vydrz az 28h, cena 65$

a dve zajimavosti
Mainnav MG-950d Sport Bluetooth GPS Data Logger - vydrz az 17h, cena 80$, v podstate cyklocomputer
[urlhttp://www.semsons.com/qsbtnakeblgp1.html]Qstarz BT-Q1300S Nano Keychain Bluetooth GPS Data Logger[/url] - vydrz az 12h, cena 100$, tvarove a velikostne privesek na klice
  • 0

#17 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 17:01

Další cyklocomputery ;)

Holux GPSport 245

Qstarz GPS Explore 200 Sport Recorder
  • 0

#18 hczech

hczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 10:11

bobrb napsal/a:
Vite neco o tomhle? http://www.alza.cz/g...ife-d103567.htm
Neco co bych mohl provozovat pri tydennim pochodu by se hodilo - tady bych proste pocital s tim, ze mam 1 tuzkovku na den...


"Tohle" dokonce vlastním - výhodou jsou opravdu ty tužkovky, vystačim si s dvěma nabíjecíma na střídání a v případě nouze by nebyl problém přikoupit, fajn je i display a možnost nastavování bez počítače, o něco horší je přesnost - mam subjektivní pocit, že Gtraxx byl o něco přesnější, ale GC se s tím dá. Celkově není špatný, ale Qstarz BT-Q1000X bude s MTK II určitě lepší volba. Měl jsem možnost ho geootestovat a rozhodně stojí za 600Kč navíc. Má i lepší obslužný software než Holux. Baterka má perfektní výdrž, ale pro týdenní túru bez elektriky to nakonec problém být může, to je fakt...
  • 0
Hczech

#19 bobrb

bobrb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 10:44

hczech napsal/a:
"Tohle" dokonce vlastním - výhodou jsou opravdu ty tužkovky, vystačim si s dvěma nabíjecíma na střídání a v případě nouze by nebyl problém přikoupit, fajn je i display a možnost nastavování bez počítače, o něco horší je přesnost - mam subjektivní pocit, že Gtraxx byl o něco přesnější, ale GC se s tím dá. Celkově není špatný, ale Qstarz BT-Q1000X bude s MTK II určitě lepší volba. Měl jsem možnost ho geootestovat a rozhodně stojí za 600Kč navíc. Má i lepší obslužný software než Holux. Baterka má perfektní výdrž, ale pro týdenní túru bez elektriky to nakonec problém být může, to je fakt...

Kesuju s PDAckem s integrovanou GPS a to mi relativne staci, ale planuju takovou tydenni akci kde by se mi hodilo logovani trasy a to ani s externi baterkou s PDAckem nevydrzim (na obcasne zapnuti ale bohate staci)
Cili v podstate mam dve moznosti bud za cca 1500 koupit nejaky jednoucelovy datalogger a nebo za 12kKc vyhodit PDAcko a prejit na Oregona...
  • 0

#20 hczech

hczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 11:00

Cili v podstate mam dve moznosti bud za cca 1500 koupit nejaky jednoucelovy datalogger a nebo za 12kKc vyhodit PDAcko a prejit na Oregona...


Tak pak mam pro Tebe možná ještě jedno řešení. Přemýšlím totiž, že bych Holuxe vyměnil právě za ten Qstarz... Sice nejsem definitivně rozhodnutej, ale kdyby jsi měl zájem, asi bych urychlil rozhodování a něco bysme mohli vymyslet.
  • 0
Hczech




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama