Přejít na obsah


Fotka

Kradeze a likvidace kesi na brnensku


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
69 odpovědí na toto téma

#41 Matrix_DC

Matrix_DC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2009 - 8:41

No nevim, zdá se mi to trochu off, že by jen tak z firmy co to tam má pronajaté šli a odstranili keše, které jsou na jejich pronajatém pozemku a ani by majitele těch keší nekontaktovali, pokud by na logu nebyl kontakt na majitele tak bych trřeba nechal vzkaz u jedné nebo u pár keší aby si je odstranil, jinak mu budou odstraněny. Takhle spíše můžou počítat s tím, že to tam zase někdo dá... Nevím, ale myslím si, že jejich práce to není, myslím, že mají určitě více jiných starostí než někde lézt po sromě a odstraňovat neškodné schránky od keší. To je pouze můj názor.
  • 0

#42 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2009 - 9:23

Jj, to je pravda. Taky mi to přijde divné - k žádným škodám nedochází (je tu vyšlapáno nově několik neškodných pěšinek a zlomeno několik větviček). Leda by se jim nelíbil pohyb lidí - ale prvotní nával už ustal a nechodí jich tu teď tolik. Navíc v týdnu, kdy mají zřejmě pracovní dobu, téměř nikdo. Pokud by si dali práci stáhnout si souřadnice kešek z GC.com, jistě by narazili na kontakt a dali vědět dřív autorům, že se jim to nelíbí a chtěli by schránky odstranit. Ne ne, čím víc nad tím přemýšlím, tím víc se přikláním k důvodu "odvetná akce" :(
  • 0

#43 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2009 - 9:41

Les nelze uzavřít a pronájem tu nehraje roli. Takže dotaz je trošku mimo mísu, leda na zjištění, zda to sebrali voni. Popř. jestli to seberou teď :D Daleko pravděpodobnější je zase jeden zatracenej kačer-ekologista, ochránce čistoty, pravověrnej tradicionalista, prostě samozvanej spravedlivej jakýhokoliv druhu. Tyhle pozlacený chudý duchem najdeš na každým rohu, a ve svatý válce je dovoleno cokoli. Co dovoleno - přímo svatá povinnost! :@
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#44 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2009 - 11:29

Když vidím jakej bordel po sobě dokážou v lese zanechat lesní dělníci (prázdný spreje od barvy na stromy, atd.), docela bych se divil kdyby tohle nechalo vlastníka lesa klidným a místo toho by ze msty šel lovit a ničit nenápadně schované microcache ...
  • 0

#45 Hobako

Hobako

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2009 - 12:00

Jenom znovu poznámka, protože se zde znovy opakuje, že jde o pronájem. Jde o soukromé MAJITELE tohoto lesa! Dobře to tu znám a trvale sleduji jak zdejší majitelé omezují přístup k lesu. Kdysi se dalo zjet a parkovat až u lesa, dál byla už závora, později se dalo zajet k plotu toho Wood & Paperu a v neděli jsem jel okolo a zákaz vjezdu je 20 m od hlínské silnice. Z jiných míst mám zkušenost, že si takoví majitelé klidně les i ohradí a udělají z toho oboru. Viz třeba obora u Radějova. Tady k tomu zatím naštěstí nedošlo. Medomys múže mít pravdu, že se mohli obrátit na ownery. Na druhé straně owneři tam položili hromadu keší a taky se neobrátili na majitele. Představte si, že by vám někdo něco takového udělal na vaší neoplocené zahradě. No a najít si někoho, kdo by ty keše dokázal najít a zlikvidovat, nemusí být až takový problém. Ale opakuji tato myšlenka je jen moje spekulace, zkouším se vcítit do pozice majitelů.
  • 0

#46 ketums

ketums

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2009 - 12:27

Hobako napsal/a:
Jenom znovu poznámka, protože se zde znovy opakuje, že jde o pronájem. Jde o soukromé MAJITELE tohoto lesa!
Dobře to tu znám a trvale sleduji jak zdejší majitelé omezují přístup k lesu. Kdysi se dalo zjet a parkovat až u lesa, dál byla už závora, později se dalo zajet k plotu toho Wood & Paperu a v neděli jsem jel okolo a zákaz vjezdu je 20 m od hlínské silnice. Z jiných míst mám zkušenost, že si takoví majitelé klidně les i ohradí a udělají z toho oboru. Viz třeba obora u Radějova. Tady k tomu zatím naštěstí nedošlo.
Medomys múže mít pravdu, že se mohli obrátit na ownery. Na druhé straně owneři tam položili hromadu keší a taky se neobrátili na majitele. Představte si, že by vám někdo něco takového udělal na vaší neoplocené zahradě. No a najít si někoho, kdo by ty keše dokázal najít a zlikvidovat, nemusí být až takový problém. Ale opakuji tato myšlenka je jen moje spekulace, zkouším se vcítit do pozice majitelů.


Tak zahrádka a les je snad jo rozdíl. A to trošku vím vo čem mluvím, protože moje rodina je taky vlastníky velké rozlohy lesů na Slovensku. Ale nemám dojem, žebychom někomu chtěli bránit v turistice, zbíraní plodů a podobně.
Jako naštvat to ty majitelé může, dyž sou tupci, ale opravdu nevím zda je u vlastníctví lesa na tohle důvod... :( když jdu do lesa, přece jen nelezu nikomu do soukromí...
  • 0
Garmin eTrex Legend
HTC Touch Cruise

#47 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2009 - 12:31

Na to znovu říkám - vstup do lesa je dle zákona volný, i když má soukromého majitele.

Podmínky vstupu do lesa, chování v lese a v jeho blízkosti upravuje zákon č. 289/1995 Sb. o lesích, tzv. lesní zákon. Ve svém § 19 upravuje takzvané obecné užívání lesů. V tomto ustanovení jsou v odstavci 1 zakotvena zejména základní práva, která má každý ve vztahu k lesům. Mezi tato patří zejména právo každého vstupovat do lesa a sbírat tam pro vlastní potřebu lesní plody a suchou na zemi ležící klest. Sbírat borůvky, houby, na zemi ležící suché větve apod. pro vlastní potřebu nám tedy vlastník lesa nesmí bránit.

Toto právo může být omezeno pouze výjimečně, a to na základě rozhodnutí orgánu státní správy lesů maximálně na 3 měsíce. Podle § 32 odst. 7 lesního zákona dokonce ani vlastník lesa nesmí svůj les oplotit, aby vstupu do něj bránil. Oplocovat tak lze jen lesní školky, obory a též kvůli ochraně porostu před zvěří. Z hlediska běžného občana tedy nemusíme rozlišovat, zda se jedná o les obecní, státní či soukromý, stejný přístup máme do všech.


Poznamenám, že volný vstup do lesa je i v Rakousku.
Proto mi nepřipadá nutné (ani vhodné) žádat tuto firmu o povolení.
A narad bych, aby u nás geocaching zmutoval do té podoby, že by každý musel hledat vlastníka každého kousku lesa, louky, parku, plotu či chodníku a žádat ho o povolení tam umístit krabku. O tom to přeci není !
  • 0

#48 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2009 - 12:40

ketums napsal/a:
Tak zahrádka a les je snad jo rozdíl. A to trošku vím vo čem mluvím, protože moje rodina je taky vlastníky velké rozlohy lesů na Slovensku. Ale nemám dojem, žebychom někomu chtěli bránit v turistice, zbíraní plodů a podobně.
Jako naštvat to ty majitelé může, dyž sou tupci, ale opravdu nevím zda je u vlastníctví lesa na tohle důvod... :( když jdu do lesa, přece jen nelezu nikomu do soukromí...


Souhlas - nedokážu si představit, proč by firmě, která hospodaří v lese, mělo vadit, že tam chodí lidi. Na její hospodaření ani zisk to ani v nejmenším nemá vliv. Přeci jen je rozdíl mezi soukromím (zahrada, byt) a hospodářským pozemkem.
  • 0

#49 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2009 - 14:39

Jinými slovy, pokud to přesto dělá - majitel lesa - je to arogantní zákonů nedbající blb, a tím spíš nemá smysl se s ním o tom jakkoli bavit. Bohužel, je to běžné.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#50 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2009 - 15:27

Otázkou je jestli v lese pohozená keš není také už trochu mimo zákon ;) Obzvlášť ty v igelitkách apod... Pro neznalé je to prostě odpad B)
  • 0

#51 fortiaf

fortiaf

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2009 - 17:37

Citecka napsal/a:
Jinými slovy, pokud to přesto dělá - majitel lesa - je to arogantní zákonů nedbající blb, a tím spíš nemá smysl se s ním o tom jakkoli bavit.

Bohužel, je to běžné.


I kdyby to tak bylo, tak cast masla maji na hlave i kaceri.
Byl jsem na smajlikovi dvakrat a vzdycky jsem videl, jak nekdo porusuje zakaz vjezdu a jede/parkuje v lese. Ve dvou ze tri pripadu to byli urcite kaceri. To bylo v dubnu. Takze kdo je bez viny, at prvni hodi kamenem, coz?
  • 0

#52 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2009 - 18:38

Hm, koukam ze se to tu nejak ujizdi zase k zvatlani o zakonech. Skoda. Podle me to musel byt nejaky mstici se kacer. Nedovedu si predstavit ze by se tim obtezoval majitel, ten by predevsim zacal tim ze by utocil na nekorektne zaparkovane vozy. Treba prostrednictvim PCR a nebo sam vypoustenim kol a kreslenim <|> na kapoty. Ja serii "objevil" nedavno a planoval ze ji zkusim o prazdniny odlovit. S lezenim nemam zkusenosti a tohle mi prislo ze by mohl byt pouzitelny zacatek a tak jsem akorat zacal ukecavat kamarada jestli by si neudelal vylet no a ted tohle. Je to fakt skoda. Takze posilam nebohemu ownerovi na dalku podporu aby mel chut serii obnovit treba nekde jinde. :(
  • 0

#53 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2009 - 20:25

Taky jsem se chystal na odlov začátkem srpna :(
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#54 cislice

cislice

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2009 - 21:58

Myslím, že těm stromům pár týdnů odpočinku velice prospěje. Ale dalo se JIM POMOCT i tím, že se celá serie dá třeba na měsíc mimo provoz. Takhle to dá spousty práce, než se všechny krabky obnoví. Podle mého to udělal zlomyslný kačer a teď se dobře baví při čtení diskuze :-( Jo a nevolila jsem Zelený :-))
  • 0

#55 Novaci_KH

Novaci_KH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2009 - 23:04

cislice napsal/a:
Myslím, že těm stromům pár týdnů odpočinku velice prospěje. Ale dalo se JIM POMOCT i tím, že se celá serie dá třeba na měsíc mimo provoz. Takhle to dá spousty práce, než se všechny krabky obnoví. Podle mého to udělal zlomyslný kačer a teď se dobře baví při čtení diskuze :-(
Jo a nevolila jsem Zelený :-))


Nejde jen o smajlika, ale i dalsi kese. Napriklad TB hotel, kde se ztratil i nas TB. Tam toho moc na ochranu prirody nevidim, spis na ustavni leceni.
  • 0

#56 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2009 - 10:20

Hobako napsal/a:
Z jiných míst mám zkušenost, že si takoví majitelé klidně les i ohradí a udělají z toho oboru. Viz třeba obora u Radějova.

Oboru si Leoš oplotil, aby se mu tam necajrali tůristi a on si je nespletl s prasetem a nezastřelil je B)
  • 0

#57 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2009 - 11:05

cislice napsal/a:
Myslím, že těm stromům pár týdnů odpočinku velice prospěje. Ale dalo se JIM POMOCT i tím, že se celá serie dá třeba na měsíc mimo provoz. Takhle to dá spousty práce, než se všechny krabky obnoví. Podle mého to udělal zlomyslný kačer a teď se dobře baví při čtení diskuze :-(
Jo a nevolila jsem Zelený :-))


No nevim, jestli par tydnu odpocinku pomuze stromu co ma ulomeny 4 nejnizsi vetve o prumeru cca 5cm.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#58 Hobako

Hobako

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2009 - 15:07

mitak napsal/a:

Hobako napsal/a:
Z jiných míst mám zkušenost, že si takoví majitelé klidně les i ohradí a udělají z toho oboru. Viz třeba obora u Radějova.

Oboru si Leoš oplotil, aby se mu tam necajrali tůristi a on si je nespletl s prasetem a nezastřelil je B)

No tady se obávám podobného vývoje. Když napadne sníh, tak se tady dá běžkovat a je to tak tři roky, co jsem tam potkal náklaďák plný střelených divočáků. Nebyla to fůra, ale bylo jich tak pětadvacet. Bojim se bojim, že jim ty keše vadí.
  • 0

#59 honza-pavla

honza-pavla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2009 - 17:12

Smajlíka je škoda. Bohužel kačerská komunita je už tak velká, že dobře reprezentuje populaci, včetně jejch negativních jedinců. I v GC začíná platit (stejně jako v životě), že drtivá věčina slušných doplácí na neohleduplnost jedinců :@. Slepý mezi jednookými král... a tak vandalům rostou křídla... Doufám, že owner nezanevře na GC a pokusí se tento zajímavý projekt se smajlíkovou malbou v krajině obnovit. I kdyby toto nebyl příklad nežádoucí kačerské aktivity, přesto už mezi námi jsou a toto se prostě dít bude.
  • 0

#60 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2009 - 17:45

Možná dál od metropolí? menší frekventovanost, menší ohrožení.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama