Přejít na obsah


Fotka

GC1TBVM: Pohadkove udolicko


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
63 odpovědí na toto téma

#21 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 386 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 11:44

Paullow napsal/a:
Mno bezvukovou verzi asi bude autor muset udělat, jinak mu bude cache nejspíš archivována z vyšší vůle...
A hlavně WIG je hlavně o Garminu a jeho spolupráci s Groundspeekem, takže by se jim asi nelíbilo, mít keš, kterou nejde s Garminy odlovit...


V tom pripade tvrdim ze z vyssi vule by mely byt zrusene vsechny kese kde potrebujes nejake specialni vybaveni. Protoze to je to same. Na teren 5 nepujdes, pokud nebudes patricne vybaveny. Tady je, ze musis mit pristroj, ktery umi WIG a navic i prehrat zvuk tj musis na nej jit patricne vybaveny taky.
  • 0

#22 Paullow

Paullow

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 11:52

mudlodcera napsal/a:
...

Na stránkách wherigo.com je psáno, že WIG cartridge musí být hratelná na Coloradu/Oregonu bez jakýhkoliv přídavných nastavení, zařízení...
A jelikož toto zatím tato cartridge nesplňuje, měla by potom být cache spíš než WIG mysterkou...
  • 0

#23 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 12:10

Paullow napsal/a:
Na stránkách wherigo.com je psáno, že WIG cartridge musí být hratelná na Coloradu/Oregonu bez jakýhkoliv přídavných nastavení, zařízení...

Kde prosím? Na stránkách "About", "Build" ani "FAQ" jsem to nenašel.
  • 0

#24 Kac.a

Kac.a

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 12:15

Já moc nechápu co tu řešíte...i kdyby byla tahle wig hratelná jen pro část kačerů, tak proč ji rušit když oni se pobaví při jejím hraní? Přece o to tady de ne? Pro zábavu kačerů...to že na ni nemáte vybavení znamená, že buď si to nějak zařídím nebo pujdu na jinou ne? Stejně jak třeba u různých horolezeckých keší...Krabiček přece máme po čr hodně, každý si může vybrat dle svých schopností a vybavení... Nevidím v téhle wigovce problémy, navíc atribut na stránkách že je potřeba zvuk mluví za vše...proč by tam jinak byl kdyby takovéhle cartrige neměly být publikovány?
  • 0

#25 Paullow

Paullow

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 12:17

Mimon_team napsal/a:
Kde prosím? Na stránkách "About", "Build" ani "FAQ" jsem to nenašel.

FAQ
  • 0

#26 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 12:22

Paullow napsal/a:

Mimon_team napsal/a:
Kde prosím? Na stránkách "About", "Build" ani "FAQ" jsem to nenašel.

FAQ


tady si asi někdo s někým nerozumí?

Paullow, jestli myslíš tohle:
"How do I set up my Garmin Colorado or Oregon?
No setup is necessary! Just download a cartridge from Wherigo.com and go!"
tak to je odpověď na otázku "co mám nastavit na coloradu nebo oregonu, abych mohl hrát wig" a nemá to nic společného s podmínkami pro tvorbu cartridgí
  • 0
<reklama>OpenWIG - Wherigo player pro mobilní telefony</reklama>
"ty vaše kešky" jsou mi celkem ukradené :ep

#27 Paullow

Paullow

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 12:23

Hádat se tu můžeme jak chceme, konečné slovo bude mít stejně reviewer...
A jak už minarjo napsal:

TrainTourReviewer napsal/a:
NENI mozne delat cartridge, ktera zvuky nema jen jako doplnek, ale stoji na nich

Takže asi tak...
  • 0

#28 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 12:26

Paullow napsal/a:
Hádat se tu můžeme jak chceme, konečné slovo bude mít stejně reviewer...
A jak už minarjo napsal:

TrainTourReviewer napsal/a:
NENI mozne delat cartridge, ktera zvuky nema jen jako doplnek, ale stoji na nich

Takže asi tak...

a tohle je odkud?
nemám v plánu se hádat s reviewerem, ale opravdu moc bych chtěl vidět nějaké oficiální vyjádření, které to zakazuje.
  • 0
<reklama>OpenWIG - Wherigo player pro mobilní telefony</reklama>
"ty vaše kešky" jsou mi celkem ukradené :ep

#29 Paullow

Paullow

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 12:26

matejcik napsal/a:
tady si asi někdo s někým nerozumí?

Paullow, jestli myslíš tohle:
"How do I set up my Garmin Colorado or Oregon?
No setup is necessary! Just download a cartridge from Wherigo.com and go!"
tak to je odpověď na otázku "co mám nastavit na coloradu nebo oregonu, abych mohl hrát wig" a nemá to nic společného s podmínkami pro tvorbu cartridgí

Tohle jsem sice nemyslel, ale i to s tim souvisí...
Groundspeak nastavil podmínky pro hráče se zařízeními od Garmina (který Groundspeak bohatě sponzoruje) tak, aby to pro ně bylo co nejlehčí, prostě jen stáhli a šli...
A to tato cartridge určitě (zatím) nesplňuje...
  • 0

#30 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 12:28

Paullow napsal/a:


Paullow, jestli myslíš tohle:
"How do I set up my Garmin Colorado or Oregon?
No setup is necessary! Just download a cartridge from Wherigo.com and go!"
tak to je odpověď na otázku "co mám nastavit na coloradu nebo oregonu, abych mohl hrát wig" a nemá to nic společného s podmínkami pro tvorbu cartridgí

Tohle jsem sice nemyslel, ale i to s tim souvisí...
Groundspeak nastavil podmínky pro hráče se zařízeními od Garmina (který Groundspeak bohatě sponzoruje) tak, aby to pro ně bylo co nejlehčí, prostě jen stáhli a šli...
A to tato cartridge určitě (zatím) nesplňuje...

v tom případě znovu: kde konkrétně je na stránkách Wherigo.com napsáno, že cartridge musí být plně hratelná na COL/ORE ? prosím konkrétní citaci a nejlépe k tomu i link
  • 0
<reklama>OpenWIG - Wherigo player pro mobilní telefony</reklama>
"ty vaše kešky" jsou mi celkem ukradené :ep

#31 Paullow

Paullow

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 12:28

matejcik napsal/a:

Paullow napsal/a:
Hádat se tu můžeme jak chceme, konečné slovo bude mít stejně reviewer...
A jak už minarjo napsal:

TrainTourReviewer napsal/a:
NENI mozne delat cartridge, ktera zvuky nema jen jako doplnek, ale stoji na nich

Takže asi tak...

a tohle je odkud?
nemám v plánu se hádat s reviewerem, ale opravdu moc bych chtěl vidět nějaké oficiální vyjádření, které to zakazuje.

http://www.geocachin...bd-8c7a021262de
  • 0

#32 Kac.a

Kac.a

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 12:31

2Paullow: No asi protože jestli přístroje garmin podporují zvuky nebo ne groundspeak neovlivní :-D Takže jo, máš pravdu, GS nastavil podmínky tak, aby mohl člověk jen vzít garmina, nahrát cartrige a jít. Ale rekni mi co to má společného s tím že tato cartrige má zvláštní požadavky a to zvuk?
  • 0

#33 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 12:48

Paullow napsal/a:

matejcik napsal/a:

Paullow napsal/a:
Hádat se tu můžeme jak chceme, konečné slovo bude mít stejně reviewer...
A jak už minarjo napsal:

TrainTourReviewer napsal/a:
NENI mozne delat cartridge, ktera zvuky nema jen jako doplnek, ale stoji na nich

Takže asi tak...

a tohle je odkud?
nemám v plánu se hádat s reviewerem, ale opravdu moc bych chtěl vidět nějaké oficiální vyjádření, které to zakazuje.

http://www.geocachin...bd-8c7a021262de


Přestože ani TrainTourova odpověď neobsahuje žádný odkaz na pravidla (což mě hodně mrzí -- myslel jsem že subjektivní názor typu "já znám spoustu kačerů s Oregonem, tak jim to musí fungovat" by neměl mít vliv na publikaci cache. Kupříkladu většina kačerů nemá horolezecké lano, a taky existují cache dostupné jen s ním), tak jsme se konečně posunuli někam dál:

- Nikdo nikomu nemůže zabránit aby publikoval Wherigo CARTRIDGE která splňuje pravidla na www.wherigo.com.

- Reviewer/groundspeak se může rozhodnout nepublikovat Wherigo CACHE.

Takže není důvod si tuhle CARTRIDGE nestáhnout a nejít si ji zkusit zahrát i v dosavadní podobě. Jen se v nejhorším případě zkrátka nezalogujeme na webu groundspeaku a přijdeme o bod (jaká hrůza!) ...

A ohledně toho odkazu na FAQ: škoda ža Paullow neposlal link na konkrétní odstavec, protože 64 kB textů se přece jen špatně prohledává, ale i tak ... pokud se to týkalo opravdu toho odstavce "How do I set up my Garmin Colorado or Oregon?", tak hned za ním je další pojmenovaný "How do I set up my Pocket PC?", takže si stejnou logikou odvozuji že každá cartridge musí být povinně hratelná na PPC. A že když je tam odstavec "Can I save my game and finish it later?" ve kterém se vzápětí odpovídá "Yes, you can.", tak by správně měly být archivované všechny wherigo cache ve kterých nefunguje korektně sejvování ...
  • 0

#34 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 386 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 13:30

Ono by asi bohate stacilo, kdyby se k tomuto vyjadril i TTR, ale myslim si, ze ta pocatecni debata se zvrtla trochu jinym smerem.
  • 0

#35 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 16:37

Paullow napsal/a:
Mno bezvukovou verzi asi bude autor muset udělat, jinak mu bude cache nejspíš archivována z vyšší vůle...
A hlavně WIG je hlavně o Garminu a jeho spolupráci s Groundspeekem, takže by se jim asi nelíbilo, mít keš, kterou nejde s Garminy odlovit...


Taky nevidím jedinej důvod k archyvu že to garminům nejde je jejich problém nikoliv problém toho produktu. Pokud WIG zvuk podporuje tak prostě musí někteří lidi snést handycap, že to s jejich přístroji nepůjde když zvuk neumí... taky si moc neumím tuhle keš představit bez zvuku bude to hruškovej odvar....
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#36 Paullow

Paullow

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 16:51

DrakMrak napsal/a:
Taky nevidím jedinej důvod k archyvu že to garminům nejde je jejich problém nikoliv problém toho produktu. Pokud WIG zvuk podporuje tak prostě musí někteří lidi snést handycap, že to s jejich přístroji nepůjde když zvuk neumí... taky si moc neumím tuhle keš představit bez zvuku bude to hruškovej odvar....

říká člověk, který píše jako prase... archIv je s měkkým i a caCHe se nepíše caHe...
A jak již jsem psal, poslední slovo má reviewer, takže já už se tady nehodlám hádat a počkám až co definitivně řekne...
  • 0

#37 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 17:00

zrovna tak jsem to prošel se zatracovaným PDA se statickou GPS a neměl sem mimo počasí problém. Je možná pravda, že garmin sponzoruje groundspeak štědře ale podle mně pokud produkt umožňuje věci typu zvuk a další není důvod proč by se na tomto principu WIG nepostavila. Pokud Groundspeak jasně napíše na web, že to nelze tak pak sem ochotnej připustit, že teda fajn nejde to... Zrovna tak jako další lidičky mně argumentace viz výše nepřesvědčila. A to nemluvím o tom, že mi projekt WIG přijde malinko zastydlý (všechno je tu beta včetně stránek) . Trošku mi to přijde jako když naši politici přejímají pravidla evropské unie :-D nejlépe si vymyslí ještě svoje dokonalejší a více restriktivní... ale tam sem zabloudity nechtěl... Jinak se mi líbila argumentace typu keš 5/5 to je dost analogické tyhle keše taky opravdu zdaleka všichni neudělají !!

Samozřejmně je to na revievrovi jak s touto keší naloží... nějaká vláda tu být musí tím se to rozsekne :-)

I přesto všechno co je tu napsáno přeji tomuto WIG projektu aby pokud možno přežil i přes drobnosti které zminila "mudlodcera" a které tam byly :-) ale jak říká jedno príma rčení: kdo nic nedělá nic nezkazí... B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#38 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 17:03

Paullow napsal/a:

DrakMrak napsal/a:
Taky nevidím jedinej důvod k archyvu že to garminům nejde je jejich problém nikoliv problém toho produktu. Pokud WIG zvuk podporuje tak prostě musí někteří lidi snést handycap, že to s jejich přístroji nepůjde když zvuk neumí... taky si moc neumím tuhle keš představit bez zvuku bude to hruškovej odvar....

říká člověk, který píše jako prase... archIv je s měkkým i a caCHe se nepíše caHe...
A jak již jsem psal, poslední slovo má reviewer, takže já už se tady nehodlám hádat a počkám až co definitivně řekne...


děkuji za větný rozbor píšu z PDA a de to blbě ...B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#39 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 17:10

Paullow napsal/a:
říká člověk, který píše jako prase... archIv je s měkkým i a caCHe se nepíše caHe...
A jak již jsem psal, poslední slovo má reviewer, takže já už se tady nehodlám hádat a počkám až co definitivně řekne...

Popravdě nechápu, proč mají někteří jedinci tak strašný problém uznat vlastní chybu. Rozhodně to patří k dobrým vlastnostem... narozdíl od jejího prosazování za každou cenu.
I reviewer je jenom člověk, ale to už jsem psal jinde.
Jazykový koutek si prosím opravdu nech jinam.
  • 0

#40 Paullow

Paullow

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 17:27

alkes napsal/a:

Paullow napsal/a:
říká člověk, který píše jako prase... archIv je s měkkým i a caCHe se nepíše caHe...
A jak již jsem psal, poslední slovo má reviewer, takže já už se tady nehodlám hádat a počkám až co definitivně řekne...

Popravdě nechápu, proč mají někteří jedinci tak strašný problém uznat vlastní chybu. Rozhodně to patří k dobrým vlastnostem... narozdíl od jejího prosazování za každou cenu.
I reviewer je jenom člověk, ale to už jsem psal jinde.
Jazykový koutek si prosím opravdu nech jinam.


Já nemám problém uznat vlastní chybu... Ale v tomto případě nemám důvod, protože jsem žádnou neudělal... Když si pořádně přečteš moje příspěvky, tak v žádném jsem tuto keš osobně nehodnotil jako dobrou nebo špatnou.
Sám si myslím, že je zajímavá, ale není to Wherigo... Někde na wig.com fóru jsem četl, že Colorado je primární a jelikož tato cartridge nejde na Coloradu dohrát, není to WIG, ale dle mého názoru mystery...
Je to ten samý problém, jako dřívější Maxinohův pokus o wig, který byl jasně mystery.
Ad. pravopis: Když už píšu někam, kde si to může přečíst někdo jiný, tak aspoň píšu jenom trochu slušně...
A výmluva typu "píšu z PDA" je mimo mísu, když má člověk chyby i v podpisu...
Takže chybu by tu měl uznat někdo jiný...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama