Přejít na obsah


Fotka

Garmin Oregon 3.01 BETA


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
87 odpovědí na toto téma

#1 onovy

onovy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2009 - 17:45

Takze vime ze to nebude 2.100 :))
Opravili chybu po vypnuti (otestoval jsem to)

http://www.garmin.co...300_301Beta.exe
  • 0

#2 TantalCZ

TantalCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 110 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2009 - 17:53

Changes made from version 2.99 to 3.01: * Fixed improper shutdown. Tolik tam toho tedy nezměnili, ale zajímavější pro mě je to vynechání 3.00 ;)
  • 0

#3 jeffix

jeffix

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2009 - 18:31

Testoval jsem verzi 2.99 v terénu a běhala dobře, problem byl pouze u vypnutí. To je ale verzí 3.01 vyřešeno. Jen tak dále...:-).
  • 0

#4 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2009 - 19:13

...sice opravili vypínání, ale při připojení USB o stále zlobí
  • 0

#5 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2009 - 20:00

Sally.cz napsal/a:
...sice opravili vypínání, ale při připojení USB o stále zlobí


Tak jsem se dočkal dřív, než jsem čekal. Nainstaloval jsem, připojil, přístroj zdechnul, ale po odpojení a zapnutí zase naskočil a opravdu jde připojit jen zapnutý, minule jsem ho už neoživil, takže zase malinký krok kupředu :). Dík Sally, sám bych to byla nezkusila :D a nepřišla na to.
  • 0

#6 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2009 - 20:13

To vypada, ze FINAL bude az 4.00 nebo pokud to pujde jako ted tak se FINAL ani mozna nedockame avse bude jen BETA :D jen nevim jestli to je k smichu nebo k placi :( Kazdopadne asi zustavam u 2.98 a zkusim dejme tomu treba az 3.14 BETA to je takove pekne cislo B)
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI

#7 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2009 - 20:51

to Sally.cz: múžeš specifikovat své problémy s připojením k USB? Já žádné takové problémy s nejnovějším firmwarem nemám a ani s minulými jsem neměl.

to Atip: to, že jde Oregon připojit k USB jen při zapnutém přístroji je nesmysl...Připojení mám u všech profilů nastaveno na "spanner" aby mě to nepletlo a za vypnutého stavu ho normálně strčím do USB, přístroj naběhne, zeptá se v jakém režimu ho zapnout a to je vše ... klasika ... naopak strkat do zapnutého Oregona USB považuju za potenciálně nebezpečné, naopak po tomhle manévru mi Oregon několikrát vytuhnul...

Nebude síš problém v tom, že
a) máte špatně nastavené připojení
b) po nahrání samorozbalovacího archivu s novým firmwarem do Oregona, jste přístroj zapli, aniž byste z něj před tím vytáhli USB kabel a přístroj tak nedokázal korektně nabootovat (to samé potřebuje třeba i při změně souboru startup.txt)

... no nic, jdu kompilovat mapy ... 8-)
  • 0

#8 Gtjozef

Gtjozef

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2009 - 21:09

Potvrdzujem to čo píše HuntBehind, tiež mi to pripojí tak či tak. Mám ale otázku ako a kde ukladá Oregon Firm. 2.99 teraz už 3.01 zoznam nájdených keší ? Ak do uloženého GPX čo treba upraviť v GPX formáte, ktorý reťazec aby to Oregon zaradil medzi nájdené ? Vie to niekto ?
  • 0

#9 jeffix

jeffix

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2009 - 21:40

Gtjozef napsal/a:
Potvrdzujem to čo píše HuntBehind, tiež mi to pripojí tak či tak.

Mám ale otázku ako a kde ukladá Oregon Firm. 2.99 teraz už 3.01 zoznam nájdených keší ? Ak do uloženého GPX čo treba upraviť v GPX formáte, ktorý reťazec aby to Oregon zaradil medzi nájdené ? Vie to niekto ?


Najdeš to v X:/Garmin/geocache_visits.txt ...:-)
  • 0

#10 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2009 - 22:06

HuntBehind napsal/a:
...Připojení mám u všech profilů nastaveno na "spanner" aby mě to nepletlo a za vypnutého stavu ho normálně strčím do USB, přístroj naběhne, zeptá se v jakém režimu ho zapnout a to je vše ...


...takhle mě to šlapalo ještě na verzi 2.98. Teť když připojím USB, tak se zapne, začne nabíhat a pak tma - vypne se a na pozadí zůstane to co bylo aktuálně na displeji - chová se to podobně jako když to blblo u vypínání.

...no a když to připojíš v zapnutém stavu, tak ti samozřejmě spanner dá vybrat jestli to chceš přepnout na disk nebo používat s externím napájením
  • 0

#11 HONZA.CZ

HONZA.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 120 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2009 - 22:20

Sally.cz napsal/a:

HuntBehind napsal/a:
...Připojení mám u všech profilů nastaveno na "spanner" aby mě to nepletlo a za vypnutého stavu ho normálně strčím do USB, přístroj naběhne, zeptá se v jakém režimu ho zapnout a to je vše ...


...takhle mě to šlapalo ještě na verzi 2.98. Teť když připojím USB, tak se zapne, začne nabíhat a pak tma - vypne se a na pozadí zůstane to co bylo aktuálně na displeji - chová se to podobně jako když to blblo u vypínání.

...no a když to připojíš v zapnutém stavu, tak ti samozřejmě spanner dá vybrat jestli to chceš přepnout na disk nebo používat s externím napájením


Přesně tak se mi to chová taky. Navíc občas i při připojení USB do zapnutého OREGONa ( v2.99 vždy fungovalo) vypne s nevymazaným displejem. Tak 50 na 50. Asi ještě někde udělali soudruzi chybu. Zpět ale nepůjdu, vše ostatní se zdá v pořádku. Hlavně možnosti nahrávání map do více souborů se nechci vzdát.
  • 0

#12 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2009 - 22:26

Sally.cz napsal/a:
...takhle mě to šlapalo ještě na verzi 2.98. Teť když připojím USB, tak se zapne, začne nabíhat a pak tma - vypne se a na pozadí zůstane to co bylo aktuálně na displeji - chová se to podobně jako když to blblo u vypínání.

No pokud se ti to stalo při přechodu na 2.99 , tak by mohl pomoct downgrade na 2.98 a až pak přechod na 3.01. Blbý je, že alespoň mě downgrade smazal Odometr (což je asi jedinej způsob, jak ho smazat ;)). No a jak už jsem psal, při instalaci FW je podle mě hodně důležitý nemít Oregon připojený k PC ...

teď mě ještě napadlo... nemůže to být prostě vykloktanou USB zásuvkou v PC? ;)


Jinak potvrzuju, že FW 3.01 se popere s několika jakkoliv pojmenovanými mapovými soubory img, a to i na kartě! :) Takže stačí jednoduchý postup: Vybrat v MapSource jednu mapu, exportovat do GPS, přejmenovat v Oregonu soubor gmapsupp.img na cokolichcete.img a ládovat do Oregona další mapu, opět přejmenovat, atd. Juchů, konečně něco užitečného B)
  • 0

#13 Agent.

Agent.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2009 - 4:29

mě taky u starých FW i nové 3.01 korektně nabehne při připojení vyplého i zaplého přístroje. mě se zdá že tohle není chyba přístroje. zkuste to připojit na uplně cizim PC a uvidite co se stane. a nebo ste si to sami dojebali tim strkáním zaplýho Oregáča do USBčka :D:D:D
  • 0
Mazel: Garmin Oregon 300
Mapset: TOPO Czech 2011 PRO a další
SW: GSAK 8.x.x.x. + Garmin MapSource 6.1x.x.

#14 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2009 - 5:49

HONZA.CZ napsal/a:

Přesně tak se mi to chová taky. Navíc občas i při připojení USB do zapnutého OREGONa ( v2.99 vždy fungovalo) vypne s nevymazaným displejem. Tak 50 na 50. Asi ještě někde udělali soudruzi chybu. Zpět ale nepůjdu, vše ostatní se zdá v pořádku. Hlavně možnosti nahrávání map do více souborů se nechci vzdát.


Jsem rád, že se nás našlo víc.

Já přecházel z 2.98, takže přechod z této verze nepomůže.
Při prvním startování jsem měl přístroj odpojený od USB.
Vykloktaný USB, mám asi zřejmě u všech 5 počítačů :D.
Nebezpečné připojovaní zapnutého přístroje mi nepřijde, navíc je to jediný způsob, jak ho připojit. Copak když v autě připojujete přístroj k proudu, tak ho předtím vypnete? Proto přeci nabízí přístroj možnost volby, zda se má aktivovat USB pro PC.

Podle mého, bude záležet na tom, co máme nahraného za svinčík na kartě, nebo v přístroji, na to bylo háklivé už Colorado a u Oregona, to bude podobné, až budu mít chvilku vyzkouším unazávat sobory.
  • 0

#15 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2009 - 6:46

Atip napsal/a:
Podle mého, bude záležet na tom, co máme nahraného za svinčík na kartě, nebo v přístroji, na to bylo háklivé už Colorado a u Oregona, to bude podobné, až budu mít chvilku vyzkouším unazávat sobory.


Tak jsem před cestou do práce vytáhnul kartu a vrazil jinou 8GB s mapami rodělenými na soubory, po připojení vypnutého přístroje v autě se normálně zapnul a dal na výběr, jenže tlačítka na dotyk nereagovala, tak znovu, vypnout a potom už přístroj naskočil normálně.

Teď jsem ho připojil k NB s tou z domova vykloktanou USB zásuvkou :D a on normálně chodí, takže se možná potvrdilo to, že mu vadí něco na kartě a nebo se prostě potřebuje jenom dobře vyspat ;).
  • 0

#16 tachmude

tachmude

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2009 - 7:13

Mám nahrané a přejmenované ma kartě Atlas7NT,Atlas 8NT.Topo Slovensko 2V,Topo Czech2 a v přístroji Topo Czech 3Pro,Adresy CR1 a nemá sebemenší problém.Jen při prvním spuštění po nahrání map se chvíli jakoby kousnul.Poté se dole objevil zelený obdelníček a napsané aktualizuji mapy.Připojení přes PC,NB bez problému.Oregon 400t 30.1Beta pro úplnou informaci.Takže:D
  • 0

#17 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2009 - 8:19

Me zatim 3.01 Beta slape uplne na pohodu, vcetne pripojeni k PC.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#18 mildadvo

mildadvo

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2009 - 8:44

Atip napsal/a:

Atip napsal/a:
Podle mého, bude záležet na tom, co máme nahraného za svinčík na kartě, nebo v přístroji, na to bylo háklivé už Colorado a u Oregona, to bude podobné, až budu mít chvilku vyzkouším unazávat sobory.


Tak jsem před cestou do práce vytáhnul kartu a vrazil jinou 8GB s mapami rodělenými na soubory, po připojení vypnutého přístroje v autě se normálně zapnul a dal na výběr, jenže tlačítka na dotyk nereagovala, tak znovu, vypnout a potom už přístroj naskočil normálně.

Teď jsem ho připojil k NB s tou z domova vykloktanou USB zásuvkou :D a on normálně chodí, takže se možná potvrdilo to, že mu vadí něco na kartě a nebo se prostě potřebuje jenom dobře vyspat ;).


Tak nějak to bude, a nejenom se soubory na kartě. Včera jsem do paměti přístroje (Oregon 300) nahrál jeden přejmenovaný stažený img soubor s OSM mapou, přičemž jinou OSM mapu jsm měl naládovanou v gmapsupp.img a od té doby byl problém s připojením k USB do té doby, než jsem v pamětech (vnitřní i kartě) nechal jen jednu OSM mapu ať už je v gmapsupp nebo v samostatném img. Teď už se zas připojuje přes USB bez problému.
  • 0

#19 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2009 - 9:01

Atip napsal/a:
Jsem rád, že se nás našlo víc

...

Podle mého, bude záležet na tom, co máme nahraného za svinčík na kartě..


No tak vidíš, jak jsi to hezky a sám rozchodil ... a ani kvůli tomu nemusíš zakládat klub :P
  • 0

#20 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2009 - 9:53

Agent. napsal/a: ...nebo ste si to sami dojebali tim strkáním zaplýho Oregáča do USBčka :D:D:D


...no ty jsi ale chytrolin - mysliz ze bych obtezoval to nejdriv zapinat kdyby to fungovalo tak jak ma?

...osobne si ale myslim ze na GPS to zadny vliv nema - prece ji nebudu furt vypinat kdyz ji potrebuju pripojit - Zumo s tim nikdy nemelo proble
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama