Přejít na obsah


Fotka

Garmin Oregon 3.01 BETA


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
87 odpovědí na toto téma

#21 Tamila

Tamila

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2009 - 10:00

[quote]HuntBehind napsal/a:
[quote]Atip napsal/a:
Jsem rád, že se nás našlo víc

...

Podle mého, bude záležet na tom, co máme nahraného za svinčík na kartě..[/quote]

Tak jsem si stím dneska dopoledne pohrál neb s jednou kartou mi to nabíhalo normálně a s jinou ne tak jsem se jal hledat rozdíl v čem je problem a moje zjištění je takovéto. Jednoznačně mi to dělala SD karta. Ve vniřní paměti mám 3 mapy (přejmenované) a bez SD karty vše nabíhalo OK. Jakmile jsem vložil SD kartu (třeba i prázdnou) při připojení kabelu do vypnutého Oregona následoval pád. Po dlouhém testování, s kombivování mi nakonec pomohl tento postup: Mapu na SD kartě jsem zkopíroval na disk v PC potom jsem naformátoval SD kartu ale pozor před vlastním formatem jsem změnil souborový system ( když byl na kartě FAT tak na FAT 32 a nebo opačně) Potom jsem nakopíroval zpět mapu a vše už chodí OK.:D Napište jestli to někomu taky pomohl tento system.
  • 0

#22 Coyote.cz

Coyote.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2009 - 10:03

Vždy připojuji Oregon k USB vypnutý a funguje to bez problémů i s 3.01. Teď jsem ho omylem připojil zapnutý a taky to funguje. Osobně jsem ale radši pro připojování vypnutého Oregona.
  • 0

#23 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2009 - 10:56

Takže s verzí 3.01 BETA se mi opět nezadařilo, na střeše, absolutně čistý výhled nejen na jih, čisté nebe a po hodině chyceny pouze 4 slovy ČTYŘI družice, přesnost 50m. Takže vracím na 2.97, kde jsem žádný problém neměl.
  • 0

#24 Pechy-Tce

Pechy-Tce

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2009 - 11:01

Ruvit napsal/a:
Takže s verzí 3.01 BETA se mi opět nezadařilo, na střeše, absolutně čistý výhled nejen na jih, čisté nebe a po hodině chyceny pouze 4 slovy ČTYŘI družice, přesnost 50m. Takže vracím na 2.97, kde jsem žádný problém neměl.



Je to vazne kus od kusu :) na chate v lese po minute na stole 11 satelitu , presnost 5m..... bal jsem se to nahrat do pristroje , cetl jsem prispevky , rozhodnul se nahrat .... zatim v poho ťuk ťuk ťuk B)
  • 0
PDA HTC TYTN BT Qstarz - BeeLineGPS ; GCZ II OREGON 300 mapa TOPO3 PRO

#25 bossno

bossno

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2009 - 11:16

Pomooc nahrál jsem nový soft a při zapnutí to dojde k hlášce Loadig maps... a konec co s tím? kartu jsem už vyhodil, nejhorší že to nejde ani připojit k PC
  • 0

#26 Tamila

Tamila

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2009 - 11:31

bossno napsal/a:
Pomooc
nahrál jsem nový soft a při zapnutí to dojde k hlášce Loadig maps... a konec
co s tím?
kartu jsem už vyhodil, nejhorší že to nejde ani připojit k PC


Zkus master reset. Drž stisknutý palec v levém horním rohu displaye a zapni oregona (stále drž levý roh) měla by ti naskočit hláška zda chceš smazat uživatelská data. Zadej Ano. Bohužel příjdeš o tvé waypointy a nějaká nastavení.
  • 0

#27 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2009 - 11:34

bossno napsal/a:
Pomooc
nahrál jsem nový soft a při zapnutí to dojde k hlášce Loadig maps... a konec
co s tím?
kartu jsem už vyhodil, nejhorší že to nejde ani připojit k PC


Co to znamená "a konec"? Vypnutí nebo zdánlivé vytuhnutí? Co to chvíli nechat bejt, jestli to nakonec nenabootuje? Poukd jsi tam nějaký mapy měnil, trvá jejich načtení docela dlouho ...

no a nebo zkus tenhle postup

Recovery #1 -- Forced USB Mass Storage Mode (only available in release 2.85 and after)

If your Oregon freezes during the startup process (i.e. Loading Maps...), and you've just loaded new maps or new gpx files then it could be the new files which are causing the problem. This procedure forces the unit into USB Mass Storage mode so that you can delete (or rename) these files. Follow these steps to recover:

* Attach the Oregon to your computer via USB cable
* The Oregon will power on and start to boot, immediately power the unit off while still connected
* Power on the Oregon and continue to hold down the power button for 30 seconds
* The Oregon should enter USB mass storage mode
* From your computer remove or rename any gpx or map files (.img) files that were recently added
* Unplug the Oregon and power on to see if this remedies the problem


http://garminoregon....m/Miscellaneous
  • 0

#28 bossno

bossno

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2009 - 11:36

Zatím pomohlo tohle
http://www.geocachin...731#post_125731

a ted jdu skusit druhý pokus
  • 0

#29 Coyote.cz

Coyote.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2009 - 11:38

Nemáte někdo možnost vyzkoušet v Oregonu 16 GB SDHC kartu??? Když už budu kupovat kartu tak pořádnou ta se v domácnosti vždycky hodí:D. S novým firmwarem by třeba mohla fungovat?
  • 0

#30 Tamila

Tamila

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2009 - 11:44

Coyote.cz napsal/a:
Nemáte někdo možnost vyzkoušet v Oregonu 16 GB SDHC kartu???
Když už budu kupovat kartu tak pořádnou ta se v domácnosti vždycky hodí:D. S novým firmwarem by třeba mohla fungovat?


16GB nevím ale 8GB chodí v poho ;)
  • 0

#31 Sovic13

Sovic13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2009 - 12:34

Tak jsem se ted vratil z prochazky - nacteni satelitu probehlo do 2 minut a s presnosti jsem se dostal na 2m i v lese, jen doufam ze pri gc nebude streckovat jako 2.98 ;)
  • 0

#32 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2009 - 12:51

Ted jsem odlovil v Olomouci 12 kesek a fw parada, uz je to skoro dokonale :)
  • 0

#33 TantalCZ

TantalCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 110 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2009 - 13:16

Spíš bych řekl, že už Oregon rozdělili na dvě stejné skupiny uživatelů. S jednou verzí má jedna část problémy a druhá ne. S další verzí je to přesně naopak ;) Kupodivu mě tahle verze lítá naprosto v pořádku, přesnost zatím jen po městě do 3m
  • 0

#34 bossno

bossno

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2009 - 13:18

Tamila napsal/a:

bossno napsal/a:
Pomooc
nahrál jsem nový soft a při zapnutí to dojde k hlášce Loadig maps... a konec
co s tím?
kartu jsem už vyhodil, nejhorší že to nejde ani připojit k PC


Zkus master reset. Drž stisknutý palec v levém horním rohu diplaye a zapni oregona (stále drž levý roh) měla by ti naskočit hláška zda chceš smazat uživatelská data. Zadej Ano. Bohužel příjdeš o tvé waypointy a nějaká nastavení.


Tak celý problém zřejmě vznikl tím že jsem měl nahráno v Oregonu více XXX.img souborů různě přejmenovaných a v některých byly stejné mapy.
Dříve je neviděl a nyní s novým softem je viděl a některé mapy tam vlastně byly vícekrát.
  • 0

#35 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2009 - 14:53

díky nové možnosti různě pojmenovaných mapových img souborů už Oregon nedělá chybu nefunkčního vyhledávání měst nebo adres, tak jak je posaná tady

http://www.geocachin...ort=&rowstart=0

a aby vyhledávání fungovalo, není už nutné mít sloučené v jedné kompilaci mapy "Adresy CR v1" s "Basemap" ;)
  • 0

#36 HONZA.CZ

HONZA.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 120 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2009 - 15:06

Tak USB funguje jak zamlada. Stačilo přeformátovat kartu na FAT32 !!!! Přiznám se že jsem čekal hlášku něco jako: Error file a ne pád.
  • 0

#37 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2009 - 19:40

...u mě formát nepomohl, vyzkoušel jsem dvě karty a nic. Karta šla ven a dál se tím netrápím :)
  • 0

#38 djw

djw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2009 - 20:15

nemohu vyloucit, ze se se mnou louci temer nove baterky ci ci, ale po ugrade OS mam ted jednou ze dvou pokusu o start oregonu pekne vytuhnuti, napis garmiin se mi rozsype do peknych prouzku jako byly standardne pro 2.99 a je to. a jeden z deseti takovyychto "vyytuhuu" musim vyresit vyndanim baterek. pozoruje to take nekdo?
  • 0

#39 sekator

sekator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2009 - 23:06

Me to vytuhne pri pripojeni k PC ve vypnutem stavu,ale kdyz dlouho drzim tlacitko vyp/zap tak se pripoji jako disk. jednotka,kdyz pri zaplem pristroji tak mi da vybrat ano ne:D.
  • 0

#40 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2009 - 9:01

Sally.cz napsal/a:

Agent. napsal/a: ...nebo ste si to sami dojebali tim strkáním zaplýho Oregáča do USBčka :D:D:D


...no ty jsi ale chtrolin - mysliz ze bych obtezoval to nejdriv zapinat kdyby to fungovalo tak jak ma?

...osobne si ale myslim ze na GPS to zadny vliv nema - prece ji nebudu furt vypinat kdyz ji potrebuju odpojit - Zumo s tim nikdy nemelo proble


Když připojím k USB, proběhne na displeji "cosi" od 0 do 100% a je tam ikona spojení PC <> Oregon, potom dám "Bezpečně odebrat HW", Oregon se vypne a pak ho z USB vytáhnu.
Tak to bylo vždycky.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama