Přejít na obsah


Fotka

Garmin eTrex Legend HCx


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
121 odpovědí na toto téma

#21 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2009 - 20:20

Gumu jsem si přilepil kvalitní tenkou oboustrannou lepící páskou. Pravděpodobně budu muset postup časem opakovat, ale zatím to už pěkných pár týdnů drží a to se s mašinkou nijak nemazlím.
  • 0

#22 Tommy-K

Tommy-K

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2009 - 22:15

Tak to už se tu někde řešilo myslím problémy s gumou okolo,ale doufám že jelikož budu kupovat pravděpodobně vistu,dle svých možností, že to chvilku vydrží a když ne, tak servis, případně oboustranky mám celé kotouče,pracuju v tiskárnách kde se používá hojně :-)
  • 0

#23 Tomas.B

Tomas.B

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2010 - 17:56

Pořídil jsem si TOPO Slovakia na CD . Jak mám postupovat při instalaci mapy z CD na micro SD kartu do eTrex Legend Hcx?
  • 0

#24 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2010 - 20:25

Mapu nainstaluješ na PC a objeví se ti v MapSourcu. Pak pomocí MapSourcu pošleš buď přímo kabelem do GPSky (popř. na kartu) nebo kartu dáš do čtečky a pošleš ji MapSourcem na kartu v té čtečce.
  • 0

#25 Tomas.B

Tomas.B

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2010 - 17:06

Mám následující problém,v mapsource jsem vytvořil trasu a chtěl jsem ji přenést do GPS(trex legendhc). Propojil jsem gps s pc, zapnul,nastavil protokol Garmin. V mapsource sem klepl "odeslat do zařízení" . Následně v otevřeném okně sem klepl na tlačítko"Najít zařízení", z nějakého důvodu se gps-ka nepřipojila jako GPS Garmin ,ale jako vyjímatelní disk D:/ a soubor byl odeslán do čtečky karet.:@
  • 0

#26 marek76

marek76

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2010 - 20:30

Dobrý večer, jsem začátečník a mám GPS Garmin Etrex Legend HCx, chtěl bych vědět nastavení přístroje, bohužel při hledání mě přístroj dovede na určené místo podle dat v GPS, ale ve skutečnosti je to místo o 100 metrů dál. Porovnával jsem to s dalšíma GPSkama i podle počasí. V diskuzi jsem našel nastavení elipsoidu WGS84 pro Colorado a s podobným problémem upgradovat firmvare Webupdater atd., mám verzi 3.0. Poradí mi někdo .Děkuji
  • 0

#27 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2010 - 12:09

marek76

Nechápu úplně ty poslední dve vety. Prestavil jsi tedy elipsoid (map datum) na WGS84? S firmwarem to moc nesouvisi a melo by to pomoct.
  • 0

#28 marek76

marek76

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2010 - 13:42

Ano přestavil na WGS84, pak jsme porovnávali s druhou GPS a data byli mnohem sobě podobnější. Až bude lepší počasí zkusím v terénu. Díky za odpoveď.
  • 0

#29 zoufalci

zoufalci

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2010 - 7:27

marek76 napsal/a:
Dobrý večer, jsem začátečník a mám GPS Garmin Etrex Legend HCx, chtěl bych vědět nastavení přístroje, bohužel při hledání mě přístroj dovede na určené místo podle dat v GPS, ale ve skutečnosti je to místo o 100 metrů dál. Porovnával jsem to s dalšíma GPSkama i podle počasí. V diskuzi jsem našel nastavení elipsoidu WGS84 pro Colorado a s podobným problémem upgradovat firmvare Webupdater atd., mám verzi 3.0. Poradí mi někdo .Děkuji


Zjisila jsem u své gps (stejný typ) obdobný problém. Souřadnice zadané v terénu ručně mě pošlou jinam, než to místo ve skutečnosti je. Kontrolovala jsem to v MapSource a je to posunuté pořád stejným způsobem (cca těch 100 m). Nevím, jak přístroj nastavit, aby ukazoval dobře...
  • 0

#30 marek76

marek76

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2010 - 14:02

Po nastavení elipsoidu na WGS84 jsem dohledal místo na jedničku, ale pouze podle mapy a sledování polohy podle GPS, nelze se spolehnout na směrovku, ta ukazuje o 50-100m jinam. Nevíte proč? Díky
  • 0

#31 kancisko

kancisko

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2010 - 9:24

Ahoj chci se optat vlastním etrex legend hcx přez MapSource jsem tam nahrál keše asi 1500 oběvila se hláška že pamet z body je plná opravdi se jich tam vic nevejde? 2. jak všechy ty body smazat z garmina zatim me to jde jen po jednom a to se mě moc nechce.....
  • 0

#32 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2010 - 11:47

smazat podle typu symbolu? mělo by to tam být...
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#33 Zdenda2

Zdenda2

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2010 - 13:35

marek76 napsal/a:
Dobrý večer, jsem začátečník a mám GPS Garmin Etrex Legend HCx, chtěl bych vědět nastavení přístroje, bohužel při hledání mě přístroj dovede na určené místo podle dat v GPS, ale ve skutečnosti je to místo o 100 metrů dál. Porovnával jsem to s dalšíma GPSkama i podle počasí. V diskuzi jsem našel nastavení elipsoidu WGS84 pro Colorado a s podobným problémem upgradovat firmvare Webupdater atd., mám verzi 3.0. Poradí mi někdo .Děkuji


Mám nastavení "Austria" a jedu s přesností snad na centimetry.
Zdenda2
  • 0

#34 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2010 - 14:10

kancisko napsal/a:
Ahoj chci se optat vlastním etrex legend hcx přez MapSource jsem tam nahrál keše asi 1500 oběvila se hláška že pamet z body je plná opravdi se jich tam vic nevejde? 2. jak všechy ty body smazat z garmina zatim me to jde jen po jednom a to se mě moc nechce.....


Hledat > Body > Vymaz... > (vyber symbol bodu, nebo vsechny)
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.


#35 kancisko

kancisko

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2010 - 20:25

Ahoj tak ješte jednou :) chci se optat vlastním etrex legend hcx přez MapSource jsem tam nahrál keše asi 1500 oběvila se hláška že pamet z body je plná opravdi se jich tam vic nevejde , je nejaký způsob jak je nahrát třeba na kartu , prostě jich tam dostat víc?
  • 0

#36 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2010 - 20:34

Trasovych bodu se tam vejde 1000. S tim nehnes. Nicmene lze pouzit program POIloader a nahravat tam body jako vlastni POI kategorie. To se pak nahrava do souboru na kartu, a jeste nikdo neprisel na limit. Ja tam tak mam celkem necelych 40000 bodu.
  • 0

#37 tomi-h

tomi-h

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2010 - 15:10

Neměl by někdo na prodej tuto GPS za rozumnou cenu prosím???
  • 0

#38 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2010 - 17:33

Pořád v tom plaveš, tomi? Na Aukru jsem legend Hcx neviděl dlouuuuho... a nový se dá koupit ještě dnes za 4000. Když trošku přidáš, seženeš Dakotu 20 novou, nebo ojeté Oregony (někdy). To je nesrovnatelné. A mapy nejsou důležité - seženou se vždycky (není třeba platit v ceně přístroje ty drahé). Ať už free verze, nebo jinak... dle vlastní volby.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#39 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2010 - 17:33

během pár vteřin (víc jsem neřešil):
http://www.pixmania....zEyODM5NjMwMjI7
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#40 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2010 - 13:08

Zdravím a ptám se: Je možné na G eTrex Legendu nastavit souřadnice na systém S 1942 s potřebnými korekcemi (East(y) + 90m, Nord(x) + 2340 m pro převod z WGS 84/UTM) aby odpovídal kilometrovým čtvercům na turistických mapách KČT? Děkuji
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama