Přejít na obsah


Fotka

Garmin eTrex Legend HCx


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
121 odpovědí na toto téma

#41 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2010 - 13:38

Ahoj.
Je to možné, spíš než korekce z map KČT bych ale doporučoval nastavit to pořádně... tzn. User Map Datum a User Coordinates system.
Po spravnych parameterch se zkusim podivat.

edit: tady: http://wiki.geocaching.cz/wiki/S-42
  • 0

#42 Darkmor

Darkmor

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2011 - 12:32

Před několika dny jsem zprovoznil nový přístroj Garmin eTrex Legend HCx. Hned na počátku jsem si však zjistil, že mě přístroj soustavně posílá zhruba 100 metrů mimo hledané objekty. Problém nevyřešilo ani přenastavení elipsoidu z původního Austria na doporučovaný WGS84. Zajímalo by mě, jak se s nepřesností konkrétně vypořádali marek 76 a zoufalci, případně kdokoliv další, kteří se potýkali (předpokládám, že problém vyřešili a přístroj zdárně doladili) se stejným problémem. Dík za odpověď.
  • 0

#43 dygestor

dygestor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2011 - 17:41

při navigaci na nějakou adresu nebo ti ukazuje, že stojíš jinde? Mně ukazuje přesně, ale když jsem zadal adresu na tuším topo 2010, tak mě to posílalo asi 100-200 m jinam
  • 0

#44 ondroj

ondroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 22:36

Garmin eTrex Legend HCx Kde prosím nejlevněji objednat tuto gps navigaci??? Našlo mi to nejlevnější za prixima.cz ale nevím jestli je to kompletní s mapami. Moc se zatím v tom neorientuji jde mi hlavně o venu a o to aby to bylo ihned k použití.
  • 0

#45 L.a.u

L.a.u

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)
  • LocationKolín

Publikováno 19 leden 2011 - 23:09

ondroj napsal/a:
Garmin eTrex Legend HCx

Kde prosím nejlevněji objednat tuto gps navigaci??? Našlo mi to nejlevnější za prixima.cz ale nevím jestli je to kompletní s mapami. Moc se zatím v tom neorientuji jde mi hlavně o venu a o to aby to bylo ihned k použití.


Asi mělo být PIXMANIA.CZ, ne? Tam je sice nejlevnější, ale je potřeba připočítat ještě nejméně necelé 300 za dopravu odkudsi z Francie. A myslím, že nebude přiložen český návod. (Před 6 lety jsme tam kupovali foťák a návod v CZ jsme si museli stáhnout a vytisknout sami.)

Co se týče map, tak Legend HCx fungue i bez detailních map, co jsou na paměťové kartě. Je tam jakási mapka v hrubých rysech. (Myslím, že tam jsou vidět dálnice.)
  • 0

#46 Dr.hu

Dr.hu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2011 - 7:35

ondroj: zkus se podívat na www.softcom.cz. Já jej tam koupil koncem prosince komplet i s mapami a vyšlo to nejlevněji z nabídek na internetu.
  • 0

#47 ondroj

ondroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2011 - 8:43

Dr.hu napsal/a:
ondroj: zkus se podívat na www.softcom.cz. Já jej tam koupil koncem prosince komplet i s mapami a vyšlo to nejlevněji z nabídek na internetu.


Mi si stránky nejdou načíst:(:(
  • 0

#48 Dr.hu

Dr.hu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2011 - 9:28

tak zkus vyhledat Softcom Group a nebo zkus zákaznickou linku 267 311 592-3 pobočky jsou v brně praze a ostravě
  • 0

#49 L.a.u

L.a.u

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)
  • LocationKolín

Publikováno 20 leden 2011 - 9:33

ondroj napsal/a:

Dr.hu napsal/a:
ondroj: zkus se podívat na www.softcom.cz. Já jej tam koupil koncem prosince komplet i s mapami a vyšlo to nejlevněji z nabídek na internetu.


Mi si stránky nejdou načíst:(:(


Nevím, kde je chyba - mně ty stránky fungují. Tady ho máš i s mapou: http://www.softcom.c...-czech/?flist=1
  • 0

#50 Dr.hu

Dr.hu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2011 - 9:53

Jj. To je přesně ta stránka, jenže odkazy se mi telefonu kopírují špatně :D Jinde ho mají o kilo až pět dražší a mapy jsou jen na kartě.
  • 0

#51 bedabeda

bedabeda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2011 - 18:42

ondroj napsal/a:
Garmin eTrex Legend HCx

Kde prosím nejlevněji objednat tuto gps navigaci??? Našlo mi to nejlevnější za prixima.cz ale nevím jestli je to kompletní s mapami. Moc se zatím v tom neorientuji jde mi hlavně o venu a o to aby to bylo ihned k použití.


Já bych Ti ji prodal, není moc používaná (brzo jsem koupil Oregon 550) dal bych jí za cca 3.500 Kč s kartou 4GB s nejnovějšími TopoPro mapami a poslední silniční Evropou a držákem na kolo. Není na ní jediný škrábaneček a je ještě v záruce. Jsem z Plzně. Budu se s ní těžko loučit, ale bohužel mi leží v šuplíku.
  • 0

#52 Darkmor

Darkmor

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2011 - 21:32

Problém s navigací na souřadnice jsem již po nějakém potýkání se a intenzivní konzultaci vyřešil zatím nevyřízenou reklamací. Poloha na mapě byla zobrazena v souladu s mojí pozicí v terénu, ale ze správného místa mě k zadaným souřadnicím navigace posílala kolem 100 metrů jihozápadním směrem.
  • 0

#53 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2011 - 21:38

Ahoj, prasknul mi displej na Etrex legend hcx. Nevíte, kde mi ho opraví? (navigaci jsem si položil na palubovku auta displejem dolů a bylo po něm). Díky
  • 0

#54 Ondrus

Ondrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2011 - 21:43

Mám stejný problém. Už s tím ale funguji dobrý rok a půl. S opravou by ale neměl být problém.
  • 0
Hmmm tady to vypadá na keš.....a měli s tim úspěch..

#55 L.a.u

L.a.u

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)
  • LocationKolín

Publikováno 27 únor 2011 - 23:28

Smrk napsal/a:
Ahoj, prasknul mi displej na Etrex legend hcx. Nevíte, kde mi ho opraví? (navigaci jsem si položil na palubovku auta displejem dolů a bylo po něm). Díky


Zkusil jsi kontaktovat servisní společnost pro Garmin? http://www.garmin.cz...zarucni-opravy/ : Já jim asi před rokem psala, jestli mi opraví Geko, co mi spadnul na zem a odešel displej. (Já ale nebyla úspěšná, napsali mi ve smyslu, že Geko už nemá podporu oprav a neopraví mi ho.)
  • 0

#56 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2011 - 6:31

Psal jsem mail do Picodasu, ale pročítal jsem fórum a lidi s nimi nemají dobré zkušenosti.
  • 0

#57 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2011 - 10:44

Tak mi odpověděli, že diplej vymění za 4000,- + 800,- za práci. Ať si radši koupím novou navigaci. No nevím, po dvou měsících ji vyhodit a koupit novou kvůli displeji? Copak displej je dražší než celý přístroj? Tolik mě nestál.
  • 0

#58 edheldil

edheldil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2011 - 11:22

Darkmor napsal/a:
Problém s navigací na souřadnice jsem již po nějakém potýkání se a intenzivní konzultaci vyřešil zatím nevyřízenou reklamací.
Poloha na mapě byla zobrazena v souladu s mojí pozicí v terénu, ale ze správného místa mě k zadaným souřadnicím navigace posílala kolem 100 metrů jihozápadním směrem.


Muj tip je, ze ty body, na ktere se chcete navigovat, jste zadal jeste s jinym elipsoidem. Zkuste si zadat nejaky bod nyni a uvidite.

Priklad:
- Kes ma dejme tomu souradnice 50 07.000, 14 24.000 WGS84
- zadal jste je do GPS jeste dokud jste mel datum Austria, ktere je dejme tomu ve vasem okoli o 100 metru posunute. Takze jste zadal spatne souradnice.
- prepnul jste datum na WGS84, ale kdyz byste se ted podival na souradnice kesky, byly by dejme tomu 50 07.040 a 14 23.950 WGS84, protoze je GPS prepocitala z Austria do WGS84 - proto vas to naviguje jinam

Ostatne, kdyz date navigovat na bod, ktery je podle GPS mapy presne na miste, kde je i sipka, taky vas to naviuje o 100 metru jinam? Pokud ne, tak viz vyse ;-)
  • 0

#59 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2011 - 12:40

Smrk napsal/a:
Tak mi odpověděli, že diplej vymění za 4000,- + 800,- za práci. Ať si radši koupím novou navigaci. No nevím, po dvou měsících ji vyhodit a koupit novou kvůli displeji?
Copak displej je dražší než celý přístroj? Tolik mě nestál.

vítej v moderním kapitalismu :D
  • 0

#60 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2011 - 20:22

dr.vota napsal/a:

vítej v moderním kapitalismu :D


Děkuji za přivítání. A kde je červený koberec? Stojí tisíc dolarů, ale pokud bys chtěl nit na zalátání díry, dáš za ně tři tisíce dolarů. Takže na vítání stačí dlažba :-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama