Přejít na obsah


Fotka

Garmin eTrex Legend HCx


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
121 odpovědí na toto téma

#101 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2012 - 11:05

Takže když tam mám nastaveno 200 m (nebo tak nějak) tak mi to až do tohoto rozlišení ukazuje k severu a jen na velké přiblížení čelem? Vyzkuším to doma. Dík moc za radu.
  • 0

#102 montezuma2

montezuma2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 303 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2012 - 15:25

Zbynislav napsal/a:
Zdravím,
mám pár otázek:
1) Mám stejný problém jako dost lidí, co tu už psali, ohledně odlepující se gumy. Přečetl jsem si předchozí příspěvky a bylo zde napsáno, že to není zas až takový problém. Dám příklad: Když bych jel na kole v dešti s GPSkou na krku případně na držáku. Nepřišla by k nějaké újmě?
2) Bádám nad tím, jak dovnitř dostat přes MapSource GPX soubor a nedaří se mi.
3) Příložené mapy TOPO mi v poslední době přestali nějak fungovat a nezobrazuje se mi mapový podklad. Jsou vidět jen některé hodně výrazné silniční tahy a jinak nic moc extra.

Předem děkuji za rady.

Ahoj, co se týká odlepující se pásky, tak to nakonec vyřešil vteřiňák. AKORÁT SI ČLOVĚK MUSÍ DÁT POZOR NA ČUDLÍKY. Je to řešení na cca 1/2 až rok.
  • 0
Vybavení: otahaný Coleman Latitude x1150, celta, karimatka, ešus a vařič, kolo, Garmin Etrex Legend HCx + GeoGet + Geojarry

Nikdy nebudu balit lock´n´lock krabičky do smradlavých igeliťáků.

Pakliže chcete strávit jedno odpoledne v přírodě, doporučuji Divoké údolí ;)

#103 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2012 - 15:30

1) Oboustranná kobercová lepenka. Už jeden rok v poho. 2) Přes POIloader bez problému. 3) Udělám si mapy v MOBACu a nahraju. Nevidím problém.
  • 0

HW: Samsung Galaxy S3 Neo _ Garmin eTrex Legend HCx  _ Nokia N95 8GB _ PDA Mio P560 _ QStarz BT-Q818

SW: c:geo _ Locus Map Free _ WhereYouGo _ GCDroid _ GDAK


#104 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2012 - 17:50

Mobac (JNX) do Legenda? Spíš se podívej, jestli tu mapu máš, jestli sis ji náhodou nesmazal. A pokud máš mapu na kartě a keše si nahráváš do navigace, zkus jestli funguje ta karta. To co popisuješ vypadá na základní mapu, která je na úrovni hrubé automapy.
  • 0

#105 montezuma2

montezuma2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 303 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2012 - 14:40

Ahoj, mám problém. Zkusil jsem naládovat do Legenda mapu Rakouska podle

Paw&lucima napsal/a:
...

, řešilo se to tady:
http://www.geocachin...86&quote=364386. Je to dělaný podle toho návodu zdarma. Nějak nemůžu přijít na to, jak si zobrazit Rakousko. Povypínal jsem na mapě ČR kde co a stejně to nechodí. Konkrétně se jedná o to, že jsem na kartu překopíroval onen soubor "gmapsupp.img" přejmenovaný na "rakousko.img". V nastavení mapy>informace o mapě se mi ale jednotilvý části Rakouska nezobrazují, zobrazují se jenom ty kusy z ČR. Díky moc za rady.
  • 0
Vybavení: otahaný Coleman Latitude x1150, celta, karimatka, ešus a vařič, kolo, Garmin Etrex Legend HCx + GeoGet + Geojarry

Nikdy nebudu balit lock´n´lock krabičky do smradlavých igeliťáků.

Pakliže chcete strávit jedno odpoledne v přírodě, doporučuji Divoké údolí ;)

#106 dygestor

dygestor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2012 - 15:44

Původní gmapsumm.img si někde zazálohuj, asi to bude mapa čr. rakousko.img si přejmenuj na gmapsupp.img a doj ho na kartu do složky Garmin. Když k Legendu přidávali možnost používání externí karty, tak jim nějak nedošlo, že by lidi chtěli používat víc map najednou...
  • 0

#107 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2012 - 18:35

1. Staré eTrexy umí načist pouze jeden jediný mapový soubor, a to GMAPSUPP.IMG. Takže nějaké přejmenovávání je úplně k ničemu, těchto si vůbec nevšimne... Různé názvy těchto souborů umí až novější přístroje, od Colorada, přes Oregony, Dakoty až po Montanu. Pak samozřejmě i ty nejnovější eTrexy 10, 20 a 30. 2. Pokud chci v takové starší GPS mít více map současně, tak je musím do ní poslat najednou. Pokud z MapSource (nebo novějšího BaseCampu) pošlu jednu a pak nato další, tak tam bude jenom ta naposledy poslaná, protože ta první se tou novou přepíše...
  • 0

#108 dygestor

dygestor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2012 - 21:22

Nebo máš na kartě v Legendu víc souborů *.img a když potřebuješ jinou mapu, přepíšeš si její název v telefonu.
  • 0

#109 montezuma2

montezuma2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 303 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2012 - 7:40

Nádhera,chodí to...opravdu to stačilo na té paměťovce přejmenovat. Díky za rady;). Tak ještě teď stáhnu Slovensko a Bulharsko:D.
  • 0
Vybavení: otahaný Coleman Latitude x1150, celta, karimatka, ešus a vařič, kolo, Garmin Etrex Legend HCx + GeoGet + Geojarry

Nikdy nebudu balit lock´n´lock krabičky do smradlavých igeliťáků.

Pakliže chcete strávit jedno odpoledne v přírodě, doporučuji Divoké údolí ;)

#110 kuratHKo

kuratHKo

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2012 - 16:03

Existuje nějaký prográmek, do kterého si pohodlně stáhnu obsah z gps a v pc si umažu co nepotřebuju (keše, waypointy atd...) a zas nahraju zpět do gps už takto upravené? V navigaci ťukat na jednotlivé body je strašně zdlouhavý, kolikrát mi tam zbyl po odstraněné kešce i nějaký ten parking o kterém už stejně nevím k čemu patřil atd, navíc je to zobrazené pod kódy a všechno rozťukávat a zkoumat co to je trvá celou věčnost. V čem by to šlo udělat rychleji a pohodlněji? Díky.
  • 0

#111 dead body

dead body

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2012 - 16:14

Mám taky menší problém - nejde mi vykalibrovat kompas. Zkoušel jsem to na různých místech, za slunečného počasí, otáčel jsem se pomalu ve stejném směru, ale prostě nic. Dá se to nějak vyřešit nebo mám reklamovat?
  • 0

#112 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2012 - 16:39

Problém asi bude v tom, že Legend HCx nemá magnetický kompas.
  • 0

#113 L.a.u

L.a.u

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)
  • LocationKolín

Publikováno 01 září 2012 - 19:48

kuratHKo napsal/a:
Existuje nějaký prográmek, do kterého si pohodlně stáhnu obsah z gps a v pc si umažu co nepotřebuju (keše, waypointy atd...) a zas nahraju zpět do gps už takto upravené? V navigaci ťukat na jednotlivé body je strašně zdlouhavý, kolikrát mi tam zbyl po odstraněné kešce i nějaký ten parking o kterém už stejně nevím k čemu patřil atd, navíc je to zobrazené pod kódy a všechno rozťukávat a zkoumat co to je trvá celou věčnost. V čem by to šlo udělat rychleji a pohodlněji? Díky.


GeoGet je dle mého názoru nejpohodlnější. Do Legendu HCx si pak body můžeš nahrát jako klasické body (a podle exportního makra mohou body být i pod svými jmény, nejen GCkody) nebo jako POI (uživatelské body zájmu).
Sice chvilku trvá, než do toho programu pronikneš, ale pak to stojí za to. Rozhodně doporučuju.
  • 0

#114 dead body

dead body

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2012 - 21:21

mpik napsal/a:
Problém asi bude v tom, že Legend HCx nemá magnetický kompas.

A možná i tím, že já mám vlastně Vistu... :D:D:D
  • 0

#115 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2012 - 22:21

Tak to jo, ale píšeš do vlákna o Legendu a co máš, jsi nenapsal. Takže pak to vypadá takto: Problém: zkušební let byl O.K., ale automatické přistávání bylo velice drsné. Mechanikova poznámka: automatické přistávání na tomto letadle není nainstalováno.
  • 0

#116 Salanter

Salanter

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2012 - 15:23

Dobrý den, 1. snad jsem správně.. 2. pročetl jsem všechny stránky tohoto tématu a nenašel, tak jsem se snad nepřehlédl.. 3. Pořídil jsem nedávno tuto gps a teď se do ní snažím dostat porůznu co potřebuji. Narazil jsem na problémek u WP.. Všude, i zde, se zmiňuje 1000 uložitelných bodů.. Všichni brečí, jak je to málo, nu já mám problém v tom, že mi jich to bere jen 50.. Tak bych se rád zeptal, v čem může být problém, zda někde něco přepnout, nebo se jít houpat.. :) Předem děkuji za reakce..
  • 0

#117 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2012 - 15:35

Salanter napsal/a:
Dobrý den,
1. snad jsem správně..
2. pročetl jsem všechny stránky tohoto tématu a nenašel, tak jsem se snad nepřehlédl..

3. Pořídil jsem nedávno tuto gps a teď se do ní snažím dostat porůznu co potřebuji. Narazil jsem na problémek u WP.. Všude, i zde, se zmiňuje 1000 uložitelných bodů.. Všichni brečí, jak je to málo, nu já mám problém v tom, že mi jich to bere jen 50..
Tak bych se rád zeptal, v čem může být problém, zda někde něco přepnout, nebo se jít houpat.. :)

Předem děkuji za reakce..

a) máš určitě přesně model Garmin eTrex Legend HCx?
b ) nepíšeš, jak to tam nahráváš
c) 1000 bodů celkem, včetně WP, ne 1000 keší - v tom by mohl být problém
d) zkus POI, vejde se jich tam spousta (asi 70000 mám ověřeno)
  • 0

#118 Salanter

Salanter

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2012 - 15:41

Na šasi je psane etrex legend hcx.. takže jsem si na takových 98% jistý :D keše jsou jediné body co tam mám.. nahrávám je s mapSource, nebo přímo z geocaching.com.. PS.: POI je v plánu ale k tomu se nedají dávat tk pěkné poznámky.. (Je fakt, že nějakých 29 znaku je nic moc, ale lepší než drátem..)
  • 0

#119 Salanter

Salanter

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2012 - 16:17

Teď jsem zkoušel přímo v gps naklikat body a jdou normálně přes 50.. tak je někde chybička na způpsobu jak je tam posílám.. nebo nevím.. tuší někdo?
  • 0

#120 Salanter

Salanter

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2012 - 16:44

A haaaa vyřešeno.. nesmím se jich tam snažit poslat 3000, pak jich to opravdu pošle jen 50..:D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama