Přejít na obsah


Fotka

Pocket Queries - Limit approaching


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
542 odpovědí na toto téma

#1 GeoAnimals Team

GeoAnimals Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2009 - 11:05

Vzhledem k rychle přibývajícím keškám v ČR a narůstajícímu počtu nutných PQ pro jejich stažení, pomalu ale jistě se dostáváme k limitnímu bodu - 35 PQ , které je možno maximálně stáhnout, resp. 40, které dovolují vytvořit GC.com. Myslím tedy, že udržovat v GSAKu databázi kešek celé republiky bude za chvilku pěkně složité. Ještě před pádem serverů jsem si upravoval PQ tak, abych pokryl archivované kešky v prvních PQ a opět se dostal kolem 500, ale více jak 2 PQ tím člověk stejně nezíská. také by bylo skvělé kdyby existoval nějaký nástroj pro rychlotvorbu PQ a dávkové nahrání na server, protože proklikávat se tím a po každém odškrtnutí či zaškrtnutí čekat na refresh stránky, je vopruz :)
  • 0

#2 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2009 - 12:32

I když mám v GG taky celou ČR, začínám se pomalu ptát, k čemu je to dobré... Dneska si aktualizuji jen okruh cca 30km od HC. Když jsem ještě stahoval celou ČR, šetřil jsem prostor PQ tím, že jsem nestahoval již nalezené keše (ty se aktulizují týdně přes MyFinds). Samotnou PQ jsem měl na Eventy, cito, wigo, webcams, virtual apod. moc se neměnící keše, který jsem taky stahoval týdně. Na celé ČR to pak dělalo úsporu 2-3 PQ, což je znát. V GSAKu na to je makro, ale obávám se, že je to tak zapeklité, že něco takového naprogrramovat a pak ještě automaticky nastavit na gc.com je nereálné.
  • 0

#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2009 - 20:47

No, nemyslim si, ce by to byl takovy problem. Dokonce nastroj na ruzne automatizovane kejkle uz mame - geojarry.Uz ted jim lze minimalne atomatizovane PQ vypinat ci zapinat, takze se daji treba udeat dve sady PQ, a ty kazdy tyden prepnout. Az v GJ pribude moznost i primo PQ vyrabet, pak se bude moci zautomatizovat lecos dalsiho. ;) Pripominam, ze GJ je nastroj univerzalni, a nic nebrani jej volat z maker Geogetu nebo GSAKu (predpokladam, ze umi volat externi EXE).
  • 0

#4 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2009 - 22:10

No a dalsi moznost je se tu nejak domluvit a PQ proste sdilet. Je nas tu co si PM plati docela dost, tak by myslim nemusel byt problem aby kazdy mel nastavenu jednu PQ co by se spoustela denne. Ziskame tak kazdodeni update a mobil/navigaci plnou aktualnich dat. Kazdy participujici by dostal interval a email kam to nechat posilat. Ja bych to pak zpracoval a vystavil nekde na webu, tam by to bylo pekne rozsekany po krajich a typech keskach. Ale gc.cz uz stejne nejaky data ma kdyz dela mapu, tak je to mozna uplne zbytecny a proste by se ty kompletni PQ mohly vstavit tady. Pokud je to problem protoze gc.cz jde gc.com az prilis na ruku tak to muze byt nekde u me. Diskove, sitove a pocetni kapacity mam v podstate neomezene horsi je to stim casem. Jojo ze zacatku mi prislo, ze je blbost mit vsechny kesky v mobilu ale dneska kdyz se zavislost prohloubila to uz vidim jinak. ;)
  • 0

#5 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2009 - 9:14

Jeste me vlastne doslo, ze by bohate stacilo vytvorit list kde budou zarazeni vsichni participujici a soucasne by na tenhle list nechali posilat ten svuj prideleny PQ segment. To je zalezitost na 10min. Nejhorsi bude se dohodnout. Je zajem?
  • 0

#6 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2009 - 10:14

O efektivné věci je zájem vždy :)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#7 GeoAnimals Team

GeoAnimals Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2009 - 11:52

Ted jde ale jeste o to, jak moc legalni je sdileni PQ...nikde jsem zadny zakaz necetl. Ale mel jsem tak nejak pocit, ze je to "tabu" tema, jakoby nejake nepsane pravidlo :)
  • 0

#8 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2009 - 11:57

GeoAnimals Team napsal/a:
Ted jde ale jeste o to, jak moc legalni je sdileni PQ...nikde jsem zadny zakaz necetl. Ale mel jsem tak nejak pocit, ze je to "tabu" tema, jakoby nejake nepsane pravidlo :)


Pokud to bude v uzavřeném kruhu těch, kdo je poskytují....
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#9 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2009 - 12:00

No konečně ... Hlásím se na 1-2 PQ ...
  • 0

#10 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2009 - 12:02

Já klidně 10 :) Bo jak to bude fungovat, bude to bomba :P
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#11 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2009 - 12:28

No počítám že postupně se těch 25 lidí přidá a každý budeme dodávat 1-2PQ (stejné) každý den ... Především to chce někoho, kdo vládne nad mailovým serverem a dokázal by ty maily přijímat a pokud možno automaticky rozbalovat přílohy a vystavovat jako např. FTP ... A to já bohužel neumím ...
  • 0

#12 swenney

swenney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2009 - 12:30

jsem pro
  • 0

#13 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2009 - 12:33

Že bych se také přidal k tomuhle boji proti americkým iperialistům? Asi nejjednodušší způsob mi přijde zřídit někde e-mailovou schránku, do které se budou PQ posílat a pak pomocí filtru předávat ostatním...
  • 0

#14 GeoAnimals Team

GeoAnimals Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2009 - 14:59

Jop, rád se do tohoto přidám taky.
  • 0

#15 bossno

bossno

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2009 - 14:59

Přidáván se taky 10PQ není problém, zvlášť při posledním pádu by se to utčitě hodilo. Pokud by tam pak bylo i třídění dle menších oblastí bylo by to super.
  • 0

#16 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2009 - 15:29

Super! Behem zitrka to pripravim a obeslu vas. Rozbaleni a vystaveni na HTTP/FTP neni problem, jen budu muset nejak vymyslet rizeni pristupu. Anonymne to nechci provozovat, to snad jen v pripadech kdy by to GC.COM zase lehlo. Sam pro sebe mam takovy rozbalovatko, slucovatko a sekatko po krajich uz nasazeny, tak ho jen trosku zcivilizuju. Pro me to uz takhle nejak chodi, ale jsem rad ze se vyresi limit a taky ze se zrychli update. ;) Zajemcum muzu ty maily nechat preposilat bezezmeny, tahle alternativa je dokonce jednodusi. Tak tedy zitra.
  • 0

#17 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2009 - 16:39

semik75 napsal/a:
Super! Behem zitrka to pripravim a obeslu vas. Rozbaleni a vystaveni na HTTP/FTP neni problem, jen budu muset nejak vymyslet rizeni pristupu. Anonymne to nechci provozovat, to snad jen v pripadech kdy by to GC.COM zase lehlo. Sam pro sebe mam takovy rozbalovatko, slucovatko a sekatko po krajich uz nasazeny, tak ho jen trosku zcivilizuju. Pro me to uz takhle nejak chodi, ale jsem rad ze se vyresi limit a taky ze se zrychli update. ;)

Zajemcum muzu ty maily nechat preposilat bezezmeny, tahle alternativa je dokonce jednodusi. Tak tedy zitra.


Je možný se ještě taky připojit?
  • 0

#18 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2009 - 19:36

Já bych se taky přidal. Podle mě úplně stačí mail list nebo jedna adresa ze které se to bude přeposílat. Rozbalování a ukládání na FTP je zbytečné, to by se nejdřív GeoGet musel doučit FTP, POP3 už umí. Jak je to v GSAKu nevím.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#19 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2009 - 19:55

GSAK umí. Btw, s takovouhle silou můžete mít denně aktuální celou Evropu ;)
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#20 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2009 - 20:10

To přesměrování mailů je sice nejjednodušší, ale když budu 14 dní na dovolené a nebudu stahovat, tak mi to přeplní mailovou schránku neaktuálními daty ... Proto jsem navrhoval nějaký úložiště kde bude vždy "last snapshot" ... A do GeoGetu by to možná šlo doprogramovat ...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama