Přejít na obsah


Fotka

kradou se GC?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
317 odpovědí na toto téma

#301 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 420 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2015 - 13:49

Nechal jsem si kdysi asi pět čísel ze ztracených coinů vypálit do kousku oranžového plastu. Necestoval ani jeden, kačeři to vyhodili jako bordel. 

To chtělo k tomu něco přivěsit, třeba aspoň fotku toho coinu, pak by to asi cestovalo a míň lákalo zloděje.


  • 0

#302 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2015 - 13:55

Já jsem si stanovil vlastní limit. Pokud se coin neposune do dvou let vypouštím kopii.

Už se mi stalo, ze měl jeden kačer můj coin přes rok doma, já vypustil kopii a najednou jiný kačer logoval discovered úplně jinde než jsem kopii vypusti. Naštěstí se originály podařilo od onoho kačera dostat. Prostě rok nehrál a coin měl doma.


  • 2

#303 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2015 - 15:07

Jak píše Kulhal, je taky pravda, že lidi už další cestovatele nepouští, takže jich je i proto méně, jejich trvanlivost není věčná. Kdyby každý kačer chtěl mít jeden aktivní travel, bylo by jich opravdu hodně :-) Ale on se jeden ztratí a dalšího už nepustí. K tomu příležitostní kačeři, kteří samozřejmě travely sbírají, ale sami nové nepouštějí. Navíc je nutné přihlédnout k tomu, že keše vznikají jako houby po dešti v závislosti na množství nových kačerů. Takže i kdyby coinů bylo stejně jako před pěti lety, tak keší je mnohonásobně víc a coiny se v nich "naředí". 


  • 1

#304 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2015 - 16:01

lubbez: oops... site not found

 

S těma travelama - podle mne za to může bulvarizace geokešingu. Tím myslím přesně to, co tu popisují ostatní - masový nárůst atd. No, masový... takhle: kyblík není nevyčerpatelný. Počet hráčů nějak roste, ale zároveň dochází i k odlivu hráčů. Kromě "prázdninových" odcházejí i staří, nebo nenápadně (koneckonců se to děje i mně) přestávají být aktivními, loví málo, málo hru prožívají. No a k věci: lidé, kteří aktivně hru sami vyhledali, kteří se do ní vrhli po hlavě a hltali ji sakumprásk, ti už v ní víceméně všichni jsou. Teď do ní pronikají lidé typu "bavte mne". Konzumenti. Ti jednak samosebou nebudou číst stohy pravidel, dvadnak trpí, hanlivě řečeno, stigmatem "co byste ještě chtěli? Buďte rádi, že mne tu máte..." :(

Obrazem tohohle stavu jsou eventy. Na aktivní, náročné akce chodí čím dál méně lidí. Do hospody davy. Navíc je jich, těch "přijdem a zase odejdem" eventů, mraky. A co se na nich děje? Vidím známé, velmi "solidní" lidi, společensky etablované, a mají krabici locklockovou, třílitrovou, těch "našich" TB a GC, co kde posbírali, mazlej se s nima, ale pustit je dál... no to moc né... sem tam možná, blahosklonně... nebo vyměnit... vždyť co by si s ostatníma ukazovali...

A nevěděj, netušej, co je na tom špatně...


  • 14

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#305 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2015 - 16:30

Taky moc pěkně napsaný. Před časem jsem udělal event, kdy jsme táhli v Krkonoších po sjezdovce pivní sud naplněný vodou. A nahoře na nás čekal ten samý sud naplněný pivem, krásně chlazený... Dalo to spoustu práce, zajistit sud, pivo, cwgčka, elektriku na pípu, přístup na sjezdovku (konaly se tam nějaké závody kol), vyvezení plného sudu lanovkou nahoru atd. A kačerů přišlo kolik? Osm. Za měsíc tam byl event na sezení v hospodě a bylo plno. Ale já měl zase osm parádních logů, oni měli padesát Dík za event.

Když už se někdy k nějakému coinu nebo tbčku dostanu, tak je pravda, že často na eventu. Někdo toho vytáhne plnou krabici a čeká, že si to lidi rozeberou, aby to poponesli.

A k těm "konzumentům" už tu toho bylo napsáno dost, stačí pár let vydržet, oni zmizí.


  • 3

#306 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2015 - 16:48

lubbez: oops... site not found

 

Lubbez post s nefungujícím odkazem evidentně smáznul. Repliky coinů si lze prohlédnout zde...


  • 0

#307 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2015 - 19:19

Mně zmizelo všechno, co jsem vypustil v Polsku, dokonce na pustém ostrově  :( . Ale mám podezření, že na vině je v místě rozšířený opencaching a že ta TB-čka spadla tam. Takže se mohou zase vynořit… 


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#308 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2015 - 17:38

P1000540
Album: coiny
1 obrázky
0 komentáře

Takhle vypadal první náhled kopie coinu bílého lva, co jsem dělal kamarádovi minulý rok. Samozřejmě finální produkt byl zrcadlově otočený, vybarvený barvama na modely a podlepený zlatou fólií. Originál se ztratil hned v první keši, kopie nevím. Ale protože nechtěl další :-), asi cestuje dál.

  • 3
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#309 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2015 - 18:57

Najít v keši takový ruční výtvor by mě potěšilo mnohem víc než originál. :-)


  • 1

#310 VladoTA3

VladoTA3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2015 - 21:22

Já som si vyrobil náhradu za môj ztracený coin technikou dekupáže (ubrousková metoda).
CWG-čko (hladké, nevypálené) som celé natrel základnou farbou. Na farebnej tračiarni som si vytlačil na kancelársky papier obidve strany motívu coinu, každú stranu samostatne a motívy som obstrihal nožnicami. Vyschlé nafarbené CWG som natrel štetcom z jedné strany dekupážnym lakom (môžete použiť aj tekuté bezbarevné lepidlo na drevo alebo papier) a hneď na to za čerstva som priložil na CWG vytlačený motiv coinu a motiv znova pretrel štetcom dekupážnym lakom. Po zaschnutí som to opakoval aj na druhej strane. Potom po zaschnutí som pretrel celý CWGcoin bezbarevným polomatným lakom na drevo asi v troch-štyroch vrstvách. Hotovo :-)
Takto som si vyrobil skoro vernú kópiu pôvodného coinu, akurát vo väčšej mierke a z dreva. A samozrejme hneď tri rovnaké kusy pretože sa bežne coiny strácajú :-(

Happy Caching ;-)

Pôvodný coin : http://de.geocoin-la...oiny/sk_jpg.jpg

Môj Home Made výtvor :

HomeMadeCoin1a.jpg   HomeMadeCoin1b.jpg

 


  • 7

           ╔══════════════════════╗

           ║ Zem je moje ihrisko. ║

           ╚══════════════════════╝

 

VladoTA3.png

 


#311 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2015 - 21:24

Parádní coin!


  • 1

#312 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2015 - 22:56

Pěkná práce!


  • 0

#313 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2015 - 14:15

Pozor!!!

 

Kradou se nejen CWG, TB a GC, ale dokonce i celá databáze finálek z GeoCheck.org.

Jen se podívejte: http://GeoCheck.org

 

:ph34r: :ph34r:  :ph34r:


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 07 únor 2015 - 14:19

  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#314 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2015 - 21:22

A někdo bude mít levnější chleba.


  • 0

#315 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 304 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2015 - 6:30

No aspon ze tu datbazi nevymenili za jinou, coz by nam zkomplikovalo zivot o neco vic :)
  • 0

#316 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2015 - 10:00

Tak mám od včerejška depku :-). Před nějakým časem mě "opustilo" pár coinů, tak jsem je po nějaké době stáhnul domů, vyrobil kopie a včera mi řijde tenhle mail:

 

Kompas s klickem #2 (TB3BAPW) has a new log:
Logged by: jozlis
Log Type: Grab It (Not from a Cache)
Date: 2/14/2015
Type: Compass Rose Geocoin Micro

Log:
Find it in Taiwan exchanged with TB


  • 0
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#317 Vix.Lajvant

Vix.Lajvant

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2015 - 10:53

Když jsem začínal s GC, a pochopitelně si nepřečetl vše dostupné o této hře, první nalezený GC mě tak nadchl, že jsem si ho chtěl nechat na památku (a divil jsem se, že takovou krásnou věc někdo dá k tomu ostatnímu kinderšrotu do keše). Jenže ta věcička měla v obalu ještě lístek s nápisem POZOR, TENTO PŘEDMĚT MÁ ZVLÁŠTNÍ ÚKOL. Toho jsem se lek a radši jsem ho tedy nebral. Doma jsem pak zjistil, o co jde. Takový lístek vložený do fólie k GC by ho možná zachránil, před nedbalým začátečníkem. Ovšem před lapkou nikoliv :P


  • 0

#318 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2015 - 17:09

Putovní předměty mě chytly po pár měsících od mých začátků v GC, ale pomalu mě to opouští. Zvlášť po dnešní inventuře.

 

Posláno: 30

Ztraceno -Ukradeno: 23

 

Více čí méně ještě putuje: 7


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama