Přejít na obsah


Fotka

kradou se GC?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
317 odpovědí na toto téma

#21 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 20:27

Mně někdo vzal můj Travel Lizard, můj úplně první track. předmět z kešky během jeho (jejich) prvních 9 kešek a pak se po TB i těch kačerech slehla zem, od konce dubna nereagují na nic. To kačerstvo se nazývá "bobkojanka". Ale taky nesmíš být zklamaný, když coin nebo TB někde dlouho zabrdne... To se taky často stává, hlavně v zimě... Ale směle do toho, je to příjemné sledovat, kde se coin toulá.
  • 0

#22 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 20:40

Ostravacek napsal/a:...je to příjemné sledovat, kde se coin toulá.

jo jo. někdy je to adrenalin :D Stojí to za to. GC/TB by měl především nést nějakou myšlenku, poselství a je fajn sledovat, jak se mu daří to plnit.
  • 0

#23 t100-CZ

t100-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 20:45

no napadlo mě když je tam pivovarská brána, psolat ho po městech kde jsou velké pivovary. Ale tuším že s touto myšlenkou už někdo přišel . . .
  • 0

#24 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 20:48

S tím úkolem buď hodně opatrný. Když bude složitý, bude GC/TB ležet v keši a čekat většinou na kačera, který bude moct splnit ten úkol. Pokud bude obecný... "putovat od keše ke keši a dorazit tam a tam", pak je docela realizovatelný...
  • 0

#25 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 20:50

Mně se nedávno ztratil geokrtek,bohužel někdo vybral keš a místo do Švédska dojel víte kam,najel jen 101 km a dostal se jen do dvou keší,první start druhá pryč..
  • 0
Cogito ergo sun ...

#26 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 20:55

polas N85 napsal/a:
Mně se nedávno ztratil geokrtek,bohužel někdo vybral keš a místo do Švédska dojel víte kam,najel jen 101 km a dostal se jen do dvou keší,první start druhá pryč..

no jestli to nebude tím, že geokrtek ne jeoficíální trackable a hlavně nikdo pořádně neví co to je. Nechápu tyhle neoficiální trackable na gc.com.. to patří na opencaching apod.
  • 0

#27 SCHW

SCHW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 21:33

Každý nález GC je malým svátkem. Ano, občas se kradou, nicméně pokud chceme nějaké nalézat, je fér také nějaké vypustit. Alespoň tak to vidíme my. Každopádně my máme venku cca 25 GC/TB a zkušenosti jsou všelijaké. Občas něco zmizí hned v první keši, něco putuje podle představ a je radost číst si každou zprávu, každou destinaci. Občas se něco zadrhne, zkusíme slušný mail držiteli, někdy se item vynoří třeba po 1/4 roce ... Z těch našich 25 zatím zmizely 3 věci, krádeží kešky a u nereagujících kačerů, co s tím nejspíš sekli. Stane se. Díky většímu množství na cestách (a hodláme opět vypustit další sérii) máme stále co sledovat, o čem číst, těšit se z jejich putování. Když se jeden někde na delší čas zastaví, mezitím putují další z nich. Je to (pro nás) lepší než vypustit třeba jen jednu jedinou věc a upnout se na ní ... My si ty nejhezčí nakoupené GC necháváme ve sbírce pro eventy (Medusy, mušketýrská série etc), abychom se navzájem v komunitě potěšili, potěžkali je, pochválili mezi sebou, a viděli i nějaké ty raritky, které se fakt nepouští ven. Další GC máme na cestách, protože jak jsme řekli na začátku - kdo chce nacházet, měl by i sám poslat. Ideální kompromis je pěkně udělané a zaúkolované TB - i s tím se dá hezky vyhrát a může vypadat zajímavě a krásně, a případná ztráta nebolí tolik jako u dražšího GC ... Nějaké resumé, ehm :) - GC/TB se ztrácejí, ano. Někdy úmyslně, někdy neúmyslně, někdy mají velmi dlouhou přestávku u méně zodpovědného kačera. Nicméně myslíme, možná lehce naivně. že rozhodně stojí za to vypravit do světa nějaké ty svoje kousky a sledovat jejich (leckdy hodně dobrodružné) putování. Ono je naštěstí pořád více těch, kteří ocení pěkný item se zajímavým posláním, správně a včas ho zalogují a odlogují, podpoří ho na jeho cestě a majiteli připíšou nějaký příjemný vzkaz, třeba i s fotkou. A tohle nemůže zkazit ani těch pár hovádek, kteří občas úmyslně tuhle cestu utnou ...
  • 0
M+M+m+a SCHW

#28 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 22:00

To sobikovi:chtěl jsem něco poslat,a tak když to bylo zadarmo,proč to nezkusit..ale stejně mě to mrzí,přecejen se dostal do keše s návštevami kolem 2 za měsíc a do Švédska bohužel nedojel..
  • 0
Cogito ergo sun ...

#29 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 22:48

sobikovi napsal/a:GC/TB by měl především nést nějakou myšlenku, poselství...


Jojo, koukněte na tenhle můj TB1TGFC ...
Myslím, že svoje poselství plní dokonale (pročti si logy...)
  • 0

#30 werg

werg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 23:18

Kradou, kradou... Napriklad tuhle: TB2QW87 mi nekdo asi ukradl. A navic tak znicil Goal pro dalsi minci... Posilam maximalne mince do hodnoty 200 korun - kdyz je chci nachazet, musim je take posilat. Drazsi mince si bohuzel nechavam do soukrome sbirky. Ukazuji na pozadani. Proste nebudu posilat mince za nekolik set korun, kdyz je nejake pako za chvili ukradne. Neda se nic delat...
  • 0

#31 raduz_CZ

raduz_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2009 - 8:21

Kradou se kradou... Vypustil jsem pet minci, z toho 3 uz jsou po necelem roce ztraceny... I kdyz neslo ani tak o kradez minci, ale ve vsech pripadech o vymudleni cele cache... Takze ma umrtnost je bohuzel celkem vysoka:(
  • 0

#32 Hroch team

Hroch team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2009 - 8:26

Uz jsme se parkrat setkali s tim ze koluji jen barevne kopie zalite v laminatu nebo jen folii :-) no u tak peknych a drahych geocoinu se ownerum ani nedivi ze vypustili jen kopii a original si schovavaji doma :-) ono by me taky nastvalo vypustit coin za nekolik stovek a zjistit ze ho po par zastavkach v nekolika kesich nekdo ukradl :(
  • 0
hardware: LG Optimus Black, LG Optimus One, Vodafone 845
software: locus + geocaching addon, c.geo open source, Geocaching - official GS app, Whereyougo
geovozidlo: Peugeot 206 2.0 HDi

#33 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2009 - 9:28

Kradou se a ztrácí, nakonec se každý ztratí, je jen otázkou kdy. Za svátek lze považovat najdeš-li coin v oběhu starší 3 let.
  • 0

#34 zde

zde

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 255 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2009 - 9:53

Známej mi vykládal že v Německu (snad si to pamatuju dobře) mají jednoho kačera který objíždí keše s geocoiny, krade je, doma dává do vitríny, a občas se na fórech pochlubí kolik jich už nakradl (prý přes 200). Od doby kdy se ztratil jeden coin který jsem měl předtím poslední v ruce já, mám teď vždy docela blbý pocit když v nějaké cachi coin nechávám. Dávám si jej proto na nějakou dobu do watchlistu a musím říct že když někdo potom zaloguje retrieved/discovered, je to jistá úleva.
  • 0

#35 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2009 - 11:14

Autacek napsal/a:
Kradou se a ztrácí, nakonec se každý ztratí, je jen otázkou kdy. Za svátek lze považovat najdeš-li coin v oběhu starší 3 let.

Některé z trackovatelných předmětů co mi prošly rukama jsou na cestách i 5 let (většinou spíše TB), z tří mých coinů žádný nepřežil déle než rok - jeden ukraden i s cachí, jeden zařval při vymudlení cache, poslední jednoduše z cache zmizel neznámo kam... takže statistika nic moc. Navíc poslední dobou se v cachích setkávám s coiny čím dál méně.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#36 Joe32

Joe32

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2009 - 14:58

Ahoj, mně se (asi) právě vyčadil můj první GC TB2Q5J8 a to hned po první cestě. Kdyby měl někdo zprávu, ať mi dá prosím vědět. GC byl naposledy vložen do kešky Poseidon. Díky!
  • 0

#37 SCHW

SCHW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2009 - 15:00

Taky každý cizí GC po vložení do další keše sledujeme, dokud se nedostane do dalších rukou, pro klid duše. Jinak není dnes problém sehnat pěkný coin kolem 100-150 Kč a vyslat ho na cesty, rozhodně bychom nedoporučovali posílat dražší či výpravnější kousky, to je bohužel konečná téměř na 100%. Ty si nech na nějaký event, kde skutečně potěší vzájemná prohlídka, áchání a potěžkávání těhle mnohdy přenádherných věcí, a máš jistotu, že ho lidé ocení a nesponzoruješ nějaké hovádko, které je "sbírá". Dalším řešením je vysílání TB - dnes už není TB jen obyčejná kovová známka, existuje mnoho pěkných variant a lze si s nimi (druh TB, doplněk k TB, úprava, úkol etc) hezky vyhrát, o což se také alespoň trošku snažíme (TB2J57F/TB2VZF7 etc). I nález hezkého TB, na kterém je vidět, že si s ním a jeho misí dal majitel práci, v keši mezi kinder-šrotem nás potěší a alespoň tímto způsobem o něco minimalizuješ ztrátu (TB se kradou přeci jen o chlup méně než GC) ...
  • 0
M+M+m+a SCHW

#38 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 985 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2009 - 15:01

Staci se kouknout do profilu lidi co jim cestuje a co ne, take mam bud poztracene a nebo ukradene GCcka. IMHO take mam pocit, ze v posledni dobe je nejak malo cestujicich minci a brouku...
  • 0

#39 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2009 - 15:29

Jj, i s TB se dá vyblbnout - udělám si kapku reklamu, já udělal tento http://www.geocachin...tracker=TB2H9CK :)
  • 0

#40 Shepherd96

Shepherd96

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2009 - 15:33

Mně se ztratil hned úplně první coin, který jsem koupil a vypustil a to hned ve druhé keši. Takže nacestoval všeho všudy 33 km. Poslal jsem ho k mé první stovce a byl to ten obyčejný stovkový coin. A přece se ztratil. Takže mně okamžitě přešla chuť posílat další coiny. Pokud se tohle bude stávat, tak to hodně lidí odradí, což je myslím velká škoda.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama