Přejít na obsah


Fotka

kradou se GC?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
317 odpovědí na toto téma

#41 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2009 - 22:21

krásnou velkou minci bych se asi bála poslat,mi máme čtyři micro coiny za 59kč,teď jsou ve slevě za 45 kč a drží se,oni zas tak nelákaj na krádež a svůj účel taky splní.Jinak jsem poslala nedávno do světa dva krtky a už cestujou:D
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#42 jurkis

jurkis

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 15:26

Ahoj ! Já bych neřekl, že se kradou - to by znamenalo promyšlený čin - ikdyž i to se možná může stát ... Podle mně je to ve většině případů spíše omyl, nebo nevědomost. Proto se mi hrozně líbí, když kačeři přidají ke coinu nějakou informační cedulku - tam je obvykle přesně a jasně napsáno, co si s tímto předmětem počít. Ikdyž - na druhé straně, každý, kdo s GC začíná, by asi měl mít alespoň trochu představu, co si s "trackable item" počít. Ale tohle je asi bláhová doměnka - třeba nedávno, když jsem byl na dovolené v Beskydech, tak jsem se setkal se skupinkou kačerů (2 kluci a 2 holky - už si nevzpomenu na nick ... ) na hezké keši pod přehradou Morávka. No a vyšlo najevo, že dotyční vůbec nevědí, co je to CWG. Zrovna se ho chystali vyměnit za kamínek, ale po mém osvětlujícím výkladu :) bylo vše uvedeno na pravou míru :P. Zkrátka - přiložit, nebo připevnit info cedulku nebo aspoň lísteček, pokud i potom coin zmizí, tak je to jednoznačně krádež. Ale s tím už těžko něco naděláme, krade se všechno ... , pomůže snad jen výběr keše, ale to už taky není v moci ownera. Takže závěrem : Opatřit coinek info-cedulkou, aby se vědělo, o co jde. Zejména důrazně uvézt, že je to GC (TB), a kde se dají najít podrobnosti www.GC.com, nebo cz. A závěrem poděkovat za pomoc při plnění úkolu, to by mohlo obměkčit srdce případného "nepravověrce" :P.
  • 0
Harry Potter měl svoji čarovnou hůlku ... Já kouzlit neumím, mám ale svoji kouzelnou krabičku, a v ni zakleté magické tlačítko "Navig". Stačí zmáčknout, a jsem v jiném světě ...

#43 friedlata

friedlata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 13:01

Zegga napsal/a:
Fotku chápu že neuznáváte a jak byste se dívali na povedenou repliku? Třeba z moduritu a probarvenou lakem a nebo z nějaké pryskyřice. Mám na mysli opravdu repku, tedy třeba fotku zalitou na kovové podložce čirou pryskyřicí, oboustranně.


Tak nejak podobne jsme to udelali my, nechteli jsme vypoustet karticku. Metodu jsme meli trochu jinou, ale nakonec copycoin, jak jsme mu zacali rikat, je jeste vesti nez original a ze je co v ruce drzet :D. Chapeme, ze se nekomu nemusi libit, je ale celkem vzhledny a dal nam fakt dost prace.
  • 0

#44 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 14:24

jurkis napsal/a:Já bych neřekl, že se kradou - to by znamenalo promyšlený čin


Věci je dobré nazývat pravým jménem. Omyl z nevědomosti je také krádež. Každý má možnost podívat se a zjistit info, na každém přednětu je slovo Trackable. to že si "něco" vezmu protože se mi to líbí a dám si to doma do vytríny není omluva.

Geocaching je hra, a hry mají svá pravidla. Je jich pár a jsou jednoduchá. A je minimální slušností a povinností každého hráče se s nimi seznámit.

Pokud se někdo vymlouvá na to že nevěděl, připomíná mi fotbalistu v kopačkáh na ledě. Nebo hokejistu v bazenu v bruslích. Člověk co leze do mešity v botech. Prostě hulvát co se neumí chovat.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#45 forces1

forces1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2009 - 10:00

Nedávno se mi stalo, že začínající kačer mi oznámil že našel TB a umístil ho do další keše. Ale byl v tom problém, protože není registrovaný na geocaching.com a asi se registrovat nebude. Naštěstí si opsal kód z TB a mě nezbývalo než si obě keše odlovit a přemístění TB si zapsat k sobě. Jen byla legrace v tom, že keš z které se TB odebral jsem odlovil až po keši kam se dával. :)
  • 0
http://www.geocachin...yp=crkrajemesta Oregon + TopoCzech 3 Pro, Nuvi 765 City navigator NT 2013.10, Iphone + Geocaching v3.0.1

#46 Hroch team

Hroch team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2009 - 12:27

Tak Hroch team geocar travel ingot TB2TXHZ je fuč :@ teda aspoň to tak vypada podle logu toho kdo tam byl naposled :( ach jo :@
  • 0
hardware: LG Optimus Black, LG Optimus One, Vodafone 845
software: locus + geocaching addon, c.geo open source, Geocaching - official GS app, Whereyougo
geovozidlo: Peugeot 206 2.0 HDi

#47 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2009 - 13:16

forces1 napsal/a:
Nedávno se mi stalo, že začínající kačer mi oznámil že našel TB a umístil ho do další keše. Ale byl v tom problém, protože není registrovaný na geocaching.com a asi se registrovat nebude. Naštěstí si opsal kód z TB a mě nezbývalo než si obě keše odlovit a přemístění TB si zapsat k sobě. Jen byla legrace v tom, že keš z které se TB odebral jsem odlovil až po keši kam se dával. :)


...začínající kačer - není registrovaný a asi se ani registrovat nebude....

Vidím v tom dost rozpor, jednak za kačera považuji někoho kdo tuto hru bere se vším všudy. Takže pro mě by byl jen hledající mudla. Ale hlavně mi nesedí podle čeho hledá? Vždyt souřadnice se nezobrazují nikomu kdo není zalogovaný a tedy i registrovaný.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#48 Bitterfeel

Bitterfeel

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2009 - 9:49

V poslední době brutálně mizí trackable v olomouci a okolí. Na netu jsou mince i bugy logované v keších a keše prázdné. Na to aby to byl omyl nebo nevědomost je toho až příliš. Je to pomalu každý cca pátý předmět číselně vím o 6 kouscích, které chybí. Je to k vzteku a raději budu ty předměty které najdu vyvážet dál od města protože jinak zcela jistě podlehnou tomu chmatákovi, který tu řádí. :@
  • 0

#49 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2009 - 12:50

Zegga napsal/a:Ale hlavně mi nesedí podle čeho hledá? Vždyt souřadnice se nezobrazují nikomu kdo není zalogovaný a tedy i registrovaný.

Ale vždyt není nic lehčího než si souřadnice zjistit tady (bohužel)... ta chyba je minimální a na BF dohledání při dobrém hintu zcela bez problémů postačující...
  • 0

#50 JVav

JVav

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2009 - 21:06

Zegga napsal/a:
... Ale hlavně mi nesedí podle čeho hledá? Vždyt souřadnice se nezobrazují nikomu kdo není zalogovaný a tedy i registrovaný.


Ale ono to funguje i jinak. Dotyčný "takykačer" se na GC zaregistruje, udělá pár logovaných nálezů a pak přejde do režimu mrtvého brouka. Tedy obchází keše, vybírá a neloguje ani nálezy samotné natož trackovatelné předměty. Přesně takhle zmizel můj GC. Jenže jsem si dal práci, poslední kešku navštívil a projel papírový log. V době ztráty kterou se mi podařilo upřesnit cca na 26 hodin. byl v papírovém logbooku zapsán jakýsi Brk**1 (16 nálezů), který keše prokazatelně navštěvuje, ale na GC.com návštěvy neloguje :@ . Proč asi?
  • 0

#51 PK500

PK500

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2009 - 21:30

JVav napsal/a:

Zegga napsal/a:
... Ale hlavně mi nesedí podle čeho hledá? Vždyt souřadnice se nezobrazují nikomu kdo není zalogovaný a tedy i registrovaný.


Ale ono to funguje i jinak. Dotyčný "takykačer" se na GC zaregistruje, udělá pár logovaných nálezů a pak přejde do režimu mrtvého brouka. Tedy obchází keše, vybírá a neloguje ani nálezy samotné natož trackovatelné předměty. Přesně takhle zmizel můj GC. Jenže jsem si dal práci, poslední kešku navštívil a projel papírový log. V době ztráty kterou se mi podařilo upřesnit cca na 26 hodin. byl v papírovém logbooku zapsán jakýsi Brk**1 (16 nálezů), který keše prokazatelně navštěvuje, ale na GC.com návštěvy neloguje :@ . Proč asi?


Ja se domnivam ze pokud nekdo vedomne ukradne TB tak se logovat nebude. Taky mam jednoho kamarada ktery ma vic nalezeno nez zalogovano na GC. Rikal ze nechce prijit o anonymitu. A jsem si naprosto jist ze nic nekrade.
  • 0

#52 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2009 - 9:55

Já jsem poslal do světa zatím jen jeden GC, dosud jezdí po republice. Nejlepší na tom je, že se už jednou vrátil do rukou. :) Ale už se mi ztratil TB. Někoho patrně zaujala porcelánová bota z Holandska ([tb]TB2J0WF[/tb]). Zajímavé je, že nechal v kešce známku, která byla k přemětu dost bytelně přilepena. Zřejmě to byl nějaký mudla, který vykradl keš, aspoň podle logů. To je moje asi půlroční zkušenost s geacachingem.
  • 0

#53 simon gregar

simon gregar

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2009 - 10:17

dneska se krade všechno, ale velkej GC mam a taky se ho bojim poslat :D
  • 0

#54 geocacher-30292

geocacher-30292

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2009 - 18:46

V dnešní době už nevíte najde se nějákej hlupák a začne krást geocoiny.Objeví se nový geocacher a nevý co je geocoin a prostě si ho jen, tak vezme a nechá si ho.
  • 0

#55 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2009 - 19:06

geocacher napsal/a:Objeví se nový geocacher a nevý co je geocoin a prostě si ho jen, tak vezme a nechá si ho.


Nejsi tím geocacherem zrovna ty?!
  • 0

#56 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2009 - 19:23

geocacher napsal/a:
Objeví se nový geocacher a nevý co je geocoin a prostě si ho jen, tak vezme a nechá si ho.


V tom případě by se mělo někde výrazně napsat, že owneři GC/TB budou jen rádi, pokud je takový "nezkušený nováček" časem s omluvou vrátí do hry a hlavu mu za to neutrhnou, ani si na něj nebudou ukazovat prstem!

Aspoň já bych v takovém případě napsala dotyčnému nováčkovi děkovný mejl. B)
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#57 johny_r

johny_r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2009 - 11:25

Mám v oběhu 7 coinů a další 3 doma čekají na vypuštění. Převážná většina z nich jsou velké a relativně nákladné coiny. Nutno přiznat, že při toulání po čechách se zatím neztratil žádný. Momentálně pohřešuji jeden ve Španělsku a jeden v Austrálii, snad se ještě objeví, jsou zalogovány v keších, kde už fyzicky nejsou. Ani jeden z nich ale není ten velký a drahý. Takže obecně řečeno se domnívám, že na velikosti a nákladnosti coinu nesejde. Když někdo bude chtít ukrást coin, tak ukradne i malý a levný. Navíc nechápu, co bych dělal s coiny doma. To si je nemusím kupovat. Je na nich pěkné to, že cestují. Zábava je sledovat jejich cesty, ne je dvakrát denně leštit doma ve skříni. Takže prosím posílejte i drahé coiny, uděláte tím mnohem větší radost ostatním kačerům a o to myslím jde, ne?
  • 0
Qstarz BT-q1000x GPS modul/track logger, HTC Touch Pro2

#58 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2009 - 13:53

t100-CZ napsal/a:
Hodlám vypustit do světa Plzeňský GC a přijde mě tak hezký že si myslím aby ho někdo nesebral.Kradou se?


Zrovna mám u sebe jeden plzeňský geocoin, který jsem odlovil minulý víkend. Je opravdu moc hezký;) Tento týden ho pošlu dál ať z něj má radost zase někdo jiný B)

Až budu někdy dávat do oběhu goecoin, tak si koupím nějaký laciný a zároveň si nechám na něj vygravírovat svou přezdívku, web adresu atd. abych ho více znehodnotil. Pak snad nějakou chvíli vydrží a něco procestuje ;)
  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu

#59 Tommu

Tommu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2009 - 14:24

Johny_r napsal/a:
Takže prosím posílejte i drahé coiny, uděláte tím mnohem větší radost ostatním kačerům a o to myslím jde, ne?

Bohužel asi ještě více uděláte radost těm, co je kradou.
Jinak jsem si všiml, že poslední dobou jsem nenarazil v keších na žádné GC či TB. A před tak dvěma lety nebyl problém najít nějaké skoro v každé druhé keši.
Mám doma teď dva moc pěkné GC, které jsem chtěl vypustit do světa, ale když vidím jak se ztrácejí, tak nevím. Ale pravda je, mají mi ležet doma, nebo alespoň chvíli dělat radost jiným kačerům?
  • 0

#60 pitovo

pitovo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2009 - 16:29

t100-CZ napsal/a:
Hodlám vypustit do světa Plzeňský GC a přijde mě tak hezký že si myslím aby ho někdo nesebral.Kradou se?


mike007cz napsal/a:
Až budu někdy dávat do oběhu goecoin, tak si koupím nějaký laciný a zároveň si nechám na něj vygravírovat svou přezdívku, web adresu atd. abych ho více znehodnotil. Pak snad nějakou chvíli vydrží a něco procestuje ;)


take jsem mel tu myslenku... poridil jsem si "obycejny" 5tistovkovy coin a na tu volnou plosku co tam je, nechal vygravirovat svuj nick... bohuzel, nenacestoval ani 250km, nevydrzel ani tri mesice :-(
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama