Přejít na obsah


Fotka

Kritika cache, umíme to?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
148 odpovědí na toto téma

#41 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 10:18

Zežu je dobrý, ale trosku se to plete se Zuzu :D
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#42 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 10:29

werg napsal/a:

alkes napsal/a:

Nevšiml jsem si, že by někdo psal nikdy... spíš s mírou, slušně, konstruktivně a ne každou blbost.;)
Btw. jsou i lidé, kteří to umí.


Naprosty souhlas. Nekdo musi kritizovat proste za kazdou cenu. A to neni pekne...


Tohle se dá jen podepsat.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#43 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 10:31

kaote napsal/a:
Zežu je dobrý, ale trosku se to plete se Zuzu :D


nebo žu-žu... takový ty barevný gumový přeslazený fuj z pouti :D:D
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#44 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 11:00

Mau Loftin napsal/a:
Můj názor tedy je, že přistupovat k logu s citem, pokud se nám něco nelíbilo, tak klidně slušně napsat - tedy né větou: "hele vole, to byl hnus, změň tu barvu krabičky" - to jistě né, ale třeba: "Místo se nám moc líbilo, jenom velikost micro nás zklamala, místo se nám zdálo vhodné i na větší velikost" zároveň ale na oplátku napsat i co se nám líbilo. ..."nicméně místo bylo krásně vybráno a děkujeme za pozvánku"


Pokud se něco nelíbilo, ale není totéž jako: "Keš je super, je to fajn, ala já bych udělat tohle jinak." Prostě jde o ten cit rozlišit možné opravdové vylepšení a subjektivní pohled. A respektovat, že různí lidé dělají věci různě. (předpokládám že se natom někdo opět otočí a vrátí mi tuhle větu s ohledem na logující) Malíři malují různými styly i technikami. Architekti projektují v rýzných stavebních slozích i materiálech. A kačeři dělají různé krabičky. Proč je neprocházet jako galerii a neužívat si jejich pestrosti a členitosti? A výhrady nechat tam kde je PROVOZNÍ ZÁVADA. Mám také ráda velké krabičky ale mikro mě neuráží. Mikro v lese se kterým je spojen kvalitní listing o místě, nebo mysterka kde podstatou keše je rozlomení šifry mě neurazí. To mě víc mrzí špinavá litrovka u krmelce. Obě daly ownerivi práci, obě ho něco stály a do obou dal vše co mohl. Finančně i časově. Nevidím důvod podsouvat a podezřívat cizího člověka z odfláknutí. Ne každý má stejnou fantazii, schopnosti, možnosti.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#45 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 11:24

Zegga napsal/a:
Pokud se něco nelíbilo, ale není totéž jako: "Keš je super, je to fajn, ala já bych udělat tohle jinak." Prostě jde o ten cit rozlišit možné opravdové vylepšení a subjektivní pohled. A respektovat, že různí lidé dělají věci různě. (předpokládám že se natom někdo opět otočí a vrátí mi tuhle větu s ohledem na logující) Malíři malují různými styly i technikami. Architekti projektují v rýzných stavebních slozích i materiálech. A kačeři dělají různé krabičky. Proč je neprocházet jako galerii a neužívat si jejich pestrosti a členitosti? A výhrady nechat tam kde je PROVOZNÍ ZÁVADA. Mám také ráda velké krabičky ale mikro mě neuráží. Mikro v lese se kterým je spojen kvalitní listing o místě, nebo mysterka kde podstatou keše je rozlomení šifry mě neurazí. To mě víc mrzí špinavá litrovka u krmelce. Obě daly ownerivi práci, obě ho něco stály a do obou dal vše co mohl. Finančně i časově. Nevidím důvod podsouvat a podezřívat cizího člověka z odfláknutí. Ne každý má stejnou fantazii, schopnosti, možnosti.


Tak my se v podstatě shodneme :) - ale pokud se mi zdá cache opravdu děsná, nebo mírná změna by kvalitu rozhodně zvýšila o 100% tak si myslím, že není třeba se bát to napsat. Buď bude kritický příspěvek jeden, tak nemá cenu se tím zabývat nebo se bude opakovat a pak asi na tom bude něco pravdy. Ano, cit je potřeba! Problém je, jestli opravdu je ta práce trochu vidět. Najít na půdě krabičku od filmu,zmuchlat tam papír, dát jí pod nejbližší šutr, listing "tento šutr je zvláštní tím, že tu je" není dle mě "vidět práci".

Čím je listing hezčí, tím víc mě mrzí microcache na konci (i když už to z popisu vím, že to bude prcek). Chápu to ve městě, i jsou dobře udělané, dobré. Ale v přírodě krabička od filmu s narvaným cárem papíru - to prostě nechápu, třeba mi to jednou někdo vysvětlí-asi má odpor vůči geocoinům a TB....

Zegga napsal/a:
"Proč je neprocházet jako galerii a neužívat si jejich pestrosti a členitosti?"

- kéž by to tak bylo ;) - 80% je klik-klak pod kamenem. Nic proti, je to dobré, kvalitní, ale pestré a rozmanité asi moc né :)

Já jsem za cache vděčný to jistě, ale asi se na to díváme každý z jiného pohledu a asi máme jiné zkušenosti. Ty asi máš zkušenosti, že každý radí co a jak má kdo dělat a píše to dost arogantně a hrubě. Mě se zase zdá, že se do logu bojí napsat, co se jim nelíbilo, i když to dost podstatné. Keší je už dnes tolik a všude, že si myslím, že je potřeba dávat najevo, že nechceme popelnice na nezajímavém místě a že založit cache není povinnost, ale dobrá vůle a trochu více práce a odměnou budiž chválihodné logy a né logy typ "díky za bod"

No snad jsem svůj pocit vyjádřil jasně, nejsem proti nikomu a ničemu a nechci nikoho urazit nebo poškodit!
  • 0

#46 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 12:04

Mau Loftin napsal/a:Já jsem za cache vděčný to jistě, ale asi se na to díváme každý z jiného pohledu a asi máme jiné zkušenosti.


Naprosto bez špetky urážky či pohrdání:
Určitě ano, bude pramenit třeba i z věku a zkušeností na jiných polích než je geocaching. Z počtu nalezených krabiček. I z té mé jedné založené.

Jedno vím ale jistě, Tvá krabička bude jednou pěkná. Proč? Protože evidentně přemýšlíš o věci i z pohledu hledačů. Těch co jdou s dětmi i těch co rádi tvrdší terén. A protože se díváš okolo a vnímáš zkušenosti své i okolí.

Grafomanství zde je pokec a výměna názorů, nenahradí osobní setkání, ale jako paralelní jev je přínosné.

Svou první krabku jsem nejdřív váhala, při cca 30 nalezených si řekla že založím až najdu 100. Když se 100 blížila měla jsem čím dál větší nechut cokoli zakládat. Až při cca 320 jsem dostala nápad kam lidi pozvat. Aby to nebyla keš pro bod. Asi měsíc jsem jí sumírovala v hlavě, jen tak zlehka. Pak jednou vzala GPS a za půl hodiny bylo projito a sepsáno. Doma další hodka a listing byl hotov. Je taková jakou ji chci mít a dle mého dokonalá. :-)

Chystám další dvě, jednu noční multinku, kterou nosím v hlavě už asi dva měsíce a druhou mysterku co mě pomalu začíná napdat. Tak se těším na spoustu "dobrých rad".
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#47 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 12:31

smazání omylné duplicity....
  • 0

#48 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2009 - 12:45

Zegga napsal/a:
Jedno vím ale jistě, Tvá krabička bude jednou pěkná. Proč? Protože evidentně přemýšlíš o věci i z pohledu hledačů. Těch co jdou s dětmi i těch co rádi tvrdší terén. A protože se díváš okolo a vnímáš zkušenosti své i okolí.


No to doufám, že bude :) Sumíruju si ji už dlouho. Chci ji založit na místě, jednom kopci, kde jich je sice už několik, ale vůbec nepoukazují na jisté věco. Chci to poněkud pozvednou, je to místo, které je dost mystické, významné, plné pohádkových a mytologických postav, takže chci to pořádně uctít. Ale je to o čase a tak a práci s tím. A chci ji udělat pořádně, abych ty ostatní co jsou v okolí opravdu řádně přebil, aby si někdo neřek - další bod a další cache na známém místě o ničem (bez urážky těch co tam jsou - proto ani neříkám kde).

Ale asi jednu ještě před tím udělám tradiční (netradiční) jen úplně nevím místo, vím oblast, ale místo konkrétní musím vybrat - navíc je to oblast, které vzbudí jisto jistě velkou debatu, jako ostatní v okolí - ale mám výhodu, můžu se z jejich chyb poučit ;) Jednu dokonce reviewer z této oblasti nakonec vyhodil a jednu nakonec po archivaci obnovil. Takže se těším :)
  • 0

#49 Jenda26

Jenda26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2009 - 9:42

Tak včera mojí keš navštívil BarbieTeam. Tak trochu ještě teď z jejich logu pěním:@:
http://www.geocachin...5c-b7b867fd7bb5

Na to nešlo jinak než odpovědět takto:
http://www.geocachin...4e-df7cc3e0aab6

Kritika místa? Klidně, když mají radši micro uprostřed náměstí pod kamerama hned vedle bezďáků, ať si to klidně napíšou.
Že nemaj rádi motorkáře? I takovejch kritiků se najde dost, ale pro vaši informaci - ne všichni se chovají a jezdí, jak si to lidi o nás většinou myslí, taky budiž.
Ale kritizovat mysterku za to, že je to mysterka, že mě nebaví luštit, protože je zaměřená jen pro "vyvolené" a nemá pro mě žádný přínos?
Od nějakého nováčka bych to klidně snesl, ale od někoho, kdo nalezl skoro 5000 to teda fakt nechápu.:|
  • 0

#50 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2009 - 10:45

Víš, v tomto jim musím dát za pravdu. V Brně už to naštěstí skoro pominulo, ale před nějakou dobou tu bylo plno takovýchto mysterek. Jen namátkou Turecká národní fotbalová liga - zjistit jméno trenéra mužstva X v roce Y, kolik gólů dal turek X mužstvu Y, ... Pro většinu lidí to jsou naprosto nicneříkající informace, pro které musí sednout k počítači a strávit u vyhledávání zbytečnou půlhodinku. Žádné přemýšlení, jen tupé vyhledávání faktických nepodstatných informací ... Pak si jdou pro krabku někam k paneláku na sídliště. Když se na to takto podíváš - co bys čekal ? Není to pak příjemné ani při luštění, ani při hledání. Ale mnoho z nás to tak dělá. Protože krabka je nedaleko, tak strpíme její odlovení, pokud je dál, už si vybíráme jen ty pro nás "příjemné". Je to můj pohled (a jak vidím, nejen můj) - zábavu a kouzlo geocachingu vidím trochu někde jinde. Oni slušně vyjádřili svoje pocity z kešky, a k tomu jsou logy snad určeny. Nebo ne ?
  • 0

#51 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2009 - 12:00

Jenda26 napsal/a:
Tak včera mojí keš navštívil BarbieTeam. Tak trochu ještě teď z jejich logu pěním:@:
http://www.geocachin...5c-b7b867fd7bb5

Na to nešlo jinak než odpovědět takto:
http://www.geocachin...4e-df7cc3e0aab6

Kritika místa? Klidně, když mají radši micro uprostřed náměstí pod kamerama hned vedle bezďáků, ať si to klidně napíšou.
Že nemaj rádi motorkáře? I takovejch kritiků se najde dost, ale pro vaši informaci - ne všichni se chovají a jezdí, jak si to lidi o nás většinou myslí, taky budiž.
Ale kritizovat mysterku za to, že je to mysterka, že mě nebaví luštit, protože je zaměřená jen pro "vyvolené" a nemá pro mě žádný přínos?
Od nějakého nováčka bych to klidně snesl, ale od někoho, kdo nalezl skoro 5000 to teda fakt nechápu.:|


Asi tak: zdá se mi, že pěníš zbytečně , hlavně klid ;) - ten log prostě jen napsal, že mu to nic nepřineslo, nic víc. Můžeš se zamyslet, jestli je to pravda nebo není a změnit to, nebo nechat a případně odpovědět..... a navíc se mi zdá, že jsi to nějak převedl na kritiku motorkářů, to jsem z toho logu nevyčetl..... - takže si spíš myslím, že je tvá reakce trošku přehnaná ;)

ale pobavil jsem se nad částí:

Proc je kes umístena práve zde?

1) V okolí jeste zádná nebyla
- he, asi tam nic zajímavého není a nemusí být cache všude, né ? :)

2) Je to odtud kousek do ZOO , Bohnického areálu i na BMX dráhu
- to místo kde je cache neznám, ale dávat to sem proto, že je odsud blízko někam jinam ? B)

3) Mám to kousek od HC, takze mohu snadno udrzovat

- to je sice hezké, ale to bych jí mohl připevnit třeba na náš plot ;)

4) Je tu doopravdy mudloprázdno a klid na logování
- no nevím zda je to ten dobrý důvod na založení cache :P

ale prosím, neber můj příspěvek jako útok na tebe, to jistě ne, spíš takový přátelský příspěvek.

Prostě si myslím, že jsi z toho vypěnil zbytečně. Nebyl důvod ;) - možná o tom bys jsi měl přemýšlet....

btw ale jinak zajímavé "zakodování" souřadnic..... ;) - to je pěkné.
  • 0

#52 Jenda26

Jenda26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2009 - 12:05

To MedoMys:
Ale od toho to snad jsou mysterky, ne? Přeci cílem geocachingu je nás něco naučit a ukázat nová místa. Pro někoho to není jen o tom získatco nevíce kešek a mít co nejlepší statistiku. Myslím si, že takovéto tématické keše jsou pro geocaching jenom přínosem. Ať už klasické googlovky(třeba v Brně BVV, nad kterou jsem strávil hledáním taky dost času a nakonec jsem ji z důvodu přelidnění, když jsem byl na veletrhu nemohl odlovit, ale dozvěděl jsem se při tom o historii výstaviště hodně nových poznatků) nebo o něco náročnější kde je vám googl na nic- třeba mechanická, začátky, měsíční šachta.....
Jaký je tedy rozdíl, že když já pojedu znova do Brna na veletrh a budu vědět o jeho historii oproti tomu když jiný kešer někde uvidí nějakou motorku řekne si, tuhle motorku znám, ta byla v šifře v motorkářské keši??? Já vidím kouzlo geocachingu právě v tomto, jak jinak bych se asi přinutil zkoumat QR kód u QR, poslouchat VaW v To my víme, luštil symboly na hvězdé bráně + mnoho mnoho dalších mysterek, které kdybych zde chtěl vypsat, tak tu budu psát do zítra?:D
  • 0

#53 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2009 - 12:08

Jenda26 napsal/a:
Tak včera mojí keš navštívil BarbieTeam. Tak trochu ještě teď z jejich logu pěním:@:

...
Ale kritizovat mysterku za to, že je to mysterka, že mě nebaví luštit, protože je zaměřená jen pro "vyvolené" a nemá pro mě žádný přínos?
Od nějakého nováčka bych to klidně snesl, ale od někoho, kdo nalezl skoro 5000 to teda fakt nechápu.:|


Tohle je potřeba brát z rezervou. Občas se takovéto "pochvaly" dočkáš. Přístup kačerů je různý. Zrovna BarbieTeam takhle "chválí" docela běžně. Já se divím, že si nedají pauzu, když jsou ty kešky tak nudné. Já jsem se musel zasmát nad jejich zápisem: "Spíš me desí rychlost, s jakou tu pribývají keše, a chmurná vyhlídka na to, že se napresrok do Brežan vypravíme na celodenní sber... Díky!" Myslím, že není nutné dávat k tomu žádný komentář. B)

Klidně dělej kešky úzce tematicky zaměřené, jen pro "vyvolené". Ti je třeba ocení. A ti ostatní je přece nemusejí luštit. Jestli je k tomu někdo nutí, jsou to jen oni sami.

Já si mysterky většinou vybírám podle zaměření. A pokud náhodou vyluštím něco, co je mimo můj "obor", mám naopak o to větší radost, že jsem na to přišel.
  • 0

#54 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2009 - 12:20

no jestli by se to vlakno nemelo spis ted uz jmenovat: "kritika moji kese - umim to prijmout?" :D :D
  • 0

#55 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2009 - 12:39

Jenda26 napsal/a:
To MedoMys:
Ale od toho to snad jsou mysterky, ne? Přeci cílem geocachingu je nás něco naučit a ukázat nová místa. Pro někoho to není jen o tom získatco nevíce kešek a mít co nejlepší statistiku. Myslím si, že takovéto tématické keše jsou pro geocaching jenom přínosem. Ať už klasické googlovky(třeba v Brně BVV, nad kterou jsem strávil hledáním taky dost času a nakonec jsem ji z důvodu přelidnění, když jsem byl na veletrhu nemohl odlovit, ale dozvěděl jsem se při tom o historii výstaviště hodně nových poznatků) nebo o něco náročnější kde je vám googl na nic- třeba mechanická, začátky, měsíční šachta.....
Jaký je tedy rozdíl, že když já pojedu znova do Brna na veletrh a budu vědět o jeho historii oproti tomu když jiný kešer někde uvidí nějakou motorku řekne si, tuhle motorku znám, ta byla v šifře v motorkářské keši??? Já vidím kouzlo geocachingu právě v tomto, jak jinak bych se asi přinutil zkoumat QR kód u QR, poslouchat VaW v To my víme, luštil symboly na hvězdé bráně + mnoho mnoho dalších mysterek, které kdybych zde chtěl vypsat, tak tu budu psát do zítra?:D


Asi jsi nepochopil, jaký mám na mysli rozdíl mezi mysterkou a mysterkou. U některých se něco dovím, viz. třeba QR kódy - to jsou věci, se kterými se setkávám nebo budu setkávat, takže to je docela zajímavá informace. Navíc mě seznámila se SW, ktrerým můžu tyto kódy na výrobcích sám se svým PDA číst. Mysterky o historii - to taky může být pro někoho zajímavé a znalosti historie se neztratí.
Jsou taky mysterky, které jsou založeny na hádankách, logických úkolech a šifrách. Tam to je postavené na zábavě z luštění a přemýšlení.
Ale jsou mysterky, jako je mnou zmiňovaná Turecká fotbalová liga, tvoje motorky, keš o různých typech žel.mašinek, keš o základní nebo střední škole s otázkami typu kdy byla založena, jaké obory se učí, kolik absolventů bylo v roce X, ...
Takové informace jen tupě získáš z internetu a když to není tvůj žánr, za 5 minut zapomeneš. Zkus se oprostit od toho, že jsi motorkář - myslíš si, že laika někdy zajímá, jak se které motorce říká, a že si to bude díky vygooglené mysterce pamatovat ?
Zkus pochopit tento rozdíl a pochopíš, proč to hodně lidí nebude bavit.
A zamysli se, z jakého důvodu děláš kešky - pro sebe a pár z oboru, nebo bys rád, aby to potěšilo širší veřejnost ? Podle toho, jakou najdeš odpověď, buď nespokojence ignoruj, nebo vezmi na vědomí i jejich názor a podle toho se dál ubírej ;)
Edit: Tím neříkám, že je špatná. Tím jen říkám, že to osloví jen málo nadšenců a valnou většinou to jen projde jako "další googlicí mysterka" a za pár minut zapomenou ...
  • 0

#56 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2009 - 12:39

2 Jenda26: v zásadě souhlas, navíc bordel kolem skrýší se mění, my ho tam neděláme. A Barbíňáci kolem sebe kopou jinde a sami na svých keších jsou na tom velmi podobně. Uklízejí okolí a nacházejí je zase zahnojené. Mě spíš děsí to proč si někdo bere právo stanovovat normy na tématický smysl keše. Jak se pak podívat na keše v podzemí, co chudácí klaustrofobici? Na keše na ostrovech, na majácích? Jachtu má málokdo. Na keše ve výškách, jak k tomu přijdou kačeři se závratěmi? Co třeba některé mostovky v Praze? A další ke kterým je třeba jet na lodi nebo plavat? Nebo Eventy s kapacitou 20-30 osob? Všechny tyhle cache nějakým způsobem blíže neurčenou skupinu jedinců diskriminují a jinou mohou zvýhodnit. Pro mnohé je Diagnosis oříšek, pro jiné tak primitivní že ten postup pro jednoduchost zavrhli a šli složitou falešnou cestou. Pro někoho fyzika snadná, pro mě googlivá a konzultační s kamarádem odborníkem. A co Gekonní u ZOO? A nebo Pražské kolo? Obě jsou náročné, i když každá jinak. Přístup, že co mi nejde nebo čemu nerozumím či nehovím je špatně je ubohý. Pokud bychom ho přijali, nebudou žádné keše. Nikde. Každá se totiž nelíbí někomu. Vyhovme všem a všechny keše co mají jednu jedinou výhradu zrušíme. :D Debilní nápad, že? PS: Mě se motorkářská líbí, protože tu jsem dala téměř celou z hlavy.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#57 Jenda26

Jenda26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2009 - 12:48

To Mau Loftin.

Už jsem klidný:D:D mě by to vážně nepřekvapilo u nějakého začátečníka, ale když mám na kontě zkušenost skoro 5000 keší, tak to člověka trochu zarazí. Ono pak se owner na návštěvu takovýchto "top czech es" těší a pak takovéhle zklamání.:(:(
Jen tak pro zamyšlení:

1) V okolí jeste zádná nebyla
- he, asi tam nic zajímavého není a nemusí být cache všude, né ?
--nechtěl jsem zbytečně blokovat místo, kde by někdo jiný chtěl umístit keš na nějakou památku, abych pak dostával salvy jako DP. man za Zámek/Lock

2) Je to odtud kousek do ZOO , Bohnického areálu i na BMX dráhu
- to místo kde je cache neznám, ale dávat to sem proto, že je odsud blízko někam jinam ?
--jen jsem chtěl ukázat, že v Bohnicích nejsou jenom blázni, jak to má celá republika v podvědomí:)

3) Mám to kousek od HC, takze mohu snadno udrzovat
- to je sice hezké, ale to bych jí mohl připevnit třeba na náš plot
--Na plotě jsem jich už odlovit taky dost;) (nejbližší třeba tučňákova, ten ji má hned u branky, až mi bylo blbý tam lízt):)

4) Je tu doopravdy mudloprázdno a klid na logování
- no nevím zda je to ten dobrý důvod na založení cache
--A jak se Vám logovala micro před muzeem na Václaváku?:) A chtěl jsem aby mi keška dlouho vydržela, což je na tomto místě určitě pravděpodobnější než třeba někde na náměstí.;)

Jinak se omlouvám, že jsem BarbieTeamu přiřknul i tu kritiku motorkářů, to bylo v dalších logách. To mě může zamrzet ale nemůže naštvat, protože jsem s tím počítal už při založení.
  • 0

#58 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2009 - 12:54

Jenda26 napsal/a:
To Mau Loftin.

Už jsem klidný:D:D....



No, a to de :) Zachovat klid :) Tak jak řikám, dostal jsi kritiku, což je také log. A je na tobě, jak se s tím popereš - zda je kritika oprávněná, či ne :)

Ale řekni si, je lepší: "Díky za bod" nebo konstruktivní kritika? ;)
  • 0

#59 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2009 - 12:55

MedoMys napsal/a:A zamysli se, z jakého důvodu děláš kešky - pro sebe a pár z oboru, nebo bys rád, aby to potěšilo širší veřejnost ? Podle toho, jakou najdeš odpověď, buď nespokojence ignoruj, nebo vezmi na vědomí i jejich názor a podle toho se dál ubírej ;)
Edit: Tím neříkám, že je špatná. Tím jen říkám, že to osloví jen málo nadšenců a valnou většinou to jen projde jako "další googlicí mysterka" a za pár minut zapomenou ...


Co píšeš sice má jakous takous hlavu a patu, jen mi prosím vysvětli dle čeho usuzuješ že obor, kterému se sám nevěnuješ je okrajový? V ČR je kolem dvou milionů motorkářů, tedy lidí co jezdí, vozí se, nebo třeba jen sledují motocyklové sporty. Je mezi námi i dost kačerů. Dá se to vzít i jinak, jaké procento z kačerů má zároveň vztak k motocyklům. Jistě to bude jen v Praze a okolí pár desítek. Celorepublikový počet bude větší, protože na vesnici ještě stále jezdí kluci na Jawkách a ČeZetách. Mnohokrát již bylo řečeno, pokud Ti keš nic neříká, ignoruj ji.

Ještě doplním: Myslíš že serie smajlík nebo keš pětkového terénu jsou pro všechny? Já myslím že nadchnou a podnítí k odlovu srovnatelné procento kačerů.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#60 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2009 - 13:47

Zegga napsal/a:
Co píšeš sice má jakous takous hlavu a patu, jen mi prosím vysvětli dle čeho usuzuješ že obor, kterému se sám nevěnuješ je okrajový? V ČR je kolem dvou milionů motorkářů, tedy lidí co jezdí, vozí se, nebo třeba jen sledují motocyklové sporty. Je mezi námi i dost kačerů. Dá se to vzít i jinak, jaké procento z kačerů má zároveň vztak k motocyklům. Jistě to bude jen v Praze a okolí pár desítek. Celorepublikový počet bude větší, protože na vesnici ještě stále jezdí kluci na Jawkách a ČeZetách. Mnohokrát již bylo řečeno, pokud Ti keš nic neříká, ignoruj ji.

Ještě doplním: Myslíš že serie smajlík nebo keš pětkového terénu jsou pro všechny? Já myslím že nadchnou a podnítí k odlovu srovnatelné procento kačerů.


Tak za prvé - já jsem kešku neodsuzoval, jen vysvětlil Jendovi26, jaký na to můžou mít lidi pohled a proč se jim nemusí mysterka líbit. Jestli sis nevšimla, tak jsem napsal, ať se podle toho zařídí - zda chce keš pro pár nadšenců, kteří ji vychválí, nebo pro širokou veřejnost, která ji vezme na vědomí, ale výrazně neosloví. Nevím, proč mi vnucuješ to přihlouplé "když se ti nelíbí, ignoruj ji". Já ji rozhodně lovit nehodlám a nemám s ní co do činění.

Za druhé - přečetl jsem si logy a nevšiml jsem si, že by nějaká významná část logujících byli motorkáři a že by je luštění a místo nadchly. Já nijak nesoudím, jen konstatuji fakt z dosavadních logů.

A za třetí - nevím, proč si bereš do pusy moje kešky. O těch tu rozhodně řeč není a nemají s googlením a úzkým zaměřením nic společného. Smajlíci byli neuvěřitelně oblíbení a navštěvovaní, chodilo tisíce logů, proto je někdo zlikvidoval. Takže nevím, co jsi tím myslela. Ostatní moje kešky jsou záměrně složitější na přemýšlení nebo terénem a počítám s tím, že nejsou pro každého. S tímto záměrem jsem je vytvořil - pouze pro nadšené kačery, ne pro sběrače bodů. Ale nejsou úzce oborově zaměřeny a kdo je hodlá lovit, nemusí nic studovat, může jít do toho a bude ho to bavit. Ostatně o tom svědčí i to, že logy nejsou obligátně neutrální jako v googlicích kouscích ...

Nezlob se, ale pleteš tu dohromady 2 různé věci - zaměření keše z důvodu inteligence či fyzičky a zaměření keše z důvodu úzké oborové specializace. Ten první případ je podstata celého GC a způsobu hodnocení obtížnosti kešky, ten druhý je filtrace GC pro úzkou skupinu. Nesoudím, jestli to je dobře nebo špatně, říkám jen to, že mě to neoslovuje a nevidím v tom podstatu GC.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama