Přejít na obsah


Fotka

Geocaching.com - Aktivace kraju probehla


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
145 odpovědí na toto téma

#21 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 10:02

hplus napsal/a:
Ja si dovolim dalsi stupidni dotaz - uz jsem to u svych kesi vyklikal - ale k cemu je to dobry? Bude chleba levnejsi? :) Dostanu slevu na PM, kdyz se tak hezky staram o svoje kese? :) (Vlastne je to nekolik stupidnich dotazu najednou :D)

U starších keší to trochu zpřehlední vyhledávání a zjednoduší Pocket Query. U nových to pomůže reviewerům k rozdělení fronty a ostatním k vyfiltrování oblasti, která je zajímá.
  • 0

#22 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 10:04

haggaeus napsal/a:

kapsa napsal/a:
Dovolim si jeden stupidni dotaz, co to je prosim ten ony bazmek "waymark" pripadne "benchmark" ?

Neco jako kdysi byvaly locationless cache, vymysli se kategorie objektu a ty se pak zameruji a foti. Viz www.waymarking.com. Lokalni ceske kategorie jsou Czech Geodetic Points a 1866 Austro-Prussian War Memorials, ale samozrejme lze waymarkovat i globalni kategorie jako jezdecke sochy ci nudiplaze.
Benchmark je obecne geodeticky bod, americke benchmarky v seznamu NGS se daji hledat a logovat na primo na gc.com. V nekterych jinych zemich maji benchmarky waymarkove kategorie.


Diky za info. Priznam se, ze jsem to sice tak uplne nepochopil ale ja uz si to na tech odkazech nastuduju. ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#23 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 10:28

tak jsem taky zařadil
  • 0

#24 vetrnik_cr

vetrnik_cr

    vetrnik_cr

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 10:46

Tak jsem u svých keší také provedl lokalizaci, no snad to někomu pomůže, ale pokud to nebude u všech keší, tak ten filtr je stejně o ničem.
  • 0

#25 Iluvator

Iluvator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 10:48

Tak jsem myslel, že jsem něco prošvihl a ono je to celkem nové :D Mám už taky přiřazeno
  • 0
Oregon 300
Tak do toho šlápni ať vidíš kousek světa.....

#26 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 11:01

Skvělá zpráva B) U svých keší naklikáno, teď už jen tomu dělat propagaci aby to naklikal každý autor.. ;)
  • 0

#27 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 11:37

alkes napsal/a:
U starších keší to trochu zpřehlední vyhledávání a zjednoduší Pocket Query. U nových to pomůže reviewerům k rozdělení fronty a ostatním k vyfiltrování oblasti, která je zajímá.

Blbost. Nikdy to nebude zpetne 100%ni - nechapu, proc to GS pri zprovozneni neprohnal "nejakym makrem", ktery by to kraje proste pridelilo - pak by to smysl melo. Mohli se zeptat, polygony uz davno existujou. :)

Takhle je to fakt jen to rozdeleni fronty pro reviewery a mozna jednodussi sledovani novych kesi na tom jednom pisecku.
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#28 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 11:38

Co třeba těm, co si nepřiřadí u svých keší kraje, tak zablokovat logování Found It logů? To by mohlo pomoct, ne? :-)
  • 0

#29 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 11:41

hplus napsal/a:
Takhle je to fakt jen to rozdeleni fronty pro reviewery a mozna jednodussi sledovani novych kesi na tom jednom pisecku.

Hmm. No aspoň něco, žejo.:) Každopádně to rozdělení ničemu neuškodí a s trochou osvěty se možná časem na nějaké použitelné procento dostaneme i u starších keší.
  • 0

#30 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 12:10

Vase kraje a ich cisla Hlavni mesto Praha=286 Jihocesky kraj=274 Jihomoravsky kraj=273 Karlovarsky kraj=276 Kralovehradecky kraj=275 Liberecky kraj=277 Moravskoslezsky kraj=279 Olomoucky kraj=278 Pardubicky kraj=280 Plzensky kraj=281 Stredocesky kraj=282 Ustecky kraj=283 Vysocina=284 Zlinsky kraj=285 Slovenske kraje a ich cisla Banskobystrický kraj=287 Bratislavský kraj=288 Košický kraj=289 Nitriansky kraj=290 Prešovský kraj=291 Trenčiansky kraj=292 Trnavský kraj=293 Žilinský kraj=294 To ste nechceli diakritiku?
  • 0

#31 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 14:07

Zdravim, ja vzhledem k postu kesi nemam problem je priradit. Pokud to neprobehne hromadne, primloval bych se za nejakou vyzvu alespon nkde v hlavicce tady na gc.cz. Zde se to v tom vlakne za chvili ztrati a nepodchytime ani ty aktivni co lezou sem.
  • 0

#32 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 14:11

klama napsal/a:
To ste nechceli diakritiku?


Nechceli. Ale chteli jsme "Search all". :P
  • 0

#33 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 14:15

klama napsal/a:
To ste nechceli diakritiku?

Štáty sú rôzne. Někde převažují praktické důvody, jinde vlastenecké. :-) B) :P
  • 0

#34 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 14:27

HaLuMa napsal/a:
Nechceli. Ale chteli jsme "Search all". :P

Hmm tohle mě trochu nepříjemně překvapilo. Vždycky jsem myslel, že bez "Search all" to ani nejde. Bez této volby a přenastavení lokality u 100% keší bude rozdělení na kraje z praktického hlediska trochu problém. Nebo to jde při vyhledávání podle země obejít ještě nějak jinak?
  • 0

#35 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 14:48

Tak se hlásím k doplňujícím,na ještě nepublikované keši,ale v opeře na mobilním displeji se doplňující položka těžko hledá,nalezeno na druhý pokus editace listingu :-)
  • 0
Cogito ergo sun ...

#36 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 15:03

Tak tady zavidim tem, kteri maji jednu nebo dve zalozene kese :D Postupne take prirazuji kraje :)
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI

#37 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 15:33

pavels napsal/a:

klama napsal/a:
To ste nechceli diakritiku?

Štáty sú rôzne. Někde převažují praktické důvody, jinde vlastenecké. :-) B) :P

Neviem co ma toto spolocne s vlastenectvom ale podla mna je to skoda ked tam moznost pouzit diakritiku plnohodnotne je, ale je to samozrejme Vasa vec.
  • 0

#38 pavelka

pavelka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 15:41

Tak nevim, ale stahnul jsem si nejake nove i stare kese do GeoGetu uz s novymi kraji. Ale nestahuje mi to vubec State a cpe mi to kraj do Country (u novych i prepisuje starsi); takze nekde mam Country Czech Republic, nekde country Hlavni mesto Praha a State prazdny (v obou pripadech). Jen nevim, jestli to je problem GG nebo GC.
  • 0
PavelKa

#39 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 18:58

VÁŽENÍ KAČEROVÉ, VÁŽENÉ KAČERKY
Kraje pro CZ, SK a AT jsou součástí balíku drobných změn na GC.com, který měl být uvolněn v pátek 31.7. - stalo se tak s předstíhem, což překvapilo i mě, jelikož jsem vás zde chtěl na kraje připravit, aby jste nedělali něco zbytečně, viz dále. Bohužel pozdě :)
Čili - ano, kraje máme, s kolegou Geolens rev. a kolegy s Rakouska jsme je nakonec protlačili. Co se diakritiky týče - u slovenských krajů je shodou okolností u všech znaků, které diakritiku mají, možné už v současné verzi GC.com kódování znaky s diakritikou zobrazit, zkrátka Slováci mají štěstí a všechny znaky jejich krajů jsou zobrazitelné. U CZ krajů to bohužel neplatí. Když na testovacím rozhraní byly i české kraje s polo-diakritikou a vypadalo to šíleně, tak jsme požádali GS, aby ji dočasně radši odstranil, než GC.com zvládne plný unicode. Současná verze totiž způsobuje paskvil hned u několika krajů, které obsahují znaky na GC.com zatím nezobrazitelné, u kterých je diakritika ořezávána - zkopíruji sem text, kde jsem na to upozorňoval na review fórech (znaky, které GC.com nepodporuje a v názvech CZ krajů jsou):
ě (in "Hlavní město Praha" )
ř (in "Středočeský kraj" )
č (in "Jihočeský kraj" and "Středočeský kraj" and "Vysočina" )
ň (in "Plzeňský kraj" )
Čili - mít v názvu kraje některé znaky s a jiné bez diakritiky, to vypadalo opravdu hrozně, čili zatím lepší takto bez. Znovu opakuji že na Slovensku mají štěstí že jejich kraje jsou "kompatibilní" se současným kódováním znaků GC.com.

Dále DŮLEŽITÉ: podařilo se mi téměř nemožné :), a to přesvědčit šéfku reviewerů, aby zařilidla u Groundspeak devs. hromadné databázové nastavení krajů. Hodně jsem to zjednodušil tím, že jsem slíbil dodat GC kódy keší bez přiřazeného kraje rozdělené do text.souborů (jako Pardubicky kraj.txt atd...). Udělám to snadno v GSAK užitím existujících polygon.maker krajů a malým vlastním makrem, to je jednoduché-CZ je nyní na 28 PQ, SK na 5, čili pro mě z hlediska stahování záležitost na 4 dny (max.10 PQ denně) - když jim to pak takto hezky pošlu, tak by už pro jejích vývojáře něměl být problém malou databázovou dávkou z těch seznamů kraje naládovat. Čili NENÍ nyní třeba z vaší strany kraje nastavovat ručně, je to zbytečná práce! Zkraje srpna se prý vývojářům trochu "uleví" po spoučasném shonu, čili když to dobře půjde, tak v půli přístího týdne posílám na GS seznamy a ideálně do příštího pátka by to mohlo být (drobné zdržení je samosebou možné). Jen takto, kdy budou kraje hromadně nastaveny u všech existujících nearchivovaných keší (archivované samosebou ne, ty jsou mrtvé i pro PQ), to půjde pěkně využívat jak pro PQ, tak pro další účely. Takže držte palce, ať se to v pohodě vývojářům podaří mými daty z PQ ČR a Slovenska (ano i pro kolegy Slováky to dělám) povede. Zatím tedy netřeba nastavovat u již publikovaných keší, pokud máte nějakou rozdělanou nepublikovanou, tam samosebou ano (od této chvíle publikace bez kraje nee, ono ani formulář editace keše vám bez nastavení kraje nepůjde uložit, čili je to v pohodě)
  • 0

#40 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 19:06

pavelka napsal/a:
Tak nevim, ale stahnul jsem si nejake nove i stare kese do GeoGetu uz s novymi kraji. Ale nestahuje mi to vubec State a cpe mi to kraj do Country


Viz. vlakno o geogetu2, kam jsi stejnou otazku polozil take.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama