Přejít na obsah


Fotka

GPX Garmin - Export pro Garmin GPS (Colorado, Oregon, Dakota, GPSMap 62)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
368 odpovědí na toto téma

#321 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 22 March 2015 - 22:27

Ono zalezi na nastaveni exportu - muzes to bejt videt i primo v listingu v navigaci. Je to jen o tom, co je v sablone.

Mohla by jsi mi prosím napsat jak bych mohl mít hint i v listingu navigace Dakota 20?

Zatím se mi v navigaci zobrazí jen po stisknutí tlačítka "Zobrazit radu".


  • 0

#322 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1748 příspěvků(y)

Publikováno 22 March 2015 - 23:04

to je takova trosku vyssi divci, ale cely ten export se da dokonale ohybat pomoci knihovny VarSubst. Upravuji se sablony pro nazev / popis kese a nazev / popis waypointu.

 

zrovna s tema hintama to nebude uplna trivka, protoze to nejprve budes muset obalit funkci pro dekodovani (abys nemel hinty v rot13) a pak to bude jeste mozna chtit poresit viceradkove hinty (nejak sloucit radky do jednoho)


  • 1

#323 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 23 March 2015 - 10:30

mikron:  děkuji za odpověď, do toho se pouštět nebudu, myslel jsem si že ta úprava bude jednodušší


  • 0

#324 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4980 příspěvků(y)

Publikováno 23 March 2015 - 10:45

Použij export pro POI nebo se alespoň podívej do jeho šablon. Protože v POI to nemůže být rozděleno, je hint přímo v listingu. A aby to nebylo tak jednoduché, je pozpátku. Na to všechno jsou funkce. Když si porovnáš šablony, najdeš to. Překopíruj řádky a budeš to tam mít. Jen najít ty šablony ... jsou 4, pro keše - název a listing, totéž pro waypointy. Když si předem někam zálohuješ, můžeš to vrátit. A nehrozí nic horšího, než že vyexportuješ blbosti, případně nic, Geoget si s tím nezboříš. Případně později mohu napsat i kde a jak ty šablony najdeš.

Pokud POI nepoužíváš - exportuje se to jako roztříděná GPX podle typů, do navigace se to nahrává přes POIloader (zdarma u Garminu) a má to výhody i nevýhody proti přímému GPX do navigace. Nevýhodou je, že se to neobjeví jako Hledat Poklady, ale nelogicky v menu Doplňky, nedá se přecházet z mapy do listingu a naopak, výhodou je, že to nemá žádné limity na počet keší nebo délku listingu.


  • 2

#325 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4980 příspěvků(y)

Publikováno 23 March 2015 - 18:26

Šablona pro listing keše je:

c:\geoget\data-gasp\script\gpxgarmin\templates\point.description.gpxgarmin.varsubst.template.txt

 

Řádek který je třeba doplnit:

%IF("%HINT%"<>"";"<br><b>Hint:</b> %REVERSE("%REPLACE("%HINT%";"&CRLF&";"<br>")%")%";"")%

 

Pokud vynecháš slovo REVERSE a odpovídající závorky, bude hint čitelný, s Reverse bude pozpátku.

Umístění souboru se bude lišit podle toho, kde máš geoget nainstalovaný, konec ale bude souhlasit.

Funkce REPLACE nahrazuje odřádkování tagem <br>, což je totéž, ale v HTML. Pro víceřádkové hinty, jinak by se asi objevily místo toho nějaké paznaky.

 

Text té šablony je dost nápovědný, místo kam dát ten řádek určitě najdeš.


  • 1

#326 radulik.cz

radulik.cz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 23 March 2015 - 19:28

Taky mám Dakotu 10 a s hinty je to tam podobně, jako podle ReVIZe v Oregonu - hint je přístupný až po počátku navigování (tj. "Jdi"). V menu je pak pod "tlačítkem" Geocaching dostupná i položka "Zobrazit radu". Je vidět, že ti, kdo lokalizovali systém Dakoty do češtiny, asi moc kačeři nejsou. Nebo to alespoň u všech přístrojů od stejného výrobce nepřekládají stejně.


Díky za radu, je to opravdu tam. Ještě jeden malý dotázek, sice ne úplně k tomuto tématu. Jak jako BM stahujete multiny a mysterky s listingem a hintem do navigace? Jestli jsem dobře pochopila, přes geoget to nejde.
  • 0

#327 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 23 March 2015 - 20:11

Jde to, ale musis znat jeji GC kod. I jako BM muzes stahnout multiny a mysterky vcetne listingu, hintu a waypointu (az 10000 za den!), ale vyhledavat podle uzemi muzes jen tradicky.

 

Nicmene kdyz si najdes treba multinu nebo mysterku na webu, chytni mysli odkaz listing kese a pretahni ho do prazdneho okna Geogetu. V seznamu se ti tam objevi GC kody takto pretahnutych kesi... pak to vsechno oznac mysi, a dej aktualizovat kese.


  • 0

#328 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 23 March 2015 - 20:12

Přes Geoget to podle mě i pro BM jde, Databáze - Import - Stáhnout keše - záložka Režim - Vyhledat keše podle zadaných GC kódů.

edit : pozdě


Tento příspěvek byl upraven od zdeziz: 23 March 2015 - 20:13

  • 0

#329 nomadm

nomadm

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 28 June 2015 - 22:07

zdravím, po dlouhé době se musím na vás obrátit... :)

 2 roky jsem si bez problému stahoval kešky do Oregona 450 přes Cache List, nicméně teď to nějak nejde, asi protože si GarminPlugin nerozumí s prohlížečem....poradíte jak to znovu zprovoznit, případně alternativu, při zachování stahování celého popisu kešky včetně nápovědy?

děkuji. Martin


  • 0

#330 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4980 příspěvků(y)

Publikováno 29 June 2015 - 5:49

Garmin plugin si nerozumí s prohlížečem? Jinak Cachelist funguje? Už dlouho jsem ho nepoužíval. Pokud funguje, ulož si jeho výsledek do GPX a to pak ručně nahraj do navigace do složky GPX. Žádný plugin nepotřebuješ. Já ho ani nainstalovaný nikdy neměl a Cachelist jsem používal.

Přejít na Geoget tak úplně nedoporučuju, pokud jsi zvyklý na Cachelist, ale byla by to nejlepší cesta.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 29 June 2015 - 5:55

  • 0

#331 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5543 příspěvků(y)

Publikováno 29 June 2015 - 7:12

......

asi protože si GarminPlugin nerozumí s prohlížečem

......

 

S jakým prohlížečem si nerozumí ????


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#332 nomadm

nomadm

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 29 June 2015 - 20:28

tak už mi to přes uložení GPX funguje, jinak prohlížeč je GoogleChrome verze 43.0.2357.130

díky za rady :)


  • 0

#333 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5543 příspěvků(y)

Publikováno 29 June 2015 - 21:16

V Chrome přestalo fungovat spousta scriptů, protože Chrome už nepodporuje Javu.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#334 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4980 příspěvků(y)

Publikováno 30 June 2015 - 12:56

Mám pocit, že Cachelist nemá s javou nic společného. Java != javaskript.

Ale nevím, v čem byl udělán ten Garminí plugin pro přímé nahrávání do navigace.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 30 June 2015 - 12:58

  • 0

#335 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4035 příspěvků(y)

Publikováno 30 June 2015 - 18:53

Ten garmini plugin je problem. Funguje uz jenom v IEcku pokud vim...
  • 0

#336 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1439 příspěvků(y)

Publikováno 30 June 2015 - 19:07

Ten garmini plugin je problem. Funguje uz jenom v IEcku pokud vim...


Ještě ne, ale brzo to tak bude viz http://mr3ska.onelov...lugin-v-chrome/
  • 1

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#337 cesmina_v

cesmina_v

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 13 September 2015 - 12:16

Takový celkem nový problém - od určité verze Geogetu se import keší, které měly "vlastní finálový waypoint" přenáší jako keše, které mají svůj finálový waypoint (+FI místo =FI) u takových keší se v importu neprovede posunutí keše na finálový waypoint (zůstane ? na původních souřadnicích keše a přibyde červený praporek na místě finálky) Dá se to nějak v exportním makru ošéfovat ??


  • 0

#338 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1748 příspěvků(y)

Publikováno 13 September 2015 - 20:23

importuješ špatně. pokud budeš importovat "geogetí" GPX, tak se tato informace přenese, pokud ale importuješ nějaké obecné GPX (s finálkami?), tak se všechny waypointy označí příznakem importované a né vlastní protože sis je nevytvořil ale importoval, to mi přijde logické.

takže mě takhle narychlo napadají možnosti:

1. ručně změnit waypointy na vlastní. je to tak správně, tečka. pokud budeš upravovat plugin, tak ti pořád bude blbnout např. filtrování keší podle korigovaných souřadnic

2. upravit příznak přes SQL - na vlastní nebezpečí. více zde

3. pořešit importované GPX. buď vlastní úpravou přes pár regexů, nebo na straně zdroje (pokud ti to někdo posílá, tak ať to exportuje jako GeoGet GPX v2


  • 1

#339 cobra 11

cobra 11

    cobra 11

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 19 October 2015 - 16:15

Ahoj, chtěl jsem se zeptat někoho kdo používá tento skript a vlastní Garmin Oregon 6xx. Už je to dávno co jsem zjistil, že barevné (červeně a zeleně) zvýraznění určitých slov neodpovídá šabloně skriptu. Na levém obrázku je správné barevné zobrazení v prohlížeči. Na pravém obrázku je displej Garminu, kde jsou zvýrazněná slova pouze černá. Kamarád má Oregon 550 a tam se mu to zobrazuje správně. Nevíte v čem by mohl být problém?

Přiložené miniatury

  • sablona prohlizec.jpg
  • sablona oregon650.jpg

  • 0

#340 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6631 příspěvků(y)

Publikováno 19 October 2015 - 18:15

Ono asi pujde o to, jak je barevnost v html kodu udelana. Pokud vim, vetsina HTML formatovani je odtranena a pokud je pouzito CSS, formatovani se neprenese urcite.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama