Přejít na obsah


Fotka

GPX Garmin - Export pro Garmin GPS (Colorado, Oregon, Dakota, GPSMap 62)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
368 odpovědí na toto téma

#341 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4980 příspěvků(y)

Publikováno 20 October 2015 - 6:19

Takže kdo to dělá blbě, má to dobře. Blbě myslím cpát barvy přímo do HTML tagů. Na druhou stranu, nepřenos CSS by se dal i využít, chtěl jsem to použít na textovou verzi např. vzorečku, která by v listingu byla skrytá a místo ní byl obrázek. Do GPS by se přenesl text. Ale nakonec jsem to nepotřeboval a nevím, jestli bych měl odvahu pustit to mezi kačery a čekat, komu se zobrazí pitomost.


  • 0

#342 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6631 příspěvků(y)

Publikováno 20 October 2015 - 10:17

Ono je to poplatne tomu, co Garmin umi (umel v dobe, kdy byl ten plugin vytvoren). Netusim, zda O6xx umi spravne zobrazovat CSS, ale predchozi verze urcite neumely ani vsechy HTML tagy, natoz nejake CSS. Proto je ten plugin take vyhazuje (druhym duvodem je zkraceni textu, protoze je tam omezeni na 2 x 8 kB).


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#343 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 20 October 2015 - 20:10

Ale pokud to správně chápu, tak cobra11 si stěžoval na to, že v navigaci nemá obarvené hlášky, které jsou převzaty ze šablony pluginu.

Tedy ne z listingu.


  • 0

Etrex 30 + GPI generator + Geoget + a:Drake Plus nebo Locus Pro na CAT S50, Wine, Debian testing


#344 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6631 příspěvků(y)

Publikováno 21 October 2015 - 11:57

Aha, ja to pochopil trochu jinak. V tom pripade bude zalezet na tom, jak O6xx interpretuje jaky HTML kod. To nemam jak zkoumat.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#345 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1748 příspěvků(y)

Publikováno 21 October 2015 - 14:54

ale HaLuMa jo, ne? :P


  • 0

#346 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 21 October 2015 - 17:30

Klidne zkuste vyrobit nejaky test s ruznymi zpusoby obarveni, a ja to muzu zkusit, co to udela.


  • 0

#347 hsmich

hsmich

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 26 October 2015 - 9:01

Ahoj,

leta jsem úspěšně používal k exportu GPX pro GPSmap62 z Geogetu GPX Garmin.

Včera jsem nicméně neuváženě nainstalovall nejnovější verzi Geogetu a od té chvíle mi GPX Garmin ani POI Garmin nefunguje, resp. ve vytvořených gpx souborech je pouze pár bodů bez listingu. Hledal jsem ve fóru i jinde co jsem udělal špatně, ale bezúspěšně. Podotýkám, že v době kdy mi to fungovalo, jsem používal výchozí nastavení z instalace Geogetu i doplňků - nikde jsem nic neměnil.

Teď jsem si zkoušel hrát se šablonami - měnit výchozí, tvořit vlastní atd. - nic nepomohlo.

Doplňky jsem i přeinstalovával stejně jako geoget, ale nic.

Připadá mi to jako by se skripty buď vůbec nespouštěly nebo se přeskakovaly.

Poradíte mi prosím někdo co dělám blbě nebo co kde donastavit?

Hledal jsem historické verze Geogetu i doplňků, že bych to vrátil zpátky, ale také jsem nic nenašel.

GPX Garmin je super a teď jsem jak bez ruky.

Předem dík

Hsmich


  • 0

#348 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4035 příspěvků(y)

Publikováno 26 October 2015 - 9:23

To se mi nejak nezda, ze by to jen tak prestalo fungovat. Napis krok po kroku co delas, kam klikas, co vidis atd. Treba na neco prijdem. 

 

Nebo na to muzu mrknout pres Teamviewer. Je to na tobe.


  • 0

#349 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 26 October 2015 - 9:30

"neuváženě nainstalovall nejnovější verzi Geogetu" Co to jako ma byt? Normalni je snazit si udrzovat nejnovejsi verze. Pokud mas nejakou historickou verzi, tak si opravdu nikdo nebude pamatovat, co se pred par lety nekde zmenilo!

 

Udrzovat si posledni verze Geogetu i pluginu neni nic sloziteho, Geoget te sam na nove verze upozorni. Staci to neignorovat!

 

Rozhodne ja si nevybavim zadnou zmenu, kvuli ktere by se ti to melo chovat tak jak popisujes. Leda, ze bys mel pred tim nejakou velmi nestandardni instalaci, a ted po preinstalaci treba koukas do jineho datoveho adresare, nebo tak neco.


  • 0

#350 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5543 příspěvků(y)

Publikováno 26 October 2015 - 9:36

Poradíte mi prosím někdo co dělám blbě nebo co kde donastavit?

 

Začni tím, že si do seznamu dáš jen jednu keš, aktualizuješ si celý listing a ten jeden jediný bod zkusíš vyexportovat.

 

Pak se dá ručně kouknout do toho souboru, třeba notepadem, a podívat se, co tam opravdu je. A pak to můžeš otestovat v GPSce, co uvidíš tam.

 

Předpokládám, že máš keše a další body v databázi GG, uděláš nějaký výběr a ten pak exportuješ. A výsledné GPX nahráváš do GPSky do adresáře GPX. Schválně se podívej, jestli tam ty keše nemáš v několika souborech, to nedělá dobrotu.

 

A taková blbost, jak máš nastavené filtry v GPS ?


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#351 hsmich

hsmich

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 26 October 2015 - 9:59

Ahoj,

no dělám to jako vždy - zobrazím si seznam, dám export pro nové typy GPS a namapuju cestu kam se to má uložit. V seznamu mám asi 40 kešek, ale vytvořené gpx má pouze 12kB - všechno body bez listingů - vypadá to jenom na waypointy.

Kdybys mi pomohla přes teamviewer - to by bylo super

Dík


  • 0

#352 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6631 příspěvků(y)

Publikováno 26 October 2015 - 21:03

Chovani exportnich pluginu urcite nemuze zmenit aktualizace GG. Navic vrele doporucuju GG udrzovat aktualni, protoze jinak prichazis o nove a opravene funkce. A k aktualizaci dochazi i kvuli novym moznostem, ktere gc.com nabidne. I o to se ochuzujes.

 

Implicitni nastaveni pluginu je urcite takove, ktere by melo v zakladu vyhovovat. Takze po instalaci pluginu urcite nebudou exportovany jen WP. Urcite spoustit to, co si myslis?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#353 hsmich

hsmich

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 26 October 2015 - 21:40

"neuváženě nainstalovall nejnovější verzi Geogetu" Co to jako ma byt? Normalni je snazit si udrzovat nejnovejsi verze. Pokud mas nejakou historickou verzi, tak si opravdu nikdo nebude pamatovat, co se pred par lety nekde zmenilo!

 

Udrzovat si posledni verze Geogetu i pluginu neni nic sloziteho, Geoget te sam na nove verze upozorni. Staci to neignorovat!

 

Rozhodne ja si nevybavim zadnou zmenu, kvuli ktere by se ti to melo chovat tak jak popisujes. Leda, ze bys mel pred tim nejakou velmi nestandardni instalaci, a ted po preinstalaci treba koukas do jineho datoveho adresare, nebo tak neco.

 

 

Začni tím, že si do seznamu dáš jen jednu keš, aktualizuješ si celý listing a ten jeden jediný bod zkusíš vyexportovat.

 

Pak se dá ručně kouknout do toho souboru, třeba notepadem, a podívat se, co tam opravdu je. A pak to můžeš otestovat v GPSce, co uvidíš tam.

 

Předpokládám, že máš keše a další body v databázi GG, uděláš nějaký výběr a ten pak exportuješ. A výsledné GPX nahráváš do GPSky do adresáře GPX. Schválně se podívej, jestli tam ty keše nemáš v několika souborech, to nedělá dobrotu.

 

A taková blbost, jak máš nastavené filtry v GPS ?

 

 

Chovani exportnich pluginu urcite nemuze zmenit aktualizace GG. Navic vrele doporucuju GG udrzovat aktualni, protoze jinak prichazis o nove a opravene funkce. A k aktualizaci dochazi i kvuli novym moznostem, ktere gc.com nabidne. I o to se ochuzujes.

 

Implicitni nastaveni pluginu je urcite takove, ktere by melo v zakladu vyhovovat. Takze po instalaci pluginu urcite nebudou exportovany jen WP. Urcite spoustit to, co si myslis?

 


Ahoj,

 

takže postupně:

k HaLuMa - ... co to jako má být? ...

no držím se pravidla - pokud to funguje, tak se v tom nehrabej. a do včera to opravdu fungovalo skvěle. o žádné speciální instlaci nevím - když jsem to instaloval poprvé před asi 2 lety, nic jsem nikde neupravoval, jen nainstaloval a jelo to super.

tj. moje poznámka patřila mě a znamenala - neměl jsem do toho vrtat. nechtěl jsem se nikoho ani ničeho dotknout.

 

ke Kolombo

ano zkoušel jsem to postupně na jedné keši jak píšeš, bohužel bezúspěšně. v exportu jsou pouze waypointy.

a dělám to jako předtím - v geogetu zobrazím seznam keší, které chci exportovat, pak dám seznam/export, vyberu "gpx pro nové gps", namapuji cestu kam se to má uložit, zadám jméno souboru a dám uložit. vygenerované gpx však obsahuje pouze waypointy - tím jsem si už nyní jistý - několikrát jsem to ověřoval v notepadu.

příklad takového exportu připojuji - viz příloha

co se týče DB - tak tu mám stále pouze jednu.

problémy s uploadem nebo zobrazením v GPS nemám - jde mi o vlastní generované gpx, které se ukládá do PC. Už tam je vidět, že v něm nejsou kešky s listingy, ale pouze waypointy

 

ke gord:

jak jsem psal výše - proti aktualizaci nejsem, koneckonců jsem to aktualizoval :-)

takže ten původní komentář k aktualizaci prosím ignorujte. Nyní mám vše aktuální - geoget, gpx garmin.

no myslím, že vím určitě, že to dělám stejně jako v době, kdy mi to fungovalo. takže bych řekl, že to dělám správně. pro jistotu přikládám printscreeny postupu v dalším připojeném souboru.

ostatní viz výše

 

Poradíte mi co s tím? Jsem v koncích. Předem dík.

Nabízenou pomoc přes teamviewer rád využiji

Přiložený soubor (y)


  • 0

#354 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5543 příspěvků(y)

Publikováno 26 October 2015 - 22:23

Buď máš něco blbě v databázi, nebo máš špatně nakonfigurované to makro.

 

A nebo máš u toho makra různé verze jednotlivých souborů, takže se to zbláznilo.

 

Nepsala Ti ta aktualizace nějaké problémy s aktualizací jednotlivých souborů ?


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#355 hsmich

hsmich

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 26 October 2015 - 22:32

Tak už asi tuším co je špatně, ale nevím proč a co s tím dělat.

Zkoušel jsem si exportovat nějaké dřívější kešky a všechno u nich (ve vytvořeném gpx) bylo OK!

Pak jsem si všimnul, že v geodetu u naposledy stahovaných kešek mám ve sloupci souřadnice jen "???"

Přitom listingy jako takové stažené do geogetu asi mám, protože i po odpojení od internetu mi po dvojkliku listingy geoget zobrazuje správně - úplné.

Otázka teda není proč GPX Garmin neexportuje, ale proč mi geoget neukazuje souřadnice u kešek. Hádám, že otazníky v poli souřadnice jsou důvodem proč GPX Garmin přeskakuje danou kešku při generování exportního souboru. Přitom pokud kešku rozkliknu, abych se podíval na waypointy, tak u nich souřadnice jsou zobrazeny. Tím pádem se vysvětluje proč se do exportu tlačí pouze ty waypointy.

 

Díval jsem se na DB geogetu a při každé aktualizaci se vytvořila záloha - nyní tam mám tři kousky. Může toto být kámen úrazu? Když však vyberu nějakou ze záloh, geoget hlásí červené varování, že je to záloha, se kterou nemá pracovat. Jde nějak ty zálohy sloučit do té původní DB.

 

Prosím o radu a předem dík

hsmich


  • 0

#356 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1748 příspěvků(y)

Publikováno 26 October 2015 - 22:52

to je určitě VELMI dobrý postřeh. exportní pluginy často mají podmínku, že pokud keš nemá souřadnice tak se nezpracuje. teď už jen přijít na to proč tam ty souřadnice nejsou. když klikneš pravým a dáš aktualizovat kešky (a mělo by stačit jen základní údaje)

 

druhá věc (nevím zda nepadla, jen jsem to tak projel) JAK dostáváš kešky do geogetu? přesný postup krok za krokem.


  • 0

#357 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 26 October 2015 - 22:53

Ty tri otazniky znamenaji, ze nemas stazene souradnice u kese, patrne jen u waypointu. Kese bez souradnic jaksi nema smysl exportovat do GPS, stejne by se ti ukazaly na rovniku na nultem poledniku. Tolik k vysvetleni zahady.

 

Cele sis to zpusobil sam, ze stahujes kese pomoci Geojarry, a ne pomoci nastroju, ktere jsou v Geogetu zabudovane! Ze ja se s tim vubec delam... :(


  • 0

#358 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1748 příspěvků(y)

Publikováno 26 October 2015 - 23:01

tady je vysvětlení těch třech otazníků: http://www.geocachin...chyba/?p=514296


  • 0

#359 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 26 October 2015 - 23:16

... a zase se asi po stopadesate ukazalo, ze za to zadny upgrade Geogetu nijak nemohl.


  • 0

#360 hsmich

hsmich

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 27 October 2015 - 7:40

Ty tri otazniky znamenaji, ze nemas stazene souradnice u kese, patrne jen u waypointu. Kese bez souradnic jaksi nema smysl exportovat do GPS, stejne by se ti ukazaly na rovniku na nultem poledniku. Tolik k vysvetleni zahady.

 

Cele sis to zpusobil sam, ze stahujes kese pomoci Geojarry, a ne pomoci nastroju, ktere jsou v Geogetu zabudovane! Ze ja se s tim vubec delam... :(

 

Ano, později večer jsem došel ke stejnému názoru - u pár keší jsem si ručně doplnil souřadnice místo otazníků a začalo to fungovat.

A potvrzuje se jako vždy, že chyba je mezi klávesnicí a židlí :-) Což jsem ostatně tušil už od začátku, jen jsem nevěděl, kterým směrem se dívat.

 

Tvůj povzdech implikuje, že jako BM mám možnost použít standardní funkce geogetu ke stažení keší bez použití GJ. Hledal jsem v návodech, ale nevidím to. Navedeš mě nebo je to jenom pro PM?

Dík

 


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama