Přejít na obsah


Fotka

GPX Garmin - Export pro Garmin GPS (Colorado, Oregon, Dakota, GPSMap 62)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
368 odpovědí na toto téma

#41 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2009 - 9:15

bossno napsal/a:
Těch souborů v Oregonu může být 200 a každý veliký max 10MB.
To je škoda protože se mi do těch 10 MB vejde "jen" cca 1300 keší bez WP.
WP exportuju jako poi

Omlouvám se, jsem tady novej B)
Nevíte někdo jaká jsou ta omezení na počet souborů a velikost u Dakoty 20? V dokumentaci jsem to nenašel :(

A jedna hloupá otázka. V čem (proč) je lepší exportovat wpt do POI a ne nechat je v tom gpx exportu s kešema?
  • 0

#42 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2009 - 9:43

Myslim si: Duvod jsou nesmyslne limity firmware ohledne maximalniho poctu bodu. Z GPX si GPSka nacte kesky zvlast (limit byval 1000, u novejsich modelu tusim ze 2000...). A pridane waypointy se nahazou mezi naprosto obycejne waypointy, takze se pak pletou mezi body, co si rucne zadavas v terenu. A tyto body maji take omezeny maximalni pocet. Zatimco v podobe POI nejsi omezeny poctem bodu, ale jen volnou pameti. Takze nebyl problem naladovat nejakych dvacet-tricet tisic bodu i do starickeho cernobileho Legenda. (jako POI mapa, POIloader to neumelo...)
  • 0

#43 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2009 - 9:54

Druhym duvodem muze byt orezavani listingu v Oregonu (Dakotu jsem dosud v ruce nemel). Listing je zkracen na nejakou "garmini" delku a protoze byva zvykem davat vzorce pro vypocet souradnic az jekam na konec, u mnoha multin je takovyto listing v terenu naprosto k nicemu. U POI toto omezeni neni, do Oregonu si posilam soubor cca 40 MB se kompletnimi listingy, zatim jsem nenarazil na zadny, ktery by byl jakkoli zkracen. Navic si u POI mohu nastavit limit pro upozorneni pri priblizeni k bodu, takze kdy mam treba vypoctenou finalku nektere mysterky a nahodou se u ni vyskytnu v dobe, kdy uz jsem zapomnel, ze jsem si ji neky spocital, jsem pristrojem upozornen, ze ji mam v dosahu.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#44 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2009 - 10:04

Ja pouzivam oboji najednou. a) Do GPX vyexportuji kesky bez waypointu. Pomoci toho meho exportu je to relativne komfortni a spolehlive. Dokonce i mnohem mensi mnozstvi listingu je orezane, protoze ocistuje ty zbytecne tagy. Mohu tedy vyuzivat veskere vymozenosti Garmina. Nahravam vetsinou tak 30km nejblizsiho okoli. B) Do POI vyexportuji celou databazi Geogetu. Mam tak tedy data dublovana, ale na rychlosti se to neprojevi. (snad jen tak, ze se to desne pomalu generuje a nahrava) A v cem to ma vyhodu? Kesky mam v GPX (muzu pouzivat to pekny GC. menu v garminovi), waypointy v POI (neomezeny pocet, specialni ikonky, nepletou se s rucne vytvorenymi) a kesky taky v POI (rozdelene krasne podle kategorii, se standardnimi oregonimi ikonkami. Vzdy s kompletnim listingem a vsemi logy z Geogetu. A protoze mam tu sadu ikonek jako je v oregonu, na mape to nijak nerusi, nijak se neprekryvaji a vse vypada perfektne. Navic tu nejsou zadne limity, takze mam skutecne celou CR v Oregonu vcetne listingu.)
  • 0

#45 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2009 - 12:48

medwyn_cz napsal/a:
B) Do POI vyexportuji celou databazi Geogetu. Mam tak tedy data dublovana, ale na rychlosti se to neprojevi. (snad jen tak, ze se to desne pomalu generuje a nahrava)
A v cem to ma vyhodu? Kesky mam v GPX (muzu pouzivat to pekny GC. menu v garminovi), waypointy v POI (neomezeny pocet, specialni ikonky, nepletou se s rucne vytvorenymi) a kesky taky v POI (rozdelene krasne podle kategorii, se standardnimi oregonimi ikonkami. Vzdy s kompletnim listingem a vsemi logy z Geogetu. A protoze mam tu sadu ikonek jako je v oregonu, na mape to nijak nerusi, nijak se neprekryvaji a vse vypada perfektne. Navic tu nejsou zadne limity, takze mam skutecne celou CR v Oregonu vcetne listingu.)

Do toho POI exportuješ i keše nebo jen waypointy? Po prvním pokusu se něco vyexportovalo, POI loader něco nahrál, ale neměl jsem pak rozdělený POI podle typu ani ikonky nemám :(
Nevíte někdo jaký je ten limit velikosti souboru pro Dakotu?
  • 0

#46 Andowero

Andowero

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2010 - 14:29

Taky mám dakotu a mám docela zajímavý problém. Když ty keše exportuji do gpx, tak se mi jich zobrazí jen asi 5. A v POI to taky není nijak rozdělené... A jak si nahrajete POI i s listingem?
  • 0

#47 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2010 - 15:21

To bude asi nejaky problem u tebe. Zkontroluj, jestli ten vysledny GPX soubor skutecne obsahuje vice nez 5 kesi. Muzes pouzit napriklad muj export do POI. Odkaz je v mem podpise. ;)
  • 0

#48 Andowero

Andowero

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2010 - 23:02

Nedá se exportovat po jedné cache? Když exportuju po více, tak mi to GPS prostě nepobere...
  • 0

#49 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2010 - 16:52

Tak to bude asi problem nekde jinde nez v exportu. Zda se mi divne, ze by GPS nevzala soubor s POI, ale musel by byt kazdy bod v samostatnem souboru. Pouzivas k exportu POILoader? (vlastne: bavoime se o exportu jako POI nebo jako kese?)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#50 mimaci

mimaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 207 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2010 - 19:58

Zdravím, doufám ,že mne hned neukamenujete. Hledal jsem (možná špatně) a nenašel. Máme problém s exportem keší z Geogetu pro Oregon. U některých keší se nám nevyexportuje listing, prostě v Oregonu je pouze název keše s DIF aTER a pod čarou je prázdno. Bohužel se nám to stalo v terénu už několikrát osudným - otevřu nejbližší keš a listing nikde. Používáme export od medwyna. :( Mohl by mi někdo poradit a nebo hodit odkaz na kterém bych našel radu?? ;) Předem děkuji.
  • 0
...na konci pouti najdeš tajnou schránku, která odpoví Ti na hádanku ...
Radek + Míša + Kuba = MIMÁCI

#51 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2010 - 20:25

To bude asi chtit uvest konkretni kes a zpusob, jakym jste exportovali. Exportujete to jako POI nebo jako kese? (Medwyn udelal makra pro oboji export, tak kdyz to neuvedete explicitne, nepoznam to.) Osobne export kesi nepouzivam, ale nikdo toto zatim nehlasil, tak to bude bud na jednotlive kesi nebo nejaka "nahoda".
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#52 mimaci

mimaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 207 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2010 - 20:41

Exportujeme je jako keše - zatím se Oregonem sžíváme, takže nevíme co je lepší. Ale nebylo to u jedné kešky, bylo to u více keší v jednom exportu. Takže je to smazali a nahráli si přímo PQ, ale vyhovovalo nám mít vyluštěné mysterky přímo na finálních souřadnicích a taky jsme hned v seznamu věděli co je to za kešku.
  • 0
...na konci pouti najdeš tajnou schránku, která odpoví Ti na hádanku ...
Radek + Míša + Kuba = MIMÁCI

#53 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2010 - 22:02

Obavam se, ze dokud to nezopakujete a nesdelite o jakou kes se jedna a jaky postup jste pouzili (jake nastaveni, ...), nikdo nepomuze.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#54 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2010 - 8:53

Takže jsem ověřil, že Dakota sežere gpx soubor, co je většní než ten limit 10MB, největší byl tuším zatím 17MB... ... můj dotaz k exportu ještě je tento. Omezení je 2000 keší na gpx soubor nebo na celou mašinku? Jde mi o to, jestli mohu vyexportovat např. 5 různých gpx souborů a každý bude mít 2000 keší, takže do mašinky dostanu 10.000 keší v gpx souborech.
  • 0

#55 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2010 - 9:03

narves tam jen 2000 kesek.
  • 0

http://www.munzee.com/m/Skleba/    Garmin Oregon 650 + iPhone 6



#56 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2010 - 9:21

Skleba napsal/a:
narves tam jen 2000 kesek.

nj, toho jsem se bál :-( No nic, tak bude to muset stačit.
  • 0

#57 BrAtKo

BrAtKo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2010 - 10:03

Ale ved hadam 2000 kesiek je dost ci nie ? Navyse som ako novacik zistil, ze ked si subor GPX (nazvany akokolvek) nakopcim do Garmina do foldra GPX, tak sa zoznam kesiek z GPX hned objavi v Geocaching menu v Garmine. Ked subor zmazem, tak aj kesky su fuc. Toto je vyborna vlastnost, lebo si do Garmina hodim len GPX subor s oblastou, kam idem hladat kesky. Asi sa medzi viacerymi GPX s keskami nebude dat prepinat, alebo ci nacita viacero suborov naraz som neskusal.
  • 0

#58 mimaci

mimaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 207 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2010 - 10:36

gord napsal/a:
Obavam se, ze dokud to nezopakujete a nesdelite o jakou kes se jedna a jaky postup jste pouzili (jake nastaveni, ...), nikdo nepomuze.

Zkusíme to tam nacpat zpět a kdyžtak napíšeme poznatky. ;) Díky za snahu.
  • 0
...na konci pouti najdeš tajnou schránku, která odpoví Ti na hádanku ...
Radek + Míša + Kuba = MIMÁCI

#59 Vacatko

Vacatko

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2010 - 16:28

Nabízím jedno z možných řešení. Problém kešek v Garminu (u mne Oregon 550) řeším takto:
1) vyexportuji z programu Geodet2 soubor *.gpx a zkopíruji do adresáře, kde mám ostatní soubory s POI (používám také Oregon jako autonavigaci).
Pozn. používám export v Geodet2 označený POI simple GPX, výstupní soubor má cca má cca 7,3 MB pro celou ČR (tj. kešky + pomocné body, celkem asi 15000 bodů). Soubor označuji označuji A_GeodetPoi. "A" proto, aby se nabízel na začátku nabídky POI (v navigaci "Moje POI" nebo "Extrax".
Výhodou tohoto postupu jsou hinty přímo v navigaci.
2) pomocí programu PoiLoader PoiLoader http://www8.garmin.c...ails.jsp?id=927 jej nainstaluji do navigace.
3) Plánovanou kešku (nejdříve dvakrát otevřít v navigaci) pak otevřu a dole prostřední ikonou praporek ji přendám do waypointů.
Pozn. doporučuji novější firmware. U starších se všechny POI sesypou na jednu hromadu.
Tímto obcházím omezenou kapacitu Waypointů. ;)
  • 0

#60 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2010 - 16:51

Vacatko napsal/a:
1) vyexportuji z programu Geodet2


Nepochybne byl myslen Geoget. Tak se jmenuje i toto vlakno.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama