Přejít na obsah


Fotka

Pripojeni garmin etrex legend k PC


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
47 odpovědí na toto téma

#21 ..Lucano..

..Lucano..

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2009 - 8:29

HaLuMa napsal/a:
Tak to je smutne. Me to funguje jak na stolnim pocitaci na seriaku, tak na notebooku pres USB prevodnik.

Takze bud mas v GPSce zapnuty jiny komuniakcni protokol nez "garmin", nebo mas vadny kabel.


funguje tooooooooooooooo!!!!

Hurá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Stacilo ve spravci zarizeni odebrat ovladace pro COM porty a hned to po nove instalaci ovladacu najelo!!

Jaky mas driver na ten usb prevodnik?

A jeste - muze mi nekdo rict .- uz jsem si aktitoval mapy - jak si vyberu casti mapy, ktere chci nasledne poslat do gps?
  • 0

#22 ..Lucano..

..Lucano..

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2009 - 8:34

tak uz jsem na to taky prisel... diky vsem, co se mi snazili pomoct :). jen bych to jeste potreboval rozjet na notebooku pres USB prevodnik :(
  • 0

#23 Chmelda

Chmelda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2009 - 8:35

Nedavno jsem měl Legend HCx v opravě, oprášil jsem starého Legenda a koupil USB redukci a provoz bez problému - jak komunikace s MapSource, tak jako navigaci do auta s nRoute (akorát RS232-USB komunikace občas nestíhala, takže šipka na obrazovce jela cca 30sec za mnou, což mělo zajímavé efekty při navigaci)
  • 0

#24 ..Lucano..

..Lucano..

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2009 - 8:45

Chmelda napsal/a:
Nedavno jsem měl Legend HCx v opravě, oprášil jsem starého Legenda a koupil USB redukci a provoz bez problému - jak komunikace s MapSource, tak jako navigaci do auta s nRoute (akorát RS232-USB komunikace občas nestíhala, takže šipka na obrazovce jela cca 30sec za mnou, což mělo zajímavé efekty při navigaci)


na jakem OS ti ta redukce bezela a jaky drivery jsi k tomu mel?
  • 0

#25 Trutnovacek

Trutnovacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2009 - 11:04

Zase do toho vstoupím, o když dotaz nebyl určený mě. Já mám na noťasu Visty a .... teď nevím, jestli jsem musel něco instalovat. Myslím, že ne... Ještě zkusím pohledat, co mám za převodník Edit: Tohle jsem posílal zhruba před rokem: "Já mám nějaký od Y-105 na obale je www.i-tec.cz výrobce je dle prohlášení o shodě nějaký ComDis s.r.o"
  • 0
Žij a nechej žít..

#26 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2009 - 11:50

Ono je nastesti jedno, kdo konkretne to sletoval dohromady. Nejvic zalezi na tom, kdo vyrobil ten chip, ktery prevodnik implementuje. Ja mam napriklad chip Prolific, ktery pouziva hned nekolik vyrobcu. Beha mi to jak na XP, tak na Vistach, do obojeho jsem si na internetu nasel ovladac. Pouzivam to na notebooku na lecos, ruzne seriove konzole k sitovym prvkum, atd. Chodi to bez problemu.
  • 0

#27 ..Lucano..

..Lucano..

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2009 - 17:45

HaLuMa napsal/a:
Ono je nastesti jedno, kdo konkretne to sletoval dohromady. Nejvic zalezi na tom, kdo vyrobil ten chip, ktery prevodnik implementuje. Ja mam napriklad chip Prolific, ktery pouziva hned nekolik vyrobcu.

Beha mi to jak na XP, tak na Vistach, do obojeho jsem si na internetu nasel ovladac.

Pouzivam to na notebooku na lecos, ruzne seriove konzole k sitovym prvkum, atd. Chodi to bez problemu.


prolific mam prave taky a s temi jejich driveri mi to nebeha.. ale jeste to budu zkouset.
  • 0

#28 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2009 - 20:03

tak jsem se ti schvalne podival, a ja ten driver nasel jako PL2303_Prolific_DriverInstaller_10311.exe, coz je instalator driveru od W98, az po Visty a W2008.
  • 0

#29 papik.i

papik.i

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2009 - 18:06

Zdravím...taxem si taky pořídil redukci usb na rs 232...nemáte náhodou někdo funkční instalátor driveru pro Visty případně pro moje nainstalované Win 7? Mám k tomu instalační CD, ale nic z toho co tam je nefunguje a zde zmiňovaný driver Prolific taky nefunguje. Díky.
  • 0
»»» HTC Touch Pro 2 »»»

#30 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2009 - 20:27

papik.i napsal/a:
Zdravím...taxem si taky pořídil redukci usb na rs 232...nemáte náhodou někdo funkční instalátor driveru pro Visty případně pro moje nainstalované Win 7? Mám k tomu instalační CD, ale nic z toho co tam je nefunguje a zde zmiňovaný driver Prolific taky nefunguje. Díky.

Já mám redukci zn. Gembird. Pro WinXP jsem potřeboval driver z dodaného miniCD. Visty si driver našly a stáhly automaticky (trvalo to asi 30 minut!!!). Na Windows 7 se mi to nepodařilo zprovoznit.
  • 0

#31 papik.i

papik.i

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2009 - 10:48

Hamaci napsal/a:
Já mám redukci zn. Gembird. Pro WinXP jsem potřeboval driver z dodaného miniCD. Visty si driver našly a stáhly automaticky (trvalo to asi 30 minut!!!). Na Windows 7 se mi to nepodařilo zprovoznit.


Taxem zjistil, že má koupená redukce je nějaký čínský šmejd a nejspíš svou nekvalitou mi nefunguje, takže mi byla doporučena redukce s čipem Prolific, že ta funkční by měla být, proto udělám druhý pokus a jdu si koupit jinou redukci, která je ovšem taky 3x dražši:(

Taxem na to přišel, koupil jsem dražší redukci nicméně ani ta nefunguje pod Windows 7, taxem napsal do Němec výrobci a prý až budou ovladače ozvou se...takže využívám připojení v práci na XP:(
  • 0
»»» HTC Touch Pro 2 »»»

#32 euty

euty

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2010 - 10:17

Čaute, po delším čase se hlásím s podobným problémem. Mám Garmin eTrex Legend a nb Asus F3E s OS Win XP SP3. Sehnal jsem si redukci ke Garminovému kabelu rs232 výrobce Prolific. Po připojení se mi objevila bublina Nalezen nový hradware USB2.0-Serial, následná výzva pro instalaci softwaru. Stáhnul jsem tedy od Prolificu sw, ale při instalaci mi to nenašlo, tak jsem dal vyhledat ručně se stejným výsledkem. Zkoušel jsem i přepsat číslo COM portu, což mi ale nejde, ani v Biosu. Jsem už docela zoufalej, strávil jsem nad tím tři poslední dny, pročetl řadu fór, rad, ale nic z toho nepomáhá. Zkouším tedy napsat sem pro víc hlav. Máte-li radu, sem s ní, teď už beru všechno. Možná jsem i opomněl nějaké info, dodám.
  • 0

#33 euty

euty

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2010 - 21:59

no tak, nerikejte, ze neni schopnej clovek, kterej by vedel...
  • 0

#34 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2010 - 6:19

Ahoj. Já jenom z popisu nechápu, jestli ti to při instalaci nenašlo převodník, správný ovladač nebo to po úspěšné instalaci převodníku nemůže najít GPSku?
  • 0

#35 euty

euty

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2010 - 13:20

vzhledem k hlášce "při instalaci hardwaru došlo k chybě, požadovaný software nebyl nalezen" to bude nejspíš ovladač a to i při ručním zadání. Co máš na mysli převodníkem?
  • 0

#36 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2010 - 13:25

euty napsal/a:
Čaute,
po delším čase se hlásím s podobným problémem.
Mám Garmin eTrex Legend a nb Asus F3E s OS Win XP SP3. Sehnal jsem si redukci ke Garminovému kabelu rs232 výrobce Prolific. Po připojení se mi objevila bublina Nalezen nový hradware USB2.0-Serial, následná výzva pro instalaci softwaru. Stáhnul jsem tedy od Prolificu sw, ale při instalaci mi to nenašlo, tak jsem dal vyhledat ručně se stejným výsledkem.
Zkoušel jsem i přepsat číslo COM portu, což mi ale nejde, ani v Biosu. Jsem už docela zoufalej, strávil jsem nad tím tři poslední dny, pročetl řadu fór, rad, ale nic z toho nepomáhá. Zkouším tedy napsat sem pro víc hlav. Máte-li radu, sem s ní, teď už beru všechno.
Možná jsem i opomněl nějaké info, dodám.


Zkus to opacne ..
Zbav se vsech tech dat z instalaci co jsi delal ... a nejdriv nainstaluj ten ovladac toho rpevodniku (redukce) .. a teprve pak ho pripoj k PC ... mel by se ti zprovoznit (u mne to tak fungovalo).

Pokavad tohle nepomuze, je to na nekoho znalejsiho..
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#37 euty

euty

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2010 - 16:31

Tak bohužel, ani toto se nepovedlo :( Odinstaloval jsem vše, pak provedl novou instalaci Prolificu. Po zapojení do USB mi to nic nehlásilo, tak jsem šel do správce zařízení a tam se objevilo dalí zařízení s ikonou otazníku a po rozbalení je tam USB2.0-Serial. Tak jsem dal pravé tlačítko, aktualizovat ovladač, ale bohužel mi to opět nic nenašlo, jak kdyby tam ten sw vůbec nebyl. Po rozbalení vlastností mi to samozřejmě ukazuje, že ovladače pro toto zařízení nejsou nainstalovány
  • 0

#38 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2010 - 22:06

Prilis moc me nenapada, proc ti to nefunguje.

Mam WinXP SP3 a funguji mi 3 ruzne USB-COM konvertory. Soucasti dodavky konvertoru bylo vzdy i CD s drivery.

Snury jsem pouzival s eTrexy, 60CSx a stale jeste pouzivam s velmi starickymi G 12XL.

Ve chvili, kdy zasunu snuru do USB, pribyde ve spravci zarizeni COM port. U toho se pak da nastavit prenosova rychlost, parita atd. Nejde ovsem zmenit cislo automaticky vznikleho portu. Nevznika vzdy stejny port, cisla se lisi.

Jedine, co me napada je, zes tam nainstaloval drivery k jinemu typu snury.
  • 0

#39 euty

euty

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2010 - 17:12

Instaloval jsem přímo ze stránek Prolific k redukci rs232 Prolific 2303, tam by tedy problém být neměl. Nicméně, když zastrčím jak ty píšeš šňůru do USB, ve správci mi nepřibyde zařízení COM port. Že by chyba tady? Dá se to vyřešit?
potom mě akorát napadá řešení zkusit kabel od jiného výrobce a pokud ani to nepomůže, prodám a přejdu na vyšší model se slotem na karty
  • 0

#40 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2010 - 18:01

Jsou asi 3 moznosti. 1) Redukce je vadna 2) Z nejakeho duvodu zlobi ovladace. Jsou nespravne, spatne se nainstalovaly, ???? 3) Vse je OK, ale blokuje to antivir nebo firewall. Zkus snuru na jinem pocitaci s WinXP a uvidis. Pokud tam bude fungovat, tak vyloucis variantu 1. Jak jsem psal, pouzivam 3 ruzne redukce na dvou pocitacich a nikdy s tim nebyl problem. Ve chvili, kdy zasunes redukci do USB, pribyde port. Kdyz redukci vysunes, port opet zmizi.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama