Přejít na obsah


Fotka

Pripojeni garmin etrex legend k PC


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
47 odpovědí na toto téma

#41 euty

euty

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2010 - 18:05

Tak nakonec se mi podařilo nainstalovat ovladač, ale v tuto chvíli mi to v MapSource nenajde zařízení. Instaloval jsem Win 7, kde mi to ovladač našlo a instalovalo, ale po spuštění MapSource, zapnutí a zapojení mi to nemlže zařízení najít. Četl jsem předchozí příspěvky, zkoušel se jimi řídit, různě měnit nastavení v MapSource, ale bez úspěchu. Ve správě počítače me mi objeví to stejné, jak na obrázku výše od mapoida. Máte někdo radu?
  • 0

#42 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2010 - 18:38

1) V GPS musis nekde v Nastaveni nastavit komunikacni protokol GARMIN-GARMIN (nebo GARM-GARM nebo neco podobneho). 2) Pak se tam mozna take nastavuje prenosova rychlost (nebo by tam alespon mela byt zobrazena, nebo je to napsane v manualu.) Proste je potreba zjistit, na jakou prenosovou rychlost je GPS nastavena. 3) Stejnou hodnotu je treba nastavit v PC ve spravci zarizeni u toho COM portu, co vznikne po pripojeni USB-COM redukce. 4) V Mapsource je treba nastavit spravny COM port, t.j. ten ktery vzniknul po zasunuti USB redukce. Je to trochu slozitejsi na nastaveni, nez u pripojeni GPS pres USB. :(
  • 0

#43 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2010 - 18:56

mám problém vážení, abych nemusel chodit na druhé PC které má COM port a WinXP tak jsem koupil doplněk k mému PC s deskou Gigabyte, kde je COM na desce ale není vyveden, provozuji na něm Visty. Jaksi se mi ale GPS v PC vubec nehlásí, COM port v seznamu zařízení je, v BIOSu povolen je, prostě vše jak by mělo být, ale GPS mi to nenajde. Samozřejmě na starém PC jsem zasunul kabel do COM, do GPS, nastartoval MapSource a GPS se chytla bez jakéhokoli nastavování čehokoli. Neměl by někdo ponětí kde je chyba na novějším PC, které COM port má, ale GPS se prostě neukazuje v patřičném softu?
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#44 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2010 - 19:52

nezapojil jsi ten bracket s konektorem do desky obracene? Poridil sis spravny? Treba mas jiny s jinym zapojenim konektoru do desky.
  • 0

#45 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2010 - 19:59

HaLuMa napsal/a:
nezapojil jsi ten bracket s konektorem do desky obracene? Poridil sis spravny? Treba mas jiny s jinym zapojenim konektoru do desky.


je to přímo pro Gigabyte desky jako příslušenství, zapojil jsem ho červeným označením směr pin #1, když to nefungovalo, tak jsem to zkusil i otočit... marně

http://www.gigabyte....ssory.aspx?cg=2
http://www.gigabyte....te/12/7-eng.jpg
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#46 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2010 - 20:04

orientoval bych se podle klice - toho chybejiciho pinu. Pokud je to stejny vyrobce, melo by to chodit. Sam to mam takhle resene u desky od ASUS, a chodilo to na prvni pokus. Zapichnout do desky, v BIOSu povolit, a Windows si to nasly jako nove zarizeni. Jo, aby to mapsource nasel, tak si musis v nastaveni Mapsource povolit prohledavani COM portu. od nejake doby to tam maji ve vychozim stavu zakazane.
  • 0

#47 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2010 - 20:18

HaLuMo... nemám rád, když ze mne software dělá debila :D díky moc za nakopnutí... já hledal neustále problém někde v PC a ne v MapSource viz příloha...
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#48 Mr.Destiny

Mr.Destiny

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2010 - 7:48

Ahoj, taky mám dotaz, neměl bych mít možnost vidět a zasahovat do paměti v PC jak na přístroji, tak na jeho kartě? NA kartu se dostanu. Ale do paměti přístroje ne. .. Etrex Legend HCx, win 07.. Nastavení se zdá, správné, s mapSource taktéž komunikuje...:|
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama