Přejít na obsah


Fotka

Poraďte - TB, GC, CWG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
47 odpovědí na toto téma

#1 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 550 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2009 - 10:59

Pro úvod - předem se omlouvám, pokud tu někde jsou odpovědi na mé otázky, ale prostě jsem to nenašel. Zatím jsem se těmito věcmi ještě nesetkal a nechci nějakým způsobem porušit pravidla a proto se ptám. 1) najdu-li keš, kde je TB, GC nebo CWG - pokud bych chtěl odnést jednu z nich, kam a jak to napsat? 2) je podmínkou pro odnešení i vložení jiné předmětu? (někde jsem se dočetl, že to bylo považováno za "krádež", když tam nic nevložil, nebo vložil jen bezcenný předmět) 3) za jak dlouho musím TB, GC nebo CWG vložit do další kešky? Předem děkuji za trpělivost.
  • 0

#2 JarMar

JarMar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2009 - 11:04

http://wiki.geocachi.../wiki/Travelbug
http://wiki.geocaching.cz/wiki/Geocoin
http://wiki.geocaching.cz/wiki/CWG
http://www.geocachin...ad/TB&GCman.pdf

Všechny odkazy si pročti a nemůžeš mít žádný problém. ;)
  • 0

#3 werg

werg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2009 - 11:09

Pletes dohromady ruzne veci GeoCoins a TravelBugs jsou tzv. trackovatelne predmety. Putuji po cachich, casto maji svuj cil nebo ukol a maji na sobe trackovaci cislo. Kdyz takovy predmet najdes (idealni je si ho podle trackovaciho cisla overit v terenu, pokud je to mozne - kvuli jeho ukolu), muzes si bud opsat trackovaci cislo a udelat potom na netu Discover, nebo ho muzes odnest - Retrieve - a vlozit do dalsi cache v souladu s ukolem (treba dostat se na sever, do Ameriky, atd...). Logicky bys nemel TB, ktery cestuje napr. na sever odvazet opacnym smerem. Do logu potom zapises OUT: GC (nebo TB). Trackovaci predmet muzes odnest bez nahrady, ale NESMIS SI HO NECHAT. Musis ho vhodit - Drop - do dalsi cache. Tam pak napises do logu IN: TB (nebo GC). Mel bys GC nebo TB poslat dal do sveta maximalne za 14 dni. Pokud ti to nejak nevyjde, je slusne kontaktovat majitele predmetu pres profil na GC a oznamit mu, ze se predmet neztratil, ale ze ho mas a posles dal v nejblizsi dobe. CWG - CzechWoodGeocoin je personal signature item - neco jako vizitka. Stava se z neho take sberatelsky predmet. Ale je to klasicky predmet na vymenu - trade. Muzes si ho vzit a nechat si ho, ale MUSIS za nej do cache dat neco jineho. Bud svuj CWG, nebo cokoliv jineho v hodnote minimalne 10-15 korun. Jinak je to opravdu kradez. Doufam, ze jsem to vysvetlil srozumitelne. ;)
  • 0

#4 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2009 - 11:13

Ahoj.
Koukni na tyhle články ve wikipedii...
CWG
Trasovatelné předměty.

A ještě ve zkratce odpovědi:
0) CWG se liší od Geocoinů a TravelBugů tím, že se jedná o předmět běžné výměny a nikde se nezaznamenává jeho cesta po cachích.

1),2) CWG tedy měníš za něco podobné hodnoty, zapisuješ pouze do logu cache pod "in/out:" a můžeš si ho i nechat.
Naopak TB a GC se logují především na speciální stránce samotného předmětu, kde se zaznamenává jejich trasa. Tyto předměty nejsou považovány za běžně směnitelné (Nemusíš za ně do cache nic dávat, ale ani by sis neměl nic brát.) a nesmíš si je nechat.

3) TB a GC bys měl dát do další cache co nejrychleji (doporučeno je nejpozději do 14 dnů). Pokud nemůžeš z nějakého důvodu tuhle lhůtu splnit, je vždy dobré napsat do listingu předmětu aspoň note s vysvětlením, co se děje.
  • 0

#5 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 550 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2009 - 11:33

Děkuji za odpovědi, především "alkes". Nicméně, jak bych měl tedy postupovat v případě TB nebo CWG, jejich úkol je někam se dostat, já jej najdu, v dobré víře budu chtít umístit do jiné kešky, ale až doma v listingu zjistím, že směřovala někam jinam? (jezdím jenom podle 765T bez možnosti si přečíst listing on-line na netu).
  • 0

#6 ty,ty,ty & familly

ty,ty,ty & familly

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 298 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2009 - 11:37

mr.mates: myslel si doufam TB a GC (travel bug, geocoin) ty mají misi. Pokud je vložíš jinam aniž bysi věděl jakou mají misi, tak bych to neresil. Neni to tvoje chyba. Ty nemas tu povinnost letet na internet, kouknout na misi a vratit se zpet. CWG (drevena kolecka) slouží pouze jako jakýsi sigitem ("podpisový předmět") a jsou pouze pro vymenu.
  • 0
ty,ty,ty a golfy

#7 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2009 - 11:41

mr.mates napsal/a:
Nicméně, jak bych měl tedy postupovat v případě TB nebo CWG, jejich úkol je někam se dostat, já jej najdu, v dobré víře budu chtít umístit do jiné kešky, ale až doma v listingu zjistím, že směřovala někam jinam? (jezdím jenom podle 765T bez možnosti si přečíst listing on-line na netu).

Jen opravím... TB a GC. CWG úkoly nemívají.
S tímhle se bohužel nedá nic dělat. Autor by měl dát cedulku s úkolem přímo k předmětu, ale většinou drobné zajížďky ani moc nevadí, hlavně že se hýbe.:)
Taky si předmět u sebe můžeš nechat a dál poslat, až si doma u PC přečteš co a jak.
  • 0

#8 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 550 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2009 - 11:49

Samozřejmě, chybička se vloudila, myslel jsem TB a GC. Díky za odpovědi a ochotu, jsem trochu klidnější. Přeji všem klidný lov a mudloprázdno.:P
  • 0

#9 m4rkus

m4rkus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2009 - 6:53

Ahoj. Je nutne pri vkladani TB do cache, kterou jsem jiz objevil, se zapisovat i do jejiho logbooku? Na gc.com je zapis Write note nutny, tovím. Díky za odpověď.
  • 0

#10 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2009 - 8:07

Je to vhodné pro případ, že ten TB se stane nezvěstným. Z papírového logbooku se dá pak poznat, kdo tam byl po tobě a kdo tedy teoreticky mohl TB odnést. Už jsem asi 2x fotil logbook pro majitele TB, aby mohl začít pátrat, tj. oslovit další nálezce keše po vložení TB, jestli ho třeba nevyzvedli a nějak na něj nezapomněli, případně jestli ho tam vůbec viděli apod.
  • 0

#11 m4rkus

m4rkus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2009 - 8:59

zmijovkar napsal/a:
Je to vhodné pro případ, že ten TB se stane nezvěstným. Z papírového logbooku se dá pak poznat, kdo tam byl po tobě a kdo tedy teoreticky mohl TB odnést. Už jsem asi 2x fotil logbook pro majitele TB, aby mohl začít pátrat, tj. oslovit další nálezce keše po vložení TB, jestli ho třeba nevyzvedli a nějak na něj nezapomněli, případně jestli ho tam vůbec viděli apod.


Diky
  • 0

#12 Fridmen

Fridmen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2009 - 20:30

Nechci zakládat nové téma, tak to píšu sem: Sbírám CWGčka a v mé keši se zrovna jedno vyskytlo, co myslíte můžu si ho vzí běžnou výměnou za jiný předmět.
  • 0
Sedíš- li jednou půlkou na rozpálených kamnech a druhou na kuse ledu, je ti statisticky velmi příjemně.

#13 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2009 - 20:43

taky bych dal jeden dotaz k tématu. jak je to s vybíráním tb/gc z keší které jsem už našel? příjde mě to jako nefér hon za trackable body.
  • 0

#14 trotakcz

trotakcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 451 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2009 - 20:45

Fridmen napsal/a:
Nechci zakládat nové téma, tak to píšu sem:
Sbírám CWGčka a v mé keši se zrovna jedno vyskytlo, co myslíte můžu si ho vzí běžnou výměnou za jiný předmět.


Ano, muzes, je to bezny predmet k vymene. Plati samozrejme, ze ve stejne ci vyssi hodneote, cili cca 10-15Kc ...
  • 0
Půjdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta.

#15 m4rkus

m4rkus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 20:37

Nebudu zakládat nové vlákno tak to šoupnu sem. Chystám se vypustit TB (autíčko audi TT) a vzhledem k častým ztrátám bych místo origo TB známky dal pouze vytištěnou zalaminovanou kopii. Dá se to tak provozovat nebo je to blbost?
  • 0

#16 MaK_cz

MaK_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 262 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 20:55

m4rkus napsal/a:
Nebudu zakládat nové vlákno tak to šoupnu sem.


Chystám se vypustit TB (autíčko audi TT) a vzhledem k častým ztrátám bych místo origo TB známky dal pouze vytištěnou zalaminovanou kopii. Dá se to tak provozovat nebo je to blbost?

Pošli rovnou originál, bude hned jasné o co jde a kopiji můžeš případně poslat později.
  • 0

#17 LukAnet

LukAnet

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 21:23

KaMo_cz napsal/a:
taky bych dal jeden dotaz k tématu.
jak je to s vybíráním tb/gc z keší které jsem už našel? příjde mě to jako nefér hon za trackable body.


Mě to přijde také nefér, ale vím, že mnozí kačeři to bohužel dělají.
  • 0

#18 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 22:02

m4rkus napsal/a:
Ahoj. Je nutne pri vkladani TB do cache, kterou jsem jiz objevil, se zapisovat i do jejiho logbooku? Na gc.com je zapis Write note nutny, tovím. Díky za odpověď.

Já se nezapisuji, pokud už mám found it :D Na druhou stranu se osvědčilo, při hledání ztraceného GC/TB když v papírovém logbooku zápis byl ;)
  • 0

#19 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 22:07

m4rkus napsal/a:
Chystám se vypustit TB (autíčko audi TT) a vzhledem k častým ztrátám bych místo origo TB známky dal pouze vytištěnou zalaminovanou kopii. Dá se to tak provozovat nebo je to blbost?

O co ti jde? K TB máš 2 visačky, takže když se autíčko ztratí, tak pošleš nové s kopii visačky... Zalaminovaná kartička se brzo odtrhne a bude to jen další předmět na výměnu... Nedělal bych to.
  • 0

#20 m4rkus

m4rkus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 22:11

sobikovi napsal/a:

m4rkus napsal/a:
Chystám se vypustit TB (autíčko audi TT) a vzhledem k častým ztrátám bych místo origo TB známky dal pouze vytištěnou zalaminovanou kopii. Dá se to tak provozovat nebo je to blbost?

O co ti jde? K TB máš 2 vysačky, takže když se autíčko ztratí, tak pošleš nové s kopii vysačky... Zalaminovaná kartička se brzo odtrhne a bude to jen další předmět na výměnu... Nedělal bych to.


No a když se ztratí i kopie?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama