Přejít na obsah


Fotka

OVI maps - Nokia


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
121 odpovědí na toto téma

#1 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2009 - 19:33

Nevím, jestli o tom víte, ale (hlavně) městské kešky se dají nádherně lovit také pomocí NokiaMap (nyní OVI map) v telefonech Nokia se Symbianem! Např. ve Skrýšotlači nechám najít kešky, uložím si je ve formátu GPX (ne PQ!), pak je v mobilu ve správci souborů otevřu, zaškrtnu ty, které chci, dám "Ukázat na mapě" a keška se mi pěkně v mapě zobrazí jako oblíbený bod! Když to nazoomuju, je dobře patrné, kde je! No a když zapnu navigaci (funguje to i bez licence), vidím červený bod, kde právě jsem a tak vím, kde je keš a kde já. Není to na decimetry přesně, ale už jsem tak pár kešek ve městě dal!!! :-) No a když si uložím i GPX PQ soubor, načtu jej v prográmku SmartGPX a mám s sebou i komplet listingy! Tak.
  • 0

#2 GeraldVP

GeraldVP

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2009 - 9:52

Tak jsem si vcera aktualizoval OVI mapy a zkousel ty body zajmu. Po moznosti "ukazat na mape" jsem zkusil i volbu "Uložit -> Všechny" . V pripade "Ukazat na mape" se kesky ukazou jen do restartu aplikace, ale pokud je rovnou ulozim, zustanou tam "napevno" . Mno a muj problem je v tom, ze jsem si nahral tak 200 kesek vcetene waipointu a marne hledam nejakou moznost hromadne editace. Nez clovek prijde na nejaky system tak se stane, ze potrebuje vracet upravy z5, ale abych to vsechno mazal po jednom... :-D Byl by nejaky navrh k zejdoduseni prace s Body Zajmu v OVI mapach? Diky za kazdou radu.
  • 0
Garmin Oregon 300 | Nokia 5800 XM | Qstarz 1000x | Ovi mapy s BZ | SmartGPX

#3 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2009 - 10:10

Tak tohle jsem právě raději neudělal... No, a ani to, koukám, dělat nebudu! A ani proto, abych ti poradil. Spíše zkus všechny BZ vymazat, to by jít mělo, ne? A pak tam ty požadované BZ jen otevřít a neukládat...
  • 0

#4 GeraldVP

GeraldVP

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2009 - 10:27

Vymazani vsech BZ jsem prave nenasel, hledal jsem i nejaky soubor/slozku k OVI mapam na telefonu, ale zatim nic. Jinak mam v planu tohle zkusit pouzivat. Ulozit si jen tradicionalky a postupne jak je budu nachazet je treba odmazavat po jedne. Na ostatni tipy kesluli je prece jen uz nutnejsi lepsi priprava. Jeste se potrebuji poradne naucit s GeoGetem, nebo skrysotlacem, aby se mi zobrazovaly i nazvy kesek, ne jen jejich cislo a budu snad uz krapet vic spokojenej.
  • 0
Garmin Oregon 300 | Nokia 5800 XM | Qstarz 1000x | Ovi mapy s BZ | SmartGPX

#5 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2009 - 14:16

Hm netusil jsem ze OVI maps uz umi primo GPX. Ale kdyz uz mas i SmartGPX, tak tam je volba exportu do oblibenych, ktere se pak v OVI maps (a taky google maps...) objevi taky. A taky je tam volba pro hromadne vymazani vsech kesi. Jinak ze smartgpx se da taky spustit "landmarks db", coz je spravce oblibenych polozek, kde by se mely dat taky mazat hromadne jednoduseji. Tahle aplikace byva v nokiich standardne, ale nema nikde ikonu v menu :)
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#6 GeraldVP

GeraldVP

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2009 - 14:37

Diky diky, presne tohle jsem potreboval. Kdyz na to tak koukam, tak v Nokii 5800 je sprava orientacnich bodu v Menu "Umisteni" -> Orientacni body. Ale zadny export jsem ze SmartGPX nenasel.
  • 0
Garmin Oregon 300 | Nokia 5800 XM | Qstarz 1000x | Ovi mapy s BZ | SmartGPX

#7 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2009 - 15:03

SmartGPX mi bohuzel ztroskotal na exportu vetsiho mnozstvi kesi, zkusil jsem mu predhodit GPX z GSAK s asi 1200 keskama, neporadil si s tim. Nemate zkusenost, jak velkej soubor je schopnej zchroustat? Jinak jako aplikace je to paradni, libi se mi.
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#8 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2009 - 0:16

GeraldVP napsal/a:
Diky diky, presne tohle jsem potreboval. Kdyz na to tak koukam, tak v Nokii 5800 je sprava orientacnich bodu v Menu "Umisteni" -> Orientacni body. Ale zadny export jsem ze SmartGPX nenasel.


Jojo, novejsi telefony uz to maj v menu, ale treba N73 jeste nemela. Pro export ze smartgpx potrebujes addon, ktery se musi podepsat (ale jde to i bez vlastniho certifikatu podle navodu na te strance)... taky to pak umi trochu komunikovat s gps :)

S limitem na pocet kesi jsem se bohuzel setkal taky, jak je jich tam moc tak nenabehne a musi se odinstalovat a zas nainstalovat aby se mu smazala databaze (netusite kde ji ma?). Presny limit netusim, s 500 kesema byl myslim uz problem, s 200 ne. Taky mozna zalezi na objemnosti (pocet logu atd)
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#9 EmbreOnyx

EmbreOnyx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2009 - 8:45

Colonel74 napsal/a:
SmartGPX mi bohuzel ztroskotal na exportu vetsiho mnozstvi kesi, zkusil jsem mu predhodit GPX z GSAK s asi 1200 keskama, neporadil si s tim. Nemate zkusenost, jak velkej soubor je schopnej zchroustat? Jinak jako aplikace je to paradni, libi se mi.


SmartGPX bez problemu snese gpx soubor neco malo nad 100MB, takze cca kolem 12000 kesi, jeste nedavno jsem v nem mel celou CR, ale po poslednim prihrati pred nejakzm tydnem se uz nespustil, takze jsem si tam nahral jen okoli. Vlastni prace s programem je pak uz ale docela pomala, odezva na vyhledavani podle jmena je klidne nekolik vterin :_)
EDIT: Jeste doplnim, ze mam Nokii E51
  • 0

#10 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2009 - 9:21

Tak vcera jsem udelal export z GSAK 500 kesek, nekde jsem vycet, ze to je limit toho programu. S tim si poradil v pohode. Velikost souboru byla kolem 3MB. Moc se mi nechce verit, ze by to mohlo zvladnout 12000 kesi, ale pokud mas takovou zkusenost, nemam duvod o tom pochybovat. Ze by E51 byla natolik jina v praci s tak velkyma souborama..? :(
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#11 GeraldVP

GeraldVP

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2009 - 9:36

Rano jsem si prihral ke SmartGPX ten addon a testoval jsem si ten export. Prace s exportem kesek do orientacnich bodu je jednoduchy a pohodlny, stejne jako odstraneni kesek z orientacnich bodu Jen tam zase zustanou ty waipointy, ale ty se daj pohodlne pomazat ve spravci orientacnich bodu. Takze OVI mapy vidim jako velice pekny pomocnik pri hledani Tradicional krabicek. Dal uz jen uvidim jak mi to pujde v praxi, az se zase dostanu do nejakyho keskoidniho mesta.
  • 0
Garmin Oregon 300 | Nokia 5800 XM | Qstarz 1000x | Ovi mapy s BZ | SmartGPX

#12 EmbreOnyx

EmbreOnyx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2009 - 10:05

Nevim jaky je limit telefonu, ale zas tak moc velky rozdil v tom byt nemuze, nahrati toho stovkoveho GPX do mobilu cca 12 minut, nacteni do SmartGPX nekolik hodin, nikdy jsem to nemeril, ale bude to urcite vic jak 2, poprve jsem to dokonce stopl, protoze jsem myslel ze to vytuhlo, podruhe mi do toho prisla navsteva a kdyz se odkulili bylo to nahrate. Pak jsem to uz pokazde nechaval nacitat pres noc. Jinak jeste by mohl byt problem v tom, jestli to nemas instalovane v telefonu, ja to mam na karte samozrejme vcetne databazi. Ted mam nahrate jen okolni kraje tj 4918 kesi. Vecer tam zkusim hodit celou CR, potom jak jsem to odinstaloval jsem to uz nezkousel.
  • 0

#13 EmbreOnyx

EmbreOnyx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2009 - 17:52

Takze nekolik merenych vysledku. Aktualni GPX s celou CR ma 327MB. Nahrati do mobilu 6 minut, nacteni do SmartGPX 81 minut, takze aktualne mam v mobilu 14634 kesi, na mobil myslim slusne kdyz tady ctu problemy turistickych navigaci co maji zvladat 2000 a kolabuji u 200..
  • 0
HTC Desire S, c:Geo, WhereYou, Androzic, Locus, Nokie E52, Evolve GTraxx, GMobile XT, SmartComGPS, SmartGPX, HG Arcao edition, OpenWIG

#14 GeraldVP

GeraldVP

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2009 - 12:47

Neprisel jsem na moznost zmeny, holt se souradnice pripadne prevede.
  • 0
Garmin Oregon 300 | Nokia 5800 XM | Qstarz 1000x | Ovi mapy s BZ | SmartGPX

#15 asasa

asasa

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 22:33

EmbreOnyx napsal/a:
Takze nekolik merenych vysledku. Aktualni GPX s celou CR ma 327MB. Nahrati do mobilu 6 minut, nacteni do SmartGPX 81 minut, takze aktualne mam v mobilu 14634 kesi, na mobil myslim slusne kdyz tady ctu problemy turistickych navigaci co maji zvladat 2000 a kolabuji u 200..


Máš to postahovaný? Mě trvalo po chvílích 3 dny než jsem ve skrýšotlači načetl jen Plzeňsko.
  • 0

#16 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2010 - 22:38

Nevím, jestli jsem až takový blb... Máte někdo zkušenosti s navigací pro pěší? Mělo by to vést i po chodnících. Ale já v programu nemohu tu pěší navigaci rozchodit. V nastavení mi to píše 'Navigace pro pěší - Žádná' a když otevřu přímo z menu pěší navigaci, vede mě to pořád jako automobilovou trasou, žádné chodníky to v úvahu nebere. Díky za odpovědi.
  • 0

#17 Bubisovi

Bubisovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2010 - 10:04

Pravá navigace po chodnících a cestičkách ti fungovat nebude. Cestu ti to ukáže tam kde jsou nějaké cesty tak po nich, a když už žádná cestanení tak to oznámí že naviguje přímou cestou.
  • 0

#18 frkotik

frkotik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2010 - 13:52

Dá se tato navigace (ovi mapsa od nokie) použít i k hledání keší mimo města? Někde v přírodě? Po zadání souřadnice, že by mě to vedlo nějakou nejkratší cestou? Dík za odpověď...
  • 0

#19 Bubisovi

Bubisovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2010 - 14:04

Jo dá, souřadnice si zadáš do orientačních bodů a pak se ti na mapě zobrazí jako hvězdička a hurá k ni (viz předchozí příspěvek).
  • 0

#20 pacho

pacho

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2010 - 20:26

oliver napsal/a:
Dá se v OVI maps nastavit formát zadávaných souřadnic na stupně-minuty?
Já tam mám jen možnost stupně-minuty-vteřiny.
díky


Dá. [E52] - ovl panel/nastavení/obecné/poloha/
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama