Ony hlavně ty argumenty o prevenci povodní pomocí přehrad jsou pěkná kamufláž, ve skutečnosti jde o peníze až na prvním místě. Něco o tom vím, bydlím na kopečku nad Podbabou a moc dobře si pamatuju situaci z roku 2002 i 2012. Například v roce 2002 už se vědělo, že je velká voda na Otavě i na horním toku Vltavy, všichni jsme očekávali, že se upustí vltavská kaskáda, ale oni to odmítli udělat, protože by přišli o několik dní výroby elektřiny. Takže se neupustilo nic a pak to přišlo a všichni sousedi měli vodu i v prvním patře, někteří i na půdě, a na trati na Kralupy jsem musela chodit po kolejnici jak po kladině. Žádný přehrady povodni nezabránily, naopak to bylo o strach, že se protrhnou a smetou to tu úplně. Kdyby se ta voda naopak byla měla kam přirozeně rozlejt, nebylo by to tady u nás zdaleka tak zlý.
V podstatě kdyby nějakej islámskej terorista (to má bejt vtip, aby se tu do mě někdo nepustil) chtěl zlikvidovat Prahu, stačilo by poslat dvě tři menší bombičky někam na hráz Slap a Orlíku .
Nemáš tak docela pravdu, během povodní v roce 2002 bylo množství vody spadlé na povodí vltavy tak, velké, že v celé vltavské kaskádě se voda "vyměnila" 8x. a v roce 2012 jen asi 3x-4x. Navíc retence vodních děl je navrhovaná na transformaci povodní v rozmezí Q20 -Q100 podle důležitosti a množství staveb, které mají být ochráněny. V roce 2002 byla uváděna povodeň Q1000 a v roce 2012 asi Q500. Na to se prostě vodní díla nenavrhují, protože by to nikdo nezaplatil. Jo a Qn značí povodeň s průtokem, který se STATISTICKY vyskytne 1 za n-let.