Přejít na obsah


Fotka

MĚSTSKÁ CYKLOJIZDA - cyklisté, koloběžkáři, inlinisté - ukažte se a podpořme se!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
46 odpovědí na toto téma

#1 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2009 - 10:00

Protože mezi námi je spousta cyklistů, dovoluji si vás tímto upozornit na akci

Velká podzimní cyklojízda

jde o podporu cyklistiky ve městech a ukázání, že je nás hodně, co se nechceme po městech pohybovat jen auty či MHD a máme rádi pohyb, zdravý život a města bez smogu, že chceme více cyklostezek a větší podporu.

vše o akci se dovíte zde:

http://www.cyklojizdy.cz/

20.9. se koná v Praze, případně si rozklikněte na Brno, Plzeň, Ostrava, Liberec

jsou vítáni cyklisté, koloběžkáři, inlinisté a jiné podobné alternativy zdravého pohybu.

Podpořte zdravý pohyb! Tolik cyklistů jste jistě pohromadě ještě neviděli!
-------------------------------------------------------------------------------------------------
My pojedeme na koloběžkách ;)
  • 0

#2 Animuk

Animuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2009 - 10:53

Protože mezi námi je spousta cyklistů, dovoluji si vás tímto upozornit na akci...


Co zde dělá toto vlákno?
Mezi námi je sice mnoho cyklistů, ale i motoristů, turistů, skautů, pionýrů, fotografů, potápěčů, policistů a IT "magorů". Pokud sem budeme vyvěšovat akce těchto i jiných skupin, bude tu dost chaos.
Podle mě je to PR-SPAM.
  • 0
Nepropadejte panice!

#3 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2009 - 11:08

No, v té záplavě nesmyslných dohadovaček se to celkem ztratí ...

V Liberci je cyklojízda až v úterý 22.9.2009, viz http://www.cykliste.cz/index.php
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#4 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2009 - 11:15

Díky Mau Loftinovi za připomenutí, cyklojízdy bývají super, takže pokud mi do toho něco nevleze, jako tradičně si taky pojedu zašpuntovat na pár desítek minut centrum a znepříjemnit FTFkařům průjezd Prahou :D

Přikládám své video z cyklojízdy v roce 2007. Je to sice hrozná kvalita točená na starý foťák a celkem nuda, ale zase narozdíl od ostatních videjí je vidět, jak to opravdu vypadá, když pár tisíc lidí jede na kole Prahou ... prostě critical mass :D



[to jsem zvědavej, kdy se to zvrhne ve flame bikerů a motoristů] ;)
  • 0

#5 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2009 - 11:20

Tak už je to ve správné kolonce, omlouvám se všem! Nějak jsem tu správnou rubriku přehlédl.
  • 0

#6 Daku

Daku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2009 - 11:48

Nejenom v Praze se pořádá akce na kole, ale i v HK viz: http://web.hka.cz/na...l.php?ida=40551
  • 0

#7 mwh

mwh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2009 - 11:52

máš pravdu za chvilku sedám na kolo a jedu z prahy kousek za Čáslav no a po cestě samo sebou nějaké ty kešky :D
  • 0
Já si cestu nevybírám cesta si vybírá mě Kam s kolem nedojedu tam ho donesu

#8 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2009 - 12:27

Jsem v práci, takže akce mě nijak nepostihne. Alespoň jsem si tedy přečetl pravidla a konečně se trochu pobavil. To asi sepsal poslanec ;)
.
Jsme ohleduplní. Čelo cyklojízdy zastavuje na semaforech a dává přednost chodcům a MHD. Stejně tak automobilovou a jinou dopravu neomezujeme více, než je nezbytně nutné.
.
Nikdo nesmí předjíždět čelo cyklojízdy a neměl by zaostávat za jejím ocasem.
.
Jedete-li uvnitř cyklojízdy, nemusíte se o nic starat, pouze se snažte držet pohromadě a cyklojízdu netrhat.
.
Kvůli bezpečnosti účastníků (po dohodě s policií) porušujeme některé předpisy. Nebylo by bezpečné ani praktické, pokud bychom skupinu dělili zastavováním na semaforech nebo dáváním přednosti chodcům a automobilům, a pouštěli je tak mezi sebe.

  • 0

#9 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2009 - 12:37

zlicinaci napsal/a:
Jsem v práci, takže akce mě nijak nepostihne. Alespoň jsem si tedy přečetl pravidla a konečně se trochu pobavil. To asi sepsal poslanec ;)
.
Jsme ohleduplní. Čelo cyklojízdy zastavuje na semaforech a dává přednost chodcům a MHD. Stejně tak automobilovou a jinou dopravu neomezujeme více, než je nezbytně nutné.
.
Nikdo nesmí předjíždět čelo cyklojízdy a neměl by zaostávat za jejím ocasem.
.
Jedete-li uvnitř cyklojízdy, nemusíte se o nic starat, pouze se snažte držet pohromadě a cyklojízdu netrhat.
.
Kvůli bezpečnosti účastníků (po dohodě s policií) porušujeme některé předpisy. Nebylo by bezpečné ani praktické, pokud bychom skupinu dělili zastavováním na semaforech nebo dáváním přednosti chodcům a automobilům, a pouštěli je tak mezi sebe.

Něco si zapomněl vyčervenit. Jedno pravidlo se týká předku skupiny a druhé chumlu.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#10 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2009 - 12:51

pepa.z.pocernic napsal/a:
Něco si zapomněl vyčervenit. Jedno pravidlo se týká předku skupiny a druhé chumlu.

To ne, druhé červené se týká všech, o chumlu ani zmínka :-)
  • 0

#11 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2009 - 12:56

zlicinaci napsal/a:

pepa.z.pocernic napsal/a:
Něco si zapomněl vyčervenit. Jedno pravidlo se týká předku skupiny a druhé chumlu.

To ne, druhé červené se týká všech, o chumlu ani zmínka :-)

A co to "pokud bychom skupinu dělili" v tom druhém pravidle? Na čele dělit nelze.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#12 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2009 - 13:01

pepa.z.pocernic napsal/a:

zlicinaci napsal/a:

pepa.z.pocernic napsal/a:
Něco si zapomněl vyčervenit. Jedno pravidlo se týká předku skupiny a druhé chumlu.

To ne, druhé červené se týká všech, o chumlu ani zmínka :-)

A co to "pokud bychom skupinu dělili" v tom druhém pravidle? Na čele dělit nelze.

Už jsem to asi pochopil. Nikdy jsem nejel v chumlu. Díky za objasnění, omlouvám se poslancům. :)
  • 0

#13 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2009 - 13:08

Koukám že každý si najde "flame" podle svého gusta ;) Pojďte se radši projet na kole, lingvisti! ;)

Jinak pepa má pravdu, jednak to z těch pravidel celkem jasně vyplývá, jednak je to prostě praktikovaná skutečnost ... pokud by se peloton trhal (nikoliv čelo pelotonu zastavovalo) na semaforech, nebyl by to critical mass, ale critical massacre B) a jízda by se protáhla z cca 2 hodin na půl dne ...
  • 0

#14 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2009 - 13:17

A budou mít kačeři ty správné vlaječky ? B) No že by se z toho mohl uskutečnit takový tajný event ;)
  • 0

#15 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2009 - 13:19

Mau Loftin napsal/a:
A budou mít kačeři ty správné vlaječky ? B) No že by se z toho mohl uskutečnit takový tajný event ;)

No to je nápad, nějaký ještěrky, třeba :-D
  • 0

#16 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2009 - 13:24

zlicinaci napsal/a:

Mau Loftin napsal/a:
A budou mít kačeři ty správné vlaječky ? B) No že by se z toho mohl uskutečnit takový tajný event ;)

No to je nápad, nějaký ještěrky, třeba :-D


No to mi připomělo, že bych je měl objednat :) Tak to nevim, zda stihnou přijít :)
  • 0

#17 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2009 - 15:08

Ještěrku na kole už mám asi týden a je fakt, že od té doby mě zdraví úplně cizí lidi a tak nějak jinak než jindy :-) A na cyklojízdu jedu, není nad to trochu ty zuřivý řidiče přibrzdit
  • 0

#18 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2009 - 16:11

Mau Loftin napsal/a:
Protože mezi námi je spousta cyklistů, dovoluji si vás tímto upozornit na akci

Velká podzimní cyklojízda

Na kole jezdím rád, ale když se z toho udělá ideologie, stojí to za prd. Měli bychom na takovou pumpičkářskou provokaci odpovědět Velkou podzimní autojízdou :) Bylo to ve Farmě zvířat, kdy zviřátka bečela: "Dvě kola dobré, čtyři kola špatné?"
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#19 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2009 - 16:18

Až pojedte GEO DIAMOND RACE s ještěrkama na autech, dáte tady vědět? :D
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#20 jaghut

jaghut

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2009 - 17:05

Na kole dost aktivně jezdím asi 13 let a je fakt, že se přístup státu, resp. obcí k cyklistům a rekreační cyklistice mění až trochu v poslední době. Pár stezek, nějaký směšný "jakocyklotrasy" apod. jsou sice málo, je to ale lepší než nic. Ač jsem se nikdy názorově neztotožňoval z žádnou nátlakovou skupinou "proti něčemu" (jádro, radar apod) ani "pro něco" (život bez aut, ať žije kůrovec apod.), je možné, že dopad jejich mnohdy podivných tužeb (třeba to město bez aut - sic!) může být i kladný. Pokud dvakrát do roka hukot cyklodavu vyděsí zastupitele natolik, že třeba zařídí slušnou cyklostezku podél Vltavy přes centrum, nebo podobné průtahy jinými velkými městy, tak proč ne. Letos, když mně to vyjde, se pojedu projet s nimi (jako nezařazený cyklista - pozorovatel) a tu ještěrku na kolo si také dám B)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama