Přejít na obsah


Fotka

Colorado 3.02, Oregon 300+400 3.22 Oregon 550 2.51 (beta) - Podpora rastrovych map!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
165 odpovědí na toto téma

#41 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2009 - 10:57

Limity viz. můj příspěvek výše.
  • 0

#42 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2009 - 11:07

HuntBehind napsal/a:
Vyzkoušeno, podle očekávání to funguje ... a šok se nedostavil ... :|

Po pár hodinách zbytečného laborování jsem dospěl k názoru, že je to sice velký skok pro Garmin, ale malý (a zatím ne příliš užitečný) krok pro uživatele.

Výsledek je úplně stejně "použitelný", jako zvektorovaný kvazirastr ... jen je to jednodušší, rychlejší a hezčí ... hračka.

Ano, můžu si vytvořit mapový díl (nebo ortofoto) o rozloze cca 2-3 km, vhodný na odlov nějaké multiny...a třeba to i udělám...ale dělat tohle pravidelně a přetahovat sem a tam růžky v Google Earth? To asi těžko. Jediné k čemu by mi rastrová mapa byla, je orientace v neznámém terénu, kam se dostanu náhodou, tudíž ji nemůžu mít předem v GPS ;-) nebo ortofoto velkých měst ... překousnul bych, že třeba Praha bude rozdělena na (plácnu) 15-20 dlaždic a ve složce map bude bordel a budu si to přepínat ručně ... nicméně pátrat po tom, s jak velkým souborem se Oregon milostivě popere mě přestalo bavit, takže přenechávám lidem s větší trpělivostí...

Prostě to bude mít význam, až (a pokud) si bude Oregon sám tahat a přepínat potřebné dlaždice rastrových map...dřív ne...


No nechci se hádat nebo rozvíjet nějaký flame, ale prevod do KMZ je opravdu úplně něco jiného (triviálnějšího). Zde jde "jen" o kalibraci mapové dlaždice o známých souřadnicích.

S reálnou použitelností v terénu máš pravdu... Možná ale přepínání vrstev při určitém zoomu zavedou...
Ale pokud bych měl u keše i její KMZ minimapu (generovanou Geogetem nebo GSAKem), kterou si do GPS pošlu společně s keší, tak to pro mě přínos mít bude.
Rozhodně nebudu mít v GPS rastrovou mapu celé ČR....
  • 0

#43 djw

djw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2009 - 11:15

pripadaam si jako blaazen, ale ze ktere stranky stahnete update pro 550? ja koukam sem http://www8.garmin.c...pport/blosp.jsp a nemuzu si proste pomoci, ja tam nenam zadny Oregon :( a to bych se vsadil, ze prave sem jsem chodil....
  • 0

#44 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2009 - 11:26

djw - tady:
http://www8.garmin.c...ils.jsp?id=4671

nebo primo tady:
http://www8.garmin.c...50t_251Beta.exe

Jednotlive Beta verze maji tato oznaceni:
* Colorado 300/400: 3.02 beta
* Oregon 300/400: 3.22 beta
* Oregon 550/550t: 2.51 beta
* Dakota 10/20: 2.2 beta
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#45 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2009 - 11:37

medwyn_cz napsal/a:
A mne by se to nejvic libilo jako automaticky generator KMZ - prave v okoli tech nahravanych kesi.

Ano, to se mi momentálně zdá jako jediný rozumný využití :)
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#46 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 09 říjen 2009 - 11:40

Stejně si myslím, že se garmin jednou Betou nemůže dostat tam kde po pár letech je OziCe :D
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#47 pugzleys_hunters

pugzleys_hunters

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2009 - 11:55

XiXi_team napsal/a:
Stejně si myslím, že se garmin jednou Betou nemůže dostat tam kde po pár letech je OziCe :D


Ale zase na druhej strane dokaze ozi navigovat a dynamicky prepocitavat trasu v rastrovej mape? ;) Ja pouzivam aj Oziho aj Oregona, ale v poslednej dobe oregona castejsie.

Taky Trek Buddy Atlas creator sa mi javi ako dokonaly nastroj na tvorbu kmz map po doplneni tekehoto exportu.
  • 0

#48 djw

djw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2009 - 12:08

Sally&eL napsal/a:
...tak asi jsem lama - vytvořím mapu, kmz uložím do GPS, mapuvidím že je zapnutá a nic - vypnu všechny ostatní mapy jestli není náhodou schovaná pod jinou a zas nic - jen bílo :-( kde dělám chybu



musis dodrzet nazvovou konvenci a drzet folder (bud v oregonu nebo na karte) a to, ze mapa musi byt strcena v /Garmin/CustomMaps/
  • 0

#49 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2009 - 12:25

Zkoušel jsem stahnout dlaždici mapy.cz pomocí MapGen. To vyplivne png a kalibraci pro ozi. PNG jsem převedl do jpg. Kalibraci převedl z UTM do dd.dddd a modifikoval doc.kml. Zazipuji kml do kmz. Zajimave, ze oba soubory jdou otevrit v GoogleEarth ale Colorado kmz nevezme. Kdyz vsak otevru kml nebo kmz v GoogleEarth a hned ulozim do kmz, uz to Colorado vezme.
  • 0

#50 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2009 - 13:00

colorado 3.02 - tak jsem zjistil, ze - teda aspon u me - se na mape nezobrazi popisny text objektu po najeti sipkou.
  • 0

#51 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2009 - 13:46

Dain a Olik napsal/a:
colorado 3.02 - tak jsem zjistil, ze - teda aspon u me - se na mape nezobrazi popisny text objektu po najeti sipkou.

Potvrzuji. Ani POI mapy ani uživatelské POI.
  • 0

#52 bogi

bogi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2009 - 14:31

bodlak napsal/a:
Zajimave, ze oba soubory jdou otevrit v GoogleEarth ale Colorado kmz nevezme. Kdyz vsak otevru kml nebo kmz v GoogleEarth a hned ulozim do kmz, uz to Colorado vezme.


Porovnaj kml subor povodny a vygenerovany. Ten vygenerovany kml ziskas rozzipovanim vygenerovaneho kmz. Meno kml suboru v kmz subore musi byt doc.kml, mozno v tom je problem. Tiez si porovnaj strukturu kmz archivu povodnu a vygenerovanu.
  • 0

#53 djw

djw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2009 - 14:40

hola hola panove, po dlouhe dobe jsem se zase dopracobvla k tomu, ze mi to pekne padaaa smiley nevim muze-li za to betaverzicka, mam 550 oregonka, ted jsem pokusnme v google earth vyrobil dve fotomapy, trosku se pres sebe prektryvaji, lezi navic pres topo3. pri urcitem zoomovani a presunu mezi dvema prekryvkami se to hryzne zle, pruhy pres displej a restart nutnyy smiley uz se mi styyskalo....
  • 0

#54 pugzleys_hunters

pugzleys_hunters

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2009 - 15:14

Podarilo sa mi spravit ortofoto z GE pre celu Bratislavu, celkovo 29 kachliciek, kazda 1024x1024, celkova velkost 10M. Pouzil som trekbuddy atlas creator a notepad :) Nebolo treba GE a saskovanie s dopasovavanim. Viac info na: http://www.gpsforum....4.html#msg22354
  • 0

#55 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2009 - 16:19

bogi napsal/a:

bodlak napsal/a:
Zajimave, ze oba soubory jdou otevrit v GoogleEarth ale Colorado kmz nevezme. Kdyz vsak otevru kml nebo kmz v GoogleEarth a hned ulozim do kmz, uz to Colorado vezme.


Porovnaj kml subor povodny a vygenerovany. Ten vygenerovany kml ziskas rozzipovanim vygenerovaneho kmz. Meno kml suboru v kmz subore musi byt doc.kml, mozno v tom je problem. Tiez si porovnaj strukturu kmz archivu povodnu a vygenerovanu.


Jj, doc.kml byl identický. Problém dle mého vznikl při komprimaci zpět do kmz (používal jsem TotalCommander).
  • 0

#56 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2009 - 16:21

Další zjištění. Do FW 3.00 byl tracklog na mapě v GPSce tenká černá čára, nyní je hnusná rozplyzlá fialová tlustá čára.
  • 0

#57 bogi

bogi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2009 - 17:09

Vraj to opravia a v najblizsom FW to vratia spat na ciernu ciaru: https://forums.garmi...23&postcount=11
  • 0

#58 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2009 - 17:45

bogi napsal/a:
Vraj to opravia a v najblizsom FW to vratia spat na ciernu ciaru:
https://forums.garmi...23&postcount=11

To jsem rád. Jsem si poprskal displej, když jsem to viděl. :D
  • 0

#59 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2009 - 23:19

... tak jsem si trochu hrál s Googlem a Mercatorem ... KMZ: Exportní makro pro GeoGet; stáhne pro každou keš příslušný čtverec z GoogleMaps a vše dá do výsledného KMZ. Můžete experimentovat s parametrem ZOOM - čím větší, tím podrobnější, ale tím menší čtverec (je to vždy 256x256px) Už teď vím, že to bude chtít trochu upravit - asi 2x2 čtverce (keš je obvykle na hraně čtverce ...) Skoro nic to nekontroluje, nicméně by to po sobě mělo uklidit. Enjoy. Dodatek: Výsledný .KMZ nakopírovat do adresáře /Garmin/CustomMaps (to bych mohl přidat na konec exportu...) Dodatek2: Musíte mít ZIP.exe někde na PATHU...
  • 0

#60 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2009 - 8:12

Osik - Tak nevim co delam blbe, ale nejak mi to makro nechodi.Po spusteni se to tvari, jakoze to neco dela, vypada to ze se snazi i vytvorit soubor, ale zadny soubor se nevytvori.
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama