Přejít na obsah


Fotka

Colorado 3.02, Oregon 300+400 3.22 Oregon 550 2.51 (beta) - Podpora rastrovych map!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
165 odpovědí na toto téma

#141 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2009 - 12:39

Anup9 napsal/a:
A dva KMZ subory nemozem dat naraz do oregona? Urobil som 2 KMZ subory. 1 je jedna polka mesta a druhy subor je druha polka mesta (aby som mohol mat podrobnejsie). Ale ked nahram obe subory tak vytuhne pristroj uz pri nacitavani map.


(Prozatimní?) limit 100 dlaždic platí pro Oregon v součtu, ne jen pro jeden soubor... Takže dva i víc souborů kmz tam dát můžeš, ale dohromady nesmí přesáhnout 100 dlaždic...
  • 0

#142 Anup9

Anup9

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2009 - 19:32

jaaj :( ...som myslel ze to na jeden subor. Ta takto to je dost blbe, co si tam mam dat? bud malo detailne jedno mesto alebo detailne polku mesta. V kazdom pripade nehrozi zatial ze dam daco ine este k tomu. snad daco v tom garmine vymyslia.
  • 0

#143 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2009 - 7:37

1.0.1.3 Update
- bug ak v cielovom nazve suboru je medzera
- moznost exportu delenia na dlazdice 13*7 alebo 6*15 a podobne
Program je k dispozicii bez registracie tu

http://mozigo.zubor.net/uploaded/OziMapToKmz_uni_lng.zip



  • 0

#144 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2009 - 11:50

Trochu jine, ale související téma, mám dojem že už to tu někdo psal ale němůžu to najít.... po aktualizaci firmware Colorado 300 se už neukazuje při najetí "myší" na nějaký objekt jeho popis. Např. když se najelo na vodu, ukázalo to nápis "voda" či název potoku apod. Teď už to nedělá. Víte co s tím a dělá vám to též? Díky.
  • 0

#145 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2009 - 12:56

jo to jsem psal ja. mne to natolik vadilo, protoze kese mam jako poi a nezobrazeni nazvu po najeti je uplne naprd, ze jsem se vratil ke starsimu fw. jestli to jde nahodou nekde zapnout jsem nenasel a ani to neocekavam.
  • 0

#146 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2009 - 7:27

Dain a Olik napsal/a:
jo to jsem psal ja.....


hmm, tak to je teda naprd :) - ale jde to jedine tak, ze najedes na dany objekt, "kliknes" a vyskoci nabidka, jestli tam navigovat - a tam uz vidis popis. A pak das zpet. Je to opruz, ale alespon tak no.....

tak snad to spraví další fw......
  • 0

#147 sasanam

sasanam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 18:49

HuntBehind napsal/a:
Klamovým udělátkem OziMapToKmz (a GoogleOzi) se mi konečně podařilo vyrobit ortofotomapu celé Prahy :) ... hurá ... takže díky!

Chcete-li vyzkoušet ... STAHUJTE ZDE

- po rozbalení stačí soubor přesunout do gps x:\Garmin\CustomMaps\

[vzhledem k velikosti souboru a technickým možnostem je mapa kvalitní tak do 200 metrů, koukatelná cca do 80 metrů]

[verze #2: srovnané barvy, lepší rozlišení]

tak jsem to zkusil a Oregon totalne vytuhnul prosim HEEELLLPPP
  • 0

#148 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 21:57

[quote]sasanam napsal/a:
[verze #2: srovnané barvy, lepší rozlišení][/quote]
tak jsem to zkusil a Oregon totalne vytuhnul prosim HEEELLLPPP[/quote]

jen tak postrehy z diskuzí:
1) jestli jsi to nahrál na kartu, tak to z té karty zase smaž - pravděpodobně budeš muset přes čtečku karet či jiný přístroj

2) pokud jsi to nahrál přímo do přístroje, tak to je horší :) Ale tam zkus reset - což nevím jak u Oregona je, ale něco jakože drž nějaký roh a zapni či co, ale to dohledáš na netu. .... třeba:

Turn off the Oregon, press and hold the upper left corner of the screen and power the unit on. You will eventually be asked if you want to reset user data. If you answer "Yes" the unit will be master reset.

z http://garminoregon....m/Miscellaneous
  • 0

#149 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 12:17

Mau Loftin napsal/a:
2) pokud jsi to nahrál přímo do přístroje, tak to je horší :) Ale tam zkus reset


Ale prdlačky Master Reset ... pokud ti Oregon nejde zapnout, měl bys použít Recovery 1#

Nebude to vytuhnutí tím, že už jsi v přístroji měl jiné rastrové mapy a překročil tak kapacitu gps 100 "dlaždic" celkëm? Přístě prosím pořádně popiš co a jak jsi dělal ...

Když jsi nahrál mapy do gps, vypnul přístroj a znovu zapnul, neměl jsi při loadování nových map stále připojenou gps k PC?
  • 0

#150 sasanam

sasanam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 20:15

HuntBehind napsal/a:

Mau Loftin napsal/a:
2) pokud jsi to nahrál přímo do přístroje, tak to je horší :) Ale tam zkus reset


Ale prdlačky Master Reset ... pokud ti Oregon nejde zapnout, měl bys použít Recovery 1#

Nebude to vytuhnutí tím, že už jsi v přístroji měl jiné rastrové mapy a překročil tak kapacitu gps 100 "dlaždic" celkëm? Přístě prosím pořádně popiš co a jak jsi dělal ...

Když jsi nahrál mapy do gps, vypnul přístroj a znovu zapnul, neměl jsi při loadování nových map stále připojenou gps k PC?

Tak uz jsem to zpravil. Ani poradne nevim jak?? Nekde jsem vycet drzet vypinac a pak rychle pripojit pres USB k pocitaci. Zkusil jsem to a pak uz byl Oregon vydet na pocitaci. Smazal jsem ty mapy a Oregano facha jako driv. Nevim kde jsem udelal chybu a tu mapu Prahy bych rad
  • 0

#151 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2009 - 2:57

sasanam napsal/a:

HuntBehind napsal/a:

Mau Loftin napsal/a:
2) pokud jsi to nahrál přímo do přístroje, tak to je horší :) Ale tam zkus reset


Ale prdlačky Master Reset ... pokud ti Oregon nejde zapnout, měl bys použít Recovery #1

Nebude to vytuhnutí tím, že už jsi v přístroji měl jiné rastrové mapy a překročil tak kapacitu gps 100 "dlaždic" celkëm? Přístě prosím pořádně popiš co a jak jsi dělal ...

Když jsi nahrál mapy do gps, vypnul přístroj a znovu zapnul, neměl jsi při loadování nových map stále připojenou gps k PC?

Tak uz jsem to zpravil. Ani poradne nevim jak?? Nekde jsem vycet drzet vypinac a pak rychle pripojit pres USB k pocitaci. Zkusil jsem to a pak uz byl Oregon vydet na pocitaci. Smazal jsem ty mapy a Oregano facha jako driv. Nevim kde jsem udelal chybu a tu mapu Prahy bych rad


Přečíst sis to mohl například na stránce Wikispaces, kdybys kliknul na ten odkaz co jsem ti sem už jednou napsal: ***Recovery #1***

Dá se pochopit, že nevíš kdes udělal chybu, ale když nepopíšeš ani co a jak jsi dělal, jak to může vědět někdo jiný? ;)

takže jen tak naslepo:

- máš v Oregonu firmware 3.22 (nebo 2.51 pokud máš Oregon 550) ?
- neměl jsi v Oregonu kromě mapy Prahy ještě jiné rastrové mapy? (musíš dodržet maximální počet 100 mapových dlaždic na gps - mapa Prahy jich obsahuje 81)
- neumístil jsi mapu zároveň do gps i na kartu?
- když jsi přetáhl mapu do Oregona, gps vypnul a chtěl zapnout do normálního režimu, měl jsi přístroj stále připojený k PC? (doporučený postup je gps odpojit od PC a teprv potom zapnout a nechat loadovat mapy)

Pokud dodržíš výše popsané a akci zopakuješ, neměl by s tím být problém ... pokud se problém bude opakovat, zaprvé můžeš použít záchranný postup z odkazu ... a zadruhé můžeš prohlásit, že je to rozbitý... ;) ...což je asi tak všechno, co se s tím dá dělat...
  • 0

#152 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 14:02

Mam otazku pre PM a vlastnikov tohoto garminu, su nejako vyuzitelne atributy kesiek v garmine? Mam na mysli tieto <groundspeak:attribute id="41" inc="0">Stroller accessible</groundspeak:attribute> <groundspeak:attribute id="35" inc="0">Off-road vehicles</groundspeak:attribute> atdatd... Nie je to zbytocna praca to tam davat, ked aj tak garmin ikonky nezobrazi, nebolo by rozumnejsie tam davat nejaku textovu info o tychto atributoch? Dogs-yes,24/7-yes,stroller-no atdatd
  • 0

#153 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 15:56

Muj Kolouš nic z toho nezobrazuje. Ale kdo ví, třeba v budoucnu nějaký FW s tímto bude počítat. Pokud tedy děláš export GPX pro Colorado,Oregon asi bych byl doplnil textovou informaci před vlastní listing.
  • 0

#154 djw

djw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2009 - 18:09

panove, je to jiz nejaka chvile od posledniho upgrade na 2.51 pro 550, kde je chyba v profilech a nerspektuji nastaveni ne/zobrazovani Custom maps specificky pro kazdy profil. pravdepodobne to nikdo nehlasil. netusite kam nejlepe je uprit svuj hlas a tohle zminit? je nejake forum vyvojaru, kam bych to mohl narwat? diiq
  • 0

#155 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2009 - 18:21

djw: zkus prave vydanou 2.60:
http://www8.garmin.c...ils.jsp?id=4523
  • 0

#156 brhel

brhel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2009 - 13:54

Dneska o rastrových mapách v Garmin Coloredo, Oregon a Dakota vyšel článek na idnesu:
Nahrajte si do navigace svoji vlastní mapu
A tady je postup na webu garminu
  • 0

#157 lednacek72

lednacek72

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2009 - 14:26

Potřebuji poradit,postupoval jsem podle návodu a přesto mě to nefunguje.Verze softweru mam 3.70 GPS Oregon.Nějak mě není jasné kam se má složka Custom maps umístit.A jak se přepína zobrazení mapy,jelikož v nastevení ve výběru map tahle mapa není.Prosím napište někdo komu to funguje jak přsně postupoval.Myslím že nejsem sám kdo tohle řeší a pokud ano tak to přesto napište.Dík moc předem.
  • 0

#158 djw

djw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2009 - 14:47

lednaacku, uz to tu probehlo ale zdaaa se, ze opakovani se ti hodi ;) http://garmin.blogs....easy-steps.html
  • 0

#159 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2009 - 14:57

djw napsal/a:http://garmin.blogs....easy-steps.html


Use the following dialog box to save your Garmin Custom Map to your Garmin handheld device, placing the file in the /Garmin/CustomMaps/

Lednacku, chyba bude asi v tom, ze jsi pojmenoval složku Custom maps. Správně je to CustomMaps.
  • 0

#160 lednacek72

lednacek72

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2009 - 17:04

Děkuji moc za rady,neptal bych se kdybych uměl anglicky,jelikož mým povinným jazykem ve škole byla ruština a stou si v dnešní době tak akorát můžu víte co...Jinak moc dík jdu to testnout.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama