Přejít na obsah


Fotka

Challenge keše


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
50 odpovědí na toto téma

#1 Beranci

Beranci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2009 - 9:53

Jak jako lovec poznám, že se jedná o tento druh cache (čili že MUSÍM k uznání logu splnit ještě nějakou podmínku navíc, třeba přiložit foto). Obecně platí, že jsou tyto podmínky dobrovolné (psal jinde reviewer).
  • 0

#2 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2009 - 11:09

Challange keše nepoznám, ale challenge keše se poznají podle toho, že vyžadují nějakou rozumnou podmínku splnitelnou ownerem nebo většinou kačerů a spojenou s geocachingem. Takovou podmínkou nemůže být přiložení fotky, fotografování s geocachingem přímo nesouvisí. Korektní podmínkou je např. odlovení celé série (bonuska). Pěknou challenge keší je třeba Výroční v Rájci nad Svitavou, kde se vyžaduje mít odloveno kulatý počet keší.
  • 0

#3 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2009 - 11:31

Beranci napsal/a:
Jak jako lovec poznám, že se jedná o tento druh cache (čili že MUSÍM k uznání logu splnit ještě nějakou podmínku navíc, třeba přiložit foto). Obecně platí, že jsou tyto podmínky dobrovolné (psal jinde reviewer).


Zrovna tu v jiném vlákně probíhá nářek nad archivací typické podmínkové keše, Blonďaté učitelské.

Já myslím, že většina podmínek byla nastavena tak, aby bylo radost je splnit a že je většina lidí plnila a stále plní ráda.

Takže netřiď keše na ty, kde se to plnit musí a kde nemusí, ale na ty zajímavé, kam se vyplatí vyrazit, a všední, kam prostě nepůjdeš.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#4 DarkLord Reviewer

DarkLord Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2009 - 12:02

Takže ještě jednou, i když je to trochu duplicitní téma: Challenge cache jsou takové keše, pro jejichž zalogování je nutné splnit určitou rozumnou podmínku související s GC/WM/WIG. To znamená např. odlovit všechny keše ze série, najít 3 trianglulační body, zahrát si všechna pražská wherigo atd. Nemůže to tedy v žádném případě být např. podmínka spočívající v přiložení fotografie k logu, na které stojíte na hlavě apod. Např. to, co píše kolega bluetracer, je určitě naprosto rozumná challenge podmínka. Co ale znamená ta "rozumnost" (ať už toto slovo překládáte jakkoliv)? O tom, co je rozumné a co ne, musíme v konečném důsledku rozhodnout my revieweři a o tom, zda bude nakonec takováto cache schválena, rozhoduje i to, zda tuto podmínku dokáže splnit většina, či ji splnil autor (takže pro HuntBehinda - v tomto nejsme ve sporu).
  • 0

#5 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2009 - 12:48

DarkLord Reviewer napsal/a:(takže pro HuntBehinda - v tomto nejsme ve sporu).


Fajn, to jsem rád ;) Jen teda k úplnému vyjasnění by bylo dobré doplnit, jestli challenge keš je fyzická keš. Tím, že je to odnož "fyzické" mystery by to být krabička asi měla, ale někdo to tak nevidí. Prosím o odpověď nebo editaci vysvětlení. Díky
  • 0

#6 DarkLord Reviewer

DarkLord Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2009 - 13:04

Tento dotaz asi tak úplně nechápu, protože si nedokážu představit, jak by mohla existovat keš bez fyzické krabičky (pominu-li Earthcache)? Geocaching stojí na 2 pilířích - GPS a keši. Zatímco u prvního pilíře můžeme trochu polemizovat, protože jednak určité keše se dají odlovit zcela bez GPS (např. některé letterboxy či mysterky) a jednak existují i kačeři, kterým příjde používání GPS jako zbytečný luxus :), tak u druhého pilíře nemůže být sporu - každá keš musí mít svou fyzičkou krabičku, jinak to prostě nejde (proto byl také vytvořen Waymarking, kam byly přesunuty všechny nefyzické "keše" ). Pokud jsem dotaz pochopil špatně, prosím o upřesnění...
  • 0

#7 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2009 - 13:15

Původně to není můj dotaz, ale dotaz např. MedoMyše nebo Betaxe:

http://www.geocachin...397#post_160397

http://www.geocachin...443#post_160443

Na upřesnění "fyzická keš" nevidím nic proti ničemu - u nás se přece používá běžné slovní spojení virtuální keš nebo earthcache, kde taky krabičku očekávat nelze, (ale jak někdo psal - někteří přesto hledají) ... ;)
  • 0

#8 DarkLord Reviewer

DarkLord Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2009 - 13:22

V tom případě znovu opakuji - vyjma Earthcachí nemůže být keš bez fyzické krabičky. Jediné, co je u challenge keší unikátní, je to, že kromě fyzického nálezu je nutné ještě splnit onu určitou podmínku - bez jednoho či druhého nelze nález zalogovat, jinak může být log autorem smazán.
  • 0

#9 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2009 - 13:33

DarkLord Reviewer napsal/a:
V tom případě znovu opakuji - vyjma Earthcachí nemůže být keš bez fyzické krabičky. Jediné, co je u challenge keší unikátní, je to, že kromě fyzického nálezu je nutné ještě splnit onu určitou podmínku - bez jednoho či druhého nelze nález zalogovat, jinak může být log autorem smazán.


Díky za do-vysvětlení. Tak snad si to přečtou i ti, které to opravdu zajímalo ... :)
  • 0

#10 Beranci

Beranci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2009 - 17:23

Díky,
já si nebyl jistý, jestli musí být v listingu uvedeno označení Challange. Prostě to poznám podle toho, že se po mě chce nějaká rozumná podmínka. Diskuze o rozumnosti vést nechci.
  • 0

#11 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2009 - 19:08

Beranci napsal/a:
Díky,
já si nebyl jistý, jestli musí být v listingu uvedeno označení Challange. Prostě to poznám podle toho, že se po mě chce nějaká rozumná podmínka. Diskuze o rozumnosti vést nechci.


No uprimne to neni spatny napad, napsat do listingu nebo nazvu kese, ze se jedna o challenge. Jakmile ji totiz schvali, jako challenge kes i reviewer, tak pak nemuze dojit k nejasnostem, jestli podminku musi kacer splnit nebo ne. ;);)
  • 0

#12 rpalat

rpalat

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2009 - 21:24

V tom případě by ale stálo za úvahu najmout kresliče a nechat vyrobit ještě jednu ikonku a touto takové keše označit. Jak jsem zhruba ze dvou vláken pochopil, tak např. bonusovka, u které je napsáno, že: "čísla získáte tak, že odlovíte tyto a tyto cache a pak ..." je jiná než kdyby u stejné kešky maník napsal např. "čísla získáte tak, že musíte odlovit ..." Zkrátka odpadly by tahanice o "rozumnosti" podmínek a hned při schvalování by se tam upíchla příslušná ikona.
  • 0

#13 Daku

Daku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 450 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2009 - 21:35

Takže jestli jsem to dobře pochopila toto je challenge keš http://www.geocachin....aspx?wp=GCYFVH viz. Additional Waypoints
  • 0

#14 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2009 - 21:54

rpalat napsal/a:
V tom případě by ale stálo za úvahu najmout kresliče a nechat vyrobit ještě jednu ikonku a touto takové keše označit.
Jak jsem zhruba ze dvou vláken pochopil, tak např. bonusovka, u které je napsáno, že:
"čísla získáte tak, že odlovíte tyto a tyto cache a pak ..."
je jiná než kdyby u stejné kešky maník napsal např.
"čísla získáte tak, že musíte odlovit ..."

Zkrátka odpadly by tahanice o "rozumnosti" podmínek a hned při schvalování by se tam upíchla příslušná ikona.


Nějak tu debatu přestávám chápat.

Ale určitě kvůli pár jedincům, kteří požadují ke všemu naprosto nutně podrobné instrukce, nebude nikdo celosvětově měnit pravidla a přidělávat ikony.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#15 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2009 - 22:39

Daku napsal/a:
Takže jestli jsem to dobře pochopila toto je challenge keš
http://www.geocachin....aspx?wp=GCYFVH
viz. Additional Waypoints

Špatně jsi to pochopila. Waymarking je jiná hra než geocaching. U toho additional waypointu je návod, jak návštěvou tohoto místa získat kromě bodu do geocachingu ještě navíc bod do waymarkingu.
  • 0

#16 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2009 - 7:49

rpalat napsal/a:
Jak jsem zhruba ze dvou vláken pochopil, tak např. bonusovka, u které je napsáno, že:
"čísla získáte tak, že odlovíte tyto a tyto cache a pak ..."
je jiná než kdyby u stejné kešky maník napsal např.
"čísla získáte tak, že musíte odlovit ..."

No vidis, a podle mne je to, co jsi napsal, stejne. NENI to CHALLANGE. Jen popisujes, jak muzu ziskat cisla, ale ne podminku zalogovani.

Ta by to byla kdyby tam bylo napsano.
"Zalogovat se muzete AZ PO ZALOGOVANI VSECH CACHE SERIE, z kterych take ziskate cisla...."
  • 0

#17 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2009 - 8:23

petegeo napsal/a:
No vidis, a podle mne je to, co jsi napsal, stejne. NENI to CHALLANGE. Jen popisujes, jak muzu ziskat cisla, ale ne podminku zalogovani.

Ta by to byla kdyby tam bylo napsano.
"Zalogovat se muzete AZ PO ZALOGOVANI VSECH CACHE SERIE, z kterych take ziskate cisla...."


Presne tak, podminkou je jen zalogovani urciteho poctu, resp. druhu kesi
nebo uz jsem taky videl challenge pro urcity pocet trackebles. Jine podminky nelze pro challenge kese uplatnit.

Je-li tudiz v listingu uvedeno, ze pro zalogovani teto kese, musite najit a zalogovat nejake jine kese, tak pak je to challenge kes. Pricemz podminka nalezeni jinych kesi je nadrazena jakekoliv jine podmince. ;);)
  • 0

#18 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 12:05

K oživení vlákna mě vede debata o challenge podmínkách... Už se mi stalo, že jsem šel na keš, v navigaci našel cestou další a vydal se i pro ni. A až cestou jsem zjistil, že má nějakou podmínku. Nedalo by se nějak iniciovat vytvoření nové ikony pro tyto keše? Už při přípravě výletu bych věděl co a jak.
  • 0

#19 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 12:09

Smrk napsal/a:
K oživení vlákna mě vede debata o challenge podmínkách... Už se mi stalo, že jsem šel na keš, v navigaci našel cestou další a vydal se i pro ni. A až cestou jsem zjistil, že má nějakou podmínku. Nedalo by se nějak iniciovat vytvoření nové ikony pro tyto keše? Už při přípravě výletu bych věděl co a jak.

U challenge keší je zvykem, že autoři povolují logovat přes WN s tím, že po splnění podmínek si to můžeš změnit. Tak v čem máš problém ?
  • 0

#20 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2013 - 12:20

challenge cache by snad měla být vždy jako mysterka, takže číst listing by mělo být samozřejmostí a záměna za tradičku vyloučena
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama